Deschacht ziet progressie: "Hij is goed op dreef bij Anderlecht"

door
Deschacht ziet progressie:

RSC Anderlecht vecht in België voor een 8ste plaats, in Europa voor een halve finale in de Conference League. Een waanzinnig verschil. Toch mag Brian Riemer tevreden zijn over het werk dat hij leverde tot op heden. Olivier Deschacht looft hem én een speler.


"Het was een goed plan van Riemer tegen AZ. Hij koos voor een medium blok en dat pakte goed uit. Anderlecht speelde volwassen, realistisch en efficiënt. Ik vond AZ zeker niet aanspraak maken op meer. Dit mag Anderlecht niet meer weggeven”, zei Deschacht aan Play 6. Tegen AZ was Francis Amuzu goed voor een assist. Zijn teller staat op 3 goals en 11 assists in 47 wedstrijden. “Ik vind Amuzu al een tijdje goed op dreef met goals en assists. Hij leverde een mooie assist voor Ashimeru na een goede actie.”

TRANSFER?

Toch is Amuzu net eigenlijk iets minder op dreef, want in zijn laatste 5 competitiewedstrijden zorgde hij voor 0 goals en 0 assists. Soms heeft hij periodes waarin het zeer goed gaat, soms helemaal niet. Die constante moet toch stilaan in zijn spel gaan komen. De flankaanvaller maakte wel progressie de afgelopen twee seizoenen, want zijn statistieken gingen in zijn totaliteit in stijgende lijn.

De toekomst van de speler is nog een vraagteken. Afgelopen zomer weigerde Peter Verbeke nog een bod van maar liefst 9 miljoen euro van OGC Nice. Volgens Transfermarkt bedraagt zijn marktwaarde momenteel 4,5 miljoen euro. Amuzu ligt nog tot medio 2025 onder contract, maar er is ook een optie om dat contract met één jaar open te breken.

POLL: Speelt Amuzu volgend jaar nog voor RSCA?

Meest recent

AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

47
47
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

92
92
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

152
152
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

97
97
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

155
155
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

84
84
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

245
245
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

169
169
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

502
502
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

185
185
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

56
56
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

437
437
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

113
113
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

223
223
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

320
320
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

190
190
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

54
54
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

2201
2201
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

171
171
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

403
403

Meer sportnieuws