De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

door
De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit het erop. En het ziet er naar uit dat dit seizoen zal uitdraaien op een bijzonder spannend op een uiterst spannende ontknoping. Zo wordt het verschil tussen de drie ploegen bovenaan het klassement steeds kleiner.


KRC Genk leek lange tijd op de vierde landstitel in zijn clubgeschiedenis af te steven en had een indrukwekkende voorsprong bij mekaar gevoetbald. Maar in de laatste weken lieten de Limburgers heel wat steken vallen, terwijl de eerste achtervolgers amper nog fouten maakten. Bijgevolg is Union SG inmiddels genaderd tot op twee punten van de leidersplaats. En Antwerp FC volgt op amper vijf stuks. Gezien de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat verschil stilaan verwaarloosbaar.

Analist Wim De Coninck begint dan ook stilaan te vrezen voor de Genkse titelkansen. "Van hun voorsprong blijft weinig over en door de puntenhalvering zijn zowel Genk als Union en Antwerp titelkandidaat", klinkt het bij De Tribune. "Het momentum zit niet bij Genk. Ze blijven wel goed voetballen, maar ze hebben ook veel pech. De onoverwinnelijkheid die ze op een bepaald moment hadden, is helemaal weg. Ze zijn het konijn dat zich al een hele tijd opgejaagd voelt, terwijl Antwerp en Union daar heel veel psychologisch voordeel uithalen."

GOEDE START PO'S
Volgens De Coninck wordt de start van de Play-Offs dan ook van cruciaal belang. Als Racing zich dan kan herpakken, kunnen de kansen snel in hun voordeel omdraaien. "Ik schrijf Genk nog niet af voor de titel. Die eerste wedstrijd wordt een zes punten-wedstrijd. Als je die dan wint ... . Het ziet er op dit moment niet goed uit, maar ze staan wel nog altijd aan de leiding en kunnen dus in pole-positie eraan beginnen. Dan gaan ze natuurlijk wel moeten beginnen winnen."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

5
5
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

84
84
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

77
77
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

154
154
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

124
124
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

49
49
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

230
230
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

283
283
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

313
313
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

78
78
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

417
417
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

359
359
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

445
445
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

214
214
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

103
103
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

205
205
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

76
76
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

417
417
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

637
637
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

307
307
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

257
257
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

554
554
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

484
484

Meer sportnieuws