De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

door
De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit het erop. En het ziet er naar uit dat dit seizoen zal uitdraaien op een bijzonder spannend op een uiterst spannende ontknoping. Zo wordt het verschil tussen de drie ploegen bovenaan het klassement steeds kleiner.


KRC Genk leek lange tijd op de vierde landstitel in zijn clubgeschiedenis af te steven en had een indrukwekkende voorsprong bij mekaar gevoetbald. Maar in de laatste weken lieten de Limburgers heel wat steken vallen, terwijl de eerste achtervolgers amper nog fouten maakten. Bijgevolg is Union SG inmiddels genaderd tot op twee punten van de leidersplaats. En Antwerp FC volgt op amper vijf stuks. Gezien de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat verschil stilaan verwaarloosbaar.

Analist Wim De Coninck begint dan ook stilaan te vrezen voor de Genkse titelkansen. "Van hun voorsprong blijft weinig over en door de puntenhalvering zijn zowel Genk als Union en Antwerp titelkandidaat", klinkt het bij De Tribune. "Het momentum zit niet bij Genk. Ze blijven wel goed voetballen, maar ze hebben ook veel pech. De onoverwinnelijkheid die ze op een bepaald moment hadden, is helemaal weg. Ze zijn het konijn dat zich al een hele tijd opgejaagd voelt, terwijl Antwerp en Union daar heel veel psychologisch voordeel uithalen."

GOEDE START PO'S
Volgens De Coninck wordt de start van de Play-Offs dan ook van cruciaal belang. Als Racing zich dan kan herpakken, kunnen de kansen snel in hun voordeel omdraaien. "Ik schrijf Genk nog niet af voor de titel. Die eerste wedstrijd wordt een zes punten-wedstrijd. Als je die dan wint ... . Het ziet er op dit moment niet goed uit, maar ze staan wel nog altijd aan de leiding en kunnen dus in pole-positie eraan beginnen. Dan gaan ze natuurlijk wel moeten beginnen winnen."

LEES OOK: Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

4
4
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

85
85
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

32
32
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

185
185
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

57
57
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

124
124
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

91
91
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

141
141
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

272
272
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

156
156
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

148
148
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

33
33
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

135
135
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

76
76
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

165
165
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

91
91
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

148
148
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

227
227
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

90
90
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

46
46
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

37
37
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

188
188
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

128
128
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

47
47
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

159
159

Meer sportnieuws