De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

door
De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit het erop. En het ziet er naar uit dat dit seizoen zal uitdraaien op een bijzonder spannend op een uiterst spannende ontknoping. Zo wordt het verschil tussen de drie ploegen bovenaan het klassement steeds kleiner.


KRC Genk leek lange tijd op de vierde landstitel in zijn clubgeschiedenis af te steven en had een indrukwekkende voorsprong bij mekaar gevoetbald. Maar in de laatste weken lieten de Limburgers heel wat steken vallen, terwijl de eerste achtervolgers amper nog fouten maakten. Bijgevolg is Union SG inmiddels genaderd tot op twee punten van de leidersplaats. En Antwerp FC volgt op amper vijf stuks. Gezien de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat verschil stilaan verwaarloosbaar.

Analist Wim De Coninck begint dan ook stilaan te vrezen voor de Genkse titelkansen. "Van hun voorsprong blijft weinig over en door de puntenhalvering zijn zowel Genk als Union en Antwerp titelkandidaat", klinkt het bij De Tribune. "Het momentum zit niet bij Genk. Ze blijven wel goed voetballen, maar ze hebben ook veel pech. De onoverwinnelijkheid die ze op een bepaald moment hadden, is helemaal weg. Ze zijn het konijn dat zich al een hele tijd opgejaagd voelt, terwijl Antwerp en Union daar heel veel psychologisch voordeel uithalen."

GOEDE START PO'S
Volgens De Coninck wordt de start van de Play-Offs dan ook van cruciaal belang. Als Racing zich dan kan herpakken, kunnen de kansen snel in hun voordeel omdraaien. "Ik schrijf Genk nog niet af voor de titel. Die eerste wedstrijd wordt een zes punten-wedstrijd. Als je die dan wint ... . Het ziet er op dit moment niet goed uit, maar ze staan wel nog altijd aan de leiding en kunnen dus in pole-positie eraan beginnen. Dan gaan ze natuurlijk wel moeten beginnen winnen."

LEES OOK: Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

9
9
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

15
15
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

57
57
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

137
137
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

78
78
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

60
60
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

31
31
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

42
42
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

22
22
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

116
116
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

89
89
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

84
84
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

358
358
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

126
126
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

519
519
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

571
571
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

375
375
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

243
243
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

311
311
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

76
76
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

593
593
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87

Meer sportnieuws