De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

391
De Coninck velt oordeel over Genkse titelkansen

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit het erop. En het ziet er naar uit dat dit seizoen zal uitdraaien op een bijzonder spannend op een uiterst spannende ontknoping. Zo wordt het verschil tussen de drie ploegen bovenaan het klassement steeds kleiner.


KRC Genk leek lange tijd op de vierde landstitel in zijn clubgeschiedenis af te steven en had een indrukwekkende voorsprong bij mekaar gevoetbald. Maar in de laatste weken lieten de Limburgers heel wat steken vallen, terwijl de eerste achtervolgers amper nog fouten maakten. Bijgevolg is Union SG inmiddels genaderd tot op twee punten van de leidersplaats. En Antwerp FC volgt op amper vijf stuks. Gezien de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat verschil stilaan verwaarloosbaar.

Analist Wim De Coninck begint dan ook stilaan te vrezen voor de Genkse titelkansen. "Van hun voorsprong blijft weinig over en door de puntenhalvering zijn zowel Genk als Union en Antwerp titelkandidaat", klinkt het bij De Tribune. "Het momentum zit niet bij Genk. Ze blijven wel goed voetballen, maar ze hebben ook veel pech. De onoverwinnelijkheid die ze op een bepaald moment hadden, is helemaal weg. Ze zijn het konijn dat zich al een hele tijd opgejaagd voelt, terwijl Antwerp en Union daar heel veel psychologisch voordeel uithalen."

GOEDE START PO'S
Volgens De Coninck wordt de start van de Play-Offs dan ook van cruciaal belang. Als Racing zich dan kan herpakken, kunnen de kansen snel in hun voordeel omdraaien. "Ik schrijf Genk nog niet af voor de titel. Die eerste wedstrijd wordt een zes punten-wedstrijd. Als je die dan wint ... . Het ziet er op dit moment niet goed uit, maar ze staan wel nog altijd aan de leiding en kunnen dus in pole-positie eraan beginnen. Dan gaan ze natuurlijk wel moeten beginnen winnen."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

0
0
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

3
3
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

32
32
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

86
86
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

48
48
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

48
48
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

492
492
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

110
110
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

66
66
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

30
30
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

332
332
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

353
353
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

332
332
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

303
303
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

76
76
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

338
338
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

114
114
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

128
128
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

319
319
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

203
203
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

61
61

Meer sportnieuws