Nieuw titelwapen Genk: "Stak er met kop en schouders bovenuit"

1245 stemmen
Nieuw titelwapen Genk:

KRC Genk kende vlak voor de interland-break een mindere periode, maar blijft desondanks op kop staan in de Jupiler Pro League. Tijdens de slotspeeldagen van de reguliere competitie willen de Limburgers die leidersplaats dan ook met succes verdedigen. En daarvoor krijgt coach Wouter Vrancken enkele nieuwe wapens ter beschikking.


Zo sloot Matias Galarza weer aan bij de selectie. De 21-jarige middenvelder uit Argentinië werd afgelopen zomer naar de Cegeka Arena gehaald, maar kon zich niet meteen doorzetten. Bovendien liep hij een kwetsuur aan de hamstrings op. Daarnaast nam Galarza een 'onprofessionele houding' aan. In samenspraak met Vrancken werd dan ook beslist om hem terug te zetten naar Jong Genk. Daar kon de Argentijn echter de knop omdraaien.

Als beloning mocht hij inmiddels weer aansluiten bij de A-kern. En volgens sportieve baas Dimitri De Condé, die een persoonlijk gesprek met hem had, kan de middenvelder nog belangrijk worden. "Galarza is opnieuw opgenomen in de A-kern. Zijn situatie was speciaal, maar in de oefenmatch tegen Beerschot stak hij er met kop en schouders bovenuit", stelt het 'Head of Football' in een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws.

OYEN HERSTELD
Galarza, die momenteel wel nog een schorsing uitzit, is echter niet de enige verse kracht voor de competitieleider. Na een maandenlange revalidatie staat ook Luca Oyen weer dicht bij zijn rentree. Mogelijk zit de jonkie tegen OH Leuven weer in de wedstrijdkern. "We mogen iets verwachten van die jongens. Ze hebben specifieke kwaliteiten", kijkt De Condé al uit naar het tweetal.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Genk is in de breedte voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

0
0
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

5
5
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

36
36
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

210
210
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

73
73
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

326
326
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

264
264
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

181
181
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

137
137
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

98
98
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

231
231
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

380
380
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

623
623
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

487
487
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

420
420
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

104
104
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

874
874
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

148
148
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

467
467
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78

Meer sportnieuws