Nieuw titelwapen Genk: "Stak er met kop en schouders bovenuit"

1245 stemmen
Nieuw titelwapen Genk:

KRC Genk kende vlak voor de interland-break een mindere periode, maar blijft desondanks op kop staan in de Jupiler Pro League. Tijdens de slotspeeldagen van de reguliere competitie willen de Limburgers die leidersplaats dan ook met succes verdedigen. En daarvoor krijgt coach Wouter Vrancken enkele nieuwe wapens ter beschikking.


Zo sloot Matias Galarza weer aan bij de selectie. De 21-jarige middenvelder uit Argentinië werd afgelopen zomer naar de Cegeka Arena gehaald, maar kon zich niet meteen doorzetten. Bovendien liep hij een kwetsuur aan de hamstrings op. Daarnaast nam Galarza een 'onprofessionele houding' aan. In samenspraak met Vrancken werd dan ook beslist om hem terug te zetten naar Jong Genk. Daar kon de Argentijn echter de knop omdraaien.

Als beloning mocht hij inmiddels weer aansluiten bij de A-kern. En volgens sportieve baas Dimitri De Condé, die een persoonlijk gesprek met hem had, kan de middenvelder nog belangrijk worden. "Galarza is opnieuw opgenomen in de A-kern. Zijn situatie was speciaal, maar in de oefenmatch tegen Beerschot stak hij er met kop en schouders bovenuit", stelt het 'Head of Football' in een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws.

OYEN HERSTELD
Galarza, die momenteel wel nog een schorsing uitzit, is echter niet de enige verse kracht voor de competitieleider. Na een maandenlange revalidatie staat ook Luca Oyen weer dicht bij zijn rentree. Mogelijk zit de jonkie tegen OH Leuven weer in de wedstrijdkern. "We mogen iets verwachten van die jongens. Ze hebben specifieke kwaliteiten", kijkt De Condé al uit naar het tweetal.

LEES OOK: 'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

Genk is in de breedte voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

39
39
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

136
136
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

103
103
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

68
68
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

147
147
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

91
91
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

400
400
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

58
58
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

89
89
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

126
126
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

461
461
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

70
70
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

448
448
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

265
265
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

105
105
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

201
201
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

601
601
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

165
165
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

83
83
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

239
239
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

511
511
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

244
244
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

111
111
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

91
91

Meer sportnieuws