Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

door
Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

Geflopt bij Club Brugge, maar een ware sensatie in La Liga. Door zijn goede prestaties en vele doelpunten voor Real Valladolid, zorgt Cyle Larin (27), pas de tweede Canadees in de hoogste Spaanse competitie, zowaar voor een soccer-mania in zijn thuisland. Zijn doelpuntgemiddelde is dan ook redelijk indrukwekkend te noemen en daarmee schaart hij zich zelfs tot de beste spitsen van La Liga. En dat heeft natuurlijk ook een positief gevolg op zijn marktwaarde én de interesse van andere clubs. Valladolid ruikt de jackpot, terwijl Club Brugge zich met amper 2 miljoen euro tevreden zal moeten stellen.


DE VLOTST SCORENDE SPELER IN LA LIGA
Cyle Larin scoort voorlopig 5 doelpunten in 8 wedstrijden voor Real Valladolid, en dat flikte hij bovendien in amper 5 basisplaatsen. De doelpunten van de ‘Silent Giant’ zijn heel erg welkom voor de Madrileense club, dat zich op deze manier net boven de degradatieplaatsen beweegt. Larin scoorde in vier van zijn eerste zeven wedstrijden in La Liga en in de 21ste eeuw deden slechts drie andere spelers beter dan hem: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Zlatan Ibrahimovic (FC Barcelona) en Robert Lewandowski (FC Barcelona). Dat is dus zeker geen slechte start.

Cyle Larin scoort bijna met de ogen dicht bij Valladolid, want momenteel houdt hij een indrukwekkend ritme aan van maar liefst 0,79 doelpunt per 90 minuten. Ter vergelijking: bij Club Brugge was dat amper 0,24 doelpunt per 90 minuten. Met dat straf gemiddelde is Larin zelfs veruit de vlotst scorende speler van de Spaanse competitie, vóór Robert Lewandowski (0,79 doelpunt per 90 minuten) en Karim Benzema (0,66 doelpunt per 90 minuten) - al werkten zij wel al respectievelijk een drie- en viervoud van Larins speelminuten af.

Top-tien vlotst scorende spelers La Liga (gemiddelde doelpunten per 90 minuten)
Cyle Larin (Real Valladolid): 0,79
Robert Lewandowski (FC Barcelona): 0,71
Karim Benzema (Real Madrid): 0,66
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 0,66
Cristhian Stuani (Girona): 0,64
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 0,62
Borja Iglesias (Real Betis): 0,58
Marco Asensio (Real Madrid): 0,56
Gabri Veiga (Celta de Vigo): 0,51
Joao Felix (Atlético Madrid, nu Chelsea): 0,49

2 MILJOEN VOOR CLUB, LARIN IS VEELVOUD WAARD
Cyle Larin ondergaat dus een ware metamorfose bij Real Valladolid, want eerder dit seizoen maakte hij geen al te beste beurt bij Club Brugge. De Canadees maakte een lakse indruk in België en het werd al snel duidelijk dat hij kwalitatief te licht woog voor de West-Vlamingen. Zijn marktwaarde daalde bijgevolg al snel van 10 miljoen euro - tijdens zijn aankomst in het Jan Breydelstadion - naar 6 miljoen euro - toen hij in januari naar Valladolid vertrok. En daarnaast hebben de Spanjaarden een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal die amper 2 miljoen euro bedraagt. Een optie die onder bepaalde voorwaarden trouwens automatisch gelicht kan worden.

Real Valladolid kan Cyle Larin dus voor een prikje ophalen, ondertussen is zijn marktwaarde terug toegenomen naar 8 miljoen euro, en is het plan van de Pucela om hem vervolgens voor meerdere miljoenen te verpatsen naar een andere club. Valladolid kan dus zwaar profiteren van het Larin-effect, die met zijn vele doelpunten de club van de degradatie kan redden én tegelijkertijd de clubkas aanzienlijk kan vullen. Om maar even te stellen, de gemiddelde marktwaarde van de bovengenoemde tien spelers bedraagt iets meer dan 22 miljoen euro. Niet dat Larin zo’n prijs waard is, maar het is wel een goede indicatie dat hij zich ondertussen in een hoge prijscategorie bevindt.



Cyle Larin zou alvast kunnen rekenen op interesse van de Premier League, waar hij intrinsiek het profiel ook voor heeft, terwijl andere Spaanse clubs zijn goede prestaties ook niet ontgaan zijn. Club Brugge kan dus met een flinke financiële kater achterblijven want de West-Vlamingen zullen slechts twee miljoen euro kunnen incasseren indien de aankoopoptie tussen Valladolid en Larin gelicht zal worden, terwijl hij in de nabije toekomst hoogstwaarschijnlijk voor een veelvoud van dat bedrag verkocht zal worden. Anderzijds zal Club Brugge allerminst zijn broek scheuren aan Larin, want hij werd vorige zomer transfervrij opgepikt, weliswaar met een salarispakket van naar verluidt 1,8 miljoen euro per jaar.

LARIN-MANIA: DE EFFICIËNTSTE SPITS IN LA LIGA
Het doelpuntenritme van Cyle Larin ligt dus bijzonder hoog bij Real Valladolid, en daarnaast is hij ook nog eens de efficiëntste spits op de Spaanse velden. De ‘floptransfer’ van Club Brugge zet gemiddeld 29% van zijn kansen om in een doelpunt, en daarmee is Larin dus óók de primus van La Liga. Dat is dus een extra factor waarbij zijn marktwaarde hogere proporties zal aannemen. In Spanje spreekt men alvast van het Larin-effect, terwijl er door zijn sterke prestaties ook een ware soccer-mania heerst in zijn thuisland. Larin is namelijk pas de tweede Canadese voetballer die speelt in La Liga, na Julian de Guzmán bij Deportivo La Coruna, en hij maakt dus een serieuze impact op de Spaanse voetbalcompetitie.
Top tien meest efficiënte spitsen La Liga (omzettingspercentage doelkans naar doelpunt)
Cyle Larin (Real Valladolid): 29,4%
Borja Iglesias (Real Betis): 27,9%
Cristhian Stuani (Girona): 27,2%
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 24,3%
Sergio León (Real Valladolid): 23,8%
El Bilal Touré (Almeria): 23,1%
Alexander Sorloth (Real Sociedad): 23,1%
Joselu (Espanyol): 21,8%
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 21,4%
Enes Ünal (Getafe): 23,3%

LEES OOK: Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Kreeg Larin te weinig vertrouwen bij Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

10
10
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

239
239
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

8
8
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

167
167
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

34
34
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

318
318
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

46
46
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

78
78
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

157
157
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

26
26
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

103
103
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

96
96
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

52
52
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

113
113
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

172
172
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

231
231
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

84
84
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

527
527
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

157
157
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

174
174
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

392
392
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

153
153
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

170
170
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

116
116

Meer sportnieuws