Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

263
Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

Geflopt bij Club Brugge, maar een ware sensatie in La Liga. Door zijn goede prestaties en vele doelpunten voor Real Valladolid, zorgt Cyle Larin (27), pas de tweede Canadees in de hoogste Spaanse competitie, zowaar voor een soccer-mania in zijn thuisland. Zijn doelpuntgemiddelde is dan ook redelijk indrukwekkend te noemen en daarmee schaart hij zich zelfs tot de beste spitsen van La Liga. En dat heeft natuurlijk ook een positief gevolg op zijn marktwaarde én de interesse van andere clubs. Valladolid ruikt de jackpot, terwijl Club Brugge zich met amper 2 miljoen euro tevreden zal moeten stellen.


DE VLOTST SCORENDE SPELER IN LA LIGA
Cyle Larin scoort voorlopig 5 doelpunten in 8 wedstrijden voor Real Valladolid, en dat flikte hij bovendien in amper 5 basisplaatsen. De doelpunten van de ‘Silent Giant’ zijn heel erg welkom voor de Madrileense club, dat zich op deze manier net boven de degradatieplaatsen beweegt. Larin scoorde in vier van zijn eerste zeven wedstrijden in La Liga en in de 21ste eeuw deden slechts drie andere spelers beter dan hem: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Zlatan Ibrahimovic (FC Barcelona) en Robert Lewandowski (FC Barcelona). Dat is dus zeker geen slechte start.

Cyle Larin scoort bijna met de ogen dicht bij Valladolid, want momenteel houdt hij een indrukwekkend ritme aan van maar liefst 0,79 doelpunt per 90 minuten. Ter vergelijking: bij Club Brugge was dat amper 0,24 doelpunt per 90 minuten. Met dat straf gemiddelde is Larin zelfs veruit de vlotst scorende speler van de Spaanse competitie, vóór Robert Lewandowski (0,79 doelpunt per 90 minuten) en Karim Benzema (0,66 doelpunt per 90 minuten) - al werkten zij wel al respectievelijk een drie- en viervoud van Larins speelminuten af.

Top-tien vlotst scorende spelers La Liga (gemiddelde doelpunten per 90 minuten)
Cyle Larin (Real Valladolid): 0,79
Robert Lewandowski (FC Barcelona): 0,71
Karim Benzema (Real Madrid): 0,66
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 0,66
Cristhian Stuani (Girona): 0,64
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 0,62
Borja Iglesias (Real Betis): 0,58
Marco Asensio (Real Madrid): 0,56
Gabri Veiga (Celta de Vigo): 0,51
Joao Felix (Atlético Madrid, nu Chelsea): 0,49

2 MILJOEN VOOR CLUB, LARIN IS VEELVOUD WAARD
Cyle Larin ondergaat dus een ware metamorfose bij Real Valladolid, want eerder dit seizoen maakte hij geen al te beste beurt bij Club Brugge. De Canadees maakte een lakse indruk in België en het werd al snel duidelijk dat hij kwalitatief te licht woog voor de West-Vlamingen. Zijn marktwaarde daalde bijgevolg al snel van 10 miljoen euro - tijdens zijn aankomst in het Jan Breydelstadion - naar 6 miljoen euro - toen hij in januari naar Valladolid vertrok. En daarnaast hebben de Spanjaarden een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal die amper 2 miljoen euro bedraagt. Een optie die onder bepaalde voorwaarden trouwens automatisch gelicht kan worden.

Real Valladolid kan Cyle Larin dus voor een prikje ophalen, ondertussen is zijn marktwaarde terug toegenomen naar 8 miljoen euro, en is het plan van de Pucela om hem vervolgens voor meerdere miljoenen te verpatsen naar een andere club. Valladolid kan dus zwaar profiteren van het Larin-effect, die met zijn vele doelpunten de club van de degradatie kan redden én tegelijkertijd de clubkas aanzienlijk kan vullen. Om maar even te stellen, de gemiddelde marktwaarde van de bovengenoemde tien spelers bedraagt iets meer dan 22 miljoen euro. Niet dat Larin zo’n prijs waard is, maar het is wel een goede indicatie dat hij zich ondertussen in een hoge prijscategorie bevindt.



Cyle Larin zou alvast kunnen rekenen op interesse van de Premier League, waar hij intrinsiek het profiel ook voor heeft, terwijl andere Spaanse clubs zijn goede prestaties ook niet ontgaan zijn. Club Brugge kan dus met een flinke financiële kater achterblijven want de West-Vlamingen zullen slechts twee miljoen euro kunnen incasseren indien de aankoopoptie tussen Valladolid en Larin gelicht zal worden, terwijl hij in de nabije toekomst hoogstwaarschijnlijk voor een veelvoud van dat bedrag verkocht zal worden. Anderzijds zal Club Brugge allerminst zijn broek scheuren aan Larin, want hij werd vorige zomer transfervrij opgepikt, weliswaar met een salarispakket van naar verluidt 1,8 miljoen euro per jaar.

LARIN-MANIA: DE EFFICIËNTSTE SPITS IN LA LIGA
Het doelpuntenritme van Cyle Larin ligt dus bijzonder hoog bij Real Valladolid, en daarnaast is hij ook nog eens de efficiëntste spits op de Spaanse velden. De ‘floptransfer’ van Club Brugge zet gemiddeld 29% van zijn kansen om in een doelpunt, en daarmee is Larin dus óók de primus van La Liga. Dat is dus een extra factor waarbij zijn marktwaarde hogere proporties zal aannemen. In Spanje spreekt men alvast van het Larin-effect, terwijl er door zijn sterke prestaties ook een ware soccer-mania heerst in zijn thuisland. Larin is namelijk pas de tweede Canadese voetballer die speelt in La Liga, na Julian de Guzmán bij Deportivo La Coruna, en hij maakt dus een serieuze impact op de Spaanse voetbalcompetitie.
Top tien meest efficiënte spitsen La Liga (omzettingspercentage doelkans naar doelpunt)
Cyle Larin (Real Valladolid): 29,4%
Borja Iglesias (Real Betis): 27,9%
Cristhian Stuani (Girona): 27,2%
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 24,3%
Sergio León (Real Valladolid): 23,8%
El Bilal Touré (Almeria): 23,1%
Alexander Sorloth (Real Sociedad): 23,1%
Joselu (Espanyol): 21,8%
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 21,4%
Enes Ünal (Getafe): 23,3%

LEES OOK: Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Kreeg Larin te weinig vertrouwen bij Club Brugge?

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

45
45
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

319
319
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

66
66
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

60
60
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

382
382
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

72
72
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

245
245
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

679
679
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

69
69
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

167
167
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1018
1018
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

252
252
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

209
209
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

107
107
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

424
424
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

762
762
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

176
176
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

316
316
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

119
119
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

835
835
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

790
790
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

657
657
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

124
124
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

126
126
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

491
491

Meer sportnieuws