Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

263 stemmen
Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

Geflopt bij Club Brugge, maar een ware sensatie in La Liga. Door zijn goede prestaties en vele doelpunten voor Real Valladolid, zorgt Cyle Larin (27), pas de tweede Canadees in de hoogste Spaanse competitie, zowaar voor een soccer-mania in zijn thuisland. Zijn doelpuntgemiddelde is dan ook redelijk indrukwekkend te noemen en daarmee schaart hij zich zelfs tot de beste spitsen van La Liga. En dat heeft natuurlijk ook een positief gevolg op zijn marktwaarde én de interesse van andere clubs. Valladolid ruikt de jackpot, terwijl Club Brugge zich met amper 2 miljoen euro tevreden zal moeten stellen.


DE VLOTST SCORENDE SPELER IN LA LIGA
Cyle Larin scoort voorlopig 5 doelpunten in 8 wedstrijden voor Real Valladolid, en dat flikte hij bovendien in amper 5 basisplaatsen. De doelpunten van de ‘Silent Giant’ zijn heel erg welkom voor de Madrileense club, dat zich op deze manier net boven de degradatieplaatsen beweegt. Larin scoorde in vier van zijn eerste zeven wedstrijden in La Liga en in de 21ste eeuw deden slechts drie andere spelers beter dan hem: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Zlatan Ibrahimovic (FC Barcelona) en Robert Lewandowski (FC Barcelona). Dat is dus zeker geen slechte start.

Cyle Larin scoort bijna met de ogen dicht bij Valladolid, want momenteel houdt hij een indrukwekkend ritme aan van maar liefst 0,79 doelpunt per 90 minuten. Ter vergelijking: bij Club Brugge was dat amper 0,24 doelpunt per 90 minuten. Met dat straf gemiddelde is Larin zelfs veruit de vlotst scorende speler van de Spaanse competitie, vóór Robert Lewandowski (0,79 doelpunt per 90 minuten) en Karim Benzema (0,66 doelpunt per 90 minuten) - al werkten zij wel al respectievelijk een drie- en viervoud van Larins speelminuten af.

Top-tien vlotst scorende spelers La Liga (gemiddelde doelpunten per 90 minuten)
Cyle Larin (Real Valladolid): 0,79
Robert Lewandowski (FC Barcelona): 0,71
Karim Benzema (Real Madrid): 0,66
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 0,66
Cristhian Stuani (Girona): 0,64
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 0,62
Borja Iglesias (Real Betis): 0,58
Marco Asensio (Real Madrid): 0,56
Gabri Veiga (Celta de Vigo): 0,51
Joao Felix (Atlético Madrid, nu Chelsea): 0,49

2 MILJOEN VOOR CLUB, LARIN IS VEELVOUD WAARD
Cyle Larin ondergaat dus een ware metamorfose bij Real Valladolid, want eerder dit seizoen maakte hij geen al te beste beurt bij Club Brugge. De Canadees maakte een lakse indruk in België en het werd al snel duidelijk dat hij kwalitatief te licht woog voor de West-Vlamingen. Zijn marktwaarde daalde bijgevolg al snel van 10 miljoen euro - tijdens zijn aankomst in het Jan Breydelstadion - naar 6 miljoen euro - toen hij in januari naar Valladolid vertrok. En daarnaast hebben de Spanjaarden een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal die amper 2 miljoen euro bedraagt. Een optie die onder bepaalde voorwaarden trouwens automatisch gelicht kan worden.

Real Valladolid kan Cyle Larin dus voor een prikje ophalen, ondertussen is zijn marktwaarde terug toegenomen naar 8 miljoen euro, en is het plan van de Pucela om hem vervolgens voor meerdere miljoenen te verpatsen naar een andere club. Valladolid kan dus zwaar profiteren van het Larin-effect, die met zijn vele doelpunten de club van de degradatie kan redden én tegelijkertijd de clubkas aanzienlijk kan vullen. Om maar even te stellen, de gemiddelde marktwaarde van de bovengenoemde tien spelers bedraagt iets meer dan 22 miljoen euro. Niet dat Larin zo’n prijs waard is, maar het is wel een goede indicatie dat hij zich ondertussen in een hoge prijscategorie bevindt.



Cyle Larin zou alvast kunnen rekenen op interesse van de Premier League, waar hij intrinsiek het profiel ook voor heeft, terwijl andere Spaanse clubs zijn goede prestaties ook niet ontgaan zijn. Club Brugge kan dus met een flinke financiële kater achterblijven want de West-Vlamingen zullen slechts twee miljoen euro kunnen incasseren indien de aankoopoptie tussen Valladolid en Larin gelicht zal worden, terwijl hij in de nabije toekomst hoogstwaarschijnlijk voor een veelvoud van dat bedrag verkocht zal worden. Anderzijds zal Club Brugge allerminst zijn broek scheuren aan Larin, want hij werd vorige zomer transfervrij opgepikt, weliswaar met een salarispakket van naar verluidt 1,8 miljoen euro per jaar.

LARIN-MANIA: DE EFFICIËNTSTE SPITS IN LA LIGA
Het doelpuntenritme van Cyle Larin ligt dus bijzonder hoog bij Real Valladolid, en daarnaast is hij ook nog eens de efficiëntste spits op de Spaanse velden. De ‘floptransfer’ van Club Brugge zet gemiddeld 29% van zijn kansen om in een doelpunt, en daarmee is Larin dus óók de primus van La Liga. Dat is dus een extra factor waarbij zijn marktwaarde hogere proporties zal aannemen. In Spanje spreekt men alvast van het Larin-effect, terwijl er door zijn sterke prestaties ook een ware soccer-mania heerst in zijn thuisland. Larin is namelijk pas de tweede Canadese voetballer die speelt in La Liga, na Julian de Guzmán bij Deportivo La Coruna, en hij maakt dus een serieuze impact op de Spaanse voetbalcompetitie.
Top tien meest efficiënte spitsen La Liga (omzettingspercentage doelkans naar doelpunt)
Cyle Larin (Real Valladolid): 29,4%
Borja Iglesias (Real Betis): 27,9%
Cristhian Stuani (Girona): 27,2%
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 24,3%
Sergio León (Real Valladolid): 23,8%
El Bilal Touré (Almeria): 23,1%
Alexander Sorloth (Real Sociedad): 23,1%
Joselu (Espanyol): 21,8%
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 21,4%
Enes Ünal (Getafe): 23,3%

LEES OOK: 'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Kreeg Larin te weinig vertrouwen bij Club Brugge?

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

1
1
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

12
12
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

21
21
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

23
23
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

25
25
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

242
242
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

292
292
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

120
120
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

50
50
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

526
526
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

120
120
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

151
151
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

141
141
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

434
434
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

138
138
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

601
601
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

173
173

Meer sportnieuws