Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

door
Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

Geflopt bij Club Brugge, maar een ware sensatie in La Liga. Door zijn goede prestaties en vele doelpunten voor Real Valladolid, zorgt Cyle Larin (27), pas de tweede Canadees in de hoogste Spaanse competitie, zowaar voor een soccer-mania in zijn thuisland. Zijn doelpuntgemiddelde is dan ook redelijk indrukwekkend te noemen en daarmee schaart hij zich zelfs tot de beste spitsen van La Liga. En dat heeft natuurlijk ook een positief gevolg op zijn marktwaarde én de interesse van andere clubs. Valladolid ruikt de jackpot, terwijl Club Brugge zich met amper 2 miljoen euro tevreden zal moeten stellen.


DE VLOTST SCORENDE SPELER IN LA LIGA
Cyle Larin scoort voorlopig 5 doelpunten in 8 wedstrijden voor Real Valladolid, en dat flikte hij bovendien in amper 5 basisplaatsen. De doelpunten van de ‘Silent Giant’ zijn heel erg welkom voor de Madrileense club, dat zich op deze manier net boven de degradatieplaatsen beweegt. Larin scoorde in vier van zijn eerste zeven wedstrijden in La Liga en in de 21ste eeuw deden slechts drie andere spelers beter dan hem: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Zlatan Ibrahimovic (FC Barcelona) en Robert Lewandowski (FC Barcelona). Dat is dus zeker geen slechte start.

Cyle Larin scoort bijna met de ogen dicht bij Valladolid, want momenteel houdt hij een indrukwekkend ritme aan van maar liefst 0,79 doelpunt per 90 minuten. Ter vergelijking: bij Club Brugge was dat amper 0,24 doelpunt per 90 minuten. Met dat straf gemiddelde is Larin zelfs veruit de vlotst scorende speler van de Spaanse competitie, vóór Robert Lewandowski (0,79 doelpunt per 90 minuten) en Karim Benzema (0,66 doelpunt per 90 minuten) - al werkten zij wel al respectievelijk een drie- en viervoud van Larins speelminuten af.

Top-tien vlotst scorende spelers La Liga (gemiddelde doelpunten per 90 minuten)
Cyle Larin (Real Valladolid): 0,79
Robert Lewandowski (FC Barcelona): 0,71
Karim Benzema (Real Madrid): 0,66
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 0,66
Cristhian Stuani (Girona): 0,64
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 0,62
Borja Iglesias (Real Betis): 0,58
Marco Asensio (Real Madrid): 0,56
Gabri Veiga (Celta de Vigo): 0,51
Joao Felix (Atlético Madrid, nu Chelsea): 0,49

2 MILJOEN VOOR CLUB, LARIN IS VEELVOUD WAARD
Cyle Larin ondergaat dus een ware metamorfose bij Real Valladolid, want eerder dit seizoen maakte hij geen al te beste beurt bij Club Brugge. De Canadees maakte een lakse indruk in België en het werd al snel duidelijk dat hij kwalitatief te licht woog voor de West-Vlamingen. Zijn marktwaarde daalde bijgevolg al snel van 10 miljoen euro - tijdens zijn aankomst in het Jan Breydelstadion - naar 6 miljoen euro - toen hij in januari naar Valladolid vertrok. En daarnaast hebben de Spanjaarden een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal die amper 2 miljoen euro bedraagt. Een optie die onder bepaalde voorwaarden trouwens automatisch gelicht kan worden.

Real Valladolid kan Cyle Larin dus voor een prikje ophalen, ondertussen is zijn marktwaarde terug toegenomen naar 8 miljoen euro, en is het plan van de Pucela om hem vervolgens voor meerdere miljoenen te verpatsen naar een andere club. Valladolid kan dus zwaar profiteren van het Larin-effect, die met zijn vele doelpunten de club van de degradatie kan redden én tegelijkertijd de clubkas aanzienlijk kan vullen. Om maar even te stellen, de gemiddelde marktwaarde van de bovengenoemde tien spelers bedraagt iets meer dan 22 miljoen euro. Niet dat Larin zo’n prijs waard is, maar het is wel een goede indicatie dat hij zich ondertussen in een hoge prijscategorie bevindt.



Cyle Larin zou alvast kunnen rekenen op interesse van de Premier League, waar hij intrinsiek het profiel ook voor heeft, terwijl andere Spaanse clubs zijn goede prestaties ook niet ontgaan zijn. Club Brugge kan dus met een flinke financiële kater achterblijven want de West-Vlamingen zullen slechts twee miljoen euro kunnen incasseren indien de aankoopoptie tussen Valladolid en Larin gelicht zal worden, terwijl hij in de nabije toekomst hoogstwaarschijnlijk voor een veelvoud van dat bedrag verkocht zal worden. Anderzijds zal Club Brugge allerminst zijn broek scheuren aan Larin, want hij werd vorige zomer transfervrij opgepikt, weliswaar met een salarispakket van naar verluidt 1,8 miljoen euro per jaar.

LARIN-MANIA: DE EFFICIËNTSTE SPITS IN LA LIGA
Het doelpuntenritme van Cyle Larin ligt dus bijzonder hoog bij Real Valladolid, en daarnaast is hij ook nog eens de efficiëntste spits op de Spaanse velden. De ‘floptransfer’ van Club Brugge zet gemiddeld 29% van zijn kansen om in een doelpunt, en daarmee is Larin dus óók de primus van La Liga. Dat is dus een extra factor waarbij zijn marktwaarde hogere proporties zal aannemen. In Spanje spreekt men alvast van het Larin-effect, terwijl er door zijn sterke prestaties ook een ware soccer-mania heerst in zijn thuisland. Larin is namelijk pas de tweede Canadese voetballer die speelt in La Liga, na Julian de Guzmán bij Deportivo La Coruna, en hij maakt dus een serieuze impact op de Spaanse voetbalcompetitie.
Top tien meest efficiënte spitsen La Liga (omzettingspercentage doelkans naar doelpunt)
Cyle Larin (Real Valladolid): 29,4%
Borja Iglesias (Real Betis): 27,9%
Cristhian Stuani (Girona): 27,2%
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 24,3%
Sergio León (Real Valladolid): 23,8%
El Bilal Touré (Almeria): 23,1%
Alexander Sorloth (Real Sociedad): 23,1%
Joselu (Espanyol): 21,8%
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 21,4%
Enes Ünal (Getafe): 23,3%

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

Kreeg Larin te weinig vertrouwen bij Club Brugge?

Meest recent

'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

55
55
Ruben Van Gucht maakt tongen los op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

26
26
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

44
44
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

177
177
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

142
142
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

62
62
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

277
277
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

171
171
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

82
82
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

278
278
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

273
273
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

240
240
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

678
678
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

195
195
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

837
837
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

701
701
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

144
144
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

428
428
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

525
525
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

180
180
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

126
126
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

653
653
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

274
274
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

233
233
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

423
423

Meer sportnieuws