Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

263 stemmen
Club Brugge dupe van grootse La Liga-toptransfer

Geflopt bij Club Brugge, maar een ware sensatie in La Liga. Door zijn goede prestaties en vele doelpunten voor Real Valladolid, zorgt Cyle Larin (27), pas de tweede Canadees in de hoogste Spaanse competitie, zowaar voor een soccer-mania in zijn thuisland. Zijn doelpuntgemiddelde is dan ook redelijk indrukwekkend te noemen en daarmee schaart hij zich zelfs tot de beste spitsen van La Liga. En dat heeft natuurlijk ook een positief gevolg op zijn marktwaarde én de interesse van andere clubs. Valladolid ruikt de jackpot, terwijl Club Brugge zich met amper 2 miljoen euro tevreden zal moeten stellen.


DE VLOTST SCORENDE SPELER IN LA LIGA
Cyle Larin scoort voorlopig 5 doelpunten in 8 wedstrijden voor Real Valladolid, en dat flikte hij bovendien in amper 5 basisplaatsen. De doelpunten van de ‘Silent Giant’ zijn heel erg welkom voor de Madrileense club, dat zich op deze manier net boven de degradatieplaatsen beweegt. Larin scoorde in vier van zijn eerste zeven wedstrijden in La Liga en in de 21ste eeuw deden slechts drie andere spelers beter dan hem: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Zlatan Ibrahimovic (FC Barcelona) en Robert Lewandowski (FC Barcelona). Dat is dus zeker geen slechte start.

Cyle Larin scoort bijna met de ogen dicht bij Valladolid, want momenteel houdt hij een indrukwekkend ritme aan van maar liefst 0,79 doelpunt per 90 minuten. Ter vergelijking: bij Club Brugge was dat amper 0,24 doelpunt per 90 minuten. Met dat straf gemiddelde is Larin zelfs veruit de vlotst scorende speler van de Spaanse competitie, vóór Robert Lewandowski (0,79 doelpunt per 90 minuten) en Karim Benzema (0,66 doelpunt per 90 minuten) - al werkten zij wel al respectievelijk een drie- en viervoud van Larins speelminuten af.

Top-tien vlotst scorende spelers La Liga (gemiddelde doelpunten per 90 minuten)
Cyle Larin (Real Valladolid): 0,79
Robert Lewandowski (FC Barcelona): 0,71
Karim Benzema (Real Madrid): 0,66
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 0,66
Cristhian Stuani (Girona): 0,64
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 0,62
Borja Iglesias (Real Betis): 0,58
Marco Asensio (Real Madrid): 0,56
Gabri Veiga (Celta de Vigo): 0,51
Joao Felix (Atlético Madrid, nu Chelsea): 0,49

2 MILJOEN VOOR CLUB, LARIN IS VEELVOUD WAARD
Cyle Larin ondergaat dus een ware metamorfose bij Real Valladolid, want eerder dit seizoen maakte hij geen al te beste beurt bij Club Brugge. De Canadees maakte een lakse indruk in België en het werd al snel duidelijk dat hij kwalitatief te licht woog voor de West-Vlamingen. Zijn marktwaarde daalde bijgevolg al snel van 10 miljoen euro - tijdens zijn aankomst in het Jan Breydelstadion - naar 6 miljoen euro - toen hij in januari naar Valladolid vertrok. En daarnaast hebben de Spanjaarden een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal die amper 2 miljoen euro bedraagt. Een optie die onder bepaalde voorwaarden trouwens automatisch gelicht kan worden.

Real Valladolid kan Cyle Larin dus voor een prikje ophalen, ondertussen is zijn marktwaarde terug toegenomen naar 8 miljoen euro, en is het plan van de Pucela om hem vervolgens voor meerdere miljoenen te verpatsen naar een andere club. Valladolid kan dus zwaar profiteren van het Larin-effect, die met zijn vele doelpunten de club van de degradatie kan redden én tegelijkertijd de clubkas aanzienlijk kan vullen. Om maar even te stellen, de gemiddelde marktwaarde van de bovengenoemde tien spelers bedraagt iets meer dan 22 miljoen euro. Niet dat Larin zo’n prijs waard is, maar het is wel een goede indicatie dat hij zich ondertussen in een hoge prijscategorie bevindt.



Cyle Larin zou alvast kunnen rekenen op interesse van de Premier League, waar hij intrinsiek het profiel ook voor heeft, terwijl andere Spaanse clubs zijn goede prestaties ook niet ontgaan zijn. Club Brugge kan dus met een flinke financiële kater achterblijven want de West-Vlamingen zullen slechts twee miljoen euro kunnen incasseren indien de aankoopoptie tussen Valladolid en Larin gelicht zal worden, terwijl hij in de nabije toekomst hoogstwaarschijnlijk voor een veelvoud van dat bedrag verkocht zal worden. Anderzijds zal Club Brugge allerminst zijn broek scheuren aan Larin, want hij werd vorige zomer transfervrij opgepikt, weliswaar met een salarispakket van naar verluidt 1,8 miljoen euro per jaar.

LARIN-MANIA: DE EFFICIËNTSTE SPITS IN LA LIGA
Het doelpuntenritme van Cyle Larin ligt dus bijzonder hoog bij Real Valladolid, en daarnaast is hij ook nog eens de efficiëntste spits op de Spaanse velden. De ‘floptransfer’ van Club Brugge zet gemiddeld 29% van zijn kansen om in een doelpunt, en daarmee is Larin dus óók de primus van La Liga. Dat is dus een extra factor waarbij zijn marktwaarde hogere proporties zal aannemen. In Spanje spreekt men alvast van het Larin-effect, terwijl er door zijn sterke prestaties ook een ware soccer-mania heerst in zijn thuisland. Larin is namelijk pas de tweede Canadese voetballer die speelt in La Liga, na Julian de Guzmán bij Deportivo La Coruna, en hij maakt dus een serieuze impact op de Spaanse voetbalcompetitie.
Top tien meest efficiënte spitsen La Liga (omzettingspercentage doelkans naar doelpunt)
Cyle Larin (Real Valladolid): 29,4%
Borja Iglesias (Real Betis): 27,9%
Cristhian Stuani (Girona): 27,2%
Alvaro Morata (Atlético Madrid): 24,3%
Sergio León (Real Valladolid): 23,8%
El Bilal Touré (Almeria): 23,1%
Alexander Sorloth (Real Sociedad): 23,1%
Joselu (Espanyol): 21,8%
Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao): 21,4%
Enes Ünal (Getafe): 23,3%

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Kreeg Larin te weinig vertrouwen bij Club Brugge?

Meest recent

Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

9
9
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

3
3
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

24
24
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

58
58
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

105
105
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

140
140
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

312
312
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

73
73
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

722
722
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

265
265
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

88
88
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

435
435
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

267
267
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

226
226
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

313
313
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

430
430
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

121
121
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

574
574
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1024
1024
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

241
241
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

480
480
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

731
731
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

269
269

Meer sportnieuws