Riemer krijgt hachelijke opdracht bij Anderlecht

door
Riemer krijgt hachelijke opdracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht kon de interland-break inzetten op fraaie wijze. De Brusselaars zorgden immers voor een stunt door zich ten koste van Villarreal te plaatsen voor de kwartfinales van de Conference League en legden beslag op de felbegeerde achtste plaats in de competitie. Maar daags nadien volgde een flinke domper voor Paars-Wit.


Zo zal RSCA het tweede deel van het seizoen behoorlijk gehavend moeten aanvatten. Yari Verschaeren liep afgelopen zondag immers een zwaar kruisbandletsel op en wordt pas begin volgend kalenderjaar terug verwacht. Daarnaast ligt ook Islam Slimani in de lappenmand. De blessure van de Algerijn leek in eerste instantie mee te vallen vermits hij was afgereisd naar de nationale ploeg, maar zou nu toch minstens drie weken uit zijn.

Slimani zal volgens de laatste berichten terug naar Brussel afzakken om zich daar te laten behandelen en verder te revalideren. Anderlecht hoopt hem te recupereren voor de Europese partij tegen AZ Alkmaar, maar de eerstvolgende competitieduels lijken te vroeg te komen voor zijn ploeg. En dus wacht coach Brian Riemer plots een hachelijke opdracht. Hij zal twee sleutelspelers moeten vervangen, zonder dat de dynamiek waarin zijn ploeg verkeert wordt aangetast.

GEEN GELIJKAARDIG TYPE
In het geval van Verschaeren lijkt dat niet zo’n groot probleem vermits Paars-Wit op het middenveld over de nodige alternatieven beschikt. Een vervanger voor Slimani vinden is veel minder evident, een gelijkaardig type ontbreekt immers in de huidige kern. Riemer startte tegen Villarreal telkens wel met Benito Raman, maar dat was om de ruimte te benutten tegen een op papier sterkere tegenstander. Als RSCA zelf het spel moet maken, is Raman met zijn snelheid veel minder effectief. Afwachten dus welke oplossing Riemer uit zijn mouw schudt. De coach zal vooral hopen dat er in de komende dagen niets met zijn internationals gebeurt.

LEES OOK: '5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Wie zal Anderlecht het meeste missen?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

107
107
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

126
126
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

173
173
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

279
279
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

465
465
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

201
201
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

258
258
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

305
305
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

148
148
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

372
372
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

239
239
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

335
335
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

621
621
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

432
432
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

873
873
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

372
372
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

81
81
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

134
134
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

620
620
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

145
145
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws