Genk krijgt lik op stuk na Tedesco-rel: "Kinderachtig"

door
Genk krijgt lik op stuk na Tedesco-rel:

Domenico Tedesco heeft het nodige stof doen opwaaien met zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Vooral bij KRC Genk is men razend op de opvolger van Roberto Martinez. Zo hekelden de Limburgers het feit dat Mike Trésor en Bryan Heynen genegeerd werden door de nieuwe bondscoach.


Heynen haalt al een heel seizoen een hoog niveau en Trésor kan met 7 goals en 18 assists geweldige cijfers voorleggen. Desondanks werd het duo niet geselecteerd voor de Duivels. En dat zorgde voor woede bij sportieve baas Dimitri De Condé. Die haalde na de bekendmaking van de selectie flink uit. "Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe", aldus het Head of Football. Ook liet De Condé verstaan dat Genk zal bekijken of het zijn faciliteiten in de toekomst nog openstelt voor de nationale selecties.

Analist Filip Joos vindt die reactie echter buiten proportie. "Ik begrijp de ontgoocheling, maar het is ook een raar moment. Dit is nog maar de eerste selectie van die mens en hij neemt ook maar 20 veldspelers mee", klonk het bij Extra Time. "Ik begrijp dat je je vragen stelt bij de selectie van Dennis Praet ten opzichte van Bryan Heynen. Maar bij Mike Trésor vond ik het een grotere schande dat hij niet in de pré-selectie zat, dan dat hij nu niet bij de groep van 20 zit. Op links heb je Leandro Trossard, Yannick Carrasco, ... is het dan een reuzenschande dat Trésor er niet bij is? Zijn vorm zit ook in dalende lijn, net zoals bij heel Racing Genk."

GEEN TROSSARD
Collega-analist Youri Mulder ging zelfs nog een stapje verder. "Zie jij Trésor ooit voor de absolute top spelen? Ik niet. Geweldige speler, maar ik zie hem niet de carrière van een Trossard maken. Dat heeft vooral met het fysieke te maken, met dynamiek en tempo. Daarin komt hij nog tekort. En daar kijkt Tedesco naar, de anderen hebben dat meer", aldus de Nederlander, die Genk nog een veeg uit de pan gaf. "Dat Genk dreigt dat ze niet meer bij hun mogen komen trainen en spelen, is kinderachtig."

LEES OOK: Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Trésor had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

11
11
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

29
29
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

21
21
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

41
41
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

44
44
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

105
105
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

77
77
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

66
66
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

83
83
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

46
46
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

227
227
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

264
264
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

123
123
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

75
75
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

42
42
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

299
299
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

83
83
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

121
121
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

342
342
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

201
201
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

443
443
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

190
190

Meer sportnieuws