Genk krijgt lik op stuk na Tedesco-rel: "Kinderachtig"

964
Genk krijgt lik op stuk na Tedesco-rel:

Domenico Tedesco heeft het nodige stof doen opwaaien met zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Vooral bij KRC Genk is men razend op de opvolger van Roberto Martinez. Zo hekelden de Limburgers het feit dat Mike Trésor en Bryan Heynen genegeerd werden door de nieuwe bondscoach.


Heynen haalt al een heel seizoen een hoog niveau en Trésor kan met 7 goals en 18 assists geweldige cijfers voorleggen. Desondanks werd het duo niet geselecteerd voor de Duivels. En dat zorgde voor woede bij sportieve baas Dimitri De Condé. Die haalde na de bekendmaking van de selectie flink uit. "Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe", aldus het Head of Football. Ook liet De Condé verstaan dat Genk zal bekijken of het zijn faciliteiten in de toekomst nog openstelt voor de nationale selecties.

Analist Filip Joos vindt die reactie echter buiten proportie. "Ik begrijp de ontgoocheling, maar het is ook een raar moment. Dit is nog maar de eerste selectie van die mens en hij neemt ook maar 20 veldspelers mee", klonk het bij Extra Time. "Ik begrijp dat je je vragen stelt bij de selectie van Dennis Praet ten opzichte van Bryan Heynen. Maar bij Mike Trésor vond ik het een grotere schande dat hij niet in de pré-selectie zat, dan dat hij nu niet bij de groep van 20 zit. Op links heb je Leandro Trossard, Yannick Carrasco, ... is het dan een reuzenschande dat Trésor er niet bij is? Zijn vorm zit ook in dalende lijn, net zoals bij heel Racing Genk."

GEEN TROSSARD
Collega-analist Youri Mulder ging zelfs nog een stapje verder. "Zie jij Trésor ooit voor de absolute top spelen? Ik niet. Geweldige speler, maar ik zie hem niet de carrière van een Trossard maken. Dat heeft vooral met het fysieke te maken, met dynamiek en tempo. Daarin komt hij nog tekort. En daar kijkt Tedesco naar, de anderen hebben dat meer", aldus de Nederlander, die Genk nog een veeg uit de pan gaf. "Dat Genk dreigt dat ze niet meer bij hun mogen komen trainen en spelen, is kinderachtig."

LEES OOK: Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Trésor had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

11
11
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

30
30
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

36
36
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

50
50
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

37
37
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

240
240
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

40
40
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

249
249
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

238
238
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

197
197
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

158
158
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

103
103
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

191
191
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

247
247
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

116
116
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

136
136
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

215
215
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

413
413
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

114
114
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

488
488

Meer sportnieuws