Genk door oog van de naald: "Eigenlijk is dit penalty"

429 stemmen
Genk door oog van de naald:

Leider KRC Genk heeft vrijdagavond opnieuw dure punten laten liggen en geraakte op het veld van Cercle Brugge niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De schade had evenwel nog veel groter kunnen zijn voor de Limburgers. Zo claimde de thuisploeg in de slotfase nog een strafschop.


Groen-Zwart maakte het de Limburgers zeker in de eerste helft knap lastig. Na een mindere match op Anderlecht, herpakte de Vereniging zich en kwam ze opnieuw erg energiek voor de dag. Dat leidde ook tot de nodige kansen voor de Bruggelingen, die met een verdiende 1-0-voorsprong konden gaan rusten. Na de pauze kon Genk het evenwicht echter wel herstellen. En Racing sleepte uiteindelijk een bilijk gelijkspel uit de brand.

Al had Genk de uitmatch voor hetzelfde geld kunnen verliezen. In de slotminuten eiste de thuisploeg immers een strafschop. Daniel Muñoz deelde in de zestien immers een stevige beuk uit aan Olivier Deman, die logischerwijs naar de grond ging. Scheidsrechter Jonathan Lardot liet echter gewoon doorspelen. En hoewel er toch een flink geurtje hing aan de bewuste fase, besloot ook de VAR om niet in te grijpen.

MEER DAN SCHOUDERDUW
Analist Gert Verheyen had daar echter toch zijn bedenkingen bij. Zo vond hij dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had kunnen, en misschien wel moeten, worden. "Hier valt toch iets over te zeggen, het was een flinke beuk en meer dan een schouderduw", klonk het bij Eleven Sports. "Het was te hevig en te fel, eigenlijk een overtreding. Eigenlijk ook een penalty. Hoe meer je het terugziet, hoe meer je overtuigd bent. Maar de VAR kwam niet tussen, schatte het niet in als een clear-error en dus blijft de beslissing van de scheidsrechter overeind", aldus Verheyen.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Genk had een strafschop moeten tegen krijgen ...

Meest recent

Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

8
8
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

32
32
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

19
19
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

39
39
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

39
39
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

47
47
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

64
64
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

99
99
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

278
278
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

73
73
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

170
170
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

137
137
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

77
77
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

453
453
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

388
388
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

120
120
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

385
385
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

294
294
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

277
277
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

523
523
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

203
203
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

96
96
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

243
243
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

81
81

Meer sportnieuws