Genk door oog van de naald: "Eigenlijk is dit penalty"

door
Genk door oog van de naald:

Leider KRC Genk heeft vrijdagavond opnieuw dure punten laten liggen en geraakte op het veld van Cercle Brugge niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De schade had evenwel nog veel groter kunnen zijn voor de Limburgers. Zo claimde de thuisploeg in de slotfase nog een strafschop.


Groen-Zwart maakte het de Limburgers zeker in de eerste helft knap lastig. Na een mindere match op Anderlecht, herpakte de Vereniging zich en kwam ze opnieuw erg energiek voor de dag. Dat leidde ook tot de nodige kansen voor de Bruggelingen, die met een verdiende 1-0-voorsprong konden gaan rusten. Na de pauze kon Genk het evenwicht echter wel herstellen. En Racing sleepte uiteindelijk een bilijk gelijkspel uit de brand.

Al had Genk de uitmatch voor hetzelfde geld kunnen verliezen. In de slotminuten eiste de thuisploeg immers een strafschop. Daniel Muñoz deelde in de zestien immers een stevige beuk uit aan Olivier Deman, die logischerwijs naar de grond ging. Scheidsrechter Jonathan Lardot liet echter gewoon doorspelen. En hoewel er toch een flink geurtje hing aan de bewuste fase, besloot ook de VAR om niet in te grijpen.

MEER DAN SCHOUDERDUW
Analist Gert Verheyen had daar echter toch zijn bedenkingen bij. Zo vond hij dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had kunnen, en misschien wel moeten, worden. "Hier valt toch iets over te zeggen, het was een flinke beuk en meer dan een schouderduw", klonk het bij Eleven Sports. "Het was te hevig en te fel, eigenlijk een overtreding. Eigenlijk ook een penalty. Hoe meer je het terugziet, hoe meer je overtuigd bent. Maar de VAR kwam niet tussen, schatte het niet in als een clear-error en dus blijft de beslissing van de scheidsrechter overeind", aldus Verheyen.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Genk had een strafschop moeten tegen krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

52
52
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

79
79
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

97
97
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

37
37
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

55
55
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

364
364
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

331
331
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

237
237
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

225
225
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

371
371
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

632
632
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

394
394
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

370
370
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

448
448
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

662
662
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

159
159
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

149
149
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

61
61
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

77
77
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

169
169
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

119
119
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140

Meer sportnieuws