Genk door oog van de naald: "Eigenlijk is dit penalty"

door
Genk door oog van de naald:

Leider KRC Genk heeft vrijdagavond opnieuw dure punten laten liggen en geraakte op het veld van Cercle Brugge niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De schade had evenwel nog veel groter kunnen zijn voor de Limburgers. Zo claimde de thuisploeg in de slotfase nog een strafschop.


Groen-Zwart maakte het de Limburgers zeker in de eerste helft knap lastig. Na een mindere match op Anderlecht, herpakte de Vereniging zich en kwam ze opnieuw erg energiek voor de dag. Dat leidde ook tot de nodige kansen voor de Bruggelingen, die met een verdiende 1-0-voorsprong konden gaan rusten. Na de pauze kon Genk het evenwicht echter wel herstellen. En Racing sleepte uiteindelijk een bilijk gelijkspel uit de brand.

Al had Genk de uitmatch voor hetzelfde geld kunnen verliezen. In de slotminuten eiste de thuisploeg immers een strafschop. Daniel Muñoz deelde in de zestien immers een stevige beuk uit aan Olivier Deman, die logischerwijs naar de grond ging. Scheidsrechter Jonathan Lardot liet echter gewoon doorspelen. En hoewel er toch een flink geurtje hing aan de bewuste fase, besloot ook de VAR om niet in te grijpen.

MEER DAN SCHOUDERDUW
Analist Gert Verheyen had daar echter toch zijn bedenkingen bij. Zo vond hij dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had kunnen, en misschien wel moeten, worden. "Hier valt toch iets over te zeggen, het was een flinke beuk en meer dan een schouderduw", klonk het bij Eleven Sports. "Het was te hevig en te fel, eigenlijk een overtreding. Eigenlijk ook een penalty. Hoe meer je het terugziet, hoe meer je overtuigd bent. Maar de VAR kwam niet tussen, schatte het niet in als een clear-error en dus blijft de beslissing van de scheidsrechter overeind", aldus Verheyen.

LEES OOK: AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

Genk had een strafschop moeten tegen krijgen ...

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

25
25
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

113
113
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

20
20
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

151
151
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

29
29
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

353
353
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

139
139
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

150
150
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

306
306
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

188
188
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

147
147
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

77
77
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

222
222
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

246
246
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

222
222
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

403
403
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

136
136
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

313
313

Meer sportnieuws