Genk door oog van de naald: "Eigenlijk is dit penalty"

door
Genk door oog van de naald:

Leider KRC Genk heeft vrijdagavond opnieuw dure punten laten liggen en geraakte op het veld van Cercle Brugge niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De schade had evenwel nog veel groter kunnen zijn voor de Limburgers. Zo claimde de thuisploeg in de slotfase nog een strafschop.


Groen-Zwart maakte het de Limburgers zeker in de eerste helft knap lastig. Na een mindere match op Anderlecht, herpakte de Vereniging zich en kwam ze opnieuw erg energiek voor de dag. Dat leidde ook tot de nodige kansen voor de Bruggelingen, die met een verdiende 1-0-voorsprong konden gaan rusten. Na de pauze kon Genk het evenwicht echter wel herstellen. En Racing sleepte uiteindelijk een bilijk gelijkspel uit de brand.

Al had Genk de uitmatch voor hetzelfde geld kunnen verliezen. In de slotminuten eiste de thuisploeg immers een strafschop. Daniel Muñoz deelde in de zestien immers een stevige beuk uit aan Olivier Deman, die logischerwijs naar de grond ging. Scheidsrechter Jonathan Lardot liet echter gewoon doorspelen. En hoewel er toch een flink geurtje hing aan de bewuste fase, besloot ook de VAR om niet in te grijpen.

MEER DAN SCHOUDERDUW
Analist Gert Verheyen had daar echter toch zijn bedenkingen bij. Zo vond hij dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had kunnen, en misschien wel moeten, worden. "Hier valt toch iets over te zeggen, het was een flinke beuk en meer dan een schouderduw", klonk het bij Eleven Sports. "Het was te hevig en te fel, eigenlijk een overtreding. Eigenlijk ook een penalty. Hoe meer je het terugziet, hoe meer je overtuigd bent. Maar de VAR kwam niet tussen, schatte het niet in als een clear-error en dus blijft de beslissing van de scheidsrechter overeind", aldus Verheyen.

LEES OOK: Ontslag Cinel bij Cercle? Selectie geeft duidelijk signaal

Genk had een strafschop moeten tegen krijgen ...

Meest recent

Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

1
1
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

35
35
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

28
28
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

81
81
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

442
442
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

126
126
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

387
387
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

268
268
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

104
104
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

218
218
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

149
149
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

447
447
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

389
389
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

172
172
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

326
326
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

824
824
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

275
275
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

482
482
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

347
347
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

390
390
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

243
243
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

98
98
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

927
927
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

193
193
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

579
579

Meer sportnieuws