Genk door oog van de naald: "Eigenlijk is dit penalty"

429 stemmen
Genk door oog van de naald:

Leider KRC Genk heeft vrijdagavond opnieuw dure punten laten liggen en geraakte op het veld van Cercle Brugge niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De schade had evenwel nog veel groter kunnen zijn voor de Limburgers. Zo claimde de thuisploeg in de slotfase nog een strafschop.


Groen-Zwart maakte het de Limburgers zeker in de eerste helft knap lastig. Na een mindere match op Anderlecht, herpakte de Vereniging zich en kwam ze opnieuw erg energiek voor de dag. Dat leidde ook tot de nodige kansen voor de Bruggelingen, die met een verdiende 1-0-voorsprong konden gaan rusten. Na de pauze kon Genk het evenwicht echter wel herstellen. En Racing sleepte uiteindelijk een bilijk gelijkspel uit de brand.

Al had Genk de uitmatch voor hetzelfde geld kunnen verliezen. In de slotminuten eiste de thuisploeg immers een strafschop. Daniel Muñoz deelde in de zestien immers een stevige beuk uit aan Olivier Deman, die logischerwijs naar de grond ging. Scheidsrechter Jonathan Lardot liet echter gewoon doorspelen. En hoewel er toch een flink geurtje hing aan de bewuste fase, besloot ook de VAR om niet in te grijpen.

MEER DAN SCHOUDERDUW
Analist Gert Verheyen had daar echter toch zijn bedenkingen bij. Zo vond hij dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had kunnen, en misschien wel moeten, worden. "Hier valt toch iets over te zeggen, het was een flinke beuk en meer dan een schouderduw", klonk het bij Eleven Sports. "Het was te hevig en te fel, eigenlijk een overtreding. Eigenlijk ook een penalty. Hoe meer je het terugziet, hoe meer je overtuigd bent. Maar de VAR kwam niet tussen, schatte het niet in als een clear-error en dus blijft de beslissing van de scheidsrechter overeind", aldus Verheyen.

LEES OOK: Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

Genk had een strafschop moeten tegen krijgen ...

Meest recent

'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

13
13
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

215
215
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

110
110
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

641
641
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

55
55
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

638
638
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

246
246
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

64
64
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

130
130
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

90
90
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

109
109
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

177
177
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

122
122
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

251
251
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

118
118
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

511
511
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

140
140
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

314
314
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

877
877
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

596
596
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

139
139
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

285
285
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

925
925
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

143
143

Meer sportnieuws