Zorgen De Mil: Club flink gehavend naar Kortrijk

stemmen
Zorgen De Mil: Club flink gehavend naar Kortrijk

Club Brugge knoopte afgelopen weekend aan met een broodnodige overwinning tegen Standard. Maar dat goede resultaat moet zaterdagnamiddag wel bevestigd worden tijdens de verplaatsing naar KV Kortrijk. Coach Rik De Mil zal het dan zonder een aantal geblesseerden moeten doen.


De Mil kreeg woensdag te horen dat hij het seizoen mag afmaken als T1 bij Blauw-Zwart. Hij moet de ploeg zien te verzekeren van een ticket voor de Champions' Play-Offs. Daarvoor kan Club tegen KVK best opnieuw punten rapen. AA Gent ligt immers gevaarlijk op de loer, ook Standard en Westerlo zijn mathematisch nog niet uitgeteld voor de vierde plaats. Maar de Brugse ziekenboeg is wel behoorlijk gevuld voor de match in het Guldensporenstadion.

Op zijn wekelijkse persbabbel maakte De Mil immers bekend dat Jack Hendry en Andreas Skov Olsen nog steeds niet beschikbaar zijn. Club hoopt het duo te recupereren na de komende interland-break. Ook jonkie Lynt Audoor is niet voldoende fit, net zoals Dedryck Boyata. De 32-jarige verdediger ondervindt hinder aan de achillespees. Tot slot komt de match tegen de Kerels nog te vroeg voor Clinton Mata.

MECHELE TERUG
De Angolees viel vorige week geblesseerd uit en moest tegen Standard vroegtijdig vervangen worden. Volgens De Mil herstelt Mata goed, maar is hij er tegen Kortrijk niet bij. De coach zal dus moeten schuiven met zijn defensieve pionnen. Al kan hij achterin wel weer rekenen op Brandon Mechele, die terugkeert uit schorsing. Daarnaast wordt het afwachten of Jorne Spileers mag blijven staan na zijn sterke match tegen de Rouches. Ondertussen maakte De Mil ook zijn wedstrijdselectie. Daarin is evenmin een spoor te bekennen van Antonio Nusa en Kamal Sowah.

LEES OOK: De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Spileers moet in de basis blijven staan ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

64
64
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

88
88
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

460
460
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

111
111
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

380
380
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

423
423
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

231
231
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

229
229
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

126
126
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1216
1216
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

193
193
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

497
497
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

884
884
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

698
698
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

266
266
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

237
237

Meer sportnieuws