BBC schorst kritische Lineker van 'Match of the Day'

door
BBC schorst kritische Lineker van 'Match of the Day'

De Engelse openbare omroep BBC heeft vrijdagavond voor een schokgolf gezorgd binnen de voetbalwereld en het Engelse media-landschap. Zo zal Gary Lineker voorlopig niet langer het iconische 'Match of the Day' presenteren. De oud-international wordt geschorst na enkele kritische uitlatingen tegenover de Britse regering.


Lineker maakte in de jaren '80 een mooie carrière als aanvaller bij onder meer Leicester City, FC Barcelona en Tottenham Hotspur. Ook versierde hij een 80-tal caps bij de Engelse nationale ploeg. Na zijn spelerscarrière ging hij dan weer in de media aan de slag. In 1999 werd Lineker aangesteld als presentator van 'Match of the Day', één van de meest populaire voetbalprogramma's ter wereld. En in die hoedanigheid werd hij zo populair dat de oud-international zelfs één van de best betaalde BBC-gezichten werd.

Bovendien was Lineker nooit te beroerd om openlijk zijn mening te delen, ook over zaken die niets met voetbal te maken hebben. Maar die kritische houding komt hem nu duur te staan. Zo toonde hij zich via sociale media vlijmscherp voor het migratiebeleid, daarbij maakte hij zelfs de vergelijking met het nazi-Duitsland van in de jaren '30. Dat deed verschillende politici steigeren, zij vinden dat een presentator van de openbare omroep zich neutraal moet opstellen.

BEKENDE ANALIST HAAKT METEEN AF
Onder politieke druk heeft de directie van de BBC nu besloten om hem (tijdelijk) aan de kant te schuiven. In een statement laat men weten dat Lineker voorlopig een stap terug zet tot een overeenkomst wordt gevonden over zijn social media-gebruik. "We hebben nooit gezegd dat Gary in een opinie-vrije zone moet blijven of dat hij niet zijn eigen visie kan delen over zaken die veel voor hem betekenen, maar we hebben gezegd dat hij geen kant moet kiezen tussen politieke partijen of in politieke discussies", klinkt het. Volgens Sky Sports zou Lineker weigeren om zich te excuseren voor zijn Tweet. Ondertussen liet analist Ian Wright alvast verstaan dat hij voorlopig niet zal aanschuiven bij MOTD uit solidariteit.

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

10
10
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

22
22
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

46
46
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

402
402
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

181
181
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

77
77
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

79
79
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

71
71
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

222
222
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

109
109
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

160
160
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

77
77
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

270
270
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

236
236
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

276
276
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

388
388
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

320
320
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

148
148
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

187
187
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

208
208
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

448
448
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

272
272
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

179
179

Meer sportnieuws