BBC schorst kritische Lineker van 'Match of the Day'

door
BBC schorst kritische Lineker van 'Match of the Day'

De Engelse openbare omroep BBC heeft vrijdagavond voor een schokgolf gezorgd binnen de voetbalwereld en het Engelse media-landschap. Zo zal Gary Lineker voorlopig niet langer het iconische 'Match of the Day' presenteren. De oud-international wordt geschorst na enkele kritische uitlatingen tegenover de Britse regering.


Lineker maakte in de jaren '80 een mooie carrière als aanvaller bij onder meer Leicester City, FC Barcelona en Tottenham Hotspur. Ook versierde hij een 80-tal caps bij de Engelse nationale ploeg. Na zijn spelerscarrière ging hij dan weer in de media aan de slag. In 1999 werd Lineker aangesteld als presentator van 'Match of the Day', één van de meest populaire voetbalprogramma's ter wereld. En in die hoedanigheid werd hij zo populair dat de oud-international zelfs één van de best betaalde BBC-gezichten werd.

Bovendien was Lineker nooit te beroerd om openlijk zijn mening te delen, ook over zaken die niets met voetbal te maken hebben. Maar die kritische houding komt hem nu duur te staan. Zo toonde hij zich via sociale media vlijmscherp voor het migratiebeleid, daarbij maakte hij zelfs de vergelijking met het nazi-Duitsland van in de jaren '30. Dat deed verschillende politici steigeren, zij vinden dat een presentator van de openbare omroep zich neutraal moet opstellen.

BEKENDE ANALIST HAAKT METEEN AF
Onder politieke druk heeft de directie van de BBC nu besloten om hem (tijdelijk) aan de kant te schuiven. In een statement laat men weten dat Lineker voorlopig een stap terug zet tot een overeenkomst wordt gevonden over zijn social media-gebruik. "We hebben nooit gezegd dat Gary in een opinie-vrije zone moet blijven of dat hij niet zijn eigen visie kan delen over zaken die veel voor hem betekenen, maar we hebben gezegd dat hij geen kant moet kiezen tussen politieke partijen of in politieke discussies", klinkt het. Volgens Sky Sports zou Lineker weigeren om zich te excuseren voor zijn Tweet. Ondertussen liet analist Ian Wright alvast verstaan dat hij voorlopig niet zal aanschuiven bij MOTD uit solidariteit.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

8
8
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

5
5
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

44
44
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

19
19
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

58
58
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

21
21
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

98
98
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

46
46
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

267
267
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

42
42
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

30
30
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

31
31
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

618
618
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

147
147
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

127
127
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

139
139
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

102
102
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

106
106
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

189
189
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

101
101

Meer sportnieuws