BBC schorst kritische Lineker van 'Match of the Day'

door
BBC schorst kritische Lineker van 'Match of the Day'

De Engelse openbare omroep BBC heeft vrijdagavond voor een schokgolf gezorgd binnen de voetbalwereld en het Engelse media-landschap. Zo zal Gary Lineker voorlopig niet langer het iconische 'Match of the Day' presenteren. De oud-international wordt geschorst na enkele kritische uitlatingen tegenover de Britse regering.


Lineker maakte in de jaren '80 een mooie carrière als aanvaller bij onder meer Leicester City, FC Barcelona en Tottenham Hotspur. Ook versierde hij een 80-tal caps bij de Engelse nationale ploeg. Na zijn spelerscarrière ging hij dan weer in de media aan de slag. In 1999 werd Lineker aangesteld als presentator van 'Match of the Day', één van de meest populaire voetbalprogramma's ter wereld. En in die hoedanigheid werd hij zo populair dat de oud-international zelfs één van de best betaalde BBC-gezichten werd.

Bovendien was Lineker nooit te beroerd om openlijk zijn mening te delen, ook over zaken die niets met voetbal te maken hebben. Maar die kritische houding komt hem nu duur te staan. Zo toonde hij zich via sociale media vlijmscherp voor het migratiebeleid, daarbij maakte hij zelfs de vergelijking met het nazi-Duitsland van in de jaren '30. Dat deed verschillende politici steigeren, zij vinden dat een presentator van de openbare omroep zich neutraal moet opstellen.

BEKENDE ANALIST HAAKT METEEN AF
Onder politieke druk heeft de directie van de BBC nu besloten om hem (tijdelijk) aan de kant te schuiven. In een statement laat men weten dat Lineker voorlopig een stap terug zet tot een overeenkomst wordt gevonden over zijn social media-gebruik. "We hebben nooit gezegd dat Gary in een opinie-vrije zone moet blijven of dat hij niet zijn eigen visie kan delen over zaken die veel voor hem betekenen, maar we hebben gezegd dat hij geen kant moet kiezen tussen politieke partijen of in politieke discussies", klinkt het. Volgens Sky Sports zou Lineker weigeren om zich te excuseren voor zijn Tweet. Ondertussen liet analist Ian Wright alvast verstaan dat hij voorlopig niet zal aanschuiven bij MOTD uit solidariteit.

LEES OOK: 'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

138
138
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

26
26
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

112
112
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

77
77
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

496
496
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

81
81
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

151
151
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

449
449
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

563
563
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

177
177
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

265
265
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

518
518
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

618
618
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

153
153
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

692
692
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

330
330
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

475
475
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

90
90
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

273
273
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

109
109
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

314
314
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

255
255
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

114
114
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

101
101

Meer sportnieuws