Genk krijgt titelwaarschuwing: "Wacht maar eens!"

door
Genk krijgt titelwaarschuwing:

KRC Genk blijft de Jupiler Pro League voorlopig aanvoeren met een behoorlijke voorsprong op de eerste achtervolgers. Maar in de laatste weken verloren de Limburgers wel wat van hun pluimen. Ook in de derby van afgelopen weekend tegen STVV, geraakte Racing niet verder dan een puntje.


Over het algemeen was Genk de betere ploeg, maar STVV maakte het de provinciegenoot knap lastig met zijn fysieke spel. Zeker in de eerste helft zochten de Truienaars regelmatig het randje op en durfden ze er zelfs over te gaan in de duels. Tot rode kaarten leidde dat uiteindelijk niet, maar bepaalde fase waren toch bedenkelijk. Coach Wouter Vrancken toonde zich dan ook kritisch voor het spel van de thuisploeg.

Bij TVL Sportcafé waarschuwde analist Jacky Mathijssen echter dat er in de komende weken nog veel meer van dit soort matchen gaan volgen. "Als je hebt over de intensiteit en viriliteit van de voorbije match ... wacht maar eens! Komend weekend tegen Union zal het niet anders zijn. Als je de limieten gaat opzoeken en kampioen wil spelen, zal je ook dit moeten incasseren. Dat is een werkpunt waar ze zich mentaal op moeten voorbereiden", aldus Mathijssen.

GEEN PANIEK
Genk zal de knop dus moeten omdraaien in de fysieke duels. Daarnaast heeft Racing stilaan ook nood aan puntengewin na een matige reeks van 9 op 18. Volgens Koen Daerden, ex-speler en hoofd van de jeugdopleiding, is er echter geen reden tot paniek. "Je staat eerste met tien punten voorsprong, op x-aantal wedstrijden van het einde. Dat blijft een formidabel resultaat. Er zal gefixeerd op het moment dat we punten laten liggen, maar in globaliteit zie ik geen reden om anders te gaan denken dan een paar maanden geleden", aldus Daerden.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Genk wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

89
89
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

118
118
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

124
124
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

97
97
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

49
49
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

55
55
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

99
99
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

199
199
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

56
56
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

71
71
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

557
557
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

177
177
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

317
317
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

43
43
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

143
143
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

554
554
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

164
164
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

284
284
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

389
389
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

281
281
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

200
200
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

105
105

Meer sportnieuws