Genk krijgt titelwaarschuwing: "Wacht maar eens!"

door
Genk krijgt titelwaarschuwing:

KRC Genk blijft de Jupiler Pro League voorlopig aanvoeren met een behoorlijke voorsprong op de eerste achtervolgers. Maar in de laatste weken verloren de Limburgers wel wat van hun pluimen. Ook in de derby van afgelopen weekend tegen STVV, geraakte Racing niet verder dan een puntje.


Over het algemeen was Genk de betere ploeg, maar STVV maakte het de provinciegenoot knap lastig met zijn fysieke spel. Zeker in de eerste helft zochten de Truienaars regelmatig het randje op en durfden ze er zelfs over te gaan in de duels. Tot rode kaarten leidde dat uiteindelijk niet, maar bepaalde fase waren toch bedenkelijk. Coach Wouter Vrancken toonde zich dan ook kritisch voor het spel van de thuisploeg.

Bij TVL Sportcafé waarschuwde analist Jacky Mathijssen echter dat er in de komende weken nog veel meer van dit soort matchen gaan volgen. "Als je hebt over de intensiteit en viriliteit van de voorbije match ... wacht maar eens! Komend weekend tegen Union zal het niet anders zijn. Als je de limieten gaat opzoeken en kampioen wil spelen, zal je ook dit moeten incasseren. Dat is een werkpunt waar ze zich mentaal op moeten voorbereiden", aldus Mathijssen.

GEEN PANIEK
Genk zal de knop dus moeten omdraaien in de fysieke duels. Daarnaast heeft Racing stilaan ook nood aan puntengewin na een matige reeks van 9 op 18. Volgens Koen Daerden, ex-speler en hoofd van de jeugdopleiding, is er echter geen reden tot paniek. "Je staat eerste met tien punten voorsprong, op x-aantal wedstrijden van het einde. Dat blijft een formidabel resultaat. Er zal gefixeerd op het moment dat we punten laten liggen, maar in globaliteit zie ik geen reden om anders te gaan denken dan een paar maanden geleden", aldus Daerden.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Genk wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

8
8
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

25
25
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

8
8
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

13
13
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

39
39
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

33
33
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

168
168
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

116
116
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

335
335
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

115
115
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

146
146
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

181
181
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

308
308
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

64
64
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

371
371
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

311
311
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

336
336
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

319
319
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

242
242
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

50
50

Meer sportnieuws