Genk krijgt titelwaarschuwing: "Wacht maar eens!"

924 stemmen
Genk krijgt titelwaarschuwing:

KRC Genk blijft de Jupiler Pro League voorlopig aanvoeren met een behoorlijke voorsprong op de eerste achtervolgers. Maar in de laatste weken verloren de Limburgers wel wat van hun pluimen. Ook in de derby van afgelopen weekend tegen STVV, geraakte Racing niet verder dan een puntje.


Over het algemeen was Genk de betere ploeg, maar STVV maakte het de provinciegenoot knap lastig met zijn fysieke spel. Zeker in de eerste helft zochten de Truienaars regelmatig het randje op en durfden ze er zelfs over te gaan in de duels. Tot rode kaarten leidde dat uiteindelijk niet, maar bepaalde fase waren toch bedenkelijk. Coach Wouter Vrancken toonde zich dan ook kritisch voor het spel van de thuisploeg.

Bij TVL Sportcafé waarschuwde analist Jacky Mathijssen echter dat er in de komende weken nog veel meer van dit soort matchen gaan volgen. "Als je hebt over de intensiteit en viriliteit van de voorbije match ... wacht maar eens! Komend weekend tegen Union zal het niet anders zijn. Als je de limieten gaat opzoeken en kampioen wil spelen, zal je ook dit moeten incasseren. Dat is een werkpunt waar ze zich mentaal op moeten voorbereiden", aldus Mathijssen.

GEEN PANIEK
Genk zal de knop dus moeten omdraaien in de fysieke duels. Daarnaast heeft Racing stilaan ook nood aan puntengewin na een matige reeks van 9 op 18. Volgens Koen Daerden, ex-speler en hoofd van de jeugdopleiding, is er echter geen reden tot paniek. "Je staat eerste met tien punten voorsprong, op x-aantal wedstrijden van het einde. Dat blijft een formidabel resultaat. Er zal gefixeerd op het moment dat we punten laten liggen, maar in globaliteit zie ik geen reden om anders te gaan denken dan een paar maanden geleden", aldus Daerden.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Genk wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

13
13
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

121
121
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

7
7
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

56
56
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

19
19
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

49
49
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

69
69
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

42
42
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

66
66
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

54
54
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

341
341
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

823
823
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

364
364
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

352
352
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

318
318
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

38
38
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

238
238
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

25
25
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

243
243
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

94
94
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

145
145
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

203
203

Meer sportnieuws