'Eén trainer in pole-positie bij ontslag Parker'

door
'Eén trainer in pole-positie bij ontslag Parker'

Club Brugge reist maandag door naar Lissabon, waar een dag later de Champions League-terugmatch tegen SL Benfica wordt afgewerkt. Dat zal vooralsnog gebeuren met Scott Parker als hoofdtrainer. Een ontslag is voorlopig niet aan de orde, maar stilaan wordt zijn positie toch echt onhoudbaar.


De balans onder de opvolger van Carl Hoefkens is tot dusver bedroevend. In de competitie pakte Club een povere 12 op 30, terwijl in de Champions League vrij kansloos van Benfica werd verloren. Bovendien is het geleverde spel ondermaats. Na de zege tegen AA Gent leek de ommekeer nochtans ingezet. Maar vrijdagavond op het veld van degradatiekandidaat (3-0-nederlaag), zakten de Bruggelingen opnieuw pijnlijk door de ondergrens. Hoewel hij zelf anders beweerd, geeft Parker ook niet de indruk dat hij voor een ommekeer kan zorgen.

Desondanks blijft het bestuur voorlopig vasthouden aan de Engelsman. Vlak voor een CL-wedstrijd van trainer wisselen, vindt de clubleiding geen goed idee. Bovendien zou het haast onmogelijk zijn om op zo'n korte termijn een geschikte opvolger te vinden. Maar bij Het Nieuwsblad benadrukt men dat de kans klein is dat Parker volgend seizoen nog op de Brugse bank zal zitten. En als de malaise aanhoudt, is zelfs een ontslag tijdens het seizoen niet uitgesloten. Men zou de trainersmarkt alvast verkennen.

GROTE COMEBACK
Wat dat betreft stuit Club op nog een ander probleem. In eigen land is op dit moment namelijk geen geschikte kandidaat beschikbaar. En opnieuw een buitenlander aanstellen die de club/competitie niet kent, is gezien de huidige situatie geen verstandige optie. Bij Het Laatste Nieuws ziet men dan ook slechts één alternatief: een terugkeer van Alfred Schreuder. Die is momenteel vrij na zijn bliksemvertrek bij Ajax.

Hij kent de club en spelers uitstekend, is vertrouwd met het Belgische voetbal en bewees vorig seizoen dat hij op korte termijn iets kan neerzetten. Op dit moment is een comeback van Schreuder en een ontslag van Parker nog niet echt aan de orde. Maar als het volgende week foutloopt tegen Benfica en Standard, zou het wel eens snel kunnen gaan.

LEES OOK: 'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Schreuder zou momenteel een ideale optie zijn voor Club ...

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

111
111
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

66
66
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

33
33
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

82
82
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

48
48
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

256
256
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

35
35
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

53
53
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

189
189
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

70
70
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

410
410
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

235
235
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

84
84
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

340
340
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

35
35
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

178
178
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

234
234
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

210
210
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

954
954
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

185
185
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws