'Eén trainer in pole-positie bij ontslag Parker'

2248 stemmen
'Eén trainer in pole-positie bij ontslag Parker'

Club Brugge reist maandag door naar Lissabon, waar een dag later de Champions League-terugmatch tegen SL Benfica wordt afgewerkt. Dat zal vooralsnog gebeuren met Scott Parker als hoofdtrainer. Een ontslag is voorlopig niet aan de orde, maar stilaan wordt zijn positie toch echt onhoudbaar.


De balans onder de opvolger van Carl Hoefkens is tot dusver bedroevend. In de competitie pakte Club een povere 12 op 30, terwijl in de Champions League vrij kansloos van Benfica werd verloren. Bovendien is het geleverde spel ondermaats. Na de zege tegen AA Gent leek de ommekeer nochtans ingezet. Maar vrijdagavond op het veld van degradatiekandidaat (3-0-nederlaag), zakten de Bruggelingen opnieuw pijnlijk door de ondergrens. Hoewel hij zelf anders beweerd, geeft Parker ook niet de indruk dat hij voor een ommekeer kan zorgen.

Desondanks blijft het bestuur voorlopig vasthouden aan de Engelsman. Vlak voor een CL-wedstrijd van trainer wisselen, vindt de clubleiding geen goed idee. Bovendien zou het haast onmogelijk zijn om op zo'n korte termijn een geschikte opvolger te vinden. Maar bij Het Nieuwsblad benadrukt men dat de kans klein is dat Parker volgend seizoen nog op de Brugse bank zal zitten. En als de malaise aanhoudt, is zelfs een ontslag tijdens het seizoen niet uitgesloten. Men zou de trainersmarkt alvast verkennen.

GROTE COMEBACK
Wat dat betreft stuit Club op nog een ander probleem. In eigen land is op dit moment namelijk geen geschikte kandidaat beschikbaar. En opnieuw een buitenlander aanstellen die de club/competitie niet kent, is gezien de huidige situatie geen verstandige optie. Bij Het Laatste Nieuws ziet men dan ook slechts één alternatief: een terugkeer van Alfred Schreuder. Die is momenteel vrij na zijn bliksemvertrek bij Ajax.

Hij kent de club en spelers uitstekend, is vertrouwd met het Belgische voetbal en bewees vorig seizoen dat hij op korte termijn iets kan neerzetten. Op dit moment is een comeback van Schreuder en een ontslag van Parker nog niet echt aan de orde. Maar als het volgende week foutloopt tegen Benfica en Standard, zou het wel eens snel kunnen gaan.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Schreuder zou momenteel een ideale optie zijn voor Club ...

Meest recent

'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

108
108
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

188
188
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

71
71
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

50
50
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

269
269
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

298
298
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

86
86
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

199
199
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

153
153
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

317
317
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

255
255
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

81
81
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

284
284
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

294
294
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

500
500
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

367
367
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

274
274
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

489
489
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

151
151
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

295
295
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

279
279
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

641
641
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

354
354
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

507
507

Meer sportnieuws