Een nieuw weekend, een nieuwe teleurstelling voor Club Brugge en Scott Parker. De West-Vlamingen gingen vrijdagavond zwaar kopje onder tegen KV Oostende (3-0 verlies) en daarmee telt de Engelsman nog maar twee overwinningen op tien competitiewedstrijden. Er lijkt amper chemie te zijn tussen de spelers en de coach, waardoor de positie van Parker zwaar ter discussie staat in Brugge.
TERUG NAAR AF
Niemand die eraan twijfelde dat Club Brugge vrijdagavond de drie punten zou meepakken uit Oostende. Blauw-Zwart won vorige week de belangrijke wedstrijd tegen AA Gent en die overwinning zou een mentale opsteker betekenen, en misschien zelfs de langverwachte en noodzakelijke ommekeer voor de ploeg van Scott Parker. De coach gaf toe dat zijn jongens “desperate” of wanhopig waren voor die drie punten. De bevrijding was eindelijk aangekomen. Maar die belangrijke driepunter tegen de Buffalo’s blijkt één week later slechts een momentopname.
BORING PARKER
Club Brugge heeft een grote nood om een reeks neer te zetten, maar na vrijdagavond zijn de troepen van Scott Parker terug bij af. Blauw-Zwart speelde beschamend tegen KV Oostende met chaotisch, traag en lusteloos voetbal. Club Brugge vergaarde nochtans balbezit genoeg, maar daaruit kon het amper doelgevaar creëren. Niet toevallig is ‘boring Parker’ zijn bijnaam van Parker over Het Kanaal. Club Brugge genereerde vrijdag maar liefst 68% balbezit, het derde hoogste balaandeel dit seizoen - maar tegen Union (68%) en RFC Seraing (72%) werd er wel niet verloren.

Ondanks dat immens balbezit kreeg Club Brugge amper twee pogingen tussen de palen van Oostende. Bedroevend. Amper 1,1 expected goal. Beschamend. Maar het offensieve spelbeeld aan ‘t zeetje was bijlange niet het dieptepunt dit seizoen. In drie andere matchen onder Scott Parker creëerde Club Brugge zelfs minder dan 1 expected goal: tegen Sint-Truiden (0,92), KRC Genk (0,66) en Antwerp FC (0,44). Die offensieve afwezigheid is ook duidelijk zichtbaar in de - bijna onbestaande - offensieve patronen van het Club Brugge onder Parker. Alsook in het doelpuntensaldo (-2).
CLUB BRUGGE VERLIEST DUELS
Het is een ongeschreven voetbalwet dat je geen wedstrijden kan winnen zonder de duels te winnen. En vrijdagavond werd dat nog maar eens bevestigd: KV Oostende won maar liefst 11% meer duels dan Club Brugge. Clinton Mata (13) en Kamal Sowah (11) verloren er het meest bij Blauw-Zwart. Club Brugge was in de laatste seizoenen nochtans altijd een fysieke en duelkrachtige machine, maar onder Parker is dat zeker niet zo. Club won tegen Oostende amper 43% van hun duels, een dikke buis dat onder zijn bewind ook al het geval was tegen Sint-Truiden (42%) en Cercle Brugge (41%). Dramatische cijfers.