Zulte Waregem met neus op feiten gedrukt vlak voor bekerclash

door
Zulte Waregem met neus op feiten gedrukt vlak voor bekerclash

Dinsdag komen we te weten welke ploeg zich als eerste plaatst voor de finale van de Croky Cup. KV Mechelen beschikt alvast over de beste papieren na de 1-2-overwinning in de heenwedstrijd. Maar tegenstander Zulte Waregem zal er alles aan doen om de Mechelse bekerdroom te doorprikken.


Voor Essevee is het behalen van de finale dan ook een ideale manier om kleur te geven aan een verder grijs seizoen. In de Jupiler Pro League loopt het immers allesbehalve naar wens voor de West-Vlamingen. Met nog zeven wedstrijden te gaan in de reguliere competitie, staat Zulte Waregem nog steeds op een degradatieplaats. In aanloop naar de bekerclash drukte Francky Dury zijn ex-club dan ook nog eens met de neus op de feiten.

Zo benadrukt Dury bij Sporza dat het verzekeren van het behoud de absolute prioriteit is en blijft. "Ik vind de redding voor Zulte Waregem veel belangrijker. Stel dat je doorgaat naar de finale, dan gaat er automatisch een beetje focus komen op de bekerfinale en dan ga je misschien een stukje het belangrijkste over het hoofd zien", aldus het Waregemse clubboegbeeld.

VOOR SUPPORTERS
Ook coach Mbaye Leye beseft dat de strijd tegen degradatie het belangrijkste is. Toch hoopt hij vurig op een finaleticket. "Het behoud primeert, maar de halve finale tegen Mechelen is ook heel belangrijk voor ons. Als je zover geraakt in het toernooi moet je er alles aan doen om te winnen. Dat willen we niet alleen voor onszelf, maar ook voor de supporters. Zij verdienen ook wat geluk in deze moeilijke periode."

LEES OOK: ‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

Wat zou het mooiste zijn voor Zulte Waregem?

Meest recent

Red Flames zien na 122 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

1
1
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

23
23
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

12
12
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

27
27
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

55
55
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

115
115
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

53
53
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

45
45
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

75
75
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

29
29
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

74
74
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

104
104
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

373
373
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

118
118
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

182
182
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

298
298
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

386
386
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

137
137
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

557
557
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

33
33
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

151
151
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

105
105

Meer sportnieuws