Zulte Waregem met neus op feiten gedrukt vlak voor bekerclash

door
Zulte Waregem met neus op feiten gedrukt vlak voor bekerclash

Dinsdag komen we te weten welke ploeg zich als eerste plaatst voor de finale van de Croky Cup. KV Mechelen beschikt alvast over de beste papieren na de 1-2-overwinning in de heenwedstrijd. Maar tegenstander Zulte Waregem zal er alles aan doen om de Mechelse bekerdroom te doorprikken.


Voor Essevee is het behalen van de finale dan ook een ideale manier om kleur te geven aan een verder grijs seizoen. In de Jupiler Pro League loopt het immers allesbehalve naar wens voor de West-Vlamingen. Met nog zeven wedstrijden te gaan in de reguliere competitie, staat Zulte Waregem nog steeds op een degradatieplaats. In aanloop naar de bekerclash drukte Francky Dury zijn ex-club dan ook nog eens met de neus op de feiten.

Zo benadrukt Dury bij Sporza dat het verzekeren van het behoud de absolute prioriteit is en blijft. "Ik vind de redding voor Zulte Waregem veel belangrijker. Stel dat je doorgaat naar de finale, dan gaat er automatisch een beetje focus komen op de bekerfinale en dan ga je misschien een stukje het belangrijkste over het hoofd zien", aldus het Waregemse clubboegbeeld.

VOOR SUPPORTERS
Ook coach Mbaye Leye beseft dat de strijd tegen degradatie het belangrijkste is. Toch hoopt hij vurig op een finaleticket. "Het behoud primeert, maar de halve finale tegen Mechelen is ook heel belangrijk voor ons. Als je zover geraakt in het toernooi moet je er alles aan doen om te winnen. Dat willen we niet alleen voor onszelf, maar ook voor de supporters. Zij verdienen ook wat geluk in deze moeilijke periode."

LEES OOK: Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Wat zou het mooiste zijn voor Zulte Waregem?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

50
50
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

50
50
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

240
240
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

253
253
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

222
222
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

50
50
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

82
82
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

662
662
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

494
494
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

241
241
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

316
316
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

808
808
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

331
331
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

321
321
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

410
410
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

178
178
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

162
162
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

93
93
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

301
301
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

306
306
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

72
72
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

472
472
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

405
405
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

578
578
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

97
97

Meer sportnieuws