Zulte Waregem met neus op feiten gedrukt vlak voor bekerclash

door
Zulte Waregem met neus op feiten gedrukt vlak voor bekerclash

Dinsdag komen we te weten welke ploeg zich als eerste plaatst voor de finale van de Croky Cup. KV Mechelen beschikt alvast over de beste papieren na de 1-2-overwinning in de heenwedstrijd. Maar tegenstander Zulte Waregem zal er alles aan doen om de Mechelse bekerdroom te doorprikken.


Voor Essevee is het behalen van de finale dan ook een ideale manier om kleur te geven aan een verder grijs seizoen. In de Jupiler Pro League loopt het immers allesbehalve naar wens voor de West-Vlamingen. Met nog zeven wedstrijden te gaan in de reguliere competitie, staat Zulte Waregem nog steeds op een degradatieplaats. In aanloop naar de bekerclash drukte Francky Dury zijn ex-club dan ook nog eens met de neus op de feiten.

Zo benadrukt Dury bij Sporza dat het verzekeren van het behoud de absolute prioriteit is en blijft. "Ik vind de redding voor Zulte Waregem veel belangrijker. Stel dat je doorgaat naar de finale, dan gaat er automatisch een beetje focus komen op de bekerfinale en dan ga je misschien een stukje het belangrijkste over het hoofd zien", aldus het Waregemse clubboegbeeld.

VOOR SUPPORTERS
Ook coach Mbaye Leye beseft dat de strijd tegen degradatie het belangrijkste is. Toch hoopt hij vurig op een finaleticket. "Het behoud primeert, maar de halve finale tegen Mechelen is ook heel belangrijk voor ons. Als je zover geraakt in het toernooi moet je er alles aan doen om te winnen. Dat willen we niet alleen voor onszelf, maar ook voor de supporters. Zij verdienen ook wat geluk in deze moeilijke periode."

LEES OOK: Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Wat zou het mooiste zijn voor Zulte Waregem?

Meest recent

'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

18
18
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

10
10
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

51
51
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

116
116
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

233
233
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

92
92
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

141
141
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

100
100
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

438
438
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

472
472
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

343
343
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

159
159
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

203
203
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

201
201
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

413
413
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

546
546
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

133
133
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

121
121
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

238
238
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1900
1900
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

314
314
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134

Meer sportnieuws