Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

door
Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

Scott Parker staat onder zware druk bij Club Brugge. Voorlopig is het onbekend of er binnenskamers nog eensgezindheid heerst over het functioneren van de 42-jarige Engelsman, maar de achterban en verschillende analisten voorspellen dat hij het eind van het seizoen niet meer zal halen. En ondertussen worden er al verschillende kandidaat-coaches geopperd die eventueel het stokje kunnen overnemen van Parker, de één al wat realistischer dan de andere. Zo wordt Alexander Blessin na zijn ontslag nog steeds (rijkelijk) uitbetaald door Genoa en die financiële garanties zal hij uiteraard niet zomaar willen opgeven.


ZONDAG D-DAY VOOR PARKER

Club Brugge boekt geen progressie onder Scott Parker, en objectief gezien is er zelfs sprake van een achteruitgang en een negatieve spiraal rond de club. De Engelse coach boekt geen resultaten, het geleverde spel is zwaar ondermaats, de fans vereenzelvigen zich niet met zijn methodologie, de spelers ontberen vertrouwen door de vele wissels, en tegenover de pers profileert hij zich erg onzeker en defensief. Redenen genoeg dus om te opperen dat het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt van Parker (LEES HIER MEER).



Zondag vindt de topwedstrijd tegen AA Gent plaats en een eventuele nederlaag betekent dat Club Brugge dan zowaar uit de top-vier van het klassement zou tuimelen. Daarnaast ligt de Slag om Vlaanderen altijd gevoelig bij de fans en heeft Hein Vanhaezebrouck zoals altijd wel een plannetje uitgedokterd om de West-Vlamingen een lastige wedstrijd te bezorgen. Nieuw gezichtsverlies lijden is absoluut uit den boze voor Club Brugge, want in dat geval zou de positie van Scott Parker wel érg wankel komen te staan.

BLESSIN OPNIEUW (TOP)KANDIDAAT?

Ondertussen voorspellen steeds meer media en analisten dat Scott Parker het niet zal uithouden tot aan het einde van dit seizoen als coach van Club Brugge. Er worden zelfs al potentiële opvolgers genoemd voor de 42-jarige Engelsman. Marc Degryse schuift de naam van Alfred Schreuder naar voren. “Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. En ook Philippe Albert beseft dat Parker niet langer houdbaar is voor Club Brugge.



In SudPresse suggereert hij dat Yves Vanderhaeghe of Alexander Blessin de geknipte mannen kunnen zijn om Scott Parker op te volgen. En die laatste is eveneens een oude bekende van Club Brugge. Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te vertrekken. Hij was er zelfs even topkandidaat en hij voerde (verkennende) gesprekken met de clubleiding. “Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, zei de Duitser in maart.

RIJKELIJK UITBETAALD DOOR GENOA

Uiteindelijk koos Club Brugge toen voor Alfred Schreuder als opvolger van Philippe Clement, maar in december werd hij opnieuw gelinkt aan een verhuis naar het Jan Breydelstadion. In de pers althans, want er vonden in december geen concrete toenaderingen plaats tussen Club Brugge en Alexander Blessin. De coach stond toen zelf open voor een betrekking bij de huidige landskampioen, maar dat kwam er dus niet van. Het is nog maar de vraag of Club Brugge - in het geval van een ontslag van Scott Parker - nu wél bereid is om in zee te gaan met de 49-jarige Duitser.



Want er zijn wel enkele belangrijke struikelblokken die eerst moeten uitgeklaard worden. Alexander Blessin is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij - op papier - onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Maar in de realiteit liggen de zaken toch iets anders. Het Nieuwsblad meldde in januari dat Blessin op non-actief werd gezet door Genoa en dat hij nog (rijkelijk) wordt uitbetaald door de Italianen. En die financiële garanties wil hij uiteraard niet zomaar opgeven.

CLUB BRUGGE-DNA

En ook op het sportief gebied kunnen er vraagtekens gesteld worden, want de aanpak van Alexander Blessin vereist een voorbereiding van ongeveer acht weken om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club. In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge.



De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld wel goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge, waar het publiek graag rechttoe-rechtaan voetbal ziet. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge?

LEES OOK: Club-Standard: Leko ziet cruciaal duo in extremis afhaken

Is Blessin de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Club-Standard: Leko ziet cruciaal duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

6
6
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

156
156
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

59
59
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

204
204
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

376
376
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

275
275
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

325
325
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

360
360
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

48
48
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

385
385
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

67
67
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

66
66
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

73
73
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

224
224
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

248
248
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

415
415
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

89
89
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

182
182
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

305
305
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

189
189
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

169
169
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

169
169
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

379
379
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

181
181

Meer sportnieuws