Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

door
Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

Scott Parker staat onder zware druk bij Club Brugge. Voorlopig is het onbekend of er binnenskamers nog eensgezindheid heerst over het functioneren van de 42-jarige Engelsman, maar de achterban en verschillende analisten voorspellen dat hij het eind van het seizoen niet meer zal halen. En ondertussen worden er al verschillende kandidaat-coaches geopperd die eventueel het stokje kunnen overnemen van Parker, de één al wat realistischer dan de andere. Zo wordt Alexander Blessin na zijn ontslag nog steeds (rijkelijk) uitbetaald door Genoa en die financiële garanties zal hij uiteraard niet zomaar willen opgeven.


ZONDAG D-DAY VOOR PARKER

Club Brugge boekt geen progressie onder Scott Parker, en objectief gezien is er zelfs sprake van een achteruitgang en een negatieve spiraal rond de club. De Engelse coach boekt geen resultaten, het geleverde spel is zwaar ondermaats, de fans vereenzelvigen zich niet met zijn methodologie, de spelers ontberen vertrouwen door de vele wissels, en tegenover de pers profileert hij zich erg onzeker en defensief. Redenen genoeg dus om te opperen dat het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt van Parker (LEES HIER MEER).



Zondag vindt de topwedstrijd tegen AA Gent plaats en een eventuele nederlaag betekent dat Club Brugge dan zowaar uit de top-vier van het klassement zou tuimelen. Daarnaast ligt de Slag om Vlaanderen altijd gevoelig bij de fans en heeft Hein Vanhaezebrouck zoals altijd wel een plannetje uitgedokterd om de West-Vlamingen een lastige wedstrijd te bezorgen. Nieuw gezichtsverlies lijden is absoluut uit den boze voor Club Brugge, want in dat geval zou de positie van Scott Parker wel érg wankel komen te staan.

BLESSIN OPNIEUW (TOP)KANDIDAAT?

Ondertussen voorspellen steeds meer media en analisten dat Scott Parker het niet zal uithouden tot aan het einde van dit seizoen als coach van Club Brugge. Er worden zelfs al potentiële opvolgers genoemd voor de 42-jarige Engelsman. Marc Degryse schuift de naam van Alfred Schreuder naar voren. “Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. En ook Philippe Albert beseft dat Parker niet langer houdbaar is voor Club Brugge.



In SudPresse suggereert hij dat Yves Vanderhaeghe of Alexander Blessin de geknipte mannen kunnen zijn om Scott Parker op te volgen. En die laatste is eveneens een oude bekende van Club Brugge. Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te vertrekken. Hij was er zelfs even topkandidaat en hij voerde (verkennende) gesprekken met de clubleiding. “Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, zei de Duitser in maart.

RIJKELIJK UITBETAALD DOOR GENOA

Uiteindelijk koos Club Brugge toen voor Alfred Schreuder als opvolger van Philippe Clement, maar in december werd hij opnieuw gelinkt aan een verhuis naar het Jan Breydelstadion. In de pers althans, want er vonden in december geen concrete toenaderingen plaats tussen Club Brugge en Alexander Blessin. De coach stond toen zelf open voor een betrekking bij de huidige landskampioen, maar dat kwam er dus niet van. Het is nog maar de vraag of Club Brugge - in het geval van een ontslag van Scott Parker - nu wél bereid is om in zee te gaan met de 49-jarige Duitser.



Want er zijn wel enkele belangrijke struikelblokken die eerst moeten uitgeklaard worden. Alexander Blessin is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij - op papier - onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Maar in de realiteit liggen de zaken toch iets anders. Het Nieuwsblad meldde in januari dat Blessin op non-actief werd gezet door Genoa en dat hij nog (rijkelijk) wordt uitbetaald door de Italianen. En die financiële garanties wil hij uiteraard niet zomaar opgeven.

CLUB BRUGGE-DNA

En ook op het sportief gebied kunnen er vraagtekens gesteld worden, want de aanpak van Alexander Blessin vereist een voorbereiding van ongeveer acht weken om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club. In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge.



De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld wel goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge, waar het publiek graag rechttoe-rechtaan voetbal ziet. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge?

LEES OOK: Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Is Blessin de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

13
13
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

35
35
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

29
29
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

51
51
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

159
159
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

133
133
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

236
236
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

51
51
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

323
323
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

74
74
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

136
136
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

75
75
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

108
108
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

277
277
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

885
885
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

371
371
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

285
285
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

769
769
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

210
210
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

703
703
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

484
484
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

149
149
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1027
1027
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

46
46

Meer sportnieuws