Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

door
Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

Scott Parker staat onder zware druk bij Club Brugge. Voorlopig is het onbekend of er binnenskamers nog eensgezindheid heerst over het functioneren van de 42-jarige Engelsman, maar de achterban en verschillende analisten voorspellen dat hij het eind van het seizoen niet meer zal halen. En ondertussen worden er al verschillende kandidaat-coaches geopperd die eventueel het stokje kunnen overnemen van Parker, de één al wat realistischer dan de andere. Zo wordt Alexander Blessin na zijn ontslag nog steeds (rijkelijk) uitbetaald door Genoa en die financiële garanties zal hij uiteraard niet zomaar willen opgeven.


ZONDAG D-DAY VOOR PARKER

Club Brugge boekt geen progressie onder Scott Parker, en objectief gezien is er zelfs sprake van een achteruitgang en een negatieve spiraal rond de club. De Engelse coach boekt geen resultaten, het geleverde spel is zwaar ondermaats, de fans vereenzelvigen zich niet met zijn methodologie, de spelers ontberen vertrouwen door de vele wissels, en tegenover de pers profileert hij zich erg onzeker en defensief. Redenen genoeg dus om te opperen dat het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt van Parker (LEES HIER MEER).



Zondag vindt de topwedstrijd tegen AA Gent plaats en een eventuele nederlaag betekent dat Club Brugge dan zowaar uit de top-vier van het klassement zou tuimelen. Daarnaast ligt de Slag om Vlaanderen altijd gevoelig bij de fans en heeft Hein Vanhaezebrouck zoals altijd wel een plannetje uitgedokterd om de West-Vlamingen een lastige wedstrijd te bezorgen. Nieuw gezichtsverlies lijden is absoluut uit den boze voor Club Brugge, want in dat geval zou de positie van Scott Parker wel érg wankel komen te staan.

BLESSIN OPNIEUW (TOP)KANDIDAAT?

Ondertussen voorspellen steeds meer media en analisten dat Scott Parker het niet zal uithouden tot aan het einde van dit seizoen als coach van Club Brugge. Er worden zelfs al potentiële opvolgers genoemd voor de 42-jarige Engelsman. Marc Degryse schuift de naam van Alfred Schreuder naar voren. “Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. En ook Philippe Albert beseft dat Parker niet langer houdbaar is voor Club Brugge.



In SudPresse suggereert hij dat Yves Vanderhaeghe of Alexander Blessin de geknipte mannen kunnen zijn om Scott Parker op te volgen. En die laatste is eveneens een oude bekende van Club Brugge. Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te vertrekken. Hij was er zelfs even topkandidaat en hij voerde (verkennende) gesprekken met de clubleiding. “Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, zei de Duitser in maart.

RIJKELIJK UITBETAALD DOOR GENOA

Uiteindelijk koos Club Brugge toen voor Alfred Schreuder als opvolger van Philippe Clement, maar in december werd hij opnieuw gelinkt aan een verhuis naar het Jan Breydelstadion. In de pers althans, want er vonden in december geen concrete toenaderingen plaats tussen Club Brugge en Alexander Blessin. De coach stond toen zelf open voor een betrekking bij de huidige landskampioen, maar dat kwam er dus niet van. Het is nog maar de vraag of Club Brugge - in het geval van een ontslag van Scott Parker - nu wél bereid is om in zee te gaan met de 49-jarige Duitser.



Want er zijn wel enkele belangrijke struikelblokken die eerst moeten uitgeklaard worden. Alexander Blessin is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij - op papier - onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Maar in de realiteit liggen de zaken toch iets anders. Het Nieuwsblad meldde in januari dat Blessin op non-actief werd gezet door Genoa en dat hij nog (rijkelijk) wordt uitbetaald door de Italianen. En die financiële garanties wil hij uiteraard niet zomaar opgeven.

CLUB BRUGGE-DNA

En ook op het sportief gebied kunnen er vraagtekens gesteld worden, want de aanpak van Alexander Blessin vereist een voorbereiding van ongeveer acht weken om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club. In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge.



De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld wel goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge, waar het publiek graag rechttoe-rechtaan voetbal ziet. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge?

LEES OOK: 'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Is Blessin de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

2
2
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

3
3
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

10
10
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

67
67
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

118
118
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

66
66
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

220
220
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

206
206
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

257
257
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

399
399
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

239
239
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

124
124
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

79
79
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

219
219
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

429
429
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

376
376
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

158
158
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

218
218
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

549
549
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

938
938
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

102
102

Meer sportnieuws