Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

door
Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

Scott Parker staat onder zware druk bij Club Brugge. Voorlopig is het onbekend of er binnenskamers nog eensgezindheid heerst over het functioneren van de 42-jarige Engelsman, maar de achterban en verschillende analisten voorspellen dat hij het eind van het seizoen niet meer zal halen. En ondertussen worden er al verschillende kandidaat-coaches geopperd die eventueel het stokje kunnen overnemen van Parker, de één al wat realistischer dan de andere. Zo wordt Alexander Blessin na zijn ontslag nog steeds (rijkelijk) uitbetaald door Genoa en die financiële garanties zal hij uiteraard niet zomaar willen opgeven.


ZONDAG D-DAY VOOR PARKER

Club Brugge boekt geen progressie onder Scott Parker, en objectief gezien is er zelfs sprake van een achteruitgang en een negatieve spiraal rond de club. De Engelse coach boekt geen resultaten, het geleverde spel is zwaar ondermaats, de fans vereenzelvigen zich niet met zijn methodologie, de spelers ontberen vertrouwen door de vele wissels, en tegenover de pers profileert hij zich erg onzeker en defensief. Redenen genoeg dus om te opperen dat het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt van Parker (LEES HIER MEER).



Zondag vindt de topwedstrijd tegen AA Gent plaats en een eventuele nederlaag betekent dat Club Brugge dan zowaar uit de top-vier van het klassement zou tuimelen. Daarnaast ligt de Slag om Vlaanderen altijd gevoelig bij de fans en heeft Hein Vanhaezebrouck zoals altijd wel een plannetje uitgedokterd om de West-Vlamingen een lastige wedstrijd te bezorgen. Nieuw gezichtsverlies lijden is absoluut uit den boze voor Club Brugge, want in dat geval zou de positie van Scott Parker wel érg wankel komen te staan.

BLESSIN OPNIEUW (TOP)KANDIDAAT?

Ondertussen voorspellen steeds meer media en analisten dat Scott Parker het niet zal uithouden tot aan het einde van dit seizoen als coach van Club Brugge. Er worden zelfs al potentiële opvolgers genoemd voor de 42-jarige Engelsman. Marc Degryse schuift de naam van Alfred Schreuder naar voren. “Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. En ook Philippe Albert beseft dat Parker niet langer houdbaar is voor Club Brugge.



In SudPresse suggereert hij dat Yves Vanderhaeghe of Alexander Blessin de geknipte mannen kunnen zijn om Scott Parker op te volgen. En die laatste is eveneens een oude bekende van Club Brugge. Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te vertrekken. Hij was er zelfs even topkandidaat en hij voerde (verkennende) gesprekken met de clubleiding. “Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, zei de Duitser in maart.

RIJKELIJK UITBETAALD DOOR GENOA

Uiteindelijk koos Club Brugge toen voor Alfred Schreuder als opvolger van Philippe Clement, maar in december werd hij opnieuw gelinkt aan een verhuis naar het Jan Breydelstadion. In de pers althans, want er vonden in december geen concrete toenaderingen plaats tussen Club Brugge en Alexander Blessin. De coach stond toen zelf open voor een betrekking bij de huidige landskampioen, maar dat kwam er dus niet van. Het is nog maar de vraag of Club Brugge - in het geval van een ontslag van Scott Parker - nu wél bereid is om in zee te gaan met de 49-jarige Duitser.



Want er zijn wel enkele belangrijke struikelblokken die eerst moeten uitgeklaard worden. Alexander Blessin is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij - op papier - onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Maar in de realiteit liggen de zaken toch iets anders. Het Nieuwsblad meldde in januari dat Blessin op non-actief werd gezet door Genoa en dat hij nog (rijkelijk) wordt uitbetaald door de Italianen. En die financiële garanties wil hij uiteraard niet zomaar opgeven.

CLUB BRUGGE-DNA

En ook op het sportief gebied kunnen er vraagtekens gesteld worden, want de aanpak van Alexander Blessin vereist een voorbereiding van ongeveer acht weken om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club. In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge.



De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld wel goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge, waar het publiek graag rechttoe-rechtaan voetbal ziet. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge?

LEES OOK: Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Is Blessin de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

10
10
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

64
64
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

18
18
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

77
77
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

72
72
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

20
20
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

96
96
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

62
62
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

263
263
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

63
63
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

75
75
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

298
298
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

123
123
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

181
181
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

677
677
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

63
63
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

420
420
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

136
136
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

262
262
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

160
160
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

96
96
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

634
634
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

341
341

Meer sportnieuws