Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

1594 stemmen
Knelpunt voor Club Brugge met Blessin

Scott Parker staat onder zware druk bij Club Brugge. Voorlopig is het onbekend of er binnenskamers nog eensgezindheid heerst over het functioneren van de 42-jarige Engelsman, maar de achterban en verschillende analisten voorspellen dat hij het eind van het seizoen niet meer zal halen. En ondertussen worden er al verschillende kandidaat-coaches geopperd die eventueel het stokje kunnen overnemen van Parker, de één al wat realistischer dan de andere. Zo wordt Alexander Blessin na zijn ontslag nog steeds (rijkelijk) uitbetaald door Genoa en die financiële garanties zal hij uiteraard niet zomaar willen opgeven.


ZONDAG D-DAY VOOR PARKER

Club Brugge boekt geen progressie onder Scott Parker, en objectief gezien is er zelfs sprake van een achteruitgang en een negatieve spiraal rond de club. De Engelse coach boekt geen resultaten, het geleverde spel is zwaar ondermaats, de fans vereenzelvigen zich niet met zijn methodologie, de spelers ontberen vertrouwen door de vele wissels, en tegenover de pers profileert hij zich erg onzeker en defensief. Redenen genoeg dus om te opperen dat het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt van Parker (LEES HIER MEER).



Zondag vindt de topwedstrijd tegen AA Gent plaats en een eventuele nederlaag betekent dat Club Brugge dan zowaar uit de top-vier van het klassement zou tuimelen. Daarnaast ligt de Slag om Vlaanderen altijd gevoelig bij de fans en heeft Hein Vanhaezebrouck zoals altijd wel een plannetje uitgedokterd om de West-Vlamingen een lastige wedstrijd te bezorgen. Nieuw gezichtsverlies lijden is absoluut uit den boze voor Club Brugge, want in dat geval zou de positie van Scott Parker wel érg wankel komen te staan.

BLESSIN OPNIEUW (TOP)KANDIDAAT?

Ondertussen voorspellen steeds meer media en analisten dat Scott Parker het niet zal uithouden tot aan het einde van dit seizoen als coach van Club Brugge. Er worden zelfs al potentiële opvolgers genoemd voor de 42-jarige Engelsman. Marc Degryse schuift de naam van Alfred Schreuder naar voren. “Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. En ook Philippe Albert beseft dat Parker niet langer houdbaar is voor Club Brugge.



In SudPresse suggereert hij dat Yves Vanderhaeghe of Alexander Blessin de geknipte mannen kunnen zijn om Scott Parker op te volgen. En die laatste is eveneens een oude bekende van Club Brugge. Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te vertrekken. Hij was er zelfs even topkandidaat en hij voerde (verkennende) gesprekken met de clubleiding. “Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, zei de Duitser in maart.

RIJKELIJK UITBETAALD DOOR GENOA

Uiteindelijk koos Club Brugge toen voor Alfred Schreuder als opvolger van Philippe Clement, maar in december werd hij opnieuw gelinkt aan een verhuis naar het Jan Breydelstadion. In de pers althans, want er vonden in december geen concrete toenaderingen plaats tussen Club Brugge en Alexander Blessin. De coach stond toen zelf open voor een betrekking bij de huidige landskampioen, maar dat kwam er dus niet van. Het is nog maar de vraag of Club Brugge - in het geval van een ontslag van Scott Parker - nu wél bereid is om in zee te gaan met de 49-jarige Duitser.



Want er zijn wel enkele belangrijke struikelblokken die eerst moeten uitgeklaard worden. Alexander Blessin is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij - op papier - onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Maar in de realiteit liggen de zaken toch iets anders. Het Nieuwsblad meldde in januari dat Blessin op non-actief werd gezet door Genoa en dat hij nog (rijkelijk) wordt uitbetaald door de Italianen. En die financiële garanties wil hij uiteraard niet zomaar opgeven.

CLUB BRUGGE-DNA

En ook op het sportief gebied kunnen er vraagtekens gesteld worden, want de aanpak van Alexander Blessin vereist een voorbereiding van ongeveer acht weken om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club. In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge.



De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld wel goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge, waar het publiek graag rechttoe-rechtaan voetbal ziet. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge?

LEES OOK: 'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Is Blessin de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

3
3
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

56
56
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

59
59
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

137
137
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

96
96
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

36
36
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

180
180
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

111
111
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

66
66
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

105
105
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

139
139
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

121
121
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

310
310
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

562
562
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

614
614
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

271
271
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

304
304
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

409
409
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

146
146
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

69
69
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

143
143
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

359
359
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

294
294
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

69
69

Meer sportnieuws