Smaakmaker Charleroi stelt Belgische topclubs teleur

door
Smaakmaker Charleroi stelt Belgische topclubs teleur

Charleroi beleeft een grijs seizoen en dat leidde in november tot een trainerswissel. Edward Still werd ontslagen en Felice Mazzu keerde enkele weken na zijn eigen ontslag bij Anderlecht terug op Mambourg. Die debuteerde nog met een nederlaag tegen zijn ex-club, maar verloor daarna wel maar één van de zeven volgende wedstrijden. Een aantal spelers lijken onder zijn vleugels ook te groeien.


Zo doet ook Adem Zorgane het de laatste weken weer uitstekend. De 23-jarige middenvelder scoorde onlangs nog twee keer tegen KV Mechelen en gaf dit seizoen ook al zeven assists. Dat zijn zeer fraaie statistieken die wellicht ook de Belgische topclubs niet ontgaan zullen zijn. Zij hoeven echter niet te hopen op het goudhaantje van de Zebra's.

"Of ik in de zomer vertrek? Ik ga niet liegen: dat is inderdaad het plan. Ik heb altijd gedroomd van de Champions League", geeft Zorgane wel toe aan RTBF. Hij heeft echter zijn zinnen gezet op het buitenland. "Als kleine jongen was ik zoals iedereen supporter van Barcelona. Nu mik ik op een transfer naar Frankrijk, Spanje of Engeland. Maar ik zal me nooit te groot voor de club voelen. Als ik nog een jaar bij Charleroi moet blijven, is dat ook geen probleem. Ik kan hier nog leren en groeien."

VEEL INTERESSE
Er zal in de zomer wellicht de nodige interesse voor Zorgane zijn als hij zijn huidige niveau weet aan te houden. Charleroi betaalde in de zomer van 2021 2 miljoen euro om hem weg te halen bij AC Paradou en zal wellicht straks een veelvoud van dat bedrag voor hem vangen. In de voorbije transferperiodes werd Zorgane al aan heel wat buitenlandse subtoppers gelinkt. Onder meer AS Monaco, Lyon, RC Lens en Napoli werden in het verleden al genoemd.

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Is hij klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

13
13
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

18
18
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

37
37
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

603
603
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

188
188
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

344
344
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

106
106
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

292
292
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

36
36
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

105
105
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

43
43
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

49
49
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

61
61
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

304
304
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

420
420
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

215
215
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

155
155
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

613
613
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

963
963
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

315
315
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

33
33
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

603
603
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

115
115
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

459
459

Meer sportnieuws