Belgische verdediger kiest opvallend avontuur

door
Belgische verdediger kiest opvallend avontuur

De transferperiode in januari bracht opnieuw heel wat beweging in België en voor Belgische spelers. Een oude bekende van onder meer Antwerp en Westerlo koos daarbij voor een zeer opvallend avontuur dat tot dusver onder de radar gebleven was.


Verdediger Bryan Van den Bogaert koos immers voor een opmerkelijke transfer naar Kazachstan, waar hij een contract tot het einde van het jaar tekende bij Qyzyljar. Die ploeg eindigde in 2022 als tiende in de lokale hoogste klasse. Hij neemt zo na één jaar alweer afscheid van IJsland, waar hij vorig jaar met KA Akureyri vice-kampioen geworden was.

"Het sprak mij meteen aan, ik ben iemand die graag de wereld verkent en nieuwe uitdagingen niet uit de weg gaat", vertelt Van den Bogaert in Het Nieuwsblad over zijn nieuwe club. De carrière van de 31-jarige kende inderdaad al een opmerkelijk verloop. Hij begon zijn carrière bij Cappellen en KSK Heist en belandde in het seizoen 2014/15 bij Antwerp. Na één seizoen vertrok hij alweer op de Bosuil.

ENGELAND TOT AUSTRALIË
Hij koos immers voor een avontuur in Engeland, waar hij in één jaar tijd met Crawley Town, Whitehawk en Ebbsfleet drie clubs uit de lagere reeksen versleet. Daarna zat hij een jaar zonder club, om vervolgens weer in 1B te belanden. Daar was hij 4,5 jaar aan de slag bij Westerlo en RWDM, maar in februari 2022 koos Van den Bogaert opnieuw voor het buitenland. Na IJsland belandt hij nu dus in Kazachstan en daar zal het mogelijk niet bij blijven. In HNB geeft hij aan dat hij ook nog in Australië aan de slag wil, omdat hij daar familie heeft.

JOUW MENING TELT:
Kende je hem nog?

Meest recent

Middelvinger van Marc Coucke lokt heftige reacties uit

Als ondernemer is Marc Coucke stilaan niet meer weg te denken uit België. Hij staat uiteraard ...

11
11
STVV troeft KV Mechelen en co af, Cercle shopt bij PSG

Binnen een maand trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. In aanloop van de competitiestart ...

13
13
'Liverpool niet te houden: vierde superaanwinst al bepaald'

Liverpool FC rondde vrijdag de komst van Florian Wirtz af en verbrak daarmee het Britse ...

37
37
Union blijft versterken: sportief architect maakt zich sterk

Union SG staat voor een stevige start van het seizoen. Binnen exact een maand betwist het de ...

172
172
Schokkende waarheid komt boven: Carmen Pfaff onthult alles

De laatste jaren zijn uitgedraaid op een ware nachtmerrie voor de familie Pfaff. Sterke vrouw Carmen ...

64
64
Nieuwe nummer één? Club komt met groot Jackers-nieuws

Ook bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen weldra van start. In aanloop ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht krijgt Januzaj-nieuws, monsterdeal Liverpool'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

248
248
KV Mechelen haalt slag thuis met terugkeer oude bekende

KV Mechelen is volop bezig met de voorbereidingen voor volgend seizoen. Niet enkel de selectie, maar ...

47
47
‘Antwerp hakt knoop door over nieuwe hoofdtrainer’

Royal Antwerp FC kende een wisselvallig seizoen en namen afscheid van Jonas De Roeck en vervolgens ...

330
330
STVV gaat hard: nieuwe knaltransfer dankzij… Bertaccini

Sint-Truiden VV gaat hard op de zomermercato. Eerder wisten de Kanaries al Sissako en Sebaoui binnen ...

74
74
“Plassen bloed” – massale slachting voor WK in Marokko

Het WK in 2030 wordt onder andere in Marokko gehouden, maar het land krijgt een storm over zich heen ...

89
89
Fink onthult erg verrassende transferplannen KRC Genk

KRC Genk leek vorig seizoen op weg naar de landstitel, maar de Limburgers stortten volledig in ...

442
442
Transferrecord Neymar aan diggelen? 230 (!) miljoen euro

Liverpool heeft net de komst van Florian Wirtz bekendgemaakt, maar de Engelse grootmacht is nog niet ...

203
203
'Belgische club pakt uit en steekt PSG en Ajax de loef af'

Toch wel heel opvallend nieuws vanuit Frankrijk. Daar heeft PSG een blauwtje gelopen bij een van ...

361
361
'Standard zet door voor buitenkans, spits op komst'

Bij Standard hebben ze duidelijk vaart gezet achter enkele transferdossiers. De Rouches hopen snel ...

337
337
Barcelona-ster uitgekotst: “Hij bedriegt iedereen”

FC Barcelona heeft met Joan Garcia een nieuwe keeper vastgelegd. De Spaanse doelman kwam over van ...

352
352
'STVV slaat weer toe met vijfde toptransfer'

STVV heeft geleerd uit de fouten en we haalden al aan dat de Kanaries nu al verder staan dan vorig ...

308
308
Fink over gewilde Genkie: "Bayern München werd al genoemd"

KRC Genk hervatte gisteren de trainingen. De kern is uiteraard nog niet compleet, want er ontbreken ...

299
299
Coorevits naar Deschacht: "Ik wil dit écht niet meer"

Eén van de knapste BV-koppels in voetballand ging enkele jaren geleden uit mekaar: Olivier ...

292
292
Hein lachte hem uit, maar nu wordt hij goud waard

Hein Vanhaezebrouck is een voetbaldier pur sang, maar ook de voormalige topcoach van AA Gent zit er ...

331
331
Januzaj naar Anderlecht? Renard geeft stand van zaken

RSC Anderlecht werd al aan tientallen spelers gelinkt. Het meeste is fake news, maar het is wel een ...

648
648
Weer pech voor Kompany: Bayern verliest sleutelspeler

Na de 10-0-zege tegen Auckland stonden Bayern München en Vincent Kompany voor een veel ...

74
74
'KRC Genk wil gevoelige transfer afronden bij Standard'

De Belgische clubs zitten niet stil, dat is het minste wat je kan zeggen. Er werden al heel wat ...

607
607
'Lokeren en Lierse SK hakken belangrijke knopen door'

Sporting Lokeren en Lierse SK waren al heel actief op de transfermarkt. De twee ploegen zijn nog ...

220
220
'Standard lonkt naar ex-RSCA'er, impasse met Club Brugge'

Bij Standard staat er nog het nodige te gebeuren, ook al was de club al heel actief op de ...

426
426

Meer sportnieuws