Belgische verdediger kiest opvallend avontuur

door
Belgische verdediger kiest opvallend avontuur

De transferperiode in januari bracht opnieuw heel wat beweging in België en voor Belgische spelers. Een oude bekende van onder meer Antwerp en Westerlo koos daarbij voor een zeer opvallend avontuur dat tot dusver onder de radar gebleven was.


Verdediger Bryan Van den Bogaert koos immers voor een opmerkelijke transfer naar Kazachstan, waar hij een contract tot het einde van het jaar tekende bij Qyzyljar. Die ploeg eindigde in 2022 als tiende in de lokale hoogste klasse. Hij neemt zo na één jaar alweer afscheid van IJsland, waar hij vorig jaar met KA Akureyri vice-kampioen geworden was.

"Het sprak mij meteen aan, ik ben iemand die graag de wereld verkent en nieuwe uitdagingen niet uit de weg gaat", vertelt Van den Bogaert in Het Nieuwsblad over zijn nieuwe club. De carrière van de 31-jarige kende inderdaad al een opmerkelijk verloop. Hij begon zijn carrière bij Cappellen en KSK Heist en belandde in het seizoen 2014/15 bij Antwerp. Na één seizoen vertrok hij alweer op de Bosuil.

ENGELAND TOT AUSTRALIË
Hij koos immers voor een avontuur in Engeland, waar hij in één jaar tijd met Crawley Town, Whitehawk en Ebbsfleet drie clubs uit de lagere reeksen versleet. Daarna zat hij een jaar zonder club, om vervolgens weer in 1B te belanden. Daar was hij 4,5 jaar aan de slag bij Westerlo en RWDM, maar in februari 2022 koos Van den Bogaert opnieuw voor het buitenland. Na IJsland belandt hij nu dus in Kazachstan en daar zal het mogelijk niet bij blijven. In HNB geeft hij aan dat hij ook nog in Australië aan de slag wil, omdat hij daar familie heeft.

Kende je hem nog?

Meest recent

Hayen trainer van absolute grootmacht? "Binnen 2 jaar..."

Club Brugge staat woensdagavond voor een ferme uitdaging in de Champions League. Dan komt met FC ...

14
14
Standard komt met opmerkelijke uitleg voor tirade Wilmots

Er was de voorbije weken heel wat te doen rond Standard. Hun partij tegen Antwerp moest voortijdig ...

9
9
'AA Gent gaat transferstrijd aan met PSV'

AA Gent leek vertrokken te zijn met ruime zeges tegen Standard en Patro, maar werd vorig weekend ...

21
21
Antwerp en Gent krijgen flinke meevallers te horen

Dinsdag boog het Disciplinair Comité zich over enkele controversiële incidenten van ...

76
76
Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

25
25
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

73
73
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

98
98
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

35
35
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

342
342
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

266
266
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

226
226
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

261
261
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

400
400
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

642
642
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

111
111
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

600
600
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

237
237
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

245
245
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

321
321
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

163
163
Thibo Somers slaat stevig op tafel: grijpt Antwerp in?

Het rommelt ferm bij Royal Antwerp FC. The Great Old ging afgelopen speeldag weer onderuit en Stef ...

375
375
Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Memphis Depay verraste vriend en vijand door plotsklaps naar Brazilië te verkassen, maar in ...

65
65
Hayen ziet groot pijnpunt Barça: “Daar liggen kansen”

Club Brugge is de grote underdog tegen FC Barcelona. Nicky Hayen gaf een persconferentie voor de ...

95
95
Anderlecht en Lierse in diepe rouw: André De Nul overleden

RSC Anderlecht en Lierse zijn in diepe rouw gedompeld. Voormalige Rode Duivel André De Nul is ...

0
0
Oorlog bij DAZN: analisten vliegen elkaar naar de keel

Het is niet enkel oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecombedrijven, maar ook binnen de ...

520
520

Meer sportnieuws