Genkse Youth League-held zorgt voor bijzonder beelden

door
Genkse Youth League-held zorgt voor bijzonder beelden

Terwijl KRC Genk de Jupiler Pro League dit seizoen domineert, doet de Limburgse jeugd het ook goed op het Europese toneel. Zo plaatste de U19 zich woensdag voor de volgende ronde van de prestigieuze Youth League. Racing trok na strafschoppen aan het langste einde tegen de leeftijdsgenoten van Juventus.


Nadat de eerste periode redelijk gelijk opgaand was, maakte Juventus het zichzelf moeilijk na de rust. Zo pakte aanvoerder Lorenzo Dellavalle een rode kaart. Dat slechte voorbeeld werd vervolgens overgenomen door de Belgische middenvelder Joseph Nonge Boende. Voor de Italianen zat er met twee mannetjes minder niets anders op dan de schade te beperken.

En daar slaagden ze uiteindelijk ook in. Genk kwam immers niet meer tot scoren, waardoor strafschoppen moesten bepalen welke ploeg zou doorstoten. In die spannende penaltyreeks trokken de Limburgers uiteindelijk aan het langste einde met 4-3. En daarbij was een heldenrol weggelegd voor Vic Chambaere.

BRULLENDE KEEPER
De doelman, die een maand geleden nog zijn 20ste verjaardag vierde en momenteel ook derde keeper is bij de A-ploeg, wist de eerste penalty van Juventus op fraaie wijze te stoppen. Vervolgens trapte hij de laatste penalty van Genk zelf binnen. Toen de Italianen daarna op de paal trapten, was de vreugde dan ook bijzonder groot bij het sluitstuk. En ook tijdens de penaltyreeks zorgde Chambaere voor opvallende beelden. Zo probeerde hij zijn tegenstanders uit concentratie te halen door luid te brullen.

LEES OOK: Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Genk heeft de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

4
4
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

81
81
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

16
16
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

73
73
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

232
232
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

241
241
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

132
132
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

91
91
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

216
216
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

269
269
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

127
127
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

482
482
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

214
214
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

164
164
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

168
168
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

344
344
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

384
384
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

165
165
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

91
91
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

61
61
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

271
271
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

60
60
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

76
76
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

214
214
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

115
115

Meer sportnieuws