Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

door
Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

Door de recente 7 op 9 doet RSC Anderlecht weer volop in de strijd om de Europe Play-Offs en lijkt het degradatiegevaar definitief geweken. Desondanks blijft het behoorlijk onrustig bij de recordkampioen. Dat heeft vooral te maken met de positie van Wouter Vandenhaute.


De gewezen sportjournalist leverde destijds puik werk als grote baas van Woestijnvis en ook met Flanders Classics realiseerde hij mooie dingen. Mede dankzij die adelbrieven werd hij 2020 door Marc Coucke naar Anderlecht gehaald als 'extern adviseur'. Enkele maanden later werd hij zelfs voorzitter van de club waar hij van jongs af aan voor supporterde. Maar hij slaagde er niet om dezelfde successen te behalen als in zijn vorige functies.

Zowel sportief als financieel is Paars-Wit al een tijdje aan het aanmodderen en onder Vandenhaute, die zelf nochtans een kapitaalsinjectie deed in de club, is er van beterschap nauwelijks sprake. Bovendien heeft een groot deel van de achterban het helemaal met hem gehad. Zo werd in de voorbije weken meermaals om zijn ontslag gevraagd. En ook na zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, blijft die eis op tafel liggen.

STANDPUNT ONGEWIJZIGD
Na een vernietigend artikel dat dinsdag verscheen bij het weekblad 'Humo', weerklinkt die eis zelfs nog luider. Dat bevestigt Nico Deraedt, lid van de fanboard, bij Het Nieuwsblad. "We gaan de komende dagen nog samenzitten met vertegenwoordigers van de verschillende supportersgroeperingen, maar nu al mag duidelijk zijn wat ons standpunt zal zijn: Vandenhaute moet een stap terugzetten", klinkt het. De 'niet-uitvoerende' voorzitter had onlangs nochtans een onderhoud met vertegenwoordigers van de supportersgroepen, maar daarin zouden bepaalde onwaarheden verklaard zijn en dus blijft zijn positie wankelen.

LEES OOK: 'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

De positie van Vandenhaute is onhoudbaar geworden ...

Meest recent

'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

0
0
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

51
51
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

139
139
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

206
206
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

280
280
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

78
78
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

178
178
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

205
205
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

272
272
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

188
188
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

119
119
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

430
430
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

305
305
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

100
100
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

486
486
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

243
243
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

119
119
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

371
371
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

345
345
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

319
319
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

828
828
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

224
224
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

962
962
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

762
762

Meer sportnieuws