Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

door
Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

Door de recente 7 op 9 doet RSC Anderlecht weer volop in de strijd om de Europe Play-Offs en lijkt het degradatiegevaar definitief geweken. Desondanks blijft het behoorlijk onrustig bij de recordkampioen. Dat heeft vooral te maken met de positie van Wouter Vandenhaute.


De gewezen sportjournalist leverde destijds puik werk als grote baas van Woestijnvis en ook met Flanders Classics realiseerde hij mooie dingen. Mede dankzij die adelbrieven werd hij 2020 door Marc Coucke naar Anderlecht gehaald als 'extern adviseur'. Enkele maanden later werd hij zelfs voorzitter van de club waar hij van jongs af aan voor supporterde. Maar hij slaagde er niet om dezelfde successen te behalen als in zijn vorige functies.

Zowel sportief als financieel is Paars-Wit al een tijdje aan het aanmodderen en onder Vandenhaute, die zelf nochtans een kapitaalsinjectie deed in de club, is er van beterschap nauwelijks sprake. Bovendien heeft een groot deel van de achterban het helemaal met hem gehad. Zo werd in de voorbije weken meermaals om zijn ontslag gevraagd. En ook na zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, blijft die eis op tafel liggen.

STANDPUNT ONGEWIJZIGD
Na een vernietigend artikel dat dinsdag verscheen bij het weekblad 'Humo', weerklinkt die eis zelfs nog luider. Dat bevestigt Nico Deraedt, lid van de fanboard, bij Het Nieuwsblad. "We gaan de komende dagen nog samenzitten met vertegenwoordigers van de verschillende supportersgroeperingen, maar nu al mag duidelijk zijn wat ons standpunt zal zijn: Vandenhaute moet een stap terugzetten", klinkt het. De 'niet-uitvoerende' voorzitter had onlangs nochtans een onderhoud met vertegenwoordigers van de supportersgroepen, maar daarin zouden bepaalde onwaarheden verklaard zijn en dus blijft zijn positie wankelen.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

De positie van Vandenhaute is onhoudbaar geworden ...

Meest recent

Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

29
29
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

182
182
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

43
43
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

110
110
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

26
26
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

96
96
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

193
193
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

172
172
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

69
69
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

141
141
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

305
305
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

260
260
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

523
523
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

406
406
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1383
1383
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

716
716
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

257
257
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

397
397
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

181
181

Meer sportnieuws