Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

765 stemmen
Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

Door de recente 7 op 9 doet RSC Anderlecht weer volop in de strijd om de Europe Play-Offs en lijkt het degradatiegevaar definitief geweken. Desondanks blijft het behoorlijk onrustig bij de recordkampioen. Dat heeft vooral te maken met de positie van Wouter Vandenhaute.


De gewezen sportjournalist leverde destijds puik werk als grote baas van Woestijnvis en ook met Flanders Classics realiseerde hij mooie dingen. Mede dankzij die adelbrieven werd hij 2020 door Marc Coucke naar Anderlecht gehaald als 'extern adviseur'. Enkele maanden later werd hij zelfs voorzitter van de club waar hij van jongs af aan voor supporterde. Maar hij slaagde er niet om dezelfde successen te behalen als in zijn vorige functies.

Zowel sportief als financieel is Paars-Wit al een tijdje aan het aanmodderen en onder Vandenhaute, die zelf nochtans een kapitaalsinjectie deed in de club, is er van beterschap nauwelijks sprake. Bovendien heeft een groot deel van de achterban het helemaal met hem gehad. Zo werd in de voorbije weken meermaals om zijn ontslag gevraagd. En ook na zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, blijft die eis op tafel liggen.

STANDPUNT ONGEWIJZIGD
Na een vernietigend artikel dat dinsdag verscheen bij het weekblad 'Humo', weerklinkt die eis zelfs nog luider. Dat bevestigt Nico Deraedt, lid van de fanboard, bij Het Nieuwsblad. "We gaan de komende dagen nog samenzitten met vertegenwoordigers van de verschillende supportersgroeperingen, maar nu al mag duidelijk zijn wat ons standpunt zal zijn: Vandenhaute moet een stap terugzetten", klinkt het. De 'niet-uitvoerende' voorzitter had onlangs nochtans een onderhoud met vertegenwoordigers van de supportersgroepen, maar daarin zouden bepaalde onwaarheden verklaard zijn en dus blijft zijn positie wankelen.

LEES OOK: Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

De positie van Vandenhaute is onhoudbaar geworden ...

Meest recent

Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

31
31
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

237
237
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

120
120
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

172
172
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

313
313
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

85
85
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

78
78
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

111
111
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

200
200
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

37
37
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

252
252
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

190
190
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

36
36
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

36
36
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

147
147
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

251
251
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

67
67
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

215
215
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

212
212
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

286
286
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

117
117
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

448
448
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

638
638
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

162
162

Meer sportnieuws