Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

765 stemmen
Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

Door de recente 7 op 9 doet RSC Anderlecht weer volop in de strijd om de Europe Play-Offs en lijkt het degradatiegevaar definitief geweken. Desondanks blijft het behoorlijk onrustig bij de recordkampioen. Dat heeft vooral te maken met de positie van Wouter Vandenhaute.


De gewezen sportjournalist leverde destijds puik werk als grote baas van Woestijnvis en ook met Flanders Classics realiseerde hij mooie dingen. Mede dankzij die adelbrieven werd hij 2020 door Marc Coucke naar Anderlecht gehaald als 'extern adviseur'. Enkele maanden later werd hij zelfs voorzitter van de club waar hij van jongs af aan voor supporterde. Maar hij slaagde er niet om dezelfde successen te behalen als in zijn vorige functies.

Zowel sportief als financieel is Paars-Wit al een tijdje aan het aanmodderen en onder Vandenhaute, die zelf nochtans een kapitaalsinjectie deed in de club, is er van beterschap nauwelijks sprake. Bovendien heeft een groot deel van de achterban het helemaal met hem gehad. Zo werd in de voorbije weken meermaals om zijn ontslag gevraagd. En ook na zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, blijft die eis op tafel liggen.

STANDPUNT ONGEWIJZIGD
Na een vernietigend artikel dat dinsdag verscheen bij het weekblad 'Humo', weerklinkt die eis zelfs nog luider. Dat bevestigt Nico Deraedt, lid van de fanboard, bij Het Nieuwsblad. "We gaan de komende dagen nog samenzitten met vertegenwoordigers van de verschillende supportersgroeperingen, maar nu al mag duidelijk zijn wat ons standpunt zal zijn: Vandenhaute moet een stap terugzetten", klinkt het. De 'niet-uitvoerende' voorzitter had onlangs nochtans een onderhoud met vertegenwoordigers van de supportersgroepen, maar daarin zouden bepaalde onwaarheden verklaard zijn en dus blijft zijn positie wankelen.

LEES OOK: 'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

De positie van Vandenhaute is onhoudbaar geworden ...

Meest recent

Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

83
83
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

185
185
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

228
228
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

56
56
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

481
481
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

559
559
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

298
298
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

428
428
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

64
64
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

209
209
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

65
65
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

114
114
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

542
542
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

713
713
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

223
223
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

167
167
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

188
188
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

441
441
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

109
109
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

124
124
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

193
193
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

627
627
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

86
86
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

570
570
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

371
371

Meer sportnieuws