Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

door
Olie op het vuur: ontslag Vandenhaute opnieuw op tafel

Door de recente 7 op 9 doet RSC Anderlecht weer volop in de strijd om de Europe Play-Offs en lijkt het degradatiegevaar definitief geweken. Desondanks blijft het behoorlijk onrustig bij de recordkampioen. Dat heeft vooral te maken met de positie van Wouter Vandenhaute.


De gewezen sportjournalist leverde destijds puik werk als grote baas van Woestijnvis en ook met Flanders Classics realiseerde hij mooie dingen. Mede dankzij die adelbrieven werd hij 2020 door Marc Coucke naar Anderlecht gehaald als 'extern adviseur'. Enkele maanden later werd hij zelfs voorzitter van de club waar hij van jongs af aan voor supporterde. Maar hij slaagde er niet om dezelfde successen te behalen als in zijn vorige functies.

Zowel sportief als financieel is Paars-Wit al een tijdje aan het aanmodderen en onder Vandenhaute, die zelf nochtans een kapitaalsinjectie deed in de club, is er van beterschap nauwelijks sprake. Bovendien heeft een groot deel van de achterban het helemaal met hem gehad. Zo werd in de voorbije weken meermaals om zijn ontslag gevraagd. En ook na zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, blijft die eis op tafel liggen.

STANDPUNT ONGEWIJZIGD
Na een vernietigend artikel dat dinsdag verscheen bij het weekblad 'Humo', weerklinkt die eis zelfs nog luider. Dat bevestigt Nico Deraedt, lid van de fanboard, bij Het Nieuwsblad. "We gaan de komende dagen nog samenzitten met vertegenwoordigers van de verschillende supportersgroeperingen, maar nu al mag duidelijk zijn wat ons standpunt zal zijn: Vandenhaute moet een stap terugzetten", klinkt het. De 'niet-uitvoerende' voorzitter had onlangs nochtans een onderhoud met vertegenwoordigers van de supportersgroepen, maar daarin zouden bepaalde onwaarheden verklaard zijn en dus blijft zijn positie wankelen.

LEES OOK: ‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

De positie van Vandenhaute is onhoudbaar geworden ...

Meest recent

Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

10
10
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

361
361
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

209
209
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

34
34
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

52
52
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

62
62
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1395
1395
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

117
117
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

188
188
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

33
33
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

939
939
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

476
476
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

70
70
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

41
41
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

124
124
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

97
97
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

51
51
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

224
224
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

54
54
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

134
134
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

57
57
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

29
29

Meer sportnieuws