Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst: "Les deux psychopathes"

door
Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst:

Een groot deel van de achterban bij RSC Anderlecht verstuurde afgelopen vrijdag andermaal een open brief waarin het definitieve vertrek van 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute wordt geëist. En blijkbaar heerst er ook intern heel wat wantrouwen. Zo komt HUMO op dinsdag met een onthutsende situatieschets.


Het weekblad sprak met verschillende goed geplaatste getuigen zoals (ex-)werknemers van Paars-Wit en op basis van die gesprekken komt allesbehalve een fraai beeld naar buiten van Vandenhaute. Ook diens voormalige rechterhand, de inmiddels ontslagen CEO Peter Verbeke, wordt niet gespaard. Zo zou hij regelmatig met driftbuien af te rekenen krijgen. "Ik heb mensen zien huilen. Volwassen mannen, vernederd door Verbeke. Zoals die roept en tiert: onvoorstelbaar. ‘Le petit nazi’ noemden ze hem. Of ‘les deux psychopathes’, als het over hem en Vandenhaute ging", getuigt een ex-werknemer.

Vandenhaute wordt dan weer omschreven als bemoeiziek en zelfvoldaan, iemand die niet te beroerd is om een mes in de rug te steken. Hij, en in mindere mate Verbeke, zou grotendeels aan de basis hebben gelegen van de breuk met Vincent Kompany. Zo was de huidige succescoach van Burnley de bemoeienissen beu en vond hij dat het bestuur niet realistisch was in hun doelstellingen. Het geschil met jeugd-coördinator Jean Kindermans moet eveneens in die richting gezocht worden. Daarnaast zou Vandenhaute zich mengen in het sportieve beleid. Zo drukte hij bijvoorbeeld de transfer van Jan Vertonghen erdoor, tegen het advies van verschillende personen in.

ZWARE FACTURES
De komst van Vertonghen blijkt tot dusver wel een sportief succes, maar had wel een stevig prijskaartje. En dat geldt blijkbaar ook voor Vandenhaute zelf. Hoewel hij als investeerder zelf de nodige miljoenen pompte in de club, factureerde hij als voorzitter jaarlijks zo'n 500.000 euro volgens HUMO. En dat via een bedrijf op naam van zijn vrouw en sportjournaliste Catherine Van Eylen. Ook tijdens bepaalde etentjes met pakweg Kompany en Verbeke zou er flink gefactureerd worden aan de club, die nochtans op praktisch alles moet besparen. Overigens vroeg het weekblad aan Vandenhaute om wederwoord, maar die wou enkel 'off the record' reageren.

LEES OOK: 'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

De positie van Vandenhaute wordt stilaan onhoudbaar ...

Meest recent

Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

12
12
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

140
140
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

56
56
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

84
84
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

24
24
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

46
46
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

99
99
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

103
103
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

205
205
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

184
184
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

35
35
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

45
45
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

263
263
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

85
85
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

43
43
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

114
114
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

171
171
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

117
117
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

149
149
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

159
159
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

198
198
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

606
606

Meer sportnieuws