Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst: "Les deux psychopathes"

door
Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst:

Een groot deel van de achterban bij RSC Anderlecht verstuurde afgelopen vrijdag andermaal een open brief waarin het definitieve vertrek van 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute wordt geëist. En blijkbaar heerst er ook intern heel wat wantrouwen. Zo komt HUMO op dinsdag met een onthutsende situatieschets.


Het weekblad sprak met verschillende goed geplaatste getuigen zoals (ex-)werknemers van Paars-Wit en op basis van die gesprekken komt allesbehalve een fraai beeld naar buiten van Vandenhaute. Ook diens voormalige rechterhand, de inmiddels ontslagen CEO Peter Verbeke, wordt niet gespaard. Zo zou hij regelmatig met driftbuien af te rekenen krijgen. "Ik heb mensen zien huilen. Volwassen mannen, vernederd door Verbeke. Zoals die roept en tiert: onvoorstelbaar. ‘Le petit nazi’ noemden ze hem. Of ‘les deux psychopathes’, als het over hem en Vandenhaute ging", getuigt een ex-werknemer.

Vandenhaute wordt dan weer omschreven als bemoeiziek en zelfvoldaan, iemand die niet te beroerd is om een mes in de rug te steken. Hij, en in mindere mate Verbeke, zou grotendeels aan de basis hebben gelegen van de breuk met Vincent Kompany. Zo was de huidige succescoach van Burnley de bemoeienissen beu en vond hij dat het bestuur niet realistisch was in hun doelstellingen. Het geschil met jeugd-coördinator Jean Kindermans moet eveneens in die richting gezocht worden. Daarnaast zou Vandenhaute zich mengen in het sportieve beleid. Zo drukte hij bijvoorbeeld de transfer van Jan Vertonghen erdoor, tegen het advies van verschillende personen in.

ZWARE FACTURES
De komst van Vertonghen blijkt tot dusver wel een sportief succes, maar had wel een stevig prijskaartje. En dat geldt blijkbaar ook voor Vandenhaute zelf. Hoewel hij als investeerder zelf de nodige miljoenen pompte in de club, factureerde hij als voorzitter jaarlijks zo'n 500.000 euro volgens HUMO. En dat via een bedrijf op naam van zijn vrouw en sportjournaliste Catherine Van Eylen. Ook tijdens bepaalde etentjes met pakweg Kompany en Verbeke zou er flink gefactureerd worden aan de club, die nochtans op praktisch alles moet besparen. Overigens vroeg het weekblad aan Vandenhaute om wederwoord, maar die wou enkel 'off the record' reageren.

LEES OOK: Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

De positie van Vandenhaute wordt stilaan onhoudbaar ...

Meest recent

Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

11
11
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

46
46
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

63
63
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

295
295
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

41
41
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

179
179
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

51
51
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

97
97
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

614
614
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

73
73
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

180
180
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

452
452
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

117
117
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

286
286
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

68
68
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

392
392
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

682
682
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

213
213
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

684
684
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

175
175
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

383
383
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

115
115
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

244
244
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

136
136

Meer sportnieuws