Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst: "Les deux psychopathes"

769
Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst:

Een groot deel van de achterban bij RSC Anderlecht verstuurde afgelopen vrijdag andermaal een open brief waarin het definitieve vertrek van 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute wordt geëist. En blijkbaar heerst er ook intern heel wat wantrouwen. Zo komt HUMO op dinsdag met een onthutsende situatieschets.


Het weekblad sprak met verschillende goed geplaatste getuigen zoals (ex-)werknemers van Paars-Wit en op basis van die gesprekken komt allesbehalve een fraai beeld naar buiten van Vandenhaute. Ook diens voormalige rechterhand, de inmiddels ontslagen CEO Peter Verbeke, wordt niet gespaard. Zo zou hij regelmatig met driftbuien af te rekenen krijgen. "Ik heb mensen zien huilen. Volwassen mannen, vernederd door Verbeke. Zoals die roept en tiert: onvoorstelbaar. ‘Le petit nazi’ noemden ze hem. Of ‘les deux psychopathes’, als het over hem en Vandenhaute ging", getuigt een ex-werknemer.

Vandenhaute wordt dan weer omschreven als bemoeiziek en zelfvoldaan, iemand die niet te beroerd is om een mes in de rug te steken. Hij, en in mindere mate Verbeke, zou grotendeels aan de basis hebben gelegen van de breuk met Vincent Kompany. Zo was de huidige succescoach van Burnley de bemoeienissen beu en vond hij dat het bestuur niet realistisch was in hun doelstellingen. Het geschil met jeugd-coördinator Jean Kindermans moet eveneens in die richting gezocht worden. Daarnaast zou Vandenhaute zich mengen in het sportieve beleid. Zo drukte hij bijvoorbeeld de transfer van Jan Vertonghen erdoor, tegen het advies van verschillende personen in.

ZWARE FACTURES
De komst van Vertonghen blijkt tot dusver wel een sportief succes, maar had wel een stevig prijskaartje. En dat geldt blijkbaar ook voor Vandenhaute zelf. Hoewel hij als investeerder zelf de nodige miljoenen pompte in de club, factureerde hij als voorzitter jaarlijks zo'n 500.000 euro volgens HUMO. En dat via een bedrijf op naam van zijn vrouw en sportjournaliste Catherine Van Eylen. Ook tijdens bepaalde etentjes met pakweg Kompany en Verbeke zou er flink gefactureerd worden aan de club, die nochtans op praktisch alles moet besparen. Overigens vroeg het weekblad aan Vandenhaute om wederwoord, maar die wou enkel 'off the record' reageren.

LEES OOK: Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

De positie van Vandenhaute wordt stilaan onhoudbaar ...

Meest recent

"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

1
1
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

17
17
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

35
35
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

38
38
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

144
144
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

322
322
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

96
96
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

42
42
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

239
239
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

284
284
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

158
158
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

150
150
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

119
119
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1151
1151
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

389
389
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

72
72
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

120
120
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

48
48
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

267
267
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

41
41
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

78
78
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

28
28
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

232
232
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

397
397
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

97
97

Meer sportnieuws