Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst: "Les deux psychopathes"

door
Onthutsend beeld Vandenhaute geschetst:

Een groot deel van de achterban bij RSC Anderlecht verstuurde afgelopen vrijdag andermaal een open brief waarin het definitieve vertrek van 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute wordt geëist. En blijkbaar heerst er ook intern heel wat wantrouwen. Zo komt HUMO op dinsdag met een onthutsende situatieschets.


Het weekblad sprak met verschillende goed geplaatste getuigen zoals (ex-)werknemers van Paars-Wit en op basis van die gesprekken komt allesbehalve een fraai beeld naar buiten van Vandenhaute. Ook diens voormalige rechterhand, de inmiddels ontslagen CEO Peter Verbeke, wordt niet gespaard. Zo zou hij regelmatig met driftbuien af te rekenen krijgen. "Ik heb mensen zien huilen. Volwassen mannen, vernederd door Verbeke. Zoals die roept en tiert: onvoorstelbaar. ‘Le petit nazi’ noemden ze hem. Of ‘les deux psychopathes’, als het over hem en Vandenhaute ging", getuigt een ex-werknemer.

Vandenhaute wordt dan weer omschreven als bemoeiziek en zelfvoldaan, iemand die niet te beroerd is om een mes in de rug te steken. Hij, en in mindere mate Verbeke, zou grotendeels aan de basis hebben gelegen van de breuk met Vincent Kompany. Zo was de huidige succescoach van Burnley de bemoeienissen beu en vond hij dat het bestuur niet realistisch was in hun doelstellingen. Het geschil met jeugd-coördinator Jean Kindermans moet eveneens in die richting gezocht worden. Daarnaast zou Vandenhaute zich mengen in het sportieve beleid. Zo drukte hij bijvoorbeeld de transfer van Jan Vertonghen erdoor, tegen het advies van verschillende personen in.

ZWARE FACTURES
De komst van Vertonghen blijkt tot dusver wel een sportief succes, maar had wel een stevig prijskaartje. En dat geldt blijkbaar ook voor Vandenhaute zelf. Hoewel hij als investeerder zelf de nodige miljoenen pompte in de club, factureerde hij als voorzitter jaarlijks zo'n 500.000 euro volgens HUMO. En dat via een bedrijf op naam van zijn vrouw en sportjournaliste Catherine Van Eylen. Ook tijdens bepaalde etentjes met pakweg Kompany en Verbeke zou er flink gefactureerd worden aan de club, die nochtans op praktisch alles moet besparen. Overigens vroeg het weekblad aan Vandenhaute om wederwoord, maar die wou enkel 'off the record' reageren.

LEES OOK: Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

De positie van Vandenhaute wordt stilaan onhoudbaar ...

Meest recent

Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

173
173
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

29
29
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

19
19
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

180
180
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

117
117
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

108
108
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

335
335
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

477
477
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

37
37
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

305
305
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

114
114
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1118
1118
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

51
51
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

107
107
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

187
187
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

199
199
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

137
137
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

261
261
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

206
206
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

83
83
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

33
33
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

305
305
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

378
378
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

33
33

Meer sportnieuws