Grote buis bij Club Brugge: "Hij was onzichtbaar"

885 stemmen
Grote buis bij Club Brugge:

Club Brugge heeft zijn eerste van drie opeenvolgende topwedstrijden niet kunnen winnen. In aanloop naar de thuisduels tegen Union SG en SL Benfica, bleef de regerende kampioen op 0-0 steken tegen Antwerp FC. Vooral in het aanvallende compartiment liet Blauw-Zwart het afweten op de Bosuil.


Terwijl de defensie dit keer wél goed standhield en voor het eerst in maanden een clean-sheet boekte, maakte de Brugse aanvalslinie een slechte beurt. Uiteraard speelde de afwezigheid van Ferran Jutgla en Andreas Skov Olsen daarin een rol. En Roman Yaremchuk kreeg als invaller nog geen handvol speelminuten. Coach Scott Parker toonde zich achteraf dan weer wel tevreden over Noa Lang, die in een meer centrale rol werd uitgespeeld. Maar dat had vooral met diens werklust te maken. Ook de Nederlander kon amper voor gevaarlijke acties zorgen.

Ter ondersteuning van Lang had Parker de Ghanees Kamal Sowah nog eens van onder het stof gehaald. Die maakte in de eerste seizoenshelft nog een goede beurt. Maar zondag viel hij zwaar door de mand. "Speelde op de flank, niet z’n beste positie, maar er ging geen dreiging van hem uit. Kon trappen maar ging nog kappen", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10. "Hij was onzichtbaar. Hij waagde zijn kansen niet en was totaal niet dreigend", schrijft La Dernière Heure.

WEKEN EN LOPEN
Het valt dan ook te betwijfelen of Sowah, nochtans sterk in de Champions League-campagne, in de komende weken nog vaak zal starten. Al benadrukte men bij Het Laatste Nieuws wel dat de WK-ganger behoorlijk wat defensieve arbeid verrichte. "Werken en lopen, maar voetballend te weinig. Had het lastig tegen De Laet, kon zich amper doorzetten. Defensief zijn job gedaan."

LEES OOK: "50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Sowah komt tekort voor het beoogde niveau van Club ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

11
11
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

85
85
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

24
24
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

225
225
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

87
87
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

191
191
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

86
86
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

150
150
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

170
170
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

79
79
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

34
34
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

91
91
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

244
244
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

661
661
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

169
169
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

220
220
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

153
153
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

117
117
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

199
199
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1067
1067
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

154
154
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

321
321
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

112
112
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

886
886

Meer sportnieuws