Grote buis bij Club Brugge: "Hij was onzichtbaar"

door
Grote buis bij Club Brugge:

Club Brugge heeft zijn eerste van drie opeenvolgende topwedstrijden niet kunnen winnen. In aanloop naar de thuisduels tegen Union SG en SL Benfica, bleef de regerende kampioen op 0-0 steken tegen Antwerp FC. Vooral in het aanvallende compartiment liet Blauw-Zwart het afweten op de Bosuil.


Terwijl de defensie dit keer wél goed standhield en voor het eerst in maanden een clean-sheet boekte, maakte de Brugse aanvalslinie een slechte beurt. Uiteraard speelde de afwezigheid van Ferran Jutgla en Andreas Skov Olsen daarin een rol. En Roman Yaremchuk kreeg als invaller nog geen handvol speelminuten. Coach Scott Parker toonde zich achteraf dan weer wel tevreden over Noa Lang, die in een meer centrale rol werd uitgespeeld. Maar dat had vooral met diens werklust te maken. Ook de Nederlander kon amper voor gevaarlijke acties zorgen.

Ter ondersteuning van Lang had Parker de Ghanees Kamal Sowah nog eens van onder het stof gehaald. Die maakte in de eerste seizoenshelft nog een goede beurt. Maar zondag viel hij zwaar door de mand. "Speelde op de flank, niet z’n beste positie, maar er ging geen dreiging van hem uit. Kon trappen maar ging nog kappen", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10. "Hij was onzichtbaar. Hij waagde zijn kansen niet en was totaal niet dreigend", schrijft La Dernière Heure.

WEKEN EN LOPEN
Het valt dan ook te betwijfelen of Sowah, nochtans sterk in de Champions League-campagne, in de komende weken nog vaak zal starten. Al benadrukte men bij Het Laatste Nieuws wel dat de WK-ganger behoorlijk wat defensieve arbeid verrichte. "Werken en lopen, maar voetballend te weinig. Had het lastig tegen De Laet, kon zich amper doorzetten. Defensief zijn job gedaan."

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Sowah komt tekort voor het beoogde niveau van Club ...

Meest recent

‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

116
116
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

30
30
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

19
19
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

157
157
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

107
107
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

488
488
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

203
203
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

287
287
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

161
161
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

95
95
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

527
527
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

236
236
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

118
118
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

525
525
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

430
430
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

652
652
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

250
250
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

506
506
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

348
348
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

94
94
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

549
549
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

381
381
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

111
111
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

239
239
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

580
580

Meer sportnieuws