Grote buis bij Club Brugge: "Hij was onzichtbaar"

door
Grote buis bij Club Brugge:

Club Brugge heeft zijn eerste van drie opeenvolgende topwedstrijden niet kunnen winnen. In aanloop naar de thuisduels tegen Union SG en SL Benfica, bleef de regerende kampioen op 0-0 steken tegen Antwerp FC. Vooral in het aanvallende compartiment liet Blauw-Zwart het afweten op de Bosuil.


Terwijl de defensie dit keer wél goed standhield en voor het eerst in maanden een clean-sheet boekte, maakte de Brugse aanvalslinie een slechte beurt. Uiteraard speelde de afwezigheid van Ferran Jutgla en Andreas Skov Olsen daarin een rol. En Roman Yaremchuk kreeg als invaller nog geen handvol speelminuten. Coach Scott Parker toonde zich achteraf dan weer wel tevreden over Noa Lang, die in een meer centrale rol werd uitgespeeld. Maar dat had vooral met diens werklust te maken. Ook de Nederlander kon amper voor gevaarlijke acties zorgen.

Ter ondersteuning van Lang had Parker de Ghanees Kamal Sowah nog eens van onder het stof gehaald. Die maakte in de eerste seizoenshelft nog een goede beurt. Maar zondag viel hij zwaar door de mand. "Speelde op de flank, niet z’n beste positie, maar er ging geen dreiging van hem uit. Kon trappen maar ging nog kappen", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10. "Hij was onzichtbaar. Hij waagde zijn kansen niet en was totaal niet dreigend", schrijft La Dernière Heure.

WEKEN EN LOPEN
Het valt dan ook te betwijfelen of Sowah, nochtans sterk in de Champions League-campagne, in de komende weken nog vaak zal starten. Al benadrukte men bij Het Laatste Nieuws wel dat de WK-ganger behoorlijk wat defensieve arbeid verrichte. "Werken en lopen, maar voetballend te weinig. Had het lastig tegen De Laet, kon zich amper doorzetten. Defensief zijn job gedaan."

LEES OOK: Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

Sowah komt tekort voor het beoogde niveau van Club ...

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

114
114
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

18
18
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

24
24
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

65
65
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

15
15
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

53
53
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

184
184
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

64
64
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

103
103
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

137
137
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

150
150
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

73
73
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

73
73
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

195
195
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

226
226
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

143
143
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

188
188
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

172
172
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

29
29
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

339
339
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

100
100
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

451
451
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

354
354

Meer sportnieuws