Grote buis bij Club Brugge: "Hij was onzichtbaar"

door
Grote buis bij Club Brugge:

Club Brugge heeft zijn eerste van drie opeenvolgende topwedstrijden niet kunnen winnen. In aanloop naar de thuisduels tegen Union SG en SL Benfica, bleef de regerende kampioen op 0-0 steken tegen Antwerp FC. Vooral in het aanvallende compartiment liet Blauw-Zwart het afweten op de Bosuil.


Terwijl de defensie dit keer wél goed standhield en voor het eerst in maanden een clean-sheet boekte, maakte de Brugse aanvalslinie een slechte beurt. Uiteraard speelde de afwezigheid van Ferran Jutgla en Andreas Skov Olsen daarin een rol. En Roman Yaremchuk kreeg als invaller nog geen handvol speelminuten. Coach Scott Parker toonde zich achteraf dan weer wel tevreden over Noa Lang, die in een meer centrale rol werd uitgespeeld. Maar dat had vooral met diens werklust te maken. Ook de Nederlander kon amper voor gevaarlijke acties zorgen.

Ter ondersteuning van Lang had Parker de Ghanees Kamal Sowah nog eens van onder het stof gehaald. Die maakte in de eerste seizoenshelft nog een goede beurt. Maar zondag viel hij zwaar door de mand. "Speelde op de flank, niet z’n beste positie, maar er ging geen dreiging van hem uit. Kon trappen maar ging nog kappen", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10. "Hij was onzichtbaar. Hij waagde zijn kansen niet en was totaal niet dreigend", schrijft La Dernière Heure.

WEKEN EN LOPEN
Het valt dan ook te betwijfelen of Sowah, nochtans sterk in de Champions League-campagne, in de komende weken nog vaak zal starten. Al benadrukte men bij Het Laatste Nieuws wel dat de WK-ganger behoorlijk wat defensieve arbeid verrichte. "Werken en lopen, maar voetballend te weinig. Had het lastig tegen De Laet, kon zich amper doorzetten. Defensief zijn job gedaan."

LEES OOK: 'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Sowah komt tekort voor het beoogde niveau van Club ...

Meest recent

'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

52
52
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

151
151
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

75
75
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

81
81
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

86
86
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

152
152
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

408
408
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

278
278
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

289
289
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

272
272
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

209
209
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

106
106
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

137
137
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

248
248
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

369
369
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

704
704
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

322
322
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

453
453
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1062
1062
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

411
411
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

431
431
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

182
182
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

87
87
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

241
241

Meer sportnieuws