Grote buis bij Club Brugge: "Hij was onzichtbaar"

door
Grote buis bij Club Brugge:

Club Brugge heeft zijn eerste van drie opeenvolgende topwedstrijden niet kunnen winnen. In aanloop naar de thuisduels tegen Union SG en SL Benfica, bleef de regerende kampioen op 0-0 steken tegen Antwerp FC. Vooral in het aanvallende compartiment liet Blauw-Zwart het afweten op de Bosuil.


Terwijl de defensie dit keer wél goed standhield en voor het eerst in maanden een clean-sheet boekte, maakte de Brugse aanvalslinie een slechte beurt. Uiteraard speelde de afwezigheid van Ferran Jutgla en Andreas Skov Olsen daarin een rol. En Roman Yaremchuk kreeg als invaller nog geen handvol speelminuten. Coach Scott Parker toonde zich achteraf dan weer wel tevreden over Noa Lang, die in een meer centrale rol werd uitgespeeld. Maar dat had vooral met diens werklust te maken. Ook de Nederlander kon amper voor gevaarlijke acties zorgen.

Ter ondersteuning van Lang had Parker de Ghanees Kamal Sowah nog eens van onder het stof gehaald. Die maakte in de eerste seizoenshelft nog een goede beurt. Maar zondag viel hij zwaar door de mand. "Speelde op de flank, niet z’n beste positie, maar er ging geen dreiging van hem uit. Kon trappen maar ging nog kappen", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10. "Hij was onzichtbaar. Hij waagde zijn kansen niet en was totaal niet dreigend", schrijft La Dernière Heure.

WEKEN EN LOPEN
Het valt dan ook te betwijfelen of Sowah, nochtans sterk in de Champions League-campagne, in de komende weken nog vaak zal starten. Al benadrukte men bij Het Laatste Nieuws wel dat de WK-ganger behoorlijk wat defensieve arbeid verrichte. "Werken en lopen, maar voetballend te weinig. Had het lastig tegen De Laet, kon zich amper doorzetten. Defensief zijn job gedaan."

LEES OOK: 'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Sowah komt tekort voor het beoogde niveau van Club ...

Meest recent

'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

54
54
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

76
76
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

47
47
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

72
72
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

475
475
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

353
353
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

525
525
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

564
564
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

163
163
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

286
286
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

687
687
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1070
1070
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

151
151
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

119
119
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

304
304
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

76
76
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

289
289
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

103
103
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

976
976
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

540
540
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

240
240
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1774
1774
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

561
561
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

365
365
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1167
1167

Meer sportnieuws