Acties Parker roepen vragen op: "Verontrustend"

door
Acties Parker roepen vragen op:

Club Brugge slaagde er zondagmiddag niet in om een gepast vervolg te breien aan de zege tegen Zulte Waregem. Op het veld van Antwerp FC (0-0) boekte Blauw-Zwart voor het eerst in maanden nog eens een clean-sheet, maar daarmee is ook al het positieve gezegd. Aanvallend gezien was de landskampioen ronduit ondermaats.


De defensieve prestatie was bemoedigend, centraal achterin maakte het nieuwe duo Brandon Mechele/Jack Hendry een goede beurt. Heeft Scott Parker dan eindelijk zijn succesrecept gevonden? Het is te hopen voor hem, want zijn elftal snakt naar de nodige stabiliteit. Dat geldt ook in de aanvalslinie. Aan de blessures van Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla kan Parker uiteraard niet veel doen, maar om tactische redenen startte hij met Roman Yaremchuk op de bank ten voordele van het trio Buchanan-Lang-Sowah. Dat drietal werkte hard, maar toonde zich tandeloos. Het eerste Brugse schot tussen de palen volgde pas in minuut 95. Nota bene dankzij rechtsback Denis Odoi.

Ondermaats voor een ploeg met zoveel intrinsieke kwaliteiten. Voor Parker raken de excuses dan ook stilaan op. Inmiddels is hij ruim een maand aan de slag en staat hij een zestal wedstrijden aan het roer. De sterktes en zwaktes van zijn selectie zou hij dus al moeten kennen. Toch lijkt de zoektocht naar een goede formule te blijven duren. Bovendien maakt de Engelsman niet bepaald indruk met zijn tactische ingrepen tijdens de match. "Ik vond het heel bizar dat Parker tot de 80ste minuut wachtte voor hij Nielsen bracht en tot de 87ste voor Yaremchuk. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij", is analist Marc Degryse kritisch in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

CRUCIALE DUELS
Blauw-Zwart zal zijn niveau in ieder geval dringend moeten opkrikken. Aanstaande vrijdag komt vice-kampioen Union op bezoek, vervolgens wacht de heenmatch tegen SL Benfica in de Champions League. En Club wil ten alle tijden voorkomen dat het straks in het kampioenenbal sneuvelt als het kneusje in de 1/8ste finales. Bovendien is ook de deelname aan de Champions' Play-Offs nog lang geen zekerheid. Aan Parker dus om zo snel mogelijk orde op zaken te stellen. Zijn wittebroodsweken zijn inmiddels voorbij.

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Vindt u dat Club erop vooruit gegaan is sinds de trainerswissel?

Meest recent

Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

0
0
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

93
93
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

276
276
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

163
163
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

194
194
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

262
262
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

85
85
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

647
647
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

326
326
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

234
234
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

329
329
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

226
226
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

400
400
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

371
371
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

127
127
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

502
502
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

227
227
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

110
110
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

431
431
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

397
397
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

153
153
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

301
301
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

316
316

Meer sportnieuws