Acties Parker roepen vragen op: "Verontrustend"

door
Acties Parker roepen vragen op:

Club Brugge slaagde er zondagmiddag niet in om een gepast vervolg te breien aan de zege tegen Zulte Waregem. Op het veld van Antwerp FC (0-0) boekte Blauw-Zwart voor het eerst in maanden nog eens een clean-sheet, maar daarmee is ook al het positieve gezegd. Aanvallend gezien was de landskampioen ronduit ondermaats.


De defensieve prestatie was bemoedigend, centraal achterin maakte het nieuwe duo Brandon Mechele/Jack Hendry een goede beurt. Heeft Scott Parker dan eindelijk zijn succesrecept gevonden? Het is te hopen voor hem, want zijn elftal snakt naar de nodige stabiliteit. Dat geldt ook in de aanvalslinie. Aan de blessures van Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla kan Parker uiteraard niet veel doen, maar om tactische redenen startte hij met Roman Yaremchuk op de bank ten voordele van het trio Buchanan-Lang-Sowah. Dat drietal werkte hard, maar toonde zich tandeloos. Het eerste Brugse schot tussen de palen volgde pas in minuut 95. Nota bene dankzij rechtsback Denis Odoi.

Ondermaats voor een ploeg met zoveel intrinsieke kwaliteiten. Voor Parker raken de excuses dan ook stilaan op. Inmiddels is hij ruim een maand aan de slag en staat hij een zestal wedstrijden aan het roer. De sterktes en zwaktes van zijn selectie zou hij dus al moeten kennen. Toch lijkt de zoektocht naar een goede formule te blijven duren. Bovendien maakt de Engelsman niet bepaald indruk met zijn tactische ingrepen tijdens de match. "Ik vond het heel bizar dat Parker tot de 80ste minuut wachtte voor hij Nielsen bracht en tot de 87ste voor Yaremchuk. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij", is analist Marc Degryse kritisch in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

CRUCIALE DUELS
Blauw-Zwart zal zijn niveau in ieder geval dringend moeten opkrikken. Aanstaande vrijdag komt vice-kampioen Union op bezoek, vervolgens wacht de heenmatch tegen SL Benfica in de Champions League. En Club wil ten alle tijden voorkomen dat het straks in het kampioenenbal sneuvelt als het kneusje in de 1/8ste finales. Bovendien is ook de deelname aan de Champions' Play-Offs nog lang geen zekerheid. Aan Parker dus om zo snel mogelijk orde op zaken te stellen. Zijn wittebroodsweken zijn inmiddels voorbij.

LEES OOK: Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Vindt u dat Club erop vooruit gegaan is sinds de trainerswissel?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

27
27
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

71
71
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

128
128
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

78
78
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

101
101
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

253
253
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

293
293
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

139
139
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

96
96
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws