Acties Parker roepen vragen op: "Verontrustend"

door
Acties Parker roepen vragen op:

Club Brugge slaagde er zondagmiddag niet in om een gepast vervolg te breien aan de zege tegen Zulte Waregem. Op het veld van Antwerp FC (0-0) boekte Blauw-Zwart voor het eerst in maanden nog eens een clean-sheet, maar daarmee is ook al het positieve gezegd. Aanvallend gezien was de landskampioen ronduit ondermaats.


De defensieve prestatie was bemoedigend, centraal achterin maakte het nieuwe duo Brandon Mechele/Jack Hendry een goede beurt. Heeft Scott Parker dan eindelijk zijn succesrecept gevonden? Het is te hopen voor hem, want zijn elftal snakt naar de nodige stabiliteit. Dat geldt ook in de aanvalslinie. Aan de blessures van Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla kan Parker uiteraard niet veel doen, maar om tactische redenen startte hij met Roman Yaremchuk op de bank ten voordele van het trio Buchanan-Lang-Sowah. Dat drietal werkte hard, maar toonde zich tandeloos. Het eerste Brugse schot tussen de palen volgde pas in minuut 95. Nota bene dankzij rechtsback Denis Odoi.

Ondermaats voor een ploeg met zoveel intrinsieke kwaliteiten. Voor Parker raken de excuses dan ook stilaan op. Inmiddels is hij ruim een maand aan de slag en staat hij een zestal wedstrijden aan het roer. De sterktes en zwaktes van zijn selectie zou hij dus al moeten kennen. Toch lijkt de zoektocht naar een goede formule te blijven duren. Bovendien maakt de Engelsman niet bepaald indruk met zijn tactische ingrepen tijdens de match. "Ik vond het heel bizar dat Parker tot de 80ste minuut wachtte voor hij Nielsen bracht en tot de 87ste voor Yaremchuk. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij", is analist Marc Degryse kritisch in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

CRUCIALE DUELS
Blauw-Zwart zal zijn niveau in ieder geval dringend moeten opkrikken. Aanstaande vrijdag komt vice-kampioen Union op bezoek, vervolgens wacht de heenmatch tegen SL Benfica in de Champions League. En Club wil ten alle tijden voorkomen dat het straks in het kampioenenbal sneuvelt als het kneusje in de 1/8ste finales. Bovendien is ook de deelname aan de Champions' Play-Offs nog lang geen zekerheid. Aan Parker dus om zo snel mogelijk orde op zaken te stellen. Zijn wittebroodsweken zijn inmiddels voorbij.

LEES OOK: Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Vindt u dat Club erop vooruit gegaan is sinds de trainerswissel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

42
42
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

1
1
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

84
84
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

72
72
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

71
71
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

34
34
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

138
138
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

30
30
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

115
115
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

490
490
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

272
272
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

273
273
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

244
244
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

46
46
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

244
244
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

73
73
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

442
442
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

271
271
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

106
106
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

96
96
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

136
136
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

424
424
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

87
87
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

204
204

Meer sportnieuws