Acties Parker roepen vragen op: "Verontrustend"

door
Acties Parker roepen vragen op:

Club Brugge slaagde er zondagmiddag niet in om een gepast vervolg te breien aan de zege tegen Zulte Waregem. Op het veld van Antwerp FC (0-0) boekte Blauw-Zwart voor het eerst in maanden nog eens een clean-sheet, maar daarmee is ook al het positieve gezegd. Aanvallend gezien was de landskampioen ronduit ondermaats.


De defensieve prestatie was bemoedigend, centraal achterin maakte het nieuwe duo Brandon Mechele/Jack Hendry een goede beurt. Heeft Scott Parker dan eindelijk zijn succesrecept gevonden? Het is te hopen voor hem, want zijn elftal snakt naar de nodige stabiliteit. Dat geldt ook in de aanvalslinie. Aan de blessures van Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla kan Parker uiteraard niet veel doen, maar om tactische redenen startte hij met Roman Yaremchuk op de bank ten voordele van het trio Buchanan-Lang-Sowah. Dat drietal werkte hard, maar toonde zich tandeloos. Het eerste Brugse schot tussen de palen volgde pas in minuut 95. Nota bene dankzij rechtsback Denis Odoi.

Ondermaats voor een ploeg met zoveel intrinsieke kwaliteiten. Voor Parker raken de excuses dan ook stilaan op. Inmiddels is hij ruim een maand aan de slag en staat hij een zestal wedstrijden aan het roer. De sterktes en zwaktes van zijn selectie zou hij dus al moeten kennen. Toch lijkt de zoektocht naar een goede formule te blijven duren. Bovendien maakt de Engelsman niet bepaald indruk met zijn tactische ingrepen tijdens de match. "Ik vond het heel bizar dat Parker tot de 80ste minuut wachtte voor hij Nielsen bracht en tot de 87ste voor Yaremchuk. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij", is analist Marc Degryse kritisch in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

CRUCIALE DUELS
Blauw-Zwart zal zijn niveau in ieder geval dringend moeten opkrikken. Aanstaande vrijdag komt vice-kampioen Union op bezoek, vervolgens wacht de heenmatch tegen SL Benfica in de Champions League. En Club wil ten alle tijden voorkomen dat het straks in het kampioenenbal sneuvelt als het kneusje in de 1/8ste finales. Bovendien is ook de deelname aan de Champions' Play-Offs nog lang geen zekerheid. Aan Parker dus om zo snel mogelijk orde op zaken te stellen. Zijn wittebroodsweken zijn inmiddels voorbij.

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Vindt u dat Club erop vooruit gegaan is sinds de trainerswissel?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

43
43
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

54
54
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

107
107
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

196
196
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

60
60
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

409
409
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

117
117
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

429
429
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

135
135
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

217
217
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

156
156
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

352
352
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

491
491
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

668
668
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

280
280
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1061
1061
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws