Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

1581 stemmen
Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

KRC Genk nam dinsdag afscheid van topschutter Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trok. Maar de Limburgers wisten zich met Tolu Arokodare meteen van een geschikte vervanger te voorzien. De Nigeriaanse spits stond nochtans op punt om te tekenen bij ... RSC Anderlecht.


Even leek het erop dat Racing erin zou slagen om Onuachu in de Cegeka Arena te houden. Maar de lokroep vanuit de Premier League weerklonk uiteindelijk toch te luid. Bovendien betaalde de Engelse hekkensluiter een bedrag dat via bonussen en variabelen kan oplopen tot ruim 20 miljoen euro, terwijl Genk eerder al had beloofd dat het zou meewerken aan indien de ex-Gouden Schoen een stap hogerop kon zetten. Daarnaast wist de competitieleider met de 22-jarige Arokodare een soortgelijk type als vervanger te halen.

Genk kon zijn aanwinst overigens wegplukken onder de neus van Anderlecht. En bij Het Laatste Nieuws kon men inmiddels de details over deze transferoperatie achterhalen. Arokodare maakte dinsdag al snel duidelijk dat hij wou vertrekken bij Amiens en liet zich niet opnemen in de selectie voor de match tegen Niort. Vervolgens reisden hij en zijn entourage naar Brussel af. Daar legde de Nigeriaan ook zijn medische proeven af en werd hij gevolgd door het mediateam van Paars-Wit.

SLEUTELROL FRENAY
Maar plots geraakte de concrete interesse van Genk tot in het kamp-Arokodare. Naar verluidt speelde makelaar/tussenpersoon Didier Frenay daarin een belangrijke rol. Na afloop van zijn medische en fysieke proeven bij Anderlecht, namen de spits en zijn gezelschap dan ook de wagen richting de Cegeka Arena. Daar tekende hij uiteindelijk voor 4.5 seizoenen. Pech dus voor de Brusselaars, die uiteindelijk een noodplan activeerden in de vorm van Islam Slimani. Volgens HLN was Paars-Wit misnoegd door de werkwijze van Genk en vooral Frenay, maar daar zal de competitieleider allicht niet te fel om malen.

LEES OOK: 'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Begrijpt u dat Anderlecht misnoegd is?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

1
1
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

25
25
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

8
8
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

41
41
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

67
67
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

62
62
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

46
46
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

284
284
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

94
94
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

56
56
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

283
283
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

277
277
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

92
92
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

150
150
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

109
109
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

137
137
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

286
286
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

250
250
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

163
163
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

370
370
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

585
585
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

378
378
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

182
182
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

94
94

Meer sportnieuws