Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

1581 stemmen
Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

KRC Genk nam dinsdag afscheid van topschutter Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trok. Maar de Limburgers wisten zich met Tolu Arokodare meteen van een geschikte vervanger te voorzien. De Nigeriaanse spits stond nochtans op punt om te tekenen bij ... RSC Anderlecht.


Even leek het erop dat Racing erin zou slagen om Onuachu in de Cegeka Arena te houden. Maar de lokroep vanuit de Premier League weerklonk uiteindelijk toch te luid. Bovendien betaalde de Engelse hekkensluiter een bedrag dat via bonussen en variabelen kan oplopen tot ruim 20 miljoen euro, terwijl Genk eerder al had beloofd dat het zou meewerken aan indien de ex-Gouden Schoen een stap hogerop kon zetten. Daarnaast wist de competitieleider met de 22-jarige Arokodare een soortgelijk type als vervanger te halen.

Genk kon zijn aanwinst overigens wegplukken onder de neus van Anderlecht. En bij Het Laatste Nieuws kon men inmiddels de details over deze transferoperatie achterhalen. Arokodare maakte dinsdag al snel duidelijk dat hij wou vertrekken bij Amiens en liet zich niet opnemen in de selectie voor de match tegen Niort. Vervolgens reisden hij en zijn entourage naar Brussel af. Daar legde de Nigeriaan ook zijn medische proeven af en werd hij gevolgd door het mediateam van Paars-Wit.

SLEUTELROL FRENAY
Maar plots geraakte de concrete interesse van Genk tot in het kamp-Arokodare. Naar verluidt speelde makelaar/tussenpersoon Didier Frenay daarin een belangrijke rol. Na afloop van zijn medische en fysieke proeven bij Anderlecht, namen de spits en zijn gezelschap dan ook de wagen richting de Cegeka Arena. Daar tekende hij uiteindelijk voor 4.5 seizoenen. Pech dus voor de Brusselaars, die uiteindelijk een noodplan activeerden in de vorm van Islam Slimani. Volgens HLN was Paars-Wit misnoegd door de werkwijze van Genk en vooral Frenay, maar daar zal de competitieleider allicht niet te fel om malen.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

🚀

Begrijpt u dat Anderlecht misnoegd is?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

59
59
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

100
100
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

86
86
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

114
114
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

132
132
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

293
293
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

476
476
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

109
109
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

229
229
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

309
309
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

574
574
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

369
369
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

139
139
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

196
196
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

423
423
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

542
542
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws