Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

door
Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

KRC Genk nam dinsdag afscheid van topschutter Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trok. Maar de Limburgers wisten zich met Tolu Arokodare meteen van een geschikte vervanger te voorzien. De Nigeriaanse spits stond nochtans op punt om te tekenen bij ... RSC Anderlecht.


Even leek het erop dat Racing erin zou slagen om Onuachu in de Cegeka Arena te houden. Maar de lokroep vanuit de Premier League weerklonk uiteindelijk toch te luid. Bovendien betaalde de Engelse hekkensluiter een bedrag dat via bonussen en variabelen kan oplopen tot ruim 20 miljoen euro, terwijl Genk eerder al had beloofd dat het zou meewerken aan indien de ex-Gouden Schoen een stap hogerop kon zetten. Daarnaast wist de competitieleider met de 22-jarige Arokodare een soortgelijk type als vervanger te halen.

Genk kon zijn aanwinst overigens wegplukken onder de neus van Anderlecht. En bij Het Laatste Nieuws kon men inmiddels de details over deze transferoperatie achterhalen. Arokodare maakte dinsdag al snel duidelijk dat hij wou vertrekken bij Amiens en liet zich niet opnemen in de selectie voor de match tegen Niort. Vervolgens reisden hij en zijn entourage naar Brussel af. Daar legde de Nigeriaan ook zijn medische proeven af en werd hij gevolgd door het mediateam van Paars-Wit.

SLEUTELROL FRENAY
Maar plots geraakte de concrete interesse van Genk tot in het kamp-Arokodare. Naar verluidt speelde makelaar/tussenpersoon Didier Frenay daarin een belangrijke rol. Na afloop van zijn medische en fysieke proeven bij Anderlecht, namen de spits en zijn gezelschap dan ook de wagen richting de Cegeka Arena. Daar tekende hij uiteindelijk voor 4.5 seizoenen. Pech dus voor de Brusselaars, die uiteindelijk een noodplan activeerden in de vorm van Islam Slimani. Volgens HLN was Paars-Wit misnoegd door de werkwijze van Genk en vooral Frenay, maar daar zal de competitieleider allicht niet te fel om malen.

LEES OOK: Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

Begrijpt u dat Anderlecht misnoegd is?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

69
69
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

24
24
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

71
71
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

136
136
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

128
128
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

106
106
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

284
284
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

444
444
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

734
734
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

159
159
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

123
123
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

304
304
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

459
459
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

337
337
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws