Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

door
Genk kaapt transfer Anderlecht: pijnlijke details bekend

KRC Genk nam dinsdag afscheid van topschutter Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trok. Maar de Limburgers wisten zich met Tolu Arokodare meteen van een geschikte vervanger te voorzien. De Nigeriaanse spits stond nochtans op punt om te tekenen bij ... RSC Anderlecht.


Even leek het erop dat Racing erin zou slagen om Onuachu in de Cegeka Arena te houden. Maar de lokroep vanuit de Premier League weerklonk uiteindelijk toch te luid. Bovendien betaalde de Engelse hekkensluiter een bedrag dat via bonussen en variabelen kan oplopen tot ruim 20 miljoen euro, terwijl Genk eerder al had beloofd dat het zou meewerken aan indien de ex-Gouden Schoen een stap hogerop kon zetten. Daarnaast wist de competitieleider met de 22-jarige Arokodare een soortgelijk type als vervanger te halen.

Genk kon zijn aanwinst overigens wegplukken onder de neus van Anderlecht. En bij Het Laatste Nieuws kon men inmiddels de details over deze transferoperatie achterhalen. Arokodare maakte dinsdag al snel duidelijk dat hij wou vertrekken bij Amiens en liet zich niet opnemen in de selectie voor de match tegen Niort. Vervolgens reisden hij en zijn entourage naar Brussel af. Daar legde de Nigeriaan ook zijn medische proeven af en werd hij gevolgd door het mediateam van Paars-Wit.

SLEUTELROL FRENAY
Maar plots geraakte de concrete interesse van Genk tot in het kamp-Arokodare. Naar verluidt speelde makelaar/tussenpersoon Didier Frenay daarin een belangrijke rol. Na afloop van zijn medische en fysieke proeven bij Anderlecht, namen de spits en zijn gezelschap dan ook de wagen richting de Cegeka Arena. Daar tekende hij uiteindelijk voor 4.5 seizoenen. Pech dus voor de Brusselaars, die uiteindelijk een noodplan activeerden in de vorm van Islam Slimani. Volgens HLN was Paars-Wit misnoegd door de werkwijze van Genk en vooral Frenay, maar daar zal de competitieleider allicht niet te fel om malen.

LEES OOK: Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

Begrijpt u dat Anderlecht misnoegd is?

Meest recent

'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

41
41
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

112
112
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

149
149
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

24
24
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

190
190
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

245
245
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

82
82
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

155
155
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

121
121
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

299
299
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

72
72
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

151
151
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

188
188
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

205
205
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

96
96
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

87
87
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

237
237
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

299
299
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

169
169
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

232
232
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

191
191
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

32
32
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

372
372

Meer sportnieuws