'Parker krijgt transferzin bij Club Brugge'

1689 stemmen
'Parker krijgt transferzin bij Club Brugge'

Club Brugge heeft een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug. Blauw-Zwart deed weliswaar flink wat spelers van de hand, maar beperkte het aantal aanwinsten tot reserve-doelman Joe Bursik en het vroegtijdig terughalen van Jack Hendry. En dat bleek volledig naar wens van coach Scott Parker.


Vlak voor het sluiten van de winterse mercato nam Blauw-Zwart met frisse tegenzin afscheid van belofte-aanvoerder Ibe Hautekiet, die zijn carrière gaat voortzetten bij Standard. Daarnaast werd Eder Balanta op huurbasis ondergebracht bij Schalke 04. En er werden in januari nog meer spelers van de hand gedaan. Ruud Vormer bijvoorbeeld, werd voor de laatste maanden van zijn contract verhuurd aan Zulte Waregem. Noah Mbamba tekende dan weer een langdurige overeenkomst bij Bayer Leverkusen, terwijl Eduard Sobol bij het Franse RC Strasbourg aan de slag ging en Cyle Larin naar Real Valladolid verhuisde.

De Brugse selectie werd dus behoorlijk uitgedund, maar dat lijkt Parker net een goede zaak te vinden. "We hebben een grote kern, misschien zou het makkelijker werken zijn met een iets kleinere groep", liet de Engelse coach een tweetal weken geleden nog verstaan. Daarnaast slaagde Blauw-Zwart erin om zijn sterkhouders van in de eerste seizoenshelft aan boord te houden, zodat er niet bepaald aan kwaliteit werd ingeboet. En met het vertrek van bovengenoemde spelers werd alvast extra salarisbudget vrijgemaakt om komende zomer opnieuw toe te slaan. Ongetwijfeld mét inspraak van Parker dan.

RITS & HENDRY
Al had de trainer nu ook al zijn invloed op de mercato. Volgens Het Laatste Nieuws drong Parker immers nadrukkelijk aan op de vroegtijdige terugkeer van Jack Hendry. De Schot moet mee voor meer defensieve stabiliteit gaan zorgen en vooral extra leiderschap aan de selectie toevoegen. Tot slot keerde ook Mats Rits terug uit blessure, wat voor een kwaliteitsimpuls op het middenveld zorgde. Club lijkt in de breedte dus voldoende gewapend.

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club had zich deze winter nog verder moeten versterken ...

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

101
101
“Onschatbare waarde”: Onana onthult geheim van België

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

16
16
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

29
29
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

22
22
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

67
67
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

92
92
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

78
78
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

663
663
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

327
327
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

100
100
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

813
813
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

365
365
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

442
442
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

449
449
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

498
498
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

114
114
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

269
269
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

258
258
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

670
670
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

177
177
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

225
225

Meer sportnieuws