'Parker krijgt transferzin bij Club Brugge'

1689 stemmen
'Parker krijgt transferzin bij Club Brugge'

Club Brugge heeft een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug. Blauw-Zwart deed weliswaar flink wat spelers van de hand, maar beperkte het aantal aanwinsten tot reserve-doelman Joe Bursik en het vroegtijdig terughalen van Jack Hendry. En dat bleek volledig naar wens van coach Scott Parker.


Vlak voor het sluiten van de winterse mercato nam Blauw-Zwart met frisse tegenzin afscheid van belofte-aanvoerder Ibe Hautekiet, die zijn carrière gaat voortzetten bij Standard. Daarnaast werd Eder Balanta op huurbasis ondergebracht bij Schalke 04. En er werden in januari nog meer spelers van de hand gedaan. Ruud Vormer bijvoorbeeld, werd voor de laatste maanden van zijn contract verhuurd aan Zulte Waregem. Noah Mbamba tekende dan weer een langdurige overeenkomst bij Bayer Leverkusen, terwijl Eduard Sobol bij het Franse RC Strasbourg aan de slag ging en Cyle Larin naar Real Valladolid verhuisde.

De Brugse selectie werd dus behoorlijk uitgedund, maar dat lijkt Parker net een goede zaak te vinden. "We hebben een grote kern, misschien zou het makkelijker werken zijn met een iets kleinere groep", liet de Engelse coach een tweetal weken geleden nog verstaan. Daarnaast slaagde Blauw-Zwart erin om zijn sterkhouders van in de eerste seizoenshelft aan boord te houden, zodat er niet bepaald aan kwaliteit werd ingeboet. En met het vertrek van bovengenoemde spelers werd alvast extra salarisbudget vrijgemaakt om komende zomer opnieuw toe te slaan. Ongetwijfeld mét inspraak van Parker dan.

RITS & HENDRY
Al had de trainer nu ook al zijn invloed op de mercato. Volgens Het Laatste Nieuws drong Parker immers nadrukkelijk aan op de vroegtijdige terugkeer van Jack Hendry. De Schot moet mee voor meer defensieve stabiliteit gaan zorgen en vooral extra leiderschap aan de selectie toevoegen. Tot slot keerde ook Mats Rits terug uit blessure, wat voor een kwaliteitsimpuls op het middenveld zorgde. Club lijkt in de breedte dus voldoende gewapend.

LEES OOK: Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Club had zich deze winter nog verder moeten versterken ...

Meest recent

Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

13
13
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

17
17
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

169
169
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

283
283
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

161
161
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

282
282
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

406
406
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

464
464
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

207
207
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

77
77
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

221
221
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

279
279
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

135
135
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

377
377
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

144
144
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

228
228
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

623
623
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

116
116
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

311
311
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

205
205
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

168
168
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

126
126
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

205
205
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

500
500

Meer sportnieuws