Genk vergeet Onuachu met fraaie dubbelslag

door
Genk vergeet Onuachu met fraaie dubbelslag

Het werd uiteindelijk nog een druk slot van de winterse transferperiode bij competitieleider KRC Genk. Zo namen de Limburgers afscheid van topschutter Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trok. Daar tegenover sloeg Racing zelf wel een knappe dubbelslag.


Het verlies van Onuachu is uiteraard aanzienlijk. Maar er waren afspraken gemaakt met de voormalige Gouden Schoen, die bovendien ruim 20 miljoen euro (bonussen incluis) zou opbrengen. Overigens kon Genk meteen een vervanger aantrekken. De 22-jarige Tolu Arokodare is een soortgelijke type als zijn landgenoot. Hij kwam voor zo'n 5 miljoen euro van het Franse Amiens en tekende voor 4.5 seizoenen.

Volgens 'Head of Football' Dimitri De Condé is Arokodare dan ook een geschikte vervanger voor Onuachu. "Ondanks zijn lengte is hij heel beweeglijk, snel in de eerste meters en sterk met het hoofd", klonk het op de clubwebstek. "Hij laat vandaag al flitsen van zijn klasse zien. Daarnaast zit er ook nog heel wat rek op. Onder de vleugels van onze technische staf gaat hij de komende jaren nog grote stappen voorwaarts kunnen zetten. We hebben met verschillende andere jonge talenten bewezen dat KRC Genk daarvoor de ideale omgeving is."

NIEUW CONTRACT EL KHANNOUSS
Daarnaast nam Genk afscheid van Mika Godts, die zoals verwacht naar Ajax trok. Met Yayi Mpie werd echter een directe vervanger voor de beloften aangetrokken. Bovendien sluit ook Bastien Toma aan bij Jong Genk nadat zijn uitleenbeurt werd beëindigd. En Racing heeft nog een grote slag geslagen. Volgens Het Nieuwsblad gaat Bilal El Khannouss zijn contract immers verlengen tot medio 2027. Of hij die overeenkomst ook zal uitdoen valt te betwijfelen, maar Genk is zo wel beter gewapend in geval bij mogelijke transferonderhandelingen.

LEES OOK: Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Genk is verzwakt of versterkt uit de wintermercato gekomen?

Meest recent

Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

2
2
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

25
25
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

113
113
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

27
27
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

16
16
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

80
80
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

213
213
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

222
222
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

182
182
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

198
198
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

66
66
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

181
181
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

253
253
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

328
328
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

84
84
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

120
120
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

333
333
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

672
672
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

112
112
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

145
145
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

499
499
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

471
471
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

301
301
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

331
331

Meer sportnieuws