'Parker krijgt opvallende opdracht van Club-bestuur'

2773 stemmen
'Parker krijgt opvallende opdracht van Club-bestuur'

Behoudens last-minute wendingen, zal Club Brugge de winterse transferperiode afsluiten zonder grote inkomende transfers. Dat was afgelopen zomer helemaal anders. De regerende landskampioen liet de miljoenen toen lustig rollen, maar niet alle aanwinsten blijken een succes.


Om mee te kunnen strijden op meerdere fronten, lanceerde Blauw-Zwart in de zomermercato een zwaar transferoffensief. Club sloeg zelfs het nationale record aan diggelen: zo werd een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Roman Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Maar de Oekraïense topaanwinst kon zijn enorme prijskaartje in de eerste maanden van het seizoen allerminst rechtvaardigen. Desondanks kreeg hij in de voorbije weken volop de kans van nieuwe coach Scott Parker.

Volgens analist Gert Verheyen was dat echter een opdracht van het Brugse bestuur. "Het is overduidelijk geweest: Parker kwam en Yaremchuk moest weer spelen. Dat lag er vingerdik op", klonk het maandagavond bij Extra Time. "Je vertelt mij niet dat er aan tafel niet gezegd is: hij heeft 16 miljoen euro gekocht, hij zou beter spelen."

JUTGLA
Maar ook onder Parker kon Yaremchuk tot dusver aan de vereisten voldoen. Afgelopen weekend kreeg Ferran Jutgla dan ook opnieuw de voorkeur in de basisploeg. De Spanjaard viel weliswaar uit, maar liet een veel gretigere en dreigendere indruk achter. Verheyen meent echter dat de, al dan niet gedwongen, kansen van Yaremchuk hem ook dwars liggen. "Iemand als Jutgla voelt dat ook. Hem ben je dan ook kwijt en op den duur heb je nog weinig jongens die vertrouwen hebben."

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Denkt u dat Yaremchuk alsnog zijn draai zal vinden?

Meest recent

Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

8
8
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

189
189
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

113
113
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

188
188
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

238
238
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

226
226
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

355
355
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

86
86
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

672
672
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

719
719
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

379
379
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

472
472
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

75
75
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

227
227
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

125
125
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

571
571
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

743
743
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

240
240
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

182
182
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

449
449
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

122
122
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

129
129
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

202
202

Meer sportnieuws