'Parker krijgt opvallende opdracht van Club-bestuur'

door
'Parker krijgt opvallende opdracht van Club-bestuur'

Behoudens last-minute wendingen, zal Club Brugge de winterse transferperiode afsluiten zonder grote inkomende transfers. Dat was afgelopen zomer helemaal anders. De regerende landskampioen liet de miljoenen toen lustig rollen, maar niet alle aanwinsten blijken een succes.


Om mee te kunnen strijden op meerdere fronten, lanceerde Blauw-Zwart in de zomermercato een zwaar transferoffensief. Club sloeg zelfs het nationale record aan diggelen: zo werd een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Roman Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Maar de Oekraïense topaanwinst kon zijn enorme prijskaartje in de eerste maanden van het seizoen allerminst rechtvaardigen. Desondanks kreeg hij in de voorbije weken volop de kans van nieuwe coach Scott Parker.

Volgens analist Gert Verheyen was dat echter een opdracht van het Brugse bestuur. "Het is overduidelijk geweest: Parker kwam en Yaremchuk moest weer spelen. Dat lag er vingerdik op", klonk het maandagavond bij Extra Time. "Je vertelt mij niet dat er aan tafel niet gezegd is: hij heeft 16 miljoen euro gekocht, hij zou beter spelen."

JUTGLA
Maar ook onder Parker kon Yaremchuk tot dusver aan de vereisten voldoen. Afgelopen weekend kreeg Ferran Jutgla dan ook opnieuw de voorkeur in de basisploeg. De Spanjaard viel weliswaar uit, maar liet een veel gretigere en dreigendere indruk achter. Verheyen meent echter dat de, al dan niet gedwongen, kansen van Yaremchuk hem ook dwars liggen. "Iemand als Jutgla voelt dat ook. Hem ben je dan ook kwijt en op den duur heb je nog weinig jongens die vertrouwen hebben."

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Denkt u dat Yaremchuk alsnog zijn draai zal vinden?

Meest recent

Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

16
16
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

29
29
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

51
51
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

67
67
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

298
298
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

111
111
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

85
85
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

256
256
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

315
315
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

56
56
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

244
244
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

76
76
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

105
105
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

116
116
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

124
124
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

613
613
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

91
91
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

233
233
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

145
145
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

571
571
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

215
215
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

123
123
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

333
333

Meer sportnieuws