KRC Genk rondt transferdeal met Ajax af

door
KRC Genk rondt transferdeal met Ajax af

KRC Genk lijkt vlak voor het sluiten van de transferperiode afscheid te nemen van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trekt. De leider in de Jupiler Pro League is inmiddels bezig met een vervanger voor zijn topschutter. Ondertussen werd ook een akkoord gevonden met Ajax over Mika Godts.


Racing zag deze winter enkele spelers vertrekken. Zo werd eindelijk een oplossing gevonden voor de overbodige Sebastien Dewaest, de oud-aanvoerder verkaste definitief naar AEL Limassol. De jonge Andras Németh trok dan weer naar het Duitse Hamburg SV. En ook voor Godts is nu een transfer in de maak. De 17-jarige flankaanvaller geldt als één van de grotere talenten bij Racing en maakte dit seizoen indruk bij Jong Genk, maar net als Németh wil hij zijn aflopende contract niet verlengen.

Om te voorkomen dat hij komende zomer gratis de deur uitwandelt, wil Genk de jongeling deze winter dan ook verkopen. En daar lijkt het ook in te gaan slagen. Volgens verschillende bronnen staan de Limburgers immers dicht bij een akkoord met Ajax. De Nederlandse topclub zou zo'n 1 miljoen euro neertellen voor een directe overgang van Godts. Daarnaast zou er voor Genk een ook een percentage op de mogelijke doorverkoopsom inzitten.

UPDATE 22u03
De overgang van Godts is nu ook helemaal in kannen en kruiken, dat werd bevestigd door beide clubs. De jonge Belg zette in Amsterdam zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. Normaal gezien zal hij eerst aansluiten bij Jong Ajax. Over de financiële details werd niet gecommuniceerd. "Mika heeft zich tot de laatste wedstrijd 100% gegeven in de Challenger Pro League. De hele Genkse familie wenst Mika alle succes toe", laat Racing weten via de clubkanalen.

LEES OOK: Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

De wintermercato van Genk is ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

7
7
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

32
32
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

85
85
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

22
22
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

122
122
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

81
81
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

83
83
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

69
69
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

164
164
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

64
64
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

129
129
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1124
1124
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

62
62
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

73
73
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

488
488
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

224
224
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

119
119
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

134
134
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1036
1036
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

380
380
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

874
874

Meer sportnieuws