KRC Genk rondt transferdeal met Ajax af

door
KRC Genk rondt transferdeal met Ajax af

KRC Genk lijkt vlak voor het sluiten van de transferperiode afscheid te nemen van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trekt. De leider in de Jupiler Pro League is inmiddels bezig met een vervanger voor zijn topschutter. Ondertussen werd ook een akkoord gevonden met Ajax over Mika Godts.


Racing zag deze winter enkele spelers vertrekken. Zo werd eindelijk een oplossing gevonden voor de overbodige Sebastien Dewaest, de oud-aanvoerder verkaste definitief naar AEL Limassol. De jonge Andras Németh trok dan weer naar het Duitse Hamburg SV. En ook voor Godts is nu een transfer in de maak. De 17-jarige flankaanvaller geldt als één van de grotere talenten bij Racing en maakte dit seizoen indruk bij Jong Genk, maar net als Németh wil hij zijn aflopende contract niet verlengen.

Om te voorkomen dat hij komende zomer gratis de deur uitwandelt, wil Genk de jongeling deze winter dan ook verkopen. En daar lijkt het ook in te gaan slagen. Volgens verschillende bronnen staan de Limburgers immers dicht bij een akkoord met Ajax. De Nederlandse topclub zou zo'n 1 miljoen euro neertellen voor een directe overgang van Godts. Daarnaast zou er voor Genk een ook een percentage op de mogelijke doorverkoopsom inzitten.

UPDATE 22u03
De overgang van Godts is nu ook helemaal in kannen en kruiken, dat werd bevestigd door beide clubs. De jonge Belg zette in Amsterdam zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. Normaal gezien zal hij eerst aansluiten bij Jong Ajax. Over de financiële details werd niet gecommuniceerd. "Mika heeft zich tot de laatste wedstrijd 100% gegeven in de Challenger Pro League. De hele Genkse familie wenst Mika alle succes toe", laat Racing weten via de clubkanalen.

LEES OOK: ‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

De wintermercato van Genk is ...

Meest recent

Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

0
0
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

137
137
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

85
85
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

62
62
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

132
132
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

21
21
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

305
305
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

66
66
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

177
177
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

240
240
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

384
384
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

42
42
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

282
282
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

52
52
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

109
109
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

240
240
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

327
327
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1228
1228
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

719
719

Meer sportnieuws