KRC Genk rondt transferdeal met Ajax af

1059 stemmen
KRC Genk rondt transferdeal met Ajax af

KRC Genk lijkt vlak voor het sluiten van de transferperiode afscheid te nemen van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen naar Southampton trekt. De leider in de Jupiler Pro League is inmiddels bezig met een vervanger voor zijn topschutter. Ondertussen werd ook een akkoord gevonden met Ajax over Mika Godts.


Racing zag deze winter enkele spelers vertrekken. Zo werd eindelijk een oplossing gevonden voor de overbodige Sebastien Dewaest, de oud-aanvoerder verkaste definitief naar AEL Limassol. De jonge Andras Németh trok dan weer naar het Duitse Hamburg SV. En ook voor Godts is nu een transfer in de maak. De 17-jarige flankaanvaller geldt als één van de grotere talenten bij Racing en maakte dit seizoen indruk bij Jong Genk, maar net als Németh wil hij zijn aflopende contract niet verlengen.

Om te voorkomen dat hij komende zomer gratis de deur uitwandelt, wil Genk de jongeling deze winter dan ook verkopen. En daar lijkt het ook in te gaan slagen. Volgens verschillende bronnen staan de Limburgers immers dicht bij een akkoord met Ajax. De Nederlandse topclub zou zo'n 1 miljoen euro neertellen voor een directe overgang van Godts. Daarnaast zou er voor Genk een ook een percentage op de mogelijke doorverkoopsom inzitten.

UPDATE 22u03
De overgang van Godts is nu ook helemaal in kannen en kruiken, dat werd bevestigd door beide clubs. De jonge Belg zette in Amsterdam zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. Normaal gezien zal hij eerst aansluiten bij Jong Ajax. Over de financiële details werd niet gecommuniceerd. "Mika heeft zich tot de laatste wedstrijd 100% gegeven in de Challenger Pro League. De hele Genkse familie wenst Mika alle succes toe", laat Racing weten via de clubkanalen.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

De wintermercato van Genk is ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

32
32
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

58
58
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

37
37
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

166
166
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

99
99
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

187
187
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

101
101
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

133
133
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

106
106
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

793
793
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1079
1079
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

537
537
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

168
168
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

637
637
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

155
155
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

799
799
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws