Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

door
Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

De topper tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen doelpunten en dus ook geen winnaar opgeleverd. Aan kaarten dan weer geen gebrek in het Lotto Park. Zo beëindigden beide ploegen de wedstrijd uiteindelijk met een mannetje minder tussen de lijnen.


In beide gevallen ging het om een domme en overbodige rode kaart. Benito Raman bijvoorbeeld, pakte in de slotfase zijn tweede gele prent na een vrij nodeloze en opzichtige trekfout. Een dure overtreding van de aanvaller, want op dat moment stond RSCA met een mannetje meer tussen de lijnen. Calvin Stengs had eerder al een directe rode kaart gepakt. Zo deelde de Nederlander een vuistslag uit in de richting van tegenstander Amadou Diawara. Logischerwijs werd hij meteen de kleedkamers ingestuurd.

Dat leek een terechte beslissing. Maar nadat de herhaling onder het vergrootglas werd genomen, had analist Wesley Sonck toch zijn bedenkingen. "Ik vond het al een vreemde reactie, want ik zag dat Diawara ook iets deed", klonk het bij Eleven Sports. "Stengs speelt de bal en eigenlijk is het Diawara die hem bij de keel grijpt en hem ook vasthoudt. Stengs wil dan zijn arm wegslaan. Ik keur dat niet goed, maar persoonlijk vind ik dit geen rode kaart. Ofwel geef je allebei rood. Maar wij hebben het ook pas laat kunnen zien nadat er ingezoomd werd."

SLAANDE BEWEGING
De mening van Sonck werd echter niet door alle analisten gedeeld. Commentator Peter Vandenbempt vond het bijvoorbeeld wél een terechte uitsluiting van Stengs. "De reactie van Diawara is om hem af te houden door hem weg te duwen, bij Stengs gaat het om een slaande beweging en dat is altijd rood. Wat mijn betreft geen discussie", aldus Vandenbempt, die bijval kreeg van Gert Verheyen. "Het is inderdaad een slaande beweging. Het moet ook niet vol op de neus zijn om daar rood voor te geven. Het gaat om de beweging."

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

De rode kaart voor Stengs was terecht ...

Meest recent

Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

19
19
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

98
98
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

38
38
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

149
149
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

285
285
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

174
174
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

120
120
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

434
434
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

104
104
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

360
360
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

112
112
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

40
40
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

115
115
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

232
232
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

160
160
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

507
507
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

176
176
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

132
132
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

309
309
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

322
322
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

465
465
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

70
70
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

268
268
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

87
87
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

123
123

Meer sportnieuws