Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

1837
Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

De topper tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen doelpunten en dus ook geen winnaar opgeleverd. Aan kaarten dan weer geen gebrek in het Lotto Park. Zo beëindigden beide ploegen de wedstrijd uiteindelijk met een mannetje minder tussen de lijnen.


In beide gevallen ging het om een domme en overbodige rode kaart. Benito Raman bijvoorbeeld, pakte in de slotfase zijn tweede gele prent na een vrij nodeloze en opzichtige trekfout. Een dure overtreding van de aanvaller, want op dat moment stond RSCA met een mannetje meer tussen de lijnen. Calvin Stengs had eerder al een directe rode kaart gepakt. Zo deelde de Nederlander een vuistslag uit in de richting van tegenstander Amadou Diawara. Logischerwijs werd hij meteen de kleedkamers ingestuurd.

Dat leek een terechte beslissing. Maar nadat de herhaling onder het vergrootglas werd genomen, had analist Wesley Sonck toch zijn bedenkingen. "Ik vond het al een vreemde reactie, want ik zag dat Diawara ook iets deed", klonk het bij Eleven Sports. "Stengs speelt de bal en eigenlijk is het Diawara die hem bij de keel grijpt en hem ook vasthoudt. Stengs wil dan zijn arm wegslaan. Ik keur dat niet goed, maar persoonlijk vind ik dit geen rode kaart. Ofwel geef je allebei rood. Maar wij hebben het ook pas laat kunnen zien nadat er ingezoomd werd."

SLAANDE BEWEGING
De mening van Sonck werd echter niet door alle analisten gedeeld. Commentator Peter Vandenbempt vond het bijvoorbeeld wél een terechte uitsluiting van Stengs. "De reactie van Diawara is om hem af te houden door hem weg te duwen, bij Stengs gaat het om een slaande beweging en dat is altijd rood. Wat mijn betreft geen discussie", aldus Vandenbempt, die bijval kreeg van Gert Verheyen. "Het is inderdaad een slaande beweging. Het moet ook niet vol op de neus zijn om daar rood voor te geven. Het gaat om de beweging."

LEES OOK: Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

De rode kaart voor Stengs was terecht ...

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

50
50
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

62
62
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

622
622
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

173
173
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

169
169
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

180
180
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

59
59
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

160
160
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

181
181
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

81
81
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

106
106
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

277
277
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

184
184
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

157
157
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

254
254
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

293
293
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

336
336
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

251
251
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

239
239

Meer sportnieuws