Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

door
Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

De topper tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen doelpunten en dus ook geen winnaar opgeleverd. Aan kaarten dan weer geen gebrek in het Lotto Park. Zo beëindigden beide ploegen de wedstrijd uiteindelijk met een mannetje minder tussen de lijnen.


In beide gevallen ging het om een domme en overbodige rode kaart. Benito Raman bijvoorbeeld, pakte in de slotfase zijn tweede gele prent na een vrij nodeloze en opzichtige trekfout. Een dure overtreding van de aanvaller, want op dat moment stond RSCA met een mannetje meer tussen de lijnen. Calvin Stengs had eerder al een directe rode kaart gepakt. Zo deelde de Nederlander een vuistslag uit in de richting van tegenstander Amadou Diawara. Logischerwijs werd hij meteen de kleedkamers ingestuurd.

Dat leek een terechte beslissing. Maar nadat de herhaling onder het vergrootglas werd genomen, had analist Wesley Sonck toch zijn bedenkingen. "Ik vond het al een vreemde reactie, want ik zag dat Diawara ook iets deed", klonk het bij Eleven Sports. "Stengs speelt de bal en eigenlijk is het Diawara die hem bij de keel grijpt en hem ook vasthoudt. Stengs wil dan zijn arm wegslaan. Ik keur dat niet goed, maar persoonlijk vind ik dit geen rode kaart. Ofwel geef je allebei rood. Maar wij hebben het ook pas laat kunnen zien nadat er ingezoomd werd."

SLAANDE BEWEGING
De mening van Sonck werd echter niet door alle analisten gedeeld. Commentator Peter Vandenbempt vond het bijvoorbeeld wél een terechte uitsluiting van Stengs. "De reactie van Diawara is om hem af te houden door hem weg te duwen, bij Stengs gaat het om een slaande beweging en dat is altijd rood. Wat mijn betreft geen discussie", aldus Vandenbempt, die bijval kreeg van Gert Verheyen. "Het is inderdaad een slaande beweging. Het moet ook niet vol op de neus zijn om daar rood voor te geven. Het gaat om de beweging."

LEES OOK: C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

De rode kaart voor Stengs was terecht ...

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

23
23
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

48
48
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

88
88
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

28
28
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

38
38
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

402
402
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

77
77
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

79
79
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

249
249
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

374
374
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

174
174
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

199
199
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

157
157
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

230
230
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

207
207
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

302
302
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

374
374
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws