Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

door
Sonck doet opvallende vaststelling over rode kaart Stengs

De topper tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen doelpunten en dus ook geen winnaar opgeleverd. Aan kaarten dan weer geen gebrek in het Lotto Park. Zo beëindigden beide ploegen de wedstrijd uiteindelijk met een mannetje minder tussen de lijnen.


In beide gevallen ging het om een domme en overbodige rode kaart. Benito Raman bijvoorbeeld, pakte in de slotfase zijn tweede gele prent na een vrij nodeloze en opzichtige trekfout. Een dure overtreding van de aanvaller, want op dat moment stond RSCA met een mannetje meer tussen de lijnen. Calvin Stengs had eerder al een directe rode kaart gepakt. Zo deelde de Nederlander een vuistslag uit in de richting van tegenstander Amadou Diawara. Logischerwijs werd hij meteen de kleedkamers ingestuurd.

Dat leek een terechte beslissing. Maar nadat de herhaling onder het vergrootglas werd genomen, had analist Wesley Sonck toch zijn bedenkingen. "Ik vond het al een vreemde reactie, want ik zag dat Diawara ook iets deed", klonk het bij Eleven Sports. "Stengs speelt de bal en eigenlijk is het Diawara die hem bij de keel grijpt en hem ook vasthoudt. Stengs wil dan zijn arm wegslaan. Ik keur dat niet goed, maar persoonlijk vind ik dit geen rode kaart. Ofwel geef je allebei rood. Maar wij hebben het ook pas laat kunnen zien nadat er ingezoomd werd."

SLAANDE BEWEGING
De mening van Sonck werd echter niet door alle analisten gedeeld. Commentator Peter Vandenbempt vond het bijvoorbeeld wél een terechte uitsluiting van Stengs. "De reactie van Diawara is om hem af te houden door hem weg te duwen, bij Stengs gaat het om een slaande beweging en dat is altijd rood. Wat mijn betreft geen discussie", aldus Vandenbempt, die bijval kreeg van Gert Verheyen. "Het is inderdaad een slaande beweging. Het moet ook niet vol op de neus zijn om daar rood voor te geven. Het gaat om de beweging."

LEES OOK: Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

De rode kaart voor Stengs was terecht ...

Meest recent

"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

15
15
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

35
35
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

115
115
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

145
145
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

69
69
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

109
109
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

373
373
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

47
47
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

90
90
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

35
35
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

453
453
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

551
551
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

194
194
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

341
341
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

225
225
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

242
242
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

239
239
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

483
483
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

524
524
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

416
416
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

202
202
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

492
492
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1234
1234

Meer sportnieuws