Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

door
Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

RSC Anderlecht wou zondagmiddag een gepast vervolg breien aan de nipte zege van een week eerder op het veld van Seraing. Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden, zo kreeg de recordkampioen het bezoek van Antwerp FC. Maar in de eerste helft kwam Anderlecht meer dan degelijk voor de dag.


De Brusselaars staken zich zeker niet weg tegen het aanvallend sterke Antwerp en ging zelf nadrukkelijk op zoek naar de openingstreffer. En dat leidde ook tot enkele kansjes. Bovendien claimde RSCA in de eerste helft tot twee keer toe een strafschop. De eerste na een vermeende handsbal van William Pacho, vervolgens nadat Majeed Ashimeru neerging in de Antwerpse zestien. Maar telkens besloot de wedstrijdleiding om de bal níét op de stip te leggen.

En volgens analist Gert Verheyen was dat tot twee keer toe een correcte beslissing. Bij de fase met Pacho botste de bal immers eerst tegen de grond, waardoor de Antwerp-verdediger amper iets kon doen om het contact te vermijden. "Hij wil de bal wegtrappen. Dan komt de bal per ongeluk tegen zijn arm na de bots. Daar kan hij niks aan doen en is ook volgens het reglement geen strafschop", stelde de co-commentator bij Eleven Sports.

SCHWALBE
Een tiental minuten later claimde RSCA opnieuw een strafschop. Na een goede één-twee met Yari Verschaeren, leek Ashimeru neergehaald te worden door Pacho. Maar dit keer was in de herhaling duidelijk te zien dat de middenvelder zich liet vallen en dat er dus geen fout op hem gemaakt werd. "Hij laat zich vallen. Het is een schwalbe, dus eigenlijk moest hij nog een gele kaart krijgen", aldus Verheyen.

LEES OOK: Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Anderlecht had minstens één penalty moeten krijgen ...

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

1
1
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

14
14
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

18
18
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

42
42
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

37
37
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

170
170
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

200
200
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

87
87
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

62
62
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

324
324
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

134
134
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

356
356
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

465
465
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

301
301
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

315
315
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

309
309
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

135
135
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

897
897
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

469
469

Meer sportnieuws