Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

407
Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

RSC Anderlecht wou zondagmiddag een gepast vervolg breien aan de nipte zege van een week eerder op het veld van Seraing. Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden, zo kreeg de recordkampioen het bezoek van Antwerp FC. Maar in de eerste helft kwam Anderlecht meer dan degelijk voor de dag.


De Brusselaars staken zich zeker niet weg tegen het aanvallend sterke Antwerp en ging zelf nadrukkelijk op zoek naar de openingstreffer. En dat leidde ook tot enkele kansjes. Bovendien claimde RSCA in de eerste helft tot twee keer toe een strafschop. De eerste na een vermeende handsbal van William Pacho, vervolgens nadat Majeed Ashimeru neerging in de Antwerpse zestien. Maar telkens besloot de wedstrijdleiding om de bal níét op de stip te leggen.

En volgens analist Gert Verheyen was dat tot twee keer toe een correcte beslissing. Bij de fase met Pacho botste de bal immers eerst tegen de grond, waardoor de Antwerp-verdediger amper iets kon doen om het contact te vermijden. "Hij wil de bal wegtrappen. Dan komt de bal per ongeluk tegen zijn arm na de bots. Daar kan hij niks aan doen en is ook volgens het reglement geen strafschop", stelde de co-commentator bij Eleven Sports.

SCHWALBE
Een tiental minuten later claimde RSCA opnieuw een strafschop. Na een goede één-twee met Yari Verschaeren, leek Ashimeru neergehaald te worden door Pacho. Maar dit keer was in de herhaling duidelijk te zien dat de middenvelder zich liet vallen en dat er dus geen fout op hem gemaakt werd. "Hij laat zich vallen. Het is een schwalbe, dus eigenlijk moest hij nog een gele kaart krijgen", aldus Verheyen.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Anderlecht had minstens één penalty moeten krijgen ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

5
5
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

25
25
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

76
76
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

36
36
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

55
55
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

84
84
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

110
110
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

268
268
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

555
555
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

140
140
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

79
79
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

177
177
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

323
323
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

631
631
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

574
574
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

100
100

Meer sportnieuws