Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

door
Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

RSC Anderlecht wou zondagmiddag een gepast vervolg breien aan de nipte zege van een week eerder op het veld van Seraing. Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden, zo kreeg de recordkampioen het bezoek van Antwerp FC. Maar in de eerste helft kwam Anderlecht meer dan degelijk voor de dag.


De Brusselaars staken zich zeker niet weg tegen het aanvallend sterke Antwerp en ging zelf nadrukkelijk op zoek naar de openingstreffer. En dat leidde ook tot enkele kansjes. Bovendien claimde RSCA in de eerste helft tot twee keer toe een strafschop. De eerste na een vermeende handsbal van William Pacho, vervolgens nadat Majeed Ashimeru neerging in de Antwerpse zestien. Maar telkens besloot de wedstrijdleiding om de bal níét op de stip te leggen.

En volgens analist Gert Verheyen was dat tot twee keer toe een correcte beslissing. Bij de fase met Pacho botste de bal immers eerst tegen de grond, waardoor de Antwerp-verdediger amper iets kon doen om het contact te vermijden. "Hij wil de bal wegtrappen. Dan komt de bal per ongeluk tegen zijn arm na de bots. Daar kan hij niks aan doen en is ook volgens het reglement geen strafschop", stelde de co-commentator bij Eleven Sports.

SCHWALBE
Een tiental minuten later claimde RSCA opnieuw een strafschop. Na een goede één-twee met Yari Verschaeren, leek Ashimeru neergehaald te worden door Pacho. Maar dit keer was in de herhaling duidelijk te zien dat de middenvelder zich liet vallen en dat er dus geen fout op hem gemaakt werd. "Hij laat zich vallen. Het is een schwalbe, dus eigenlijk moest hij nog een gele kaart krijgen", aldus Verheyen.

LEES OOK: 'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Anderlecht had minstens één penalty moeten krijgen ...

Meest recent

KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

76
76
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

8
8
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

115
115
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

22
22
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

199
199
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

90
90
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

274
274
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

182
182
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

288
288
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

97
97
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

413
413
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

484
484
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

595
595
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

293
293
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

210
210
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

282
282
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

74
74
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

236
236
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

127
127
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

280
280
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

499
499
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

346
346
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

293
293
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

257
257
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

291
291

Meer sportnieuws