Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

door
Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

RSC Anderlecht wou zondagmiddag een gepast vervolg breien aan de nipte zege van een week eerder op het veld van Seraing. Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden, zo kreeg de recordkampioen het bezoek van Antwerp FC. Maar in de eerste helft kwam Anderlecht meer dan degelijk voor de dag.


De Brusselaars staken zich zeker niet weg tegen het aanvallend sterke Antwerp en ging zelf nadrukkelijk op zoek naar de openingstreffer. En dat leidde ook tot enkele kansjes. Bovendien claimde RSCA in de eerste helft tot twee keer toe een strafschop. De eerste na een vermeende handsbal van William Pacho, vervolgens nadat Majeed Ashimeru neerging in de Antwerpse zestien. Maar telkens besloot de wedstrijdleiding om de bal níét op de stip te leggen.

En volgens analist Gert Verheyen was dat tot twee keer toe een correcte beslissing. Bij de fase met Pacho botste de bal immers eerst tegen de grond, waardoor de Antwerp-verdediger amper iets kon doen om het contact te vermijden. "Hij wil de bal wegtrappen. Dan komt de bal per ongeluk tegen zijn arm na de bots. Daar kan hij niks aan doen en is ook volgens het reglement geen strafschop", stelde de co-commentator bij Eleven Sports.

SCHWALBE
Een tiental minuten later claimde RSCA opnieuw een strafschop. Na een goede één-twee met Yari Verschaeren, leek Ashimeru neergehaald te worden door Pacho. Maar dit keer was in de herhaling duidelijk te zien dat de middenvelder zich liet vallen en dat er dus geen fout op hem gemaakt werd. "Hij laat zich vallen. Het is een schwalbe, dus eigenlijk moest hij nog een gele kaart krijgen", aldus Verheyen.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Anderlecht had minstens één penalty moeten krijgen ...

Meest recent

Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

3
3
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

0
0
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

24
24
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

75
75
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

49
49
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

44
44
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

260
260
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

136
136
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

243
243
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

422
422
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

238
238
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

174
174
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

146
146
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

220
220
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

662
662
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

78
78
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

114
114
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

428
428
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

111
111

Meer sportnieuws