Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

door
Penalty('s) voor Anderlecht? Verheyen reageert

RSC Anderlecht wou zondagmiddag een gepast vervolg breien aan de nipte zege van een week eerder op het veld van Seraing. Gemakkelijk zou dat evenwel niet worden, zo kreeg de recordkampioen het bezoek van Antwerp FC. Maar in de eerste helft kwam Anderlecht meer dan degelijk voor de dag.


De Brusselaars staken zich zeker niet weg tegen het aanvallend sterke Antwerp en ging zelf nadrukkelijk op zoek naar de openingstreffer. En dat leidde ook tot enkele kansjes. Bovendien claimde RSCA in de eerste helft tot twee keer toe een strafschop. De eerste na een vermeende handsbal van William Pacho, vervolgens nadat Majeed Ashimeru neerging in de Antwerpse zestien. Maar telkens besloot de wedstrijdleiding om de bal níét op de stip te leggen.

En volgens analist Gert Verheyen was dat tot twee keer toe een correcte beslissing. Bij de fase met Pacho botste de bal immers eerst tegen de grond, waardoor de Antwerp-verdediger amper iets kon doen om het contact te vermijden. "Hij wil de bal wegtrappen. Dan komt de bal per ongeluk tegen zijn arm na de bots. Daar kan hij niks aan doen en is ook volgens het reglement geen strafschop", stelde de co-commentator bij Eleven Sports.

SCHWALBE
Een tiental minuten later claimde RSCA opnieuw een strafschop. Na een goede één-twee met Yari Verschaeren, leek Ashimeru neergehaald te worden door Pacho. Maar dit keer was in de herhaling duidelijk te zien dat de middenvelder zich liet vallen en dat er dus geen fout op hem gemaakt werd. "Hij laat zich vallen. Het is een schwalbe, dus eigenlijk moest hij nog een gele kaart krijgen", aldus Verheyen.

LEES OOK: Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Anderlecht had minstens één penalty moeten krijgen ...

Meest recent

‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

131
131
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

47
47
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

231
231
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

70
70
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

170
170
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

182
182
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

318
318
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

102
102
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

119
119
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

258
258
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

131
131
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

335
335
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

483
483
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

393
393
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

125
125
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

110
110
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

103
103
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

68
68
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

65
65
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

80
80
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

255
255
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

290
290
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258

Meer sportnieuws