TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

204
TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft Julien Duranville officieel laten gaan. De jonge flankaanvaller zet zijn carrière voort bij Borussia Dortmund. Volgens Het Laatste Nieuws vangt RSCA uiteindelijk, inclusief bonussen, zo’n 12,5 miljoen euro. Met die opbrengsten wil Paars-Wit zelf een spits, centrale verdediger en extra linksback halen. Voor die laatste positie zou Harry Toffolo van Nottingham Forrest nadrukkelijk in beeld zijn. Gorgios Giakoumakis (Celtic) is volgens Gazzetta Express in het vizier als nieuwe spits.



Club Brugge zou zijn oog hebben laten vallen op Ivan Jaime, zo meldt Record. Dat is een 22-jarige centrale middenvelder, die speelt bij de Portugese club Famalicao. Zijn komst lijkt echter pas komende zomer aan de orde. Ondertussen zou Internazionale zijn scouts de opdracht hebben gegeven om Tajon Buchanan van dichtbij te volgen. Maar hij zou het seizoen wel sowieso afmaken in Brugge.



Volgens het Duitse medium Sport1 is een doorbraak gevonden rond William Pacho. Antwerp FC en Eintracht Frankfurt hebben naar verluidt een akkoord bereikt over een zomertransfer van de sterke centrale verdediger. De Great Old zal in eerste instantie 9 miljoen euro vangen voor Pacho. Mits bonussen kan dat bedrag nog stijgen met 3 miljoen euro. Dat maakt van hem de duurste uitgaande transfer uit de clubgeschiedenis.



Union SG zou een mondeling akkoord hebben met Yorbe Vertessen. De hoofdstedelingen lijken zo hun opvolger van Dante Vanzeir beet te hebben. Die is meer dan waarschijnlijk op weg naar New York Red Bulls. Het is niet duidelijk of het om een definitieve transfer gaat of een uitleenbeurt van Vertessen, maar de deal met PSV zou eerstdaags afgerond worden.



Norman Bassette speelt momenteel voor de Franse club SM Caen, maar daar krijgt de aanvaller weinig speelkansen in het eerste elftal. De achttienjarige Belg wil dan ook elders aan de slag gaan om meer minuten te maken. Sporting Charleroi zou alvast belangstelling tonen in zijn komst.

STVV neemt eerstdaags afscheid van Shinji Kagawa, dat laat Het Belang van Limburg weten. De 33-jarige keert terug naar Japan en gaat daar in de eerste klasse voetballen. Na de partij tegen OHL maakt hij zijn nieuwe club bekend. Het is voorlopig nog gissen naar de naam van de ploeg, maar de krant meent wel te weten dat STVV nog een mooie transfersom zal vangen voor de vedette.

BUITENLAND
Volgens het Eindhovens Dagblad is Adnan Januzaj in beeld bij PSV. De vijftienvoudige Rode Duivel zit op een zijspoor bij Sevilla, dat hem afgelopen zomer transfervrij op pikte bij Real Sociedad. Voorlopig deed PSV nog geen bod op de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht, maar dat kan de komende dagen nog veranderen. Anthony Elanga (Manchester United) geldt als alternatief voor Januzaj.



Chelsea FC zou op punt staan om een aanwinst voor volgend seizoen te strikken. Volgens Fabrizio Romano staan de medische tests van Malo Gusto zaterdag gepland en dan zal de officiële communicatie rond deze deal ook plaatsvinden. De Franse rechtsachter zou zo’n 30 miljoen euro moeten kosten, met extra bonussen erbovenop. Gusto zal dit seizoen nog uitspelen bij Olympique Lyon en in de komende zomer naar Chelsea verhuizen.



PSG zou volgens de laatste geruchten het vizier gericht hebben op Rayan Cherki van Olympique Lyon. De Parijzenaren zouden echter bot gevangen hebben, waardoor het geweer nu van schouder veranderd moet worden. En dat zou de club dan ook doen. Volgens L'Équipe lonkt PSG nu naar Rusland, waar de Braziliaan Malcom dit seizoen de pannen van het dak speelt bij Zenit Sint-Petersburg.

LEES OOK: Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Club kan zich beter nog versterken voor het einde van de mercato ...

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

55
55
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

17
17
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

175
175
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

78
78
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

126
126
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

264
264
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

114
114
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

113
113
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

500
500
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

142
142
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

96
96
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

116
116
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

80
80
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

311
311
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

56
56
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

125
125
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

232
232
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

237
237
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws