TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

door
TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft Julien Duranville officieel laten gaan. De jonge flankaanvaller zet zijn carrière voort bij Borussia Dortmund. Volgens Het Laatste Nieuws vangt RSCA uiteindelijk, inclusief bonussen, zo’n 12,5 miljoen euro. Met die opbrengsten wil Paars-Wit zelf een spits, centrale verdediger en extra linksback halen. Voor die laatste positie zou Harry Toffolo van Nottingham Forrest nadrukkelijk in beeld zijn. Gorgios Giakoumakis (Celtic) is volgens Gazzetta Express in het vizier als nieuwe spits.



Club Brugge zou zijn oog hebben laten vallen op Ivan Jaime, zo meldt Record. Dat is een 22-jarige centrale middenvelder, die speelt bij de Portugese club Famalicao. Zijn komst lijkt echter pas komende zomer aan de orde. Ondertussen zou Internazionale zijn scouts de opdracht hebben gegeven om Tajon Buchanan van dichtbij te volgen. Maar hij zou het seizoen wel sowieso afmaken in Brugge.



Volgens het Duitse medium Sport1 is een doorbraak gevonden rond William Pacho. Antwerp FC en Eintracht Frankfurt hebben naar verluidt een akkoord bereikt over een zomertransfer van de sterke centrale verdediger. De Great Old zal in eerste instantie 9 miljoen euro vangen voor Pacho. Mits bonussen kan dat bedrag nog stijgen met 3 miljoen euro. Dat maakt van hem de duurste uitgaande transfer uit de clubgeschiedenis.



Union SG zou een mondeling akkoord hebben met Yorbe Vertessen. De hoofdstedelingen lijken zo hun opvolger van Dante Vanzeir beet te hebben. Die is meer dan waarschijnlijk op weg naar New York Red Bulls. Het is niet duidelijk of het om een definitieve transfer gaat of een uitleenbeurt van Vertessen, maar de deal met PSV zou eerstdaags afgerond worden.



Norman Bassette speelt momenteel voor de Franse club SM Caen, maar daar krijgt de aanvaller weinig speelkansen in het eerste elftal. De achttienjarige Belg wil dan ook elders aan de slag gaan om meer minuten te maken. Sporting Charleroi zou alvast belangstelling tonen in zijn komst.

STVV neemt eerstdaags afscheid van Shinji Kagawa, dat laat Het Belang van Limburg weten. De 33-jarige keert terug naar Japan en gaat daar in de eerste klasse voetballen. Na de partij tegen OHL maakt hij zijn nieuwe club bekend. Het is voorlopig nog gissen naar de naam van de ploeg, maar de krant meent wel te weten dat STVV nog een mooie transfersom zal vangen voor de vedette.

BUITENLAND
Volgens het Eindhovens Dagblad is Adnan Januzaj in beeld bij PSV. De vijftienvoudige Rode Duivel zit op een zijspoor bij Sevilla, dat hem afgelopen zomer transfervrij op pikte bij Real Sociedad. Voorlopig deed PSV nog geen bod op de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht, maar dat kan de komende dagen nog veranderen. Anthony Elanga (Manchester United) geldt als alternatief voor Januzaj.



Chelsea FC zou op punt staan om een aanwinst voor volgend seizoen te strikken. Volgens Fabrizio Romano staan de medische tests van Malo Gusto zaterdag gepland en dan zal de officiële communicatie rond deze deal ook plaatsvinden. De Franse rechtsachter zou zo’n 30 miljoen euro moeten kosten, met extra bonussen erbovenop. Gusto zal dit seizoen nog uitspelen bij Olympique Lyon en in de komende zomer naar Chelsea verhuizen.



PSG zou volgens de laatste geruchten het vizier gericht hebben op Rayan Cherki van Olympique Lyon. De Parijzenaren zouden echter bot gevangen hebben, waardoor het geweer nu van schouder veranderd moet worden. En dat zou de club dan ook doen. Volgens L'Équipe lonkt PSG nu naar Rusland, waar de Braziliaan Malcom dit seizoen de pannen van het dak speelt bij Zenit Sint-Petersburg.

LEES OOK: 'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Club kan zich beter nog versterken voor het einde van de mercato ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

137
137
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

142
142
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

84
84
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

163
163
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

79
79
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

101
101
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

55
55
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

141
141
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

66
66
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

221
221
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1298
1298
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

133
133
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

69
69
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

199
199
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

391
391
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

145
145
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

205
205
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

373
373
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

82
82
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws