TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

door
TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft Julien Duranville officieel laten gaan. De jonge flankaanvaller zet zijn carrière voort bij Borussia Dortmund. Volgens Het Laatste Nieuws vangt RSCA uiteindelijk, inclusief bonussen, zo’n 12,5 miljoen euro. Met die opbrengsten wil Paars-Wit zelf een spits, centrale verdediger en extra linksback halen. Voor die laatste positie zou Harry Toffolo van Nottingham Forrest nadrukkelijk in beeld zijn. Gorgios Giakoumakis (Celtic) is volgens Gazzetta Express in het vizier als nieuwe spits.



Club Brugge zou zijn oog hebben laten vallen op Ivan Jaime, zo meldt Record. Dat is een 22-jarige centrale middenvelder, die speelt bij de Portugese club Famalicao. Zijn komst lijkt echter pas komende zomer aan de orde. Ondertussen zou Internazionale zijn scouts de opdracht hebben gegeven om Tajon Buchanan van dichtbij te volgen. Maar hij zou het seizoen wel sowieso afmaken in Brugge.



Volgens het Duitse medium Sport1 is een doorbraak gevonden rond William Pacho. Antwerp FC en Eintracht Frankfurt hebben naar verluidt een akkoord bereikt over een zomertransfer van de sterke centrale verdediger. De Great Old zal in eerste instantie 9 miljoen euro vangen voor Pacho. Mits bonussen kan dat bedrag nog stijgen met 3 miljoen euro. Dat maakt van hem de duurste uitgaande transfer uit de clubgeschiedenis.



Union SG zou een mondeling akkoord hebben met Yorbe Vertessen. De hoofdstedelingen lijken zo hun opvolger van Dante Vanzeir beet te hebben. Die is meer dan waarschijnlijk op weg naar New York Red Bulls. Het is niet duidelijk of het om een definitieve transfer gaat of een uitleenbeurt van Vertessen, maar de deal met PSV zou eerstdaags afgerond worden.



Norman Bassette speelt momenteel voor de Franse club SM Caen, maar daar krijgt de aanvaller weinig speelkansen in het eerste elftal. De achttienjarige Belg wil dan ook elders aan de slag gaan om meer minuten te maken. Sporting Charleroi zou alvast belangstelling tonen in zijn komst.

STVV neemt eerstdaags afscheid van Shinji Kagawa, dat laat Het Belang van Limburg weten. De 33-jarige keert terug naar Japan en gaat daar in de eerste klasse voetballen. Na de partij tegen OHL maakt hij zijn nieuwe club bekend. Het is voorlopig nog gissen naar de naam van de ploeg, maar de krant meent wel te weten dat STVV nog een mooie transfersom zal vangen voor de vedette.

BUITENLAND
Volgens het Eindhovens Dagblad is Adnan Januzaj in beeld bij PSV. De vijftienvoudige Rode Duivel zit op een zijspoor bij Sevilla, dat hem afgelopen zomer transfervrij op pikte bij Real Sociedad. Voorlopig deed PSV nog geen bod op de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht, maar dat kan de komende dagen nog veranderen. Anthony Elanga (Manchester United) geldt als alternatief voor Januzaj.



Chelsea FC zou op punt staan om een aanwinst voor volgend seizoen te strikken. Volgens Fabrizio Romano staan de medische tests van Malo Gusto zaterdag gepland en dan zal de officiële communicatie rond deze deal ook plaatsvinden. De Franse rechtsachter zou zo’n 30 miljoen euro moeten kosten, met extra bonussen erbovenop. Gusto zal dit seizoen nog uitspelen bij Olympique Lyon en in de komende zomer naar Chelsea verhuizen.



PSG zou volgens de laatste geruchten het vizier gericht hebben op Rayan Cherki van Olympique Lyon. De Parijzenaren zouden echter bot gevangen hebben, waardoor het geweer nu van schouder veranderd moet worden. En dat zou de club dan ook doen. Volgens L'Équipe lonkt PSG nu naar Rusland, waar de Braziliaan Malcom dit seizoen de pannen van het dak speelt bij Zenit Sint-Petersburg.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Club kan zich beter nog versterken voor het einde van de mercato ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

62
62
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

50
50
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

18
18
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

154
154
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

57
57
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

338
338
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

139
139
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

149
149
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

346
346
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

355
355
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

108
108
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

209
209
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

521
521
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

109
109
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

250
250
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

158
158
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

393
393
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws