TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

door
TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft Julien Duranville officieel laten gaan. De jonge flankaanvaller zet zijn carrière voort bij Borussia Dortmund. Volgens Het Laatste Nieuws vangt RSCA uiteindelijk, inclusief bonussen, zo’n 12,5 miljoen euro. Met die opbrengsten wil Paars-Wit zelf een spits, centrale verdediger en extra linksback halen. Voor die laatste positie zou Harry Toffolo van Nottingham Forrest nadrukkelijk in beeld zijn. Gorgios Giakoumakis (Celtic) is volgens Gazzetta Express in het vizier als nieuwe spits.



Club Brugge zou zijn oog hebben laten vallen op Ivan Jaime, zo meldt Record. Dat is een 22-jarige centrale middenvelder, die speelt bij de Portugese club Famalicao. Zijn komst lijkt echter pas komende zomer aan de orde. Ondertussen zou Internazionale zijn scouts de opdracht hebben gegeven om Tajon Buchanan van dichtbij te volgen. Maar hij zou het seizoen wel sowieso afmaken in Brugge.



Volgens het Duitse medium Sport1 is een doorbraak gevonden rond William Pacho. Antwerp FC en Eintracht Frankfurt hebben naar verluidt een akkoord bereikt over een zomertransfer van de sterke centrale verdediger. De Great Old zal in eerste instantie 9 miljoen euro vangen voor Pacho. Mits bonussen kan dat bedrag nog stijgen met 3 miljoen euro. Dat maakt van hem de duurste uitgaande transfer uit de clubgeschiedenis.



Union SG zou een mondeling akkoord hebben met Yorbe Vertessen. De hoofdstedelingen lijken zo hun opvolger van Dante Vanzeir beet te hebben. Die is meer dan waarschijnlijk op weg naar New York Red Bulls. Het is niet duidelijk of het om een definitieve transfer gaat of een uitleenbeurt van Vertessen, maar de deal met PSV zou eerstdaags afgerond worden.



Norman Bassette speelt momenteel voor de Franse club SM Caen, maar daar krijgt de aanvaller weinig speelkansen in het eerste elftal. De achttienjarige Belg wil dan ook elders aan de slag gaan om meer minuten te maken. Sporting Charleroi zou alvast belangstelling tonen in zijn komst.

STVV neemt eerstdaags afscheid van Shinji Kagawa, dat laat Het Belang van Limburg weten. De 33-jarige keert terug naar Japan en gaat daar in de eerste klasse voetballen. Na de partij tegen OHL maakt hij zijn nieuwe club bekend. Het is voorlopig nog gissen naar de naam van de ploeg, maar de krant meent wel te weten dat STVV nog een mooie transfersom zal vangen voor de vedette.

BUITENLAND
Volgens het Eindhovens Dagblad is Adnan Januzaj in beeld bij PSV. De vijftienvoudige Rode Duivel zit op een zijspoor bij Sevilla, dat hem afgelopen zomer transfervrij op pikte bij Real Sociedad. Voorlopig deed PSV nog geen bod op de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht, maar dat kan de komende dagen nog veranderen. Anthony Elanga (Manchester United) geldt als alternatief voor Januzaj.



Chelsea FC zou op punt staan om een aanwinst voor volgend seizoen te strikken. Volgens Fabrizio Romano staan de medische tests van Malo Gusto zaterdag gepland en dan zal de officiële communicatie rond deze deal ook plaatsvinden. De Franse rechtsachter zou zo’n 30 miljoen euro moeten kosten, met extra bonussen erbovenop. Gusto zal dit seizoen nog uitspelen bij Olympique Lyon en in de komende zomer naar Chelsea verhuizen.



PSG zou volgens de laatste geruchten het vizier gericht hebben op Rayan Cherki van Olympique Lyon. De Parijzenaren zouden echter bot gevangen hebben, waardoor het geweer nu van schouder veranderd moet worden. En dat zou de club dan ook doen. Volgens L'Équipe lonkt PSG nu naar Rusland, waar de Braziliaan Malcom dit seizoen de pannen van het dak speelt bij Zenit Sint-Petersburg.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Club kan zich beter nog versterken voor het einde van de mercato ...

Meest recent

Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

18
18
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

57
57
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

67
67
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

59
59
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

20
20
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

271
271
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

82
82
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

373
373
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

60
60
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

64
64
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

180
180
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

38
38
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

46
46
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

189
189
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

72
72
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

241
241
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

35
35
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

648
648
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

269
269
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

228
228
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

112
112
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

120
120
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

75
75
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

140
140

Meer sportnieuws