Standard beent Club bij: "Ambitie is duidelijk"

door
Standard beent Club bij:

Standard heeft de 23ste speeldag van de Jupiler Pro League ingezet met een overtuigende overwinning. De Rouches haalden het vrijdagavond verdiend met 3-1 van KAS Eupen. Door deze overwinning komen ze in het klassement zowaar op dezelfde hoogte als titelverdediger Club Brugge.


Het duurde wel eventjes alvorens de Luikenaars onder stoom geraakten, de bezoekers konden zelfs al na een tiental minuten op voorsprong komen. Maar vervolgens nam Standard de wedstrijd stevig in handen. Uitblinker William Balikwisha zorgde na een halfuur voor de gelijkmaker en niet veel later maakte Philip Zinckernagel er 2-1 van. In de tweede helft deed Stipe Perica de boeken helemaal dicht.

Coach Ronny Deila was achteraf dan ook een tevreden man. "We mogen niet vergeten dat we slecht begonnen aan deze wedstrijd, maar daarna hebben we onze rug gerecht", reageerde hij bij Sporza. "We zijn kalm gebleven en hebben bij momenten heel goed aangevallen. Voorin zat er meer variatie in dan vorige week en defensief stonden we stabiel. Ik ben tevreden."

EUROPEES VOETBAL
In de stand deelt Standard nu de vijfde plaats met Club Brugge, dat zondagavond wel nog op bezoek gaat bij Zulte Waregem. Stilaan lijken de Rouches zeker van hun deelname aan Europe Play-Offs, zelfs de Champions' Play-Offs zitten er nog in. "Onze ambities dit seizoen? We willen in de play-offs zitten en om Europees voetbal vechten. Daarvoor zitten we alvast op schema", aldus Deila.

LEES OOK: Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Standard haalt alsnog PO I ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

81
81
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

20
20
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

94
94
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

59
59
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

217
217
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

501
501
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

390
390
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

436
436
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

326
326
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

88
88
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

232
232
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

205
205
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

87
87
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws