Ajax zet Schreuder per direct op straat na afgang

482
Ajax zet Schreuder per direct op straat na afgang

De sportieve crisis bij Ajax heeft donderdagavond koppen doen rollen. Na het pijnlijke puntenverlies tegen degradatiekandidaat FC Volendam, maakte de regerende kampioen van Nederland bekend dat Alfred Schreuder per direct op 'non-actief is gezet' in afwachting van zijn contractontbinding. De 50-jarige trainer was nog maar sinds vorige zomer werkzaam bij de Amsterdammers, die hem wegplukten bij Club Brugge.


Ruim een jaar geleden werd Schreuder aangesteld bij Club, waar hij de naar AS Monaco vertrokken Philippe Clement moest opvolgen. Onder zijn bewind werkte Blauw-Zwart de achterstand op Union SG weg en werd alsnog beslag gelegd op de landstitel. Desondanks kwam er vroegtijdig een einde aan de samenwerking. Schreuder kreeg immers de kans om aan de slag te gaan bij Ajax en dat kon hij uiteraard niet laten liggen.

Maar in Amsterdam wachtte hem wel een loodzware taak. Zo moest hij er succestrainer Erik ten Hag doen vergeten. Dat terwijl de sportieve leiding na het vertrek van Marc Overmars nog niet op punt stond en de club afscheid nam van verschillende sterkhouders. Bovendien viel een deel van de zomeraanwinsten flink tegen. En dat had zijn weerslag op de resultaten. Zo sneuvelde Ajax onder meer teleurstellend in de Champions League.

GEEN VOORUITGANG
In de laatste weken ging de recordkampioen ook in eigen land aan het wankelen. Donderdagavond werd tegen laagvlieger Volendam al voor de zevende keer op rij niet gewonnen. En deze nieuwe afgang bleek uiteindelijk de doodsteek voor Schreuder. "De afgelopen weken werd steeds duidelijker dat hij het tij niet kon keren, terwijl wij van mening zijn dat hij ondanks de vele transfers een sterke en kampioenswaardige selectie tot zijn beschikking had. We hebben ook de laatste weken weer veel punten verloren en we zagen helaas geen vooruitgang", reageerde CEO Edwin van der Sar op de clubwebstek.

LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Had u verwacht dat Schreuder zo snel al zou worden ontslagen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

4
4
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

24
24
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

65
65
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

17
17
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

35
35
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

51
51
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

83
83
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

108
108
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

260
260
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

539
539
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

136
136
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

145
145
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

176
176
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

319
319
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

619
619
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

193
193
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

570
570
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

99
99

Meer sportnieuws