Ajax zet Schreuder per direct op straat na afgang

door
Ajax zet Schreuder per direct op straat na afgang

De sportieve crisis bij Ajax heeft donderdagavond koppen doen rollen. Na het pijnlijke puntenverlies tegen degradatiekandidaat FC Volendam, maakte de regerende kampioen van Nederland bekend dat Alfred Schreuder per direct op 'non-actief is gezet' in afwachting van zijn contractontbinding. De 50-jarige trainer was nog maar sinds vorige zomer werkzaam bij de Amsterdammers, die hem wegplukten bij Club Brugge.


Ruim een jaar geleden werd Schreuder aangesteld bij Club, waar hij de naar AS Monaco vertrokken Philippe Clement moest opvolgen. Onder zijn bewind werkte Blauw-Zwart de achterstand op Union SG weg en werd alsnog beslag gelegd op de landstitel. Desondanks kwam er vroegtijdig een einde aan de samenwerking. Schreuder kreeg immers de kans om aan de slag te gaan bij Ajax en dat kon hij uiteraard niet laten liggen.

Maar in Amsterdam wachtte hem wel een loodzware taak. Zo moest hij er succestrainer Erik ten Hag doen vergeten. Dat terwijl de sportieve leiding na het vertrek van Marc Overmars nog niet op punt stond en de club afscheid nam van verschillende sterkhouders. Bovendien viel een deel van de zomeraanwinsten flink tegen. En dat had zijn weerslag op de resultaten. Zo sneuvelde Ajax onder meer teleurstellend in de Champions League.

GEEN VOORUITGANG
In de laatste weken ging de recordkampioen ook in eigen land aan het wankelen. Donderdagavond werd tegen laagvlieger Volendam al voor de zevende keer op rij niet gewonnen. En deze nieuwe afgang bleek uiteindelijk de doodsteek voor Schreuder. "De afgelopen weken werd steeds duidelijker dat hij het tij niet kon keren, terwijl wij van mening zijn dat hij ondanks de vele transfers een sterke en kampioenswaardige selectie tot zijn beschikking had. We hebben ook de laatste weken weer veel punten verloren en we zagen helaas geen vooruitgang", reageerde CEO Edwin van der Sar op de clubwebstek.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Had u verwacht dat Schreuder zo snel al zou worden ontslagen?

Meest recent

Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

6
6
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

42
42
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

73
73
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

58
58
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

170
170
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

45
45
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

53
53
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

52
52
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

161
161
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

91
91
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

104
104
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

616
616
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

127
127
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

487
487
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

625
625
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

82
82
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

153
153
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

265
265
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

30
30
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

126
126
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

114
114
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

63
63
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

136
136

Meer sportnieuws