Ajax zet Schreuder per direct op straat na afgang

door
Ajax zet Schreuder per direct op straat na afgang

De sportieve crisis bij Ajax heeft donderdagavond koppen doen rollen. Na het pijnlijke puntenverlies tegen degradatiekandidaat FC Volendam, maakte de regerende kampioen van Nederland bekend dat Alfred Schreuder per direct op 'non-actief is gezet' in afwachting van zijn contractontbinding. De 50-jarige trainer was nog maar sinds vorige zomer werkzaam bij de Amsterdammers, die hem wegplukten bij Club Brugge.


Ruim een jaar geleden werd Schreuder aangesteld bij Club, waar hij de naar AS Monaco vertrokken Philippe Clement moest opvolgen. Onder zijn bewind werkte Blauw-Zwart de achterstand op Union SG weg en werd alsnog beslag gelegd op de landstitel. Desondanks kwam er vroegtijdig een einde aan de samenwerking. Schreuder kreeg immers de kans om aan de slag te gaan bij Ajax en dat kon hij uiteraard niet laten liggen.

Maar in Amsterdam wachtte hem wel een loodzware taak. Zo moest hij er succestrainer Erik ten Hag doen vergeten. Dat terwijl de sportieve leiding na het vertrek van Marc Overmars nog niet op punt stond en de club afscheid nam van verschillende sterkhouders. Bovendien viel een deel van de zomeraanwinsten flink tegen. En dat had zijn weerslag op de resultaten. Zo sneuvelde Ajax onder meer teleurstellend in de Champions League.

GEEN VOORUITGANG
In de laatste weken ging de recordkampioen ook in eigen land aan het wankelen. Donderdagavond werd tegen laagvlieger Volendam al voor de zevende keer op rij niet gewonnen. En deze nieuwe afgang bleek uiteindelijk de doodsteek voor Schreuder. "De afgelopen weken werd steeds duidelijker dat hij het tij niet kon keren, terwijl wij van mening zijn dat hij ondanks de vele transfers een sterke en kampioenswaardige selectie tot zijn beschikking had. We hebben ook de laatste weken weer veel punten verloren en we zagen helaas geen vooruitgang", reageerde CEO Edwin van der Sar op de clubwebstek.

LEES OOK: 'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

Had u verwacht dat Schreuder zo snel al zou worden ontslagen?

Meest recent

Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

14
14
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

47
47
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

109
109
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

164
164
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

59
59
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

118
118
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

250
250
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

74
74
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

227
227
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

152
152
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

156
156
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

364
364
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

164
164
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

288
288
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

156
156
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

191
191
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

378
378
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

519
519
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

113
113
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

432
432
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

744
744
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

206
206

Meer sportnieuws