Ajax in volle crisis, nieuwe comeback Real Madrid

180 stemmen
Ajax in volle crisis, nieuwe comeback Real Madrid

In de Nederlandse Eredivisie gaat het van kwaad naar erger met het Ajax. Donderdagavond geraakte de recordkampioen op eigen veld niet eens voorbij degradatiekandidaat FC Volendam (1-1). In de Spaanse bekerclash tussen Real Madrid en Atlético Madrid zorgde de Koninklijke dan weer voor een nieuwe comeback.


EREDIVISIE: Positie Schreuder stilaan onhoudbaar
Na alle successen van de voorbije jaren, gaat Ajax momenteel door een bijzonder moeizame periode. En de slechte resultaten blijven mekaar opstapelen. Tegen Volendam moest absoluut gewonnen worden, zo niet evenaarde de club haar langste reeks zonder zege's in de Eredivisie (7 stuks). Maar wederom liep het fout. Op assist van oud-Ajacied Eiting zette Mirani de bezoekers, momenteel slechts 16de in het klassement, op voorsprong. In de slotfase maakte Kudus weliswaar nog gelijk (zie video onderaan), maar de 1-1 was meteen ook de eindstand.

Door de zwakke resultaten van de voorbije weken is Ajax inmiddels weggezakt naar de vijfde plaats in het klassement, de achterstand op leider Feyenoord bedraagt alweer 7 punten. En daardoor betaalde hoofdcoach Schreuder, vorig seizoen nog aan de slag bij Club Brugge, de tol. Na de match werd immers aangekondigd dat hij moet beschikken (lees hier meer).

COPA DEL REY: Comeback-koning Real
De Spaanse kampioen had in de vorige ronde van het bekertoernooi al voor een fraaie comeback gezorgd door een dubbele achterstand op te halen tegen Valencia CF. En donderdagavond werd opnieuw terug geknokt uit een verloren positie. Zo kwam Atlético, met Witsel en Carrasco als invallers, op voorsprong via Morata. Een zege van Los Rojiblancos leek in de maak, tot Rodrygo daar met een fraai doelpunt in de slotfase anders over besliste.

Uiteindelijk kwam het tot verlengingen en daarin deed Savic zijn ploeg de das om. De beenharde verdediger pakte op enkele minuten tijd twee gele kaarten en met een mannetje minder tussen de lijnen moest Atlético zich toch gewonnen geven. Benzema en Vinicius tekenden uiteindelijk voor de 3-1-overwinning. Overigens was ook Courtois weer van goudwaarde bij Real met enkele knappe reddingen.

LEES OOK: Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Schreuder haalt het einde van het seizoen niet bij Ajax ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

20
20
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

56
56
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

112
112
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

38
38
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

49
49
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

88
88
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

445
445
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

207
207
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

210
210
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

135
135

Meer sportnieuws