Ajax in volle crisis, nieuwe comeback Real Madrid

180
Ajax in volle crisis, nieuwe comeback Real Madrid

In de Nederlandse Eredivisie gaat het van kwaad naar erger met het Ajax. Donderdagavond geraakte de recordkampioen op eigen veld niet eens voorbij degradatiekandidaat FC Volendam (1-1). In de Spaanse bekerclash tussen Real Madrid en Atlético Madrid zorgde de Koninklijke dan weer voor een nieuwe comeback.


EREDIVISIE: Positie Schreuder stilaan onhoudbaar
Na alle successen van de voorbije jaren, gaat Ajax momenteel door een bijzonder moeizame periode. En de slechte resultaten blijven mekaar opstapelen. Tegen Volendam moest absoluut gewonnen worden, zo niet evenaarde de club haar langste reeks zonder zege's in de Eredivisie (7 stuks). Maar wederom liep het fout. Op assist van oud-Ajacied Eiting zette Mirani de bezoekers, momenteel slechts 16de in het klassement, op voorsprong. In de slotfase maakte Kudus weliswaar nog gelijk (zie video onderaan), maar de 1-1 was meteen ook de eindstand.

Door de zwakke resultaten van de voorbije weken is Ajax inmiddels weggezakt naar de vijfde plaats in het klassement, de achterstand op leider Feyenoord bedraagt alweer 7 punten. En daardoor betaalde hoofdcoach Schreuder, vorig seizoen nog aan de slag bij Club Brugge, de tol. Na de match werd immers aangekondigd dat hij moet beschikken (lees hier meer).

COPA DEL REY: Comeback-koning Real
De Spaanse kampioen had in de vorige ronde van het bekertoernooi al voor een fraaie comeback gezorgd door een dubbele achterstand op te halen tegen Valencia CF. En donderdagavond werd opnieuw terug geknokt uit een verloren positie. Zo kwam Atlético, met Witsel en Carrasco als invallers, op voorsprong via Morata. Een zege van Los Rojiblancos leek in de maak, tot Rodrygo daar met een fraai doelpunt in de slotfase anders over besliste.

Uiteindelijk kwam het tot verlengingen en daarin deed Savic zijn ploeg de das om. De beenharde verdediger pakte op enkele minuten tijd twee gele kaarten en met een mannetje minder tussen de lijnen moest Atlético zich toch gewonnen geven. Benzema en Vinicius tekenden uiteindelijk voor de 3-1-overwinning. Overigens was ook Courtois weer van goudwaarde bij Real met enkele knappe reddingen.

LEES OOK: FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

Schreuder haalt het einde van het seizoen niet bij Ajax ...

Meest recent

Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

12
12
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

7
7
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

100
100
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

157
157
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

104
104
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

99
99
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

92
92
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

155
155
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

156
156
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1356
1356
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

322
322
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

274
274
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

279
279
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

87
87
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

213
213
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

226
226
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

101
101
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

128
128
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

340
340
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

202
202
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

479
479

Meer sportnieuws