Beveren grijpt de macht na titelclash met Beerschot

door
Beveren grijpt de macht na titelclash met Beerschot

Tijdens de eerste speeldag van 2023 heeft SK Beveren de macht naar zich toe getrokken in de Challenger Pro League. De Waaslanders trokken zondagavond immers aan het langste einde in de titelclash tegen Beerschot VA. Een vroeg doelpunt van Thierno Barry en een owngoal van Ibrahim Alhassan zorgden voor een 2-0-zege op de Freethiel.


Afgelopen weekend werden al enkele inhaalmatchen afgewerkt, maar de tweede seizoenshelft in de CPL ging deze week pas echt van start. En de kalendermakers hadden meteen een absolute topaffiche voorzien. Beveren en Beerschot bekleedden bij het ingaan van de winterstop immers de eerste twee plekken in het klassement.

Er stond dus heel wat op het spel op de Freethiel, maar de thuisploeg kon al snel toeslaan. Na een knappe één-twee deed Barry de netten al na enkele minuten trillen. De rest van de eerste helft stond dan weer in teken van enkele scheidsrechterlijke beslissingen. Beveren claimde bijvoorbeeld een strafschop na een fout op Dieumerci Mbokani, terwijl Beerschot vond dat de thuisdoelman hands maakte.

SMERIGE FOUTEN
Na de pauze bleef het een pittige match. Een forse trap van Mardochee Nzita (zie video onderaan), had misschien wel meer verdiend dan een gele kaart. Al kwam ook Joachim Van Damme goed weg na een fout op Thibault Verlinden. Wegens een blessurebehandeling lag de match overigens een tiental minuten stil. Hierdoor kwamen er ook de nodige minuten bij en daarvan profiteerde Beveren optimaal.

In de extra tijd deed de thuisploeg de match immers volledig op slot nadat Alhassan de bal op knullige wijze in eigen doel werkte. Door deze 2-0-overwinning is Beveren weer alleen leider. Het telt nu één punt meer dan eerste achtervolger RWDM. Beerschot staat derde op een achterstand van drie punten.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren
122

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat in de CPL?

Meest recent

Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

112
112
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

14
14
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

47
47
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

58
58
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

39
39
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

165
165
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

165
165
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

329
329
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

44
44
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

149
149
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

79
79
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

75
75
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

232
232
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

122
122
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

454
454
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

182
182
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

86
86
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

424
424
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

178
178
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

703
703
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

68
68
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

92
92
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

321
321
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

282
282

Meer sportnieuws