TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

door
TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge ziet opnieuw een ervaren kracht vertrekken. Eduard Sobol (27) zou namelijk op weg zijn naar de uitgang bij de regerende landskampioen. Dat schrijven onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Het Franse RC Strasbourg zou aan het onderhandelen zijn met de Bruggelingen over een transfer. Spaanse bronnen blijven dan weer volharden in een zomertransfer van Ferran Jutgla naar SS Lazio. Daarom zou met Victor Barbera al een vervanger op komst zijn, al sluit de jongeling van FC Barcelona pas na het seizoen aan. Met de jonge Deen Theo Sander (17) zou overigens een extra doelman in beeld zijn.



RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits en heeft daarvoor zijn zinnen gezet op Thomas Henry. Volgens La Dernière Heure kreeg RSCA inmiddels te horen dat de oud-speler van OH Leuven behoorlijk gecharmeerd is door de paars-witte belangstelling. Maar de spits zou nog meer gegadigden hebben in verschillende landen. Momenteel zouden hij en zijn entourage de opties dan ook aan het afwegen zijn alvorens een definitieve keuze wordt gemaakt.



Antwerp FC heeft tijdelijk afscheid genomen van Michael Frey. De Zwitserse spits trekt zoals verwacht naar Schalke 04. De rode lantaarn in de Bundesliga mag Frey voor de rest van het seizoen huren en wist ook een aankoopoptie te bedingen. Sportsbladet meldt dan weer dat Antwerp zijn oog hebben laten vallen op Josafat Mendes. Dat is een 20-jarige Zweedse international die als rechtsback uit de voeten komt.



STVV ook zijn tweede winteraanwinst quasi beet in de persoon van Taichi Hara (23). Dat meldt Het Nieuwsblad. De Japanner is geen onbekende op Stayen, want vorig seizoen werd hij al eens gehuurd van het Spaanse Deportivo Alavés. En ook KVC Westerlo kiest voor versterking uit Japan. Volgens Gazet van Antwerpen staat de club dicht bij de komst van flankspeler Yusuke Matsuo (25).

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zoals verwacht zijn transfer naar Arsenal FC afgerond. De aanvaller tekende een contract van lange duur bij de Gunners, die aan Brighton een transfersom betalen die kan oplopen tot zo'n 30 miljoen euro. Ondertussen heeft ook die andere Londense topclub opnieuw toegeslagen. Chelsea FC haalde er nog maar eens een aanvaller bij. Zo werd Noni Madueke voor de nodige miljoenen overgenomen van PSV.



Harry Kane vertrekt komende zomer mogelijk bij Tottenham Hotspur, waar hij dan zijn laatste contractjaar ingaat. Volgens The Daily Mail wordt zijn komst nadrukkelijk overwogen bij Manchester United, waar coach Erik ten Hag hem dolgraag zou zien komen. En Kane zou nu ook zelf hebben aangegeven dat hij een overgang naar Old Trafford wel ziet zitten. De onderhandelingen zouden dus snel opgestart kunnen worden.



Germán Muñoz van El Chiringuito weet dat Valencia CF en Adnan Januzaj druk aan het onderhandelen zijn over een mogelijke transfer op huurbasis. Beide partijen zijn echter nog heel ver van elkaar verwijderd wat het loon van de speler betreft. De twee oplossingen zijn dat Januzaj zou moeten inleveren, of dat FC Sevilla een deel van het loon voor zijn rekening zou blijven nemen.

LEES OOK: Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

1
1
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

15
15
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

9
9
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

102
102
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

99
99
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

134
134
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

133
133
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

82
82
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

159
159
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

637
637
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

80
80
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

43
43
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

516
516
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

221
221
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

563
563
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

177
177
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

233
233
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

41
41
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

53
53
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

675
675
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

835
835
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

152
152
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

408
408

Meer sportnieuws