TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

door
TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge ziet opnieuw een ervaren kracht vertrekken. Eduard Sobol (27) zou namelijk op weg zijn naar de uitgang bij de regerende landskampioen. Dat schrijven onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Het Franse RC Strasbourg zou aan het onderhandelen zijn met de Bruggelingen over een transfer. Spaanse bronnen blijven dan weer volharden in een zomertransfer van Ferran Jutgla naar SS Lazio. Daarom zou met Victor Barbera al een vervanger op komst zijn, al sluit de jongeling van FC Barcelona pas na het seizoen aan. Met de jonge Deen Theo Sander (17) zou overigens een extra doelman in beeld zijn.



RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits en heeft daarvoor zijn zinnen gezet op Thomas Henry. Volgens La Dernière Heure kreeg RSCA inmiddels te horen dat de oud-speler van OH Leuven behoorlijk gecharmeerd is door de paars-witte belangstelling. Maar de spits zou nog meer gegadigden hebben in verschillende landen. Momenteel zouden hij en zijn entourage de opties dan ook aan het afwegen zijn alvorens een definitieve keuze wordt gemaakt.



Antwerp FC heeft tijdelijk afscheid genomen van Michael Frey. De Zwitserse spits trekt zoals verwacht naar Schalke 04. De rode lantaarn in de Bundesliga mag Frey voor de rest van het seizoen huren en wist ook een aankoopoptie te bedingen. Sportsbladet meldt dan weer dat Antwerp zijn oog hebben laten vallen op Josafat Mendes. Dat is een 20-jarige Zweedse international die als rechtsback uit de voeten komt.



STVV ook zijn tweede winteraanwinst quasi beet in de persoon van Taichi Hara (23). Dat meldt Het Nieuwsblad. De Japanner is geen onbekende op Stayen, want vorig seizoen werd hij al eens gehuurd van het Spaanse Deportivo Alavés. En ook KVC Westerlo kiest voor versterking uit Japan. Volgens Gazet van Antwerpen staat de club dicht bij de komst van flankspeler Yusuke Matsuo (25).

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zoals verwacht zijn transfer naar Arsenal FC afgerond. De aanvaller tekende een contract van lange duur bij de Gunners, die aan Brighton een transfersom betalen die kan oplopen tot zo'n 30 miljoen euro. Ondertussen heeft ook die andere Londense topclub opnieuw toegeslagen. Chelsea FC haalde er nog maar eens een aanvaller bij. Zo werd Noni Madueke voor de nodige miljoenen overgenomen van PSV.



Harry Kane vertrekt komende zomer mogelijk bij Tottenham Hotspur, waar hij dan zijn laatste contractjaar ingaat. Volgens The Daily Mail wordt zijn komst nadrukkelijk overwogen bij Manchester United, waar coach Erik ten Hag hem dolgraag zou zien komen. En Kane zou nu ook zelf hebben aangegeven dat hij een overgang naar Old Trafford wel ziet zitten. De onderhandelingen zouden dus snel opgestart kunnen worden.



Germán Muñoz van El Chiringuito weet dat Valencia CF en Adnan Januzaj druk aan het onderhandelen zijn over een mogelijke transfer op huurbasis. Beide partijen zijn echter nog heel ver van elkaar verwijderd wat het loon van de speler betreft. De twee oplossingen zijn dat Januzaj zou moeten inleveren, of dat FC Sevilla een deel van het loon voor zijn rekening zou blijven nemen.

LEES OOK: Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

102
102
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

31
31
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

190
190
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

64
64
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

130
130
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

109
109
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

95
95
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

288
288
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

116
116
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

510
510
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

173
173
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

180
180
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

210
210
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

311
311
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

250
250
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

362
362
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

431
431
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

181
181
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

194
194
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

120
120
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

257
257

Meer sportnieuws