TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

743 stemmen
TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge ziet opnieuw een ervaren kracht vertrekken. Eduard Sobol (27) zou namelijk op weg zijn naar de uitgang bij de regerende landskampioen. Dat schrijven onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Het Franse RC Strasbourg zou aan het onderhandelen zijn met de Bruggelingen over een transfer. Spaanse bronnen blijven dan weer volharden in een zomertransfer van Ferran Jutgla naar SS Lazio. Daarom zou met Victor Barbera al een vervanger op komst zijn, al sluit de jongeling van FC Barcelona pas na het seizoen aan. Met de jonge Deen Theo Sander (17) zou overigens een extra doelman in beeld zijn.



RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits en heeft daarvoor zijn zinnen gezet op Thomas Henry. Volgens La Dernière Heure kreeg RSCA inmiddels te horen dat de oud-speler van OH Leuven behoorlijk gecharmeerd is door de paars-witte belangstelling. Maar de spits zou nog meer gegadigden hebben in verschillende landen. Momenteel zouden hij en zijn entourage de opties dan ook aan het afwegen zijn alvorens een definitieve keuze wordt gemaakt.



Antwerp FC heeft tijdelijk afscheid genomen van Michael Frey. De Zwitserse spits trekt zoals verwacht naar Schalke 04. De rode lantaarn in de Bundesliga mag Frey voor de rest van het seizoen huren en wist ook een aankoopoptie te bedingen. Sportsbladet meldt dan weer dat Antwerp zijn oog hebben laten vallen op Josafat Mendes. Dat is een 20-jarige Zweedse international die als rechtsback uit de voeten komt.



STVV ook zijn tweede winteraanwinst quasi beet in de persoon van Taichi Hara (23). Dat meldt Het Nieuwsblad. De Japanner is geen onbekende op Stayen, want vorig seizoen werd hij al eens gehuurd van het Spaanse Deportivo Alavés. En ook KVC Westerlo kiest voor versterking uit Japan. Volgens Gazet van Antwerpen staat de club dicht bij de komst van flankspeler Yusuke Matsuo (25).

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zoals verwacht zijn transfer naar Arsenal FC afgerond. De aanvaller tekende een contract van lange duur bij de Gunners, die aan Brighton een transfersom betalen die kan oplopen tot zo'n 30 miljoen euro. Ondertussen heeft ook die andere Londense topclub opnieuw toegeslagen. Chelsea FC haalde er nog maar eens een aanvaller bij. Zo werd Noni Madueke voor de nodige miljoenen overgenomen van PSV.



Harry Kane vertrekt komende zomer mogelijk bij Tottenham Hotspur, waar hij dan zijn laatste contractjaar ingaat. Volgens The Daily Mail wordt zijn komst nadrukkelijk overwogen bij Manchester United, waar coach Erik ten Hag hem dolgraag zou zien komen. En Kane zou nu ook zelf hebben aangegeven dat hij een overgang naar Old Trafford wel ziet zitten. De onderhandelingen zouden dus snel opgestart kunnen worden.



Germán Muñoz van El Chiringuito weet dat Valencia CF en Adnan Januzaj druk aan het onderhandelen zijn over een mogelijke transfer op huurbasis. Beide partijen zijn echter nog heel ver van elkaar verwijderd wat het loon van de speler betreft. De twee oplossingen zijn dat Januzaj zou moeten inleveren, of dat FC Sevilla een deel van het loon voor zijn rekening zou blijven nemen.

LEES OOK: Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

51
51
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

321
321
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

9
9
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

60
60
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

107
107
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

256
256
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

58
58
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

33
33
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

651
651
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

234
234
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

383
383
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

664
664
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

264
264
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

403
403
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

396
396
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

51
51
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

39
39
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

116
116
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

139
139
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

120
120
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

157
157
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

560
560
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

407
407
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

94
94

Meer sportnieuws