TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

743 stemmen
TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge ziet opnieuw een ervaren kracht vertrekken. Eduard Sobol (27) zou namelijk op weg zijn naar de uitgang bij de regerende landskampioen. Dat schrijven onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Het Franse RC Strasbourg zou aan het onderhandelen zijn met de Bruggelingen over een transfer. Spaanse bronnen blijven dan weer volharden in een zomertransfer van Ferran Jutgla naar SS Lazio. Daarom zou met Victor Barbera al een vervanger op komst zijn, al sluit de jongeling van FC Barcelona pas na het seizoen aan. Met de jonge Deen Theo Sander (17) zou overigens een extra doelman in beeld zijn.



RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits en heeft daarvoor zijn zinnen gezet op Thomas Henry. Volgens La Dernière Heure kreeg RSCA inmiddels te horen dat de oud-speler van OH Leuven behoorlijk gecharmeerd is door de paars-witte belangstelling. Maar de spits zou nog meer gegadigden hebben in verschillende landen. Momenteel zouden hij en zijn entourage de opties dan ook aan het afwegen zijn alvorens een definitieve keuze wordt gemaakt.



Antwerp FC heeft tijdelijk afscheid genomen van Michael Frey. De Zwitserse spits trekt zoals verwacht naar Schalke 04. De rode lantaarn in de Bundesliga mag Frey voor de rest van het seizoen huren en wist ook een aankoopoptie te bedingen. Sportsbladet meldt dan weer dat Antwerp zijn oog hebben laten vallen op Josafat Mendes. Dat is een 20-jarige Zweedse international die als rechtsback uit de voeten komt.



STVV ook zijn tweede winteraanwinst quasi beet in de persoon van Taichi Hara (23). Dat meldt Het Nieuwsblad. De Japanner is geen onbekende op Stayen, want vorig seizoen werd hij al eens gehuurd van het Spaanse Deportivo Alavés. En ook KVC Westerlo kiest voor versterking uit Japan. Volgens Gazet van Antwerpen staat de club dicht bij de komst van flankspeler Yusuke Matsuo (25).

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zoals verwacht zijn transfer naar Arsenal FC afgerond. De aanvaller tekende een contract van lange duur bij de Gunners, die aan Brighton een transfersom betalen die kan oplopen tot zo'n 30 miljoen euro. Ondertussen heeft ook die andere Londense topclub opnieuw toegeslagen. Chelsea FC haalde er nog maar eens een aanvaller bij. Zo werd Noni Madueke voor de nodige miljoenen overgenomen van PSV.



Harry Kane vertrekt komende zomer mogelijk bij Tottenham Hotspur, waar hij dan zijn laatste contractjaar ingaat. Volgens The Daily Mail wordt zijn komst nadrukkelijk overwogen bij Manchester United, waar coach Erik ten Hag hem dolgraag zou zien komen. En Kane zou nu ook zelf hebben aangegeven dat hij een overgang naar Old Trafford wel ziet zitten. De onderhandelingen zouden dus snel opgestart kunnen worden.



Germán Muñoz van El Chiringuito weet dat Valencia CF en Adnan Januzaj druk aan het onderhandelen zijn over een mogelijke transfer op huurbasis. Beide partijen zijn echter nog heel ver van elkaar verwijderd wat het loon van de speler betreft. De twee oplossingen zijn dat Januzaj zou moeten inleveren, of dat FC Sevilla een deel van het loon voor zijn rekening zou blijven nemen.

LEES OOK: 'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

9
9
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

8
8
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

15
15
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

10
10
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

53
53
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

107
107
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

376
376
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

36
36
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

267
267
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

53
53
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

198
198
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

629
629
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

297
297
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

398
398
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

582
582
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

271
271
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

368
368
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

157
157
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

64
64
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

158
158
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

98
98

Meer sportnieuws