TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

743 stemmen
TU: 'Anderlecht haalt bekend gezicht, Club verliest ervaren kracht'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge ziet opnieuw een ervaren kracht vertrekken. Eduard Sobol (27) zou namelijk op weg zijn naar de uitgang bij de regerende landskampioen. Dat schrijven onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Het Franse RC Strasbourg zou aan het onderhandelen zijn met de Bruggelingen over een transfer. Spaanse bronnen blijven dan weer volharden in een zomertransfer van Ferran Jutgla naar SS Lazio. Daarom zou met Victor Barbera al een vervanger op komst zijn, al sluit de jongeling van FC Barcelona pas na het seizoen aan. Met de jonge Deen Theo Sander (17) zou overigens een extra doelman in beeld zijn.



RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits en heeft daarvoor zijn zinnen gezet op Thomas Henry. Volgens La Dernière Heure kreeg RSCA inmiddels te horen dat de oud-speler van OH Leuven behoorlijk gecharmeerd is door de paars-witte belangstelling. Maar de spits zou nog meer gegadigden hebben in verschillende landen. Momenteel zouden hij en zijn entourage de opties dan ook aan het afwegen zijn alvorens een definitieve keuze wordt gemaakt.



Antwerp FC heeft tijdelijk afscheid genomen van Michael Frey. De Zwitserse spits trekt zoals verwacht naar Schalke 04. De rode lantaarn in de Bundesliga mag Frey voor de rest van het seizoen huren en wist ook een aankoopoptie te bedingen. Sportsbladet meldt dan weer dat Antwerp zijn oog hebben laten vallen op Josafat Mendes. Dat is een 20-jarige Zweedse international die als rechtsback uit de voeten komt.



STVV ook zijn tweede winteraanwinst quasi beet in de persoon van Taichi Hara (23). Dat meldt Het Nieuwsblad. De Japanner is geen onbekende op Stayen, want vorig seizoen werd hij al eens gehuurd van het Spaanse Deportivo Alavés. En ook KVC Westerlo kiest voor versterking uit Japan. Volgens Gazet van Antwerpen staat de club dicht bij de komst van flankspeler Yusuke Matsuo (25).

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zoals verwacht zijn transfer naar Arsenal FC afgerond. De aanvaller tekende een contract van lange duur bij de Gunners, die aan Brighton een transfersom betalen die kan oplopen tot zo'n 30 miljoen euro. Ondertussen heeft ook die andere Londense topclub opnieuw toegeslagen. Chelsea FC haalde er nog maar eens een aanvaller bij. Zo werd Noni Madueke voor de nodige miljoenen overgenomen van PSV.



Harry Kane vertrekt komende zomer mogelijk bij Tottenham Hotspur, waar hij dan zijn laatste contractjaar ingaat. Volgens The Daily Mail wordt zijn komst nadrukkelijk overwogen bij Manchester United, waar coach Erik ten Hag hem dolgraag zou zien komen. En Kane zou nu ook zelf hebben aangegeven dat hij een overgang naar Old Trafford wel ziet zitten. De onderhandelingen zouden dus snel opgestart kunnen worden.



Germán Muñoz van El Chiringuito weet dat Valencia CF en Adnan Januzaj druk aan het onderhandelen zijn over een mogelijke transfer op huurbasis. Beide partijen zijn echter nog heel ver van elkaar verwijderd wat het loon van de speler betreft. De twee oplossingen zijn dat Januzaj zou moeten inleveren, of dat FC Sevilla een deel van het loon voor zijn rekening zou blijven nemen.

LEES OOK: Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

7
7
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

30
30
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

125
125
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

25
25
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

39
39
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

68
68
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

289
289
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

28
28
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

72
72
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

209
209
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

144
144
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

112
112
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

88
88
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

152
152
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

414
414
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

76
76
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

456
456
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

102
102
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

320
320
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

516
516
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

475
475
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

558
558
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

929
929

Meer sportnieuws