TU: 'Anderlecht verliest Silva, Boyata alweer weg bij Club'

door
TU: 'Anderlecht verliest Silva, Boyata alweer weg bij Club'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het rommelt opnieuw bij Anderlecht, want daar zou Fabio Silva nu op vertrekken staan. De Portugees zou in aanvaring gekomen zijn met Brian Riemer nadat hij tegen Club Brugge gewisseld werd en weigert naar verluidt om nog voor de club te spelen. Hij zit alvast niet in de selectie voor de clash met Zulte Waregem en er zou met Wolverhampton onderhandeld worden om zijn uitleenbeurt stop te zetten. Verschillende clubs liggen al op de loer om Silva over te nemen, waaronder PSV, Sevilla en Real Sociedad.



Bij Club Brugge zou Dedryck Boyata alweer kunnen vertrekken. De Rode Duivel streek pas in de zomer neer, maar kon nooit echt een vaste basisplaats afdwingen. Onder Scott Parker lijkt de 31-jarige ook niet meteen op veel speelminuten te moeten rekenen, want hij lijkt centraal achterin pas na Mechele, Sylla en Odoi in de pikorde te komen. Een transfer zou een oplossing kunnen bieden.

Blauw-Zwart blijft wel uitkijken naar opportuniteiten en zou daarvoor opnieuw in Japan willen shoppen. Nadat het in de zomer al Shion Homma binnenhaalde, zou nu Yuito Suzuki de overstap moeten maken. De 21-jarige aanvaller speelt voor het pas gedegradeerde Shimizi S-Pulse en heeft nog een contract voor een jaar. Als het tot een transfer zou komen, dan zal hij wellicht eerst aansluiten bij Club NXT. Ook Celtic ligt echter op vinkenslag.



Daarnaast zou Club ook nog een extra aanvaller kunnen halen. Ze zouden daarbij denken aan Timothy Weah, die niet al te vaak aan spelen toekomt bij Lille. De Amerikaanse spits mag voorlopig echter niet vertrekken. Desondanks hoopt Club net als Sevilla om hem te kunnen huren voor de rest van het seizoen.

Zulte Waregem blijft ervaring binnenhalen voor de strijd om het behoud. De volgende zet zou een terugkeer van Luca Marrone moeten worden. Essevee zou al verkennende gesprekken voeren met de 32-jarige verdediger, die in het seizoen 2016/17 al eens aan de Gaverbeek actief was. Marrone zit tegenwoordig op een zijspoor bij Monza.



Bij Antwerp lijkt Michael Frey een vertrek te gaan forceren. De spits zit opnieuw niet in de selectie voor de match tegen KV Oostende, naar verluidt omdat hij weigert nog voor de club te spelen. Antwerp wil hem echter niet laten vertrekken en voorlopig is er ook weinig concrete interesse. Clubs als Schalke 04, AEK Athene, Venezia, Charleroi en OHL liggen wel op de loer.

Vincent Kompany komt graag in België shoppen en zou al een volgende smaakmaker op het oog hebben. De trainer van Burnley was dinsdagavond in Westerlo om Lyle Foster te bekijken. De Zuid-Afrikaanse spits is aan een uitstekend seizoen bezig bij de Kemphanen en Kompany zou hem er zeer graag bij willen. Burnley zou zelfs al een bod uitgebracht hebben, maar dat werd door Westerlo afgewezen.

BUITENLAND



Bij Real Madrid denken ze nog aan versterking en daarvoor zouden ze uitgekomen zijn bij Raheem Sterling. De Engelse aanvaller speelt nochtans pas sinds vorige zomer bij Chelsea, maar kon daar het voorbije halfjaar de verwachtingen niet helemaal inlossen. Daardoor zouden de Blues nu alweer openstaan voor een transfer.

Wie ook mag vertrekken op Stamford Bridge, is Hakim Ziyech. Ook onder Graham Potter komt de Marokkaan amper aan de bak en dat lijkt er na de komst van João Felix en Mudryk niet beter op te worden. Hij zou wel in de Premier League kunnen blijven, want Ziyech zou op de radar staan van Newcastle United. Dat zou ook Conor Gallagher willen binnenhalen, maar de jonge middenvelder mag niet vertrekken.

LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Zal Anderlecht een geschikte vervanger voor Fabio Silva vinden?

Meest recent

Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

13
13
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

65
65
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

136
136
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

122
122
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

191
191
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

181
181
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

229
229
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2564
2564
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

492
492
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

329
329
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

267
267
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

201
201
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

401
401
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

169
169
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1215
1215
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

472
472
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1584
1584
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

467
467
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

71
71
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

119
119
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

575
575
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

437
437
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

446
446
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

154
154

Meer sportnieuws