Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

door
Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

KRC Genk blijft maar door de Jupiler Pro League stomen. De Limburgers winnen dit seizoen maar liefst 17 van hun 20 gespeelde competitiematchen en het Genkse spel is bovendien aanvallend, aantrekkelijk en frivool. Maar soms moeten wedstrijden ook eens op een ‘lelijke’ manier gewonnen worden, zoals dat zaterdag het geval was tegen Zulte Waregem. Genk mocht vooral de sterk presterende en vaak onderbelichte defensie dankbaar zijn voor de nieuwste driepunter.


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

KRC Genk is de beste ploeg van het land. Qua resultaten, maar ook op het gebied van offensieve impulsen, attractiviteit en spektakel. “Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken in uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken eerder dit seizoen. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal en bij Genk heeft hij daarvoor de juiste spelers ter beschikking.



Met kwalitatieve en in bloedvorm verkerende spelers zoals Paul Onuachu, Mike Trésor, Joseph Paintsil, Bilal El Khannouss en Yira Sor is het offensief machtsvertoon ronduit indrukwekkend, want KRC Genk scoort dit seizoen het meeste aantal doelpunten in de Jupiler Pro League, alsook is het de meest dreigende ploeg in België. “Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt dus alvast heel aardig.

DEFENSIEVE HEERSERS IN TOPVORM

Maar wanneer de offensieve spelers het laten afweten, dan kan KRC Genk ook rekenen op een stabiele, solide en sterke verdediging. Dat was zaterdag het geval in de wedstrijd tegen Zulte Waregem, toen vooral de defensie verantwoordelijk was voor de nieuwe driepunter van de Limburgers. Mark McKenzie, Carlos Cuesta en Maarten Vandevoordt bevestigden andermaal hun heel grote verdiensten in de huidige sportieve hoogconjunctuur in de Cegeka Arena.



De indrukwekkende vorm en evolutie van Maarten Vandevoordt dit seizoen werd eerder al uitgebreid besproken en geanalyseerd, maar ook de meerwaarde van Carlos Cuesta en Mark McKenzie mogen wel eens belicht worden. Het Belang van Limburg beoordeelde hen elk met een 7 op 10 voor hun prestatie tegen Zulte Waregem. “Een baken van rust in het hart van de defensie” was Cuesta volgens de krant. McKenzie stak Gano in zijn achterzak. “Heerser in elk duel. Steekt in topvorm”, dixit HBVL.

38% MINDER TEGENGOALS

De drie betrouwbare sluitstukken van KRC Genk zijn al maandenlang aan een stuk bezig aan een sterk seizoen en hun evolutie dit jaar is indrukwekkend te noemen. Maarten Vandevoordt speelde net zoals Carlos Cuesta nooit beter in Limburg, terwijl Mark McKenzie zijn voorganger Jhon Lucumi (verkocht voor 8 miljoen euro aan Bologna) helemaal doet vergeten. De verdediging presteert stabiel, maakt weinig fouten, heeft snelheid en is sterk in de duels. Daar kan je dus op bouwen.



De Genkse defensie verdient het om eens in de bloemetjes gezet te worden, want het gemiddelde aantal tegendoelpunten per nam dit seizoen indrukwekkend af tegenover de vorige jaargang. Nu slikt Genks slechts 0,85 tegendoelpunt per wedstrijd, waarmee de Limburgers de beste verdediging van het land hebben in de Jupiler Pro League, terwijl dat vorig seizoen nog 1,38 doelpunt per match was. Dat is een afname van maar liefst 38%. Over vooruitgang gesproken.

MET EEN GOEDE VERDEDIGING SPEEL JE KAMPIOEN?

Het Belang van Limburg onderschrijft dat “door de straffe statistieken van de Genkse aanvallers wel eens onderbelicht wordt dat deze ploeg ook kan verdedigen.” Maarten Vandevoordt is bijvoorbeeld de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League en hij pronkt na de 1-0 overwinning tegen Zulte Waregem al met zes clean sheets. Enkel Arnaud Bodart (Standard, 8) en Jean Butez (Antwerp FC, 9) hielden dit seizoen nog vaker de nul in de Belgische competitie.

De krant verwijst ook fijntjes dat de zesde clean sheet van dit seizoen tegen Zulte Waregem ook voor een groot stuk de verdienste was van een “onvermurwbaar duo” Carlos Cuesta- Mark McKenzie “dat als een stel trouwe waakhonden de Genkse kooi beschermde”, dixit HBVL. Cuesta en McKenzie wonnen de meeste duels bij KRC Genk, McKenzie won de meeste luchtduels en telde de meeste balrecuperaties, Cuesta legde de zuiverste passing in zijn spel en won al zijn defensieve duels.



Marc Hendrickx, ex-Rode Duivel en onder andere ex-Anderlecht, was eerder dit seizoen al lovend over de twee Genkse sterkhouders. “Cuesta en ­McKenzie koppelen ­techniek aan snelheid en vormen bij Genk een ­modern duo”, zei Hendrickx aan Het Belang van Limburg. Wouter Vrancken weigert dan weer bewust om Paul Onuachu, Mike Trésor en Bryan Heynen op een voetstuk te plaatsen. “Omdat de verdienste van pakweg Cuesta en McKenzie minder opvalt maar even groot is”, zei Vrancken eind oktober.

LEES OOK: Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

Heeft Genk de beste centrale verdedigers van België?

Meest recent

Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

11
11
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

60
60
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

22
22
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

116
116
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

59
59
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

188
188
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

51
51
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

36
36
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

161
161
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

60
60
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

55
55
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

140
140
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

159
159
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

50
50
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

308
308
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

219
219
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

304
304
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

143
143
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

73
73
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

293
293
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

178
178
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

202
202
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

90
90

Meer sportnieuws