Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

door
Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

KRC Genk blijft maar door de Jupiler Pro League stomen. De Limburgers winnen dit seizoen maar liefst 17 van hun 20 gespeelde competitiematchen en het Genkse spel is bovendien aanvallend, aantrekkelijk en frivool. Maar soms moeten wedstrijden ook eens op een ‘lelijke’ manier gewonnen worden, zoals dat zaterdag het geval was tegen Zulte Waregem. Genk mocht vooral de sterk presterende en vaak onderbelichte defensie dankbaar zijn voor de nieuwste driepunter.


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

KRC Genk is de beste ploeg van het land. Qua resultaten, maar ook op het gebied van offensieve impulsen, attractiviteit en spektakel. “Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken in uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken eerder dit seizoen. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal en bij Genk heeft hij daarvoor de juiste spelers ter beschikking.



Met kwalitatieve en in bloedvorm verkerende spelers zoals Paul Onuachu, Mike Trésor, Joseph Paintsil, Bilal El Khannouss en Yira Sor is het offensief machtsvertoon ronduit indrukwekkend, want KRC Genk scoort dit seizoen het meeste aantal doelpunten in de Jupiler Pro League, alsook is het de meest dreigende ploeg in België. “Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt dus alvast heel aardig.

DEFENSIEVE HEERSERS IN TOPVORM

Maar wanneer de offensieve spelers het laten afweten, dan kan KRC Genk ook rekenen op een stabiele, solide en sterke verdediging. Dat was zaterdag het geval in de wedstrijd tegen Zulte Waregem, toen vooral de defensie verantwoordelijk was voor de nieuwe driepunter van de Limburgers. Mark McKenzie, Carlos Cuesta en Maarten Vandevoordt bevestigden andermaal hun heel grote verdiensten in de huidige sportieve hoogconjunctuur in de Cegeka Arena.



De indrukwekkende vorm en evolutie van Maarten Vandevoordt dit seizoen werd eerder al uitgebreid besproken en geanalyseerd, maar ook de meerwaarde van Carlos Cuesta en Mark McKenzie mogen wel eens belicht worden. Het Belang van Limburg beoordeelde hen elk met een 7 op 10 voor hun prestatie tegen Zulte Waregem. “Een baken van rust in het hart van de defensie” was Cuesta volgens de krant. McKenzie stak Gano in zijn achterzak. “Heerser in elk duel. Steekt in topvorm”, dixit HBVL.

38% MINDER TEGENGOALS

De drie betrouwbare sluitstukken van KRC Genk zijn al maandenlang aan een stuk bezig aan een sterk seizoen en hun evolutie dit jaar is indrukwekkend te noemen. Maarten Vandevoordt speelde net zoals Carlos Cuesta nooit beter in Limburg, terwijl Mark McKenzie zijn voorganger Jhon Lucumi (verkocht voor 8 miljoen euro aan Bologna) helemaal doet vergeten. De verdediging presteert stabiel, maakt weinig fouten, heeft snelheid en is sterk in de duels. Daar kan je dus op bouwen.



De Genkse defensie verdient het om eens in de bloemetjes gezet te worden, want het gemiddelde aantal tegendoelpunten per nam dit seizoen indrukwekkend af tegenover de vorige jaargang. Nu slikt Genks slechts 0,85 tegendoelpunt per wedstrijd, waarmee de Limburgers de beste verdediging van het land hebben in de Jupiler Pro League, terwijl dat vorig seizoen nog 1,38 doelpunt per match was. Dat is een afname van maar liefst 38%. Over vooruitgang gesproken.

MET EEN GOEDE VERDEDIGING SPEEL JE KAMPIOEN?

Het Belang van Limburg onderschrijft dat “door de straffe statistieken van de Genkse aanvallers wel eens onderbelicht wordt dat deze ploeg ook kan verdedigen.” Maarten Vandevoordt is bijvoorbeeld de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League en hij pronkt na de 1-0 overwinning tegen Zulte Waregem al met zes clean sheets. Enkel Arnaud Bodart (Standard, 8) en Jean Butez (Antwerp FC, 9) hielden dit seizoen nog vaker de nul in de Belgische competitie.

De krant verwijst ook fijntjes dat de zesde clean sheet van dit seizoen tegen Zulte Waregem ook voor een groot stuk de verdienste was van een “onvermurwbaar duo” Carlos Cuesta- Mark McKenzie “dat als een stel trouwe waakhonden de Genkse kooi beschermde”, dixit HBVL. Cuesta en McKenzie wonnen de meeste duels bij KRC Genk, McKenzie won de meeste luchtduels en telde de meeste balrecuperaties, Cuesta legde de zuiverste passing in zijn spel en won al zijn defensieve duels.



Marc Hendrickx, ex-Rode Duivel en onder andere ex-Anderlecht, was eerder dit seizoen al lovend over de twee Genkse sterkhouders. “Cuesta en ­McKenzie koppelen ­techniek aan snelheid en vormen bij Genk een ­modern duo”, zei Hendrickx aan Het Belang van Limburg. Wouter Vrancken weigert dan weer bewust om Paul Onuachu, Mike Trésor en Bryan Heynen op een voetstuk te plaatsen. “Omdat de verdienste van pakweg Cuesta en McKenzie minder opvalt maar even groot is”, zei Vrancken eind oktober.

LEES OOK: 'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

Heeft Genk de beste centrale verdedigers van België?

Meest recent

Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

4
4
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

37
37
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

51
51
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

188
188
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

221
221
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

390
390
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

239
239
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

57
57
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

77
77
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

162
162
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

527
527
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

66
66
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

282
282
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

116
116
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

100
100
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

488
488
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

166
166
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

385
385
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

192
192
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

853
853
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

456
456
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

440
440
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

244
244
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

356
356

Meer sportnieuws