Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

1963 stemmen
Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

KRC Genk blijft maar door de Jupiler Pro League stomen. De Limburgers winnen dit seizoen maar liefst 17 van hun 20 gespeelde competitiematchen en het Genkse spel is bovendien aanvallend, aantrekkelijk en frivool. Maar soms moeten wedstrijden ook eens op een ‘lelijke’ manier gewonnen worden, zoals dat zaterdag het geval was tegen Zulte Waregem. Genk mocht vooral de sterk presterende en vaak onderbelichte defensie dankbaar zijn voor de nieuwste driepunter.


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

KRC Genk is de beste ploeg van het land. Qua resultaten, maar ook op het gebied van offensieve impulsen, attractiviteit en spektakel. “Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken in uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken eerder dit seizoen. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal en bij Genk heeft hij daarvoor de juiste spelers ter beschikking.



Met kwalitatieve en in bloedvorm verkerende spelers zoals Paul Onuachu, Mike Trésor, Joseph Paintsil, Bilal El Khannouss en Yira Sor is het offensief machtsvertoon ronduit indrukwekkend, want KRC Genk scoort dit seizoen het meeste aantal doelpunten in de Jupiler Pro League, alsook is het de meest dreigende ploeg in België. “Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt dus alvast heel aardig.

DEFENSIEVE HEERSERS IN TOPVORM

Maar wanneer de offensieve spelers het laten afweten, dan kan KRC Genk ook rekenen op een stabiele, solide en sterke verdediging. Dat was zaterdag het geval in de wedstrijd tegen Zulte Waregem, toen vooral de defensie verantwoordelijk was voor de nieuwe driepunter van de Limburgers. Mark McKenzie, Carlos Cuesta en Maarten Vandevoordt bevestigden andermaal hun heel grote verdiensten in de huidige sportieve hoogconjunctuur in de Cegeka Arena.



De indrukwekkende vorm en evolutie van Maarten Vandevoordt dit seizoen werd eerder al uitgebreid besproken en geanalyseerd, maar ook de meerwaarde van Carlos Cuesta en Mark McKenzie mogen wel eens belicht worden. Het Belang van Limburg beoordeelde hen elk met een 7 op 10 voor hun prestatie tegen Zulte Waregem. “Een baken van rust in het hart van de defensie” was Cuesta volgens de krant. McKenzie stak Gano in zijn achterzak. “Heerser in elk duel. Steekt in topvorm”, dixit HBVL.

38% MINDER TEGENGOALS

De drie betrouwbare sluitstukken van KRC Genk zijn al maandenlang aan een stuk bezig aan een sterk seizoen en hun evolutie dit jaar is indrukwekkend te noemen. Maarten Vandevoordt speelde net zoals Carlos Cuesta nooit beter in Limburg, terwijl Mark McKenzie zijn voorganger Jhon Lucumi (verkocht voor 8 miljoen euro aan Bologna) helemaal doet vergeten. De verdediging presteert stabiel, maakt weinig fouten, heeft snelheid en is sterk in de duels. Daar kan je dus op bouwen.



De Genkse defensie verdient het om eens in de bloemetjes gezet te worden, want het gemiddelde aantal tegendoelpunten per nam dit seizoen indrukwekkend af tegenover de vorige jaargang. Nu slikt Genks slechts 0,85 tegendoelpunt per wedstrijd, waarmee de Limburgers de beste verdediging van het land hebben in de Jupiler Pro League, terwijl dat vorig seizoen nog 1,38 doelpunt per match was. Dat is een afname van maar liefst 38%. Over vooruitgang gesproken.

MET EEN GOEDE VERDEDIGING SPEEL JE KAMPIOEN?

Het Belang van Limburg onderschrijft dat “door de straffe statistieken van de Genkse aanvallers wel eens onderbelicht wordt dat deze ploeg ook kan verdedigen.” Maarten Vandevoordt is bijvoorbeeld de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League en hij pronkt na de 1-0 overwinning tegen Zulte Waregem al met zes clean sheets. Enkel Arnaud Bodart (Standard, 8) en Jean Butez (Antwerp FC, 9) hielden dit seizoen nog vaker de nul in de Belgische competitie.

De krant verwijst ook fijntjes dat de zesde clean sheet van dit seizoen tegen Zulte Waregem ook voor een groot stuk de verdienste was van een “onvermurwbaar duo” Carlos Cuesta- Mark McKenzie “dat als een stel trouwe waakhonden de Genkse kooi beschermde”, dixit HBVL. Cuesta en McKenzie wonnen de meeste duels bij KRC Genk, McKenzie won de meeste luchtduels en telde de meeste balrecuperaties, Cuesta legde de zuiverste passing in zijn spel en won al zijn defensieve duels.



Marc Hendrickx, ex-Rode Duivel en onder andere ex-Anderlecht, was eerder dit seizoen al lovend over de twee Genkse sterkhouders. “Cuesta en ­McKenzie koppelen ­techniek aan snelheid en vormen bij Genk een ­modern duo”, zei Hendrickx aan Het Belang van Limburg. Wouter Vrancken weigert dan weer bewust om Paul Onuachu, Mike Trésor en Bryan Heynen op een voetstuk te plaatsen. “Omdat de verdienste van pakweg Cuesta en McKenzie minder opvalt maar even groot is”, zei Vrancken eind oktober.

LEES OOK: 'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

Heeft Genk de beste centrale verdedigers van België?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

43
43
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

19
19
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

116
116
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

217
217
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

260
260
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

173
173
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

207
207
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

125
125
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

126
126
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

271
271
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

252
252
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

106
106
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

563
563
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

199
199
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

446
446
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

526
526
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

98
98
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

244
244
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

151
151
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws