Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

1963
Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

KRC Genk blijft maar door de Jupiler Pro League stomen. De Limburgers winnen dit seizoen maar liefst 17 van hun 20 gespeelde competitiematchen en het Genkse spel is bovendien aanvallend, aantrekkelijk en frivool. Maar soms moeten wedstrijden ook eens op een ‘lelijke’ manier gewonnen worden, zoals dat zaterdag het geval was tegen Zulte Waregem. Genk mocht vooral de sterk presterende en vaak onderbelichte defensie dankbaar zijn voor de nieuwste driepunter.


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

KRC Genk is de beste ploeg van het land. Qua resultaten, maar ook op het gebied van offensieve impulsen, attractiviteit en spektakel. “Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken in uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken eerder dit seizoen. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal en bij Genk heeft hij daarvoor de juiste spelers ter beschikking.



Met kwalitatieve en in bloedvorm verkerende spelers zoals Paul Onuachu, Mike Trésor, Joseph Paintsil, Bilal El Khannouss en Yira Sor is het offensief machtsvertoon ronduit indrukwekkend, want KRC Genk scoort dit seizoen het meeste aantal doelpunten in de Jupiler Pro League, alsook is het de meest dreigende ploeg in België. “Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt dus alvast heel aardig.

DEFENSIEVE HEERSERS IN TOPVORM

Maar wanneer de offensieve spelers het laten afweten, dan kan KRC Genk ook rekenen op een stabiele, solide en sterke verdediging. Dat was zaterdag het geval in de wedstrijd tegen Zulte Waregem, toen vooral de defensie verantwoordelijk was voor de nieuwe driepunter van de Limburgers. Mark McKenzie, Carlos Cuesta en Maarten Vandevoordt bevestigden andermaal hun heel grote verdiensten in de huidige sportieve hoogconjunctuur in de Cegeka Arena.



De indrukwekkende vorm en evolutie van Maarten Vandevoordt dit seizoen werd eerder al uitgebreid besproken en geanalyseerd, maar ook de meerwaarde van Carlos Cuesta en Mark McKenzie mogen wel eens belicht worden. Het Belang van Limburg beoordeelde hen elk met een 7 op 10 voor hun prestatie tegen Zulte Waregem. “Een baken van rust in het hart van de defensie” was Cuesta volgens de krant. McKenzie stak Gano in zijn achterzak. “Heerser in elk duel. Steekt in topvorm”, dixit HBVL.

38% MINDER TEGENGOALS

De drie betrouwbare sluitstukken van KRC Genk zijn al maandenlang aan een stuk bezig aan een sterk seizoen en hun evolutie dit jaar is indrukwekkend te noemen. Maarten Vandevoordt speelde net zoals Carlos Cuesta nooit beter in Limburg, terwijl Mark McKenzie zijn voorganger Jhon Lucumi (verkocht voor 8 miljoen euro aan Bologna) helemaal doet vergeten. De verdediging presteert stabiel, maakt weinig fouten, heeft snelheid en is sterk in de duels. Daar kan je dus op bouwen.



De Genkse defensie verdient het om eens in de bloemetjes gezet te worden, want het gemiddelde aantal tegendoelpunten per nam dit seizoen indrukwekkend af tegenover de vorige jaargang. Nu slikt Genks slechts 0,85 tegendoelpunt per wedstrijd, waarmee de Limburgers de beste verdediging van het land hebben in de Jupiler Pro League, terwijl dat vorig seizoen nog 1,38 doelpunt per match was. Dat is een afname van maar liefst 38%. Over vooruitgang gesproken.

MET EEN GOEDE VERDEDIGING SPEEL JE KAMPIOEN?

Het Belang van Limburg onderschrijft dat “door de straffe statistieken van de Genkse aanvallers wel eens onderbelicht wordt dat deze ploeg ook kan verdedigen.” Maarten Vandevoordt is bijvoorbeeld de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League en hij pronkt na de 1-0 overwinning tegen Zulte Waregem al met zes clean sheets. Enkel Arnaud Bodart (Standard, 8) en Jean Butez (Antwerp FC, 9) hielden dit seizoen nog vaker de nul in de Belgische competitie.

De krant verwijst ook fijntjes dat de zesde clean sheet van dit seizoen tegen Zulte Waregem ook voor een groot stuk de verdienste was van een “onvermurwbaar duo” Carlos Cuesta- Mark McKenzie “dat als een stel trouwe waakhonden de Genkse kooi beschermde”, dixit HBVL. Cuesta en McKenzie wonnen de meeste duels bij KRC Genk, McKenzie won de meeste luchtduels en telde de meeste balrecuperaties, Cuesta legde de zuiverste passing in zijn spel en won al zijn defensieve duels.



Marc Hendrickx, ex-Rode Duivel en onder andere ex-Anderlecht, was eerder dit seizoen al lovend over de twee Genkse sterkhouders. “Cuesta en ­McKenzie koppelen ­techniek aan snelheid en vormen bij Genk een ­modern duo”, zei Hendrickx aan Het Belang van Limburg. Wouter Vrancken weigert dan weer bewust om Paul Onuachu, Mike Trésor en Bryan Heynen op een voetstuk te plaatsen. “Omdat de verdienste van pakweg Cuesta en McKenzie minder opvalt maar even groot is”, zei Vrancken eind oktober.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

Heeft Genk de beste centrale verdedigers van België?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

15
15
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

23
23
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

10
10
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

52
52
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

19
19
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

104
104
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

320
320
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

325
325
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

144
144
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

174
174
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

458
458
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

149
149
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

155
155
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

679
679
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

173
173
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

107
107
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

143
143
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

346
346
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

61
61
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

139
139

Meer sportnieuws