Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

door
Vrancken krijgt geheim wapen om titel te halen

KRC Genk blijft maar door de Jupiler Pro League stomen. De Limburgers winnen dit seizoen maar liefst 17 van hun 20 gespeelde competitiematchen en het Genkse spel is bovendien aanvallend, aantrekkelijk en frivool. Maar soms moeten wedstrijden ook eens op een ‘lelijke’ manier gewonnen worden, zoals dat zaterdag het geval was tegen Zulte Waregem. Genk mocht vooral de sterk presterende en vaak onderbelichte defensie dankbaar zijn voor de nieuwste driepunter.


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

KRC Genk is de beste ploeg van het land. Qua resultaten, maar ook op het gebied van offensieve impulsen, attractiviteit en spektakel. “Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken in uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken eerder dit seizoen. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal en bij Genk heeft hij daarvoor de juiste spelers ter beschikking.



Met kwalitatieve en in bloedvorm verkerende spelers zoals Paul Onuachu, Mike Trésor, Joseph Paintsil, Bilal El Khannouss en Yira Sor is het offensief machtsvertoon ronduit indrukwekkend, want KRC Genk scoort dit seizoen het meeste aantal doelpunten in de Jupiler Pro League, alsook is het de meest dreigende ploeg in België. “Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt dus alvast heel aardig.

DEFENSIEVE HEERSERS IN TOPVORM

Maar wanneer de offensieve spelers het laten afweten, dan kan KRC Genk ook rekenen op een stabiele, solide en sterke verdediging. Dat was zaterdag het geval in de wedstrijd tegen Zulte Waregem, toen vooral de defensie verantwoordelijk was voor de nieuwe driepunter van de Limburgers. Mark McKenzie, Carlos Cuesta en Maarten Vandevoordt bevestigden andermaal hun heel grote verdiensten in de huidige sportieve hoogconjunctuur in de Cegeka Arena.



De indrukwekkende vorm en evolutie van Maarten Vandevoordt dit seizoen werd eerder al uitgebreid besproken en geanalyseerd, maar ook de meerwaarde van Carlos Cuesta en Mark McKenzie mogen wel eens belicht worden. Het Belang van Limburg beoordeelde hen elk met een 7 op 10 voor hun prestatie tegen Zulte Waregem. “Een baken van rust in het hart van de defensie” was Cuesta volgens de krant. McKenzie stak Gano in zijn achterzak. “Heerser in elk duel. Steekt in topvorm”, dixit HBVL.

38% MINDER TEGENGOALS

De drie betrouwbare sluitstukken van KRC Genk zijn al maandenlang aan een stuk bezig aan een sterk seizoen en hun evolutie dit jaar is indrukwekkend te noemen. Maarten Vandevoordt speelde net zoals Carlos Cuesta nooit beter in Limburg, terwijl Mark McKenzie zijn voorganger Jhon Lucumi (verkocht voor 8 miljoen euro aan Bologna) helemaal doet vergeten. De verdediging presteert stabiel, maakt weinig fouten, heeft snelheid en is sterk in de duels. Daar kan je dus op bouwen.



De Genkse defensie verdient het om eens in de bloemetjes gezet te worden, want het gemiddelde aantal tegendoelpunten per nam dit seizoen indrukwekkend af tegenover de vorige jaargang. Nu slikt Genks slechts 0,85 tegendoelpunt per wedstrijd, waarmee de Limburgers de beste verdediging van het land hebben in de Jupiler Pro League, terwijl dat vorig seizoen nog 1,38 doelpunt per match was. Dat is een afname van maar liefst 38%. Over vooruitgang gesproken.

MET EEN GOEDE VERDEDIGING SPEEL JE KAMPIOEN?

Het Belang van Limburg onderschrijft dat “door de straffe statistieken van de Genkse aanvallers wel eens onderbelicht wordt dat deze ploeg ook kan verdedigen.” Maarten Vandevoordt is bijvoorbeeld de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League en hij pronkt na de 1-0 overwinning tegen Zulte Waregem al met zes clean sheets. Enkel Arnaud Bodart (Standard, 8) en Jean Butez (Antwerp FC, 9) hielden dit seizoen nog vaker de nul in de Belgische competitie.

De krant verwijst ook fijntjes dat de zesde clean sheet van dit seizoen tegen Zulte Waregem ook voor een groot stuk de verdienste was van een “onvermurwbaar duo” Carlos Cuesta- Mark McKenzie “dat als een stel trouwe waakhonden de Genkse kooi beschermde”, dixit HBVL. Cuesta en McKenzie wonnen de meeste duels bij KRC Genk, McKenzie won de meeste luchtduels en telde de meeste balrecuperaties, Cuesta legde de zuiverste passing in zijn spel en won al zijn defensieve duels.



Marc Hendrickx, ex-Rode Duivel en onder andere ex-Anderlecht, was eerder dit seizoen al lovend over de twee Genkse sterkhouders. “Cuesta en ­McKenzie koppelen ­techniek aan snelheid en vormen bij Genk een ­modern duo”, zei Hendrickx aan Het Belang van Limburg. Wouter Vrancken weigert dan weer bewust om Paul Onuachu, Mike Trésor en Bryan Heynen op een voetstuk te plaatsen. “Omdat de verdienste van pakweg Cuesta en McKenzie minder opvalt maar even groot is”, zei Vrancken eind oktober.

LEES OOK: Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

Heeft Genk de beste centrale verdedigers van België?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

410
410
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

25
25
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

38
38
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

62
62
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

77
77
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

30
30
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

188
188
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

42
42
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

302
302
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

17
17
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

273
273
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

177
177
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

527
527
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

155
155
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

100
100
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

234
234
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

375
375
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

113
113
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

677
677
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

434
434
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

79
79
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

140
140
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

285
285
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

85
85

Meer sportnieuws