Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

1475
Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

Simon Mignolet keept dit seizoen op topniveau, zoveel is duidelijk. De doelman van Club Brugge was de grote architect in de historische Champions League-campagne en ook in de Jupiler Pro League doet de 34-jarige het uitstekend. Volgens velen is Mignolet momenteel de beste doelman van de Belgische competitie, maar nochtans presteert Maarten Vandevoordt dit seizoen toch nog iets beter dan Big Si.


FENOMENALE VANDEVOORDT

Maandag was Maarten Vandevoordt de grote uitblinker bij KRC Genk. “Maarten Vandevoordt was top”, zei Wouter Vrancken na de match. “Maarten Vandevoordt was geweldig”, bevestigde zijn Kortrijkse collega Bernd Storck. De 20-jarige doelman is bezig aan zijn derde seizoen in de Genkse hoofdmacht en hoewel het seizoen pas halfweg is, is het duidelijk dat Vandevoordt nooit beter was dan in de huidige jaargang. De lof komt dan ook langs alle kanten richting uit van de jonge doelman.



“In mijn Mechelse periode al vond ik dat Vandevoordt te veel kritiek te slikken kreeg”, stelde Wouter Vrancken eerder deze week in Het Belang van Limburg. “Idem trouwens voor Gaëtan Coucke. Ik vind hen allebei goeie keepers. Kijk eens naar onze concurrenten: Club Brugge en Mignolet, Antwerp en Butez, Anderlecht en Van Crombrugge. Die mannen hebben allemaal tien jaar meer ervaring. Dus doet Maarten het prima”, zegt de coach van KRC Genk en Vandevoordt zelf.

BESTE JONGE DOELMAN TER WERELD

Thierry Courtois, de vader van Thibaut Courtois, vindt zelfs dat Maarten Vandevoordt op termijn zelfs de nummer één van de Rode Duivels kan worden. “Thibaut zie ik geen 8 jaar Rode Duivel meer zijn (lacht). We moeten de komende vier jaar er ook mee voor zorgen dat iemand als Vandevoordt wordt opgeleid tot een waardige vervanger voor Thibaut”, zei Courtois senior bij Christiaens & Company van TV Limburg. En ook op het internationaal gebied wordt Vandevoordt ten zeerste geapprecieerd.



Het vermaarde onderzoeksbureau CIES Football Observatory stelde eerder deze week namelijk dat de beste jonge doelman van het moment Maarten Vandevoordt is. Voor het eindjaar stelde de organisatie een internationaal scoutingrapport samen met daarin de grootste talenten jonger dan 21 jaar ter wereld, georganiseerd volgens positie en profiel. En daarin kwam Vandevoordt als nummer één naar boven in de linie der beste doelmannen jonger dan 21 jaar. Straf, maar zeker niet onverdiend.

BETER DAN MIGNOLET

Maarten Vandevoordt bezorgt Simon Mignolet duidelijk grote concurrentie als beste doelman van de Jupiler Pro League. Vandevoordt redt dit seizoen namelijk 78,9% van zijn reddingen, waarmee hij de beste doelman in de Belgische competitie is. Mignolet is de tweede in die lijst, met een veel lager reddingspercentage van 71,6%, wat toch een ruim verschil betreft tussen beide doelmannen van maar liefst 7,3%. Daarnaast is Vandevoordt ook één van de grootste puntenpakkers van de Jupiler Pro League, veel meer nog dan Simon Mignolet bij Club Brugge.

In dat onderdeel steken enkel Gaetan Coucke (KV Mechelen) en Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) hem de loef af. Simon Mignolet komt op de vierde plaats in dat specifieke onderdeel. Maarten Vandevoordt presteert dit seizoen opmerkelijk constant en hij lijkt daarmee een belangrijke stap te zetten in zijn groeiproces. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.



De doorgaans rustige doelman ging vorig seizoen verschillende keren in de fout en dat zorgde toen voor heel wat vraagtekens. Maar dit jaar is er van wisselvalligheid geen sprake meer en Maarten Vandevoordt maakt een erg secure en betrouwbare indruk. Op die manier gaat zijn evolutie in een veelbelovende stijgende lijn, waardoor de 20-jarige straks met veel vertrouwen zijn nieuw avontuur aanvat bij RasenBallsport Leipzig.

RB LEIPZIG

Maarten Vandevoordt trekt in 2024 namelijk naar de Duitse topclub, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman in huis. Op het uitvoetballend gebied is de 20-jarige momenteel zelfs een echte topper in Europa. Commercieel directeur Florian Scholz noemde de transfer van Vandevoordt op de clubwebsite “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.



Technisch directeur. Christopher Vivel “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.” Keeperstrainer Frederik Gössling “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.” De verwachtingen zullen dus hooggespannen liggen bij RB Leipzig, waar Vandevoordt op termijn de opvolger moet worden van het huidig sluitstuk Péter Gulácsi.

LEES OOK: Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Wordt Maarten Vandevoordt onderschat in België?

Meest recent

Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

33
33
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

77
77
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

56
56
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

253
253
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

48
48
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

108
108
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

46
46
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

570
570
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

228
228
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

382
382
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

362
362
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

542
542
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

165
165
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

88
88
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

236
236
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

494
494
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

825
825
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

771
771
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

936
936
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

805
805
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

493
493
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

89
89
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

256
256
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

127
127

Meer sportnieuws