Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

door
Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

Simon Mignolet keept dit seizoen op topniveau, zoveel is duidelijk. De doelman van Club Brugge was de grote architect in de historische Champions League-campagne en ook in de Jupiler Pro League doet de 34-jarige het uitstekend. Volgens velen is Mignolet momenteel de beste doelman van de Belgische competitie, maar nochtans presteert Maarten Vandevoordt dit seizoen toch nog iets beter dan Big Si.


FENOMENALE VANDEVOORDT

Maandag was Maarten Vandevoordt de grote uitblinker bij KRC Genk. “Maarten Vandevoordt was top”, zei Wouter Vrancken na de match. “Maarten Vandevoordt was geweldig”, bevestigde zijn Kortrijkse collega Bernd Storck. De 20-jarige doelman is bezig aan zijn derde seizoen in de Genkse hoofdmacht en hoewel het seizoen pas halfweg is, is het duidelijk dat Vandevoordt nooit beter was dan in de huidige jaargang. De lof komt dan ook langs alle kanten richting uit van de jonge doelman.



“In mijn Mechelse periode al vond ik dat Vandevoordt te veel kritiek te slikken kreeg”, stelde Wouter Vrancken eerder deze week in Het Belang van Limburg. “Idem trouwens voor Gaëtan Coucke. Ik vind hen allebei goeie keepers. Kijk eens naar onze concurrenten: Club Brugge en Mignolet, Antwerp en Butez, Anderlecht en Van Crombrugge. Die mannen hebben allemaal tien jaar meer ervaring. Dus doet Maarten het prima”, zegt de coach van KRC Genk en Vandevoordt zelf.

BESTE JONGE DOELMAN TER WERELD

Thierry Courtois, de vader van Thibaut Courtois, vindt zelfs dat Maarten Vandevoordt op termijn zelfs de nummer één van de Rode Duivels kan worden. “Thibaut zie ik geen 8 jaar Rode Duivel meer zijn (lacht). We moeten de komende vier jaar er ook mee voor zorgen dat iemand als Vandevoordt wordt opgeleid tot een waardige vervanger voor Thibaut”, zei Courtois senior bij Christiaens & Company van TV Limburg. En ook op het internationaal gebied wordt Vandevoordt ten zeerste geapprecieerd.



Het vermaarde onderzoeksbureau CIES Football Observatory stelde eerder deze week namelijk dat de beste jonge doelman van het moment Maarten Vandevoordt is. Voor het eindjaar stelde de organisatie een internationaal scoutingrapport samen met daarin de grootste talenten jonger dan 21 jaar ter wereld, georganiseerd volgens positie en profiel. En daarin kwam Vandevoordt als nummer één naar boven in de linie der beste doelmannen jonger dan 21 jaar. Straf, maar zeker niet onverdiend.

BETER DAN MIGNOLET

Maarten Vandevoordt bezorgt Simon Mignolet duidelijk grote concurrentie als beste doelman van de Jupiler Pro League. Vandevoordt redt dit seizoen namelijk 78,9% van zijn reddingen, waarmee hij de beste doelman in de Belgische competitie is. Mignolet is de tweede in die lijst, met een veel lager reddingspercentage van 71,6%, wat toch een ruim verschil betreft tussen beide doelmannen van maar liefst 7,3%. Daarnaast is Vandevoordt ook één van de grootste puntenpakkers van de Jupiler Pro League, veel meer nog dan Simon Mignolet bij Club Brugge.

In dat onderdeel steken enkel Gaetan Coucke (KV Mechelen) en Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) hem de loef af. Simon Mignolet komt op de vierde plaats in dat specifieke onderdeel. Maarten Vandevoordt presteert dit seizoen opmerkelijk constant en hij lijkt daarmee een belangrijke stap te zetten in zijn groeiproces. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.



De doorgaans rustige doelman ging vorig seizoen verschillende keren in de fout en dat zorgde toen voor heel wat vraagtekens. Maar dit jaar is er van wisselvalligheid geen sprake meer en Maarten Vandevoordt maakt een erg secure en betrouwbare indruk. Op die manier gaat zijn evolutie in een veelbelovende stijgende lijn, waardoor de 20-jarige straks met veel vertrouwen zijn nieuw avontuur aanvat bij RasenBallsport Leipzig.

RB LEIPZIG

Maarten Vandevoordt trekt in 2024 namelijk naar de Duitse topclub, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman in huis. Op het uitvoetballend gebied is de 20-jarige momenteel zelfs een echte topper in Europa. Commercieel directeur Florian Scholz noemde de transfer van Vandevoordt op de clubwebsite “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.



Technisch directeur. Christopher Vivel “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.” Keeperstrainer Frederik Gössling “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.” De verwachtingen zullen dus hooggespannen liggen bij RB Leipzig, waar Vandevoordt op termijn de opvolger moet worden van het huidig sluitstuk Péter Gulácsi.

LEES OOK: Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Wordt Maarten Vandevoordt onderschat in België?

Meest recent

'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

19
19
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

152
152
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

164
164
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

81
81
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

384
384
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

112
112
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

153
153
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

110
110
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

193
193
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

232
232
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

102
102
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

388
388
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

92
92
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

88
88
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

690
690
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

124
124
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

255
255
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

303
303
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

167
167
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

456
456
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

357
357
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

314
314
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

83
83

Meer sportnieuws