Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

1475 stemmen
Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

Simon Mignolet keept dit seizoen op topniveau, zoveel is duidelijk. De doelman van Club Brugge was de grote architect in de historische Champions League-campagne en ook in de Jupiler Pro League doet de 34-jarige het uitstekend. Volgens velen is Mignolet momenteel de beste doelman van de Belgische competitie, maar nochtans presteert Maarten Vandevoordt dit seizoen toch nog iets beter dan Big Si.


FENOMENALE VANDEVOORDT

Maandag was Maarten Vandevoordt de grote uitblinker bij KRC Genk. “Maarten Vandevoordt was top”, zei Wouter Vrancken na de match. “Maarten Vandevoordt was geweldig”, bevestigde zijn Kortrijkse collega Bernd Storck. De 20-jarige doelman is bezig aan zijn derde seizoen in de Genkse hoofdmacht en hoewel het seizoen pas halfweg is, is het duidelijk dat Vandevoordt nooit beter was dan in de huidige jaargang. De lof komt dan ook langs alle kanten richting uit van de jonge doelman.



“In mijn Mechelse periode al vond ik dat Vandevoordt te veel kritiek te slikken kreeg”, stelde Wouter Vrancken eerder deze week in Het Belang van Limburg. “Idem trouwens voor Gaëtan Coucke. Ik vind hen allebei goeie keepers. Kijk eens naar onze concurrenten: Club Brugge en Mignolet, Antwerp en Butez, Anderlecht en Van Crombrugge. Die mannen hebben allemaal tien jaar meer ervaring. Dus doet Maarten het prima”, zegt de coach van KRC Genk en Vandevoordt zelf.

BESTE JONGE DOELMAN TER WERELD

Thierry Courtois, de vader van Thibaut Courtois, vindt zelfs dat Maarten Vandevoordt op termijn zelfs de nummer één van de Rode Duivels kan worden. “Thibaut zie ik geen 8 jaar Rode Duivel meer zijn (lacht). We moeten de komende vier jaar er ook mee voor zorgen dat iemand als Vandevoordt wordt opgeleid tot een waardige vervanger voor Thibaut”, zei Courtois senior bij Christiaens & Company van TV Limburg. En ook op het internationaal gebied wordt Vandevoordt ten zeerste geapprecieerd.



Het vermaarde onderzoeksbureau CIES Football Observatory stelde eerder deze week namelijk dat de beste jonge doelman van het moment Maarten Vandevoordt is. Voor het eindjaar stelde de organisatie een internationaal scoutingrapport samen met daarin de grootste talenten jonger dan 21 jaar ter wereld, georganiseerd volgens positie en profiel. En daarin kwam Vandevoordt als nummer één naar boven in de linie der beste doelmannen jonger dan 21 jaar. Straf, maar zeker niet onverdiend.

BETER DAN MIGNOLET

Maarten Vandevoordt bezorgt Simon Mignolet duidelijk grote concurrentie als beste doelman van de Jupiler Pro League. Vandevoordt redt dit seizoen namelijk 78,9% van zijn reddingen, waarmee hij de beste doelman in de Belgische competitie is. Mignolet is de tweede in die lijst, met een veel lager reddingspercentage van 71,6%, wat toch een ruim verschil betreft tussen beide doelmannen van maar liefst 7,3%. Daarnaast is Vandevoordt ook één van de grootste puntenpakkers van de Jupiler Pro League, veel meer nog dan Simon Mignolet bij Club Brugge.

In dat onderdeel steken enkel Gaetan Coucke (KV Mechelen) en Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) hem de loef af. Simon Mignolet komt op de vierde plaats in dat specifieke onderdeel. Maarten Vandevoordt presteert dit seizoen opmerkelijk constant en hij lijkt daarmee een belangrijke stap te zetten in zijn groeiproces. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.



De doorgaans rustige doelman ging vorig seizoen verschillende keren in de fout en dat zorgde toen voor heel wat vraagtekens. Maar dit jaar is er van wisselvalligheid geen sprake meer en Maarten Vandevoordt maakt een erg secure en betrouwbare indruk. Op die manier gaat zijn evolutie in een veelbelovende stijgende lijn, waardoor de 20-jarige straks met veel vertrouwen zijn nieuw avontuur aanvat bij RasenBallsport Leipzig.

RB LEIPZIG

Maarten Vandevoordt trekt in 2024 namelijk naar de Duitse topclub, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman in huis. Op het uitvoetballend gebied is de 20-jarige momenteel zelfs een echte topper in Europa. Commercieel directeur Florian Scholz noemde de transfer van Vandevoordt op de clubwebsite “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.



Technisch directeur. Christopher Vivel “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.” Keeperstrainer Frederik Gössling “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.” De verwachtingen zullen dus hooggespannen liggen bij RB Leipzig, waar Vandevoordt op termijn de opvolger moet worden van het huidig sluitstuk Péter Gulácsi.

LEES OOK: Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Wordt Maarten Vandevoordt onderschat in België?

Meest recent

Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

33
33
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

11
11
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

90
90
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

49
49
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

282
282
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

55
55
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

152
152
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

65
65
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

152
152
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

64
64
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

447
447
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

349
349
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

174
174
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

38
38
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

520
520
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

965
965
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

96
96
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

632
632
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

401
401
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

302
302
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

391
391
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

261
261
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

417
417
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

685
685

Meer sportnieuws