Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

door
Simon Mignolet krijgt stevige concurrentie

Simon Mignolet keept dit seizoen op topniveau, zoveel is duidelijk. De doelman van Club Brugge was de grote architect in de historische Champions League-campagne en ook in de Jupiler Pro League doet de 34-jarige het uitstekend. Volgens velen is Mignolet momenteel de beste doelman van de Belgische competitie, maar nochtans presteert Maarten Vandevoordt dit seizoen toch nog iets beter dan Big Si.


FENOMENALE VANDEVOORDT

Maandag was Maarten Vandevoordt de grote uitblinker bij KRC Genk. “Maarten Vandevoordt was top”, zei Wouter Vrancken na de match. “Maarten Vandevoordt was geweldig”, bevestigde zijn Kortrijkse collega Bernd Storck. De 20-jarige doelman is bezig aan zijn derde seizoen in de Genkse hoofdmacht en hoewel het seizoen pas halfweg is, is het duidelijk dat Vandevoordt nooit beter was dan in de huidige jaargang. De lof komt dan ook langs alle kanten richting uit van de jonge doelman.



“In mijn Mechelse periode al vond ik dat Vandevoordt te veel kritiek te slikken kreeg”, stelde Wouter Vrancken eerder deze week in Het Belang van Limburg. “Idem trouwens voor Gaëtan Coucke. Ik vind hen allebei goeie keepers. Kijk eens naar onze concurrenten: Club Brugge en Mignolet, Antwerp en Butez, Anderlecht en Van Crombrugge. Die mannen hebben allemaal tien jaar meer ervaring. Dus doet Maarten het prima”, zegt de coach van KRC Genk en Vandevoordt zelf.

BESTE JONGE DOELMAN TER WERELD

Thierry Courtois, de vader van Thibaut Courtois, vindt zelfs dat Maarten Vandevoordt op termijn zelfs de nummer één van de Rode Duivels kan worden. “Thibaut zie ik geen 8 jaar Rode Duivel meer zijn (lacht). We moeten de komende vier jaar er ook mee voor zorgen dat iemand als Vandevoordt wordt opgeleid tot een waardige vervanger voor Thibaut”, zei Courtois senior bij Christiaens & Company van TV Limburg. En ook op het internationaal gebied wordt Vandevoordt ten zeerste geapprecieerd.



Het vermaarde onderzoeksbureau CIES Football Observatory stelde eerder deze week namelijk dat de beste jonge doelman van het moment Maarten Vandevoordt is. Voor het eindjaar stelde de organisatie een internationaal scoutingrapport samen met daarin de grootste talenten jonger dan 21 jaar ter wereld, georganiseerd volgens positie en profiel. En daarin kwam Vandevoordt als nummer één naar boven in de linie der beste doelmannen jonger dan 21 jaar. Straf, maar zeker niet onverdiend.

BETER DAN MIGNOLET

Maarten Vandevoordt bezorgt Simon Mignolet duidelijk grote concurrentie als beste doelman van de Jupiler Pro League. Vandevoordt redt dit seizoen namelijk 78,9% van zijn reddingen, waarmee hij de beste doelman in de Belgische competitie is. Mignolet is de tweede in die lijst, met een veel lager reddingspercentage van 71,6%, wat toch een ruim verschil betreft tussen beide doelmannen van maar liefst 7,3%. Daarnaast is Vandevoordt ook één van de grootste puntenpakkers van de Jupiler Pro League, veel meer nog dan Simon Mignolet bij Club Brugge.

In dat onderdeel steken enkel Gaetan Coucke (KV Mechelen) en Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) hem de loef af. Simon Mignolet komt op de vierde plaats in dat specifieke onderdeel. Maarten Vandevoordt presteert dit seizoen opmerkelijk constant en hij lijkt daarmee een belangrijke stap te zetten in zijn groeiproces. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse vorig seizoen in Het Laatste Nieuws.



De doorgaans rustige doelman ging vorig seizoen verschillende keren in de fout en dat zorgde toen voor heel wat vraagtekens. Maar dit jaar is er van wisselvalligheid geen sprake meer en Maarten Vandevoordt maakt een erg secure en betrouwbare indruk. Op die manier gaat zijn evolutie in een veelbelovende stijgende lijn, waardoor de 20-jarige straks met veel vertrouwen zijn nieuw avontuur aanvat bij RasenBallsport Leipzig.

RB LEIPZIG

Maarten Vandevoordt trekt in 2024 namelijk naar de Duitse topclub, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman in huis. Op het uitvoetballend gebied is de 20-jarige momenteel zelfs een echte topper in Europa. Commercieel directeur Florian Scholz noemde de transfer van Vandevoordt op de clubwebsite “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.



Technisch directeur. Christopher Vivel “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.” Keeperstrainer Frederik Gössling “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.” De verwachtingen zullen dus hooggespannen liggen bij RB Leipzig, waar Vandevoordt op termijn de opvolger moet worden van het huidig sluitstuk Péter Gulácsi.

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Wordt Maarten Vandevoordt onderschat in België?

Meest recent

Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

60
60
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

145
145
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

32
32
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

98
98
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

260
260
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

94
94
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

154
154
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

87
87
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

142
142
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

66
66
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

660
660
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

86
86
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

213
213
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

317
317
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

237
237
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

236
236
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

266
266
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

458
458
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

518
518
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

88
88
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

298
298
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

176
176
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

206
206

Meer sportnieuws