Droomtransfer rond: Weghorst volgt Ronaldo op

90 stemmen
Droomtransfer rond: Weghorst volgt Ronaldo op

Manchester United heeft zijn nieuwe spits beet. De huidige nummer 4 uit de Premier League maakte vrijdagavond de komst van Wout Weghorst wereldkundig. De Nederlander, eigendom van Burnley FC, liet zijn huurbeurt bij Besiktas JK ontbinden om zijn gedroomde overgang naar Old Trafford rond te krijgen.


United was al enkele weken op zoek naar een nieuw speerpunt nadat het contract met Cristiano Ronaldo in onderling overleg was opgezegd. Coach Erik ten Hag mikte daarvoor op een soort van targetman, die achter de hand kan worden gehouden als breekijzer op de moeilijke momenten. Verschillende namen passeerden de revue, maar United ving meermaals bot. En zo belandde de roemruchte club uiteindelijk bij Weghorst.

De oud-speler van onder meer FC Emmen, AZ Alkmaar en VfL Wolfsburg had zijn waarde al bewezen aan de Europese subtop. En vorig seizoen had hij ook al een halfjaartje ervaring opgedaan in de Premier League bij Burnley FC. Maar hij kon toen niet voorkomen dat de Clarets degradeerden en dus koos Weghorst afgelopen zomer voor een huurbeurt aan Besiktas. United moest dus eerst een akkoord zien te vinden met de Turken over de omzetting van zijn huurcontract.

GEEN AANKOOPOPTIE
Deze week geraakten de betrokken partijen er ook uit. De Engelsen betaalden net geen 3 miljoen euro aan Besiktas om de huurovereenkomst te laten ontbinden. Vervolgens tekende Weghorst een nieuw huurcontract tot eind dit seizoen op Old Trafford. De Mancunians maken daarbij ook een bepaalde vergoeding over aan Burnley, van een aankoopoptie wordt niet gerept.

LEES OOK: 'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Dit United is geen titelkandidaat ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

65
65
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

32
32
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

44
44
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

57
57
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

48
48
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

85
85
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

64
64
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

236
236
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

68
68
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

46
46
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

110
110
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

747
747
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

458
458
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

41
41
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

411
411
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

321
321
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

222
222
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

565
565
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

426
426
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

298
298
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

277
277

Meer sportnieuws