De Condé vreest één titeluitdager voor Genk

door
De Condé vreest één titeluitdager voor Genk

KRC Genk sneuvelde woensdagavond in de kwartfinales van de Croky Cup, de Limburgers blijven evenwel goed koers om beslag te gaan leggen op de landstitel. Maar de reguliere competitie zit er nog lang niet op en dan moeten de Play-Offs nog beginnen. In de Cegeka Arena vreest men dan ook voor één verrassende uitdager.


Racing maakte afgelopen weekend nog een statement. Zo werd op eigen veld verdiend gewonnen van Club Brugge. Hierdoor staat de titelverdediger alweer op een achterstand van 15 punten in het klassement. Maar Blauw-Zwart bewees vorig seizoen al dat het in staat is om een flinke inhaalbeweging in te zetten. Bovendien blijft ook Antwerp FC, dat 10 punten achterstand telt, een gevaarlijke uitdager. Maar de ploeg die bij Genk het meest gevreesd wordt, is Union SG.

De vice-kampioen is dan ook opnieuw bezig aan een uitstekend seizoen en strijdt momenteel zelfs nog op drie fronten mee. Voor Dimitri De Condé, Head of Football bij Genk, is dat echter geen verrassing. "In augustus heb ik het hier al gezegd: degene die boven Union eindigt, wordt voor mij de landskampioen", stelt De Condé bij Eleven Insiders. "De Europese wedstrijden die zij toen in Leuven speelden, vond ik al van een heel hoog niveau."

STERKER IN DE BREEDTE
Vorig seizoen deed Union ook lange tijd mee voor de titel, maar werden de Brusselaars uiteindelijk nog ingehaald door Club Brugge. De Condé vindt echter dat de ploeg van coach Karel Geraerts sindsdien nog stappen vooruit heeft gezet. "Ze hebben een ploeg die er al stond, maar die ook is aangevuld met enkele goede transfers. Simon Adingra bijvoorbeeld, die ook op ons lijstje stond. Hij werd via de samenwerking met Brighton er aan toegevoegd. Dat maakt dat ze een supergoed geheel hebben."

LEES OOK: 'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Union is momenteel de grootste uitdager voor Genk ...

Meest recent

Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

7
7
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

31
31
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

104
104
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

63
63
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

121
121
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

229
229
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

45
45
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

24
24
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

693
693
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

76
76
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

131
131
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

603
603
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

312
312
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

233
233
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

576
576
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

375
375
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

355
355
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

86
86
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

773
773
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

260
260
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

134
134
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

434
434
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

218
218

Meer sportnieuws