De Condé vreest één titeluitdager voor Genk

door
De Condé vreest één titeluitdager voor Genk

KRC Genk sneuvelde woensdagavond in de kwartfinales van de Croky Cup, de Limburgers blijven evenwel goed koers om beslag te gaan leggen op de landstitel. Maar de reguliere competitie zit er nog lang niet op en dan moeten de Play-Offs nog beginnen. In de Cegeka Arena vreest men dan ook voor één verrassende uitdager.


Racing maakte afgelopen weekend nog een statement. Zo werd op eigen veld verdiend gewonnen van Club Brugge. Hierdoor staat de titelverdediger alweer op een achterstand van 15 punten in het klassement. Maar Blauw-Zwart bewees vorig seizoen al dat het in staat is om een flinke inhaalbeweging in te zetten. Bovendien blijft ook Antwerp FC, dat 10 punten achterstand telt, een gevaarlijke uitdager. Maar de ploeg die bij Genk het meest gevreesd wordt, is Union SG.

De vice-kampioen is dan ook opnieuw bezig aan een uitstekend seizoen en strijdt momenteel zelfs nog op drie fronten mee. Voor Dimitri De Condé, Head of Football bij Genk, is dat echter geen verrassing. "In augustus heb ik het hier al gezegd: degene die boven Union eindigt, wordt voor mij de landskampioen", stelt De Condé bij Eleven Insiders. "De Europese wedstrijden die zij toen in Leuven speelden, vond ik al van een heel hoog niveau."

STERKER IN DE BREEDTE
Vorig seizoen deed Union ook lange tijd mee voor de titel, maar werden de Brusselaars uiteindelijk nog ingehaald door Club Brugge. De Condé vindt echter dat de ploeg van coach Karel Geraerts sindsdien nog stappen vooruit heeft gezet. "Ze hebben een ploeg die er al stond, maar die ook is aangevuld met enkele goede transfers. Simon Adingra bijvoorbeeld, die ook op ons lijstje stond. Hij werd via de samenwerking met Brighton er aan toegevoegd. Dat maakt dat ze een supergoed geheel hebben."

LEES OOK: 'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

Union is momenteel de grootste uitdager voor Genk ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

81
81
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

33
33
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

20
20
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

90
90
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

245
245
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

148
148
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

296
296
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

153
153
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

197
197
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

34
34
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

46
46
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

615
615
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

735
735
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

124
124
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

302
302
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

372
372
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

396
396
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

377
377
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

581
581
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

406
406
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

234
234
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws