Een beklijvende Brusselse derby is zondagavond alsnog in het voordeel van Union geëindigd, al moest de vice-kampioen daarvoor tot het gaatje gaan. Ondanks dat het bijna een hele wedstrijd met een man meer mocht spelen, kon Union pas in de laatste tien minuten een achterstand nog omzetten in een overwinning. Dankzij late goals van Puertas, Lynen en Adingra won het uiteindelijk wel met 1-3.
De nederlaag zal hard aangekomen zijn bij Anderlecht, dat bovendien ook een zeer slechte zaak doet in de strijd om de play-offs. Het blijft immers hangen op de elfde plaats en ziet de top acht alleen maar verder weglopen. Alsof dat nog niet erg genoeg was, konden de supporters van Union het ook niet laten om na de wedstrijd het mes nog wat dieper in de wonde te duwen.
Na het laatste fluitsignaal ontrolden zij op de tribune immers nog een spandoek. "6-0, game, set en match", viel daarop te lezen. Daarmee verwezen ze naar het feit dat het al de zesde keer op een rij was dat hun Union hun stadsgenoot wist te kloppen. De laatste zege van Anderlecht tegen Union dateert van 11 februari 2021, toen het de toenmalige tweedeklasser in de Croky Cup een 0-5 om de oren gaf in het Dudenpark.
ZES OP RIJ
Sindsdien volgden dus enkel maar overwinningen voor Union. Vorig seizoen haalden ze het twee keer in de reguliere competitie (1-3 en 1-0) en ook twee keer in de play-offs (3-1 en 0-2). Ook dit seizoen had Union al zijn heenmatch tegen Anderlecht gewonnen, want eind augustus won het in eigen stadion met 2-1.
LEES OOK: Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”
Jannick Lanckriet