Club mag van geluk spreken: "Dit is donkerrood!"

door
Club mag van geluk spreken:

KRC Genk en Club Brugge werkten zondagmiddag een prestigeduel af in de Jupiler Pro League. De leider en de titelverdediger maakten er in de Cegeka Arena ook een pittige strijd van. Het was zelfs opmerkelijk dat beide ploegen de tweede helft nog met elf man tussen de lijnen stonden.


De topper was zeker voor de rust bijzonder intens. En al snel gingen de poppetjes aan het dansen. Zo kwam Eder Balanta goed weg na een vermeende elleboogstoot. Bij Genk werd coach Wouter Vrancken dan weer naar de tribunes gestuurd met een dubbele gele kaart wegens aanhoudend protest. En in het slot van de eerste helft mocht Abakar Sylla van geluk spreken.

De jonge verdediger haalde de doorgebroken Joseph Paintsil immers onderuit met een brute tackle. Scheidsrechter Lawrence Visser besloot het echter op een gele kaart te houden. Volgens analist Wesley Sonck was dat een foute beslissing. "Dit is voor mij onbegrijpelijk, je kan het niet uitleggen. Dit is donkerrood", klonk het bij Eleven Sports. "Of je nu speler of trainer bent van eender welke ploeg, je kan het niet begrijpen. Het valt niet uit te leggen. Er is nul komma nul intentie om de bal te spelen. Dan is dit direct rood."

OPSTOOT
Enkele minuten eerder gingen de poppetjes ook al aan het dansen. Na een overtreding van Balanta, kregen Paintsil en Noa Lang het met mekaar aan de stok. De aanvaller van Genk deelde als eerste een forse duw uit, waarop Lang reageerde. Beide spelers kregen uiteindelijk geel. Hier kon Sonck zich wel in vinden. "Paintsil viel Lang net iets te hevig aan. Dat was niet nodig, maar hier lost Visser het wel goed op."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

Een rode kaart voor Sylla was op zijn plaats geweest ...

Meest recent

'Club Brugge zet alles op alles voor sterkhouder'

Club Brugge begint pas donderdag aan zijn avontuur in de Champions League, wanneer om 18u45 AS ...

26
26
'Mourinho maakt cirkel rond met straffe comeback'

Eind augustus werd José Mourinho ontslagen bij Fenerbahçe, nadat hij er niet in ...

26
26
'Trossard krijgt na glansrol belangrijke toekomstboodschap'

Leandro Trossard liet dinsdagavond nog eens zien van goudwaarde te zijn voor Arsenal. Samen met ...

49
49
Verheyen breekt stilzwijgen over pikante fase in zijn leven

Voormalig Rode Duivel Gert Verheyen staat al jaren bekend als een nuchtere analist, een man met ...

70
70
Dé meest verrassende Belg in CL: "We willen stunten"

Dinsdag werd de league phase van het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal op gang getrapt. ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

210
210
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

306
306
Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

De Champions Leage-clash tegen Real Madrid en Olympique Marseille was er één om duimen ...

188
188
'Straffe Belgische comeback Philippe Clement'

Philippe Clement kende in België grote successen bij Club Brugge, maar in het buitenland ging ...

400
400
Bosz snoeihard na pijnlijke nederlaag tegen Union SG

Union SG zorgde voor een grote stunt door PSV met 1-3 te verslaan in eigen huis. De Nederlandse ...

183
183
"Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht haalde met Lucas Biglia en Yves Vanderhaeghe twee oude bekenden terug naar het Lotto ...

443
443
Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Louis van Gaal mag dan al jaren geleden gestopt zijn als trainer, zijn naam blijft geregeld opduiken ...

123
123
Benjamin Mendy verrast compleet met nieuwe transfer

Sinds de verkrachtingszaak rondom Benjamin Mendy en zijn gedwongen vertrek bij Manchester City, gaat ...

33
33
Boeckx doet boekje open: dé reden voor 'Mignolet-breuk'

Simon Mignolet staat morgen onder de lat tegen AS Monaco. 'Big Si' stond er dit seizoen altijd in de ...

738
738
Kompany luidt alarmbel: "Het verschil is veel te groot"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. De troepen van Vincent Kompany wonnen de ...

147
147
STVV heeft succesformule gevonden: “Ons daar op focussen"

STVV kende een goede mercato. Sportief en financieel leverde sportief directeur André Pinto ...

60
60
'Mourinho zorgt voor trainersbom vlak na UCL-afgang'

De eerste speelavond van de Champions League heeft enkele opvallende resultaten opgeleverd. Naast de ...

99
99
Club of Monaco? Clement plakt percentage op Brugse kansen

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

298
298
Rode Duivel grote verliezer na eerste Champions League-avond

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

167
167
Union-held scoort 9 op 10: "Eindhoven was van hem"

Slechts enkele maanden na het behalen van de landstitel, heeft Union SG opnieuw een straf stukje ...

219
219
Club slaat op hol: Ordóñez-prijs knalt door het plafond

Eén handtekening en het prijsniveau schiet mee omhoog. Met de verlenging tot 2029 verankert ...

509
509
"Vruchteloze zoektocht"- grote wijziging bij Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

774
774
Hasi vloekt luidop: forse tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op het verradelijke tweeluik tegen Antwerp FC en AA Gent. ...

394
394
'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

Club Brugge staat donderdagavond voor een belangrijke thuisduel tegen AS Monaco in de Champions ...

788
788
Nederlandse pers gelooft ogen niet bij Union: twéé uitblinkers

Union SG heeft dinsdagavond op een indrukwekkende manier zijn grote debuut in de Champions League ...

664
664

Meer sportnieuws