Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

358 stemmen
Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

Club Brugge sluit aanstaande maandag zijn kalenderjaar 2022 af met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Dat zal vooralsnog gebeuren met Carl Hoefkens als hoofdtrainer op de bank. Maar wanneer het tegen Vlaams-Brabanders opnieuw misloopt, lijkt zijn tijd bij Club onvermijdelijk gekomen.


Vlak voor de WK-break verkeerde Blauw-Zwart immers al in een duidelijke dip. En ook de tweede seizoenshelft is dramatisch van start gegaan. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze uit de beker na een 1-4-nederlaag tegen STVV. Daags nadien lag het hoofd van Hoefkens al op het kapblok. Maar op aangeven van de spelersgroep besloot het bestuur hem nog een laatste kans te geven.

Om zijn job te redden, zal zijn ploeg wel snel beterschap moeten tonen. Volgens analist Nordin Jbari wordt het vooral zaak om weer voldoende stabiliteit te vinden. "Hoefkens staat onder grote druk en moet oplossingen vinden. Tot nu toe was het evenwicht er niet altijd, dat werd woensdag nog eens pijnlijk duidelijk. Club verliest daardoor wedstrijden die het niet hoeft te verliezen", stelt Jbari bij De Zondag.

CRUCIALE MATA
Om die broodnodige stabiliteit terug te vinden, wordt onder meer gerekend op Clinton Mata. Volgens Jbari is hij een absolute sleutelfiguur. "Wat opvalt: zonder Mata in vorm is de verdediging van Club erg kwetsbaar. Na zijn lange afwezigheid wegens een blessure mist hij momenteel nog matchritme. Mechele is geen patron en Sylla is nog maar 19 jaar. Normaal is Mata degene die de bressen dicht. Nu de defensie kwetsbaar is, moet het middenveld zich aanpassen om de verdediging stabiel te maken en de ploeg stabiel maken."

LEES OOK: Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club moet zijn defensie sowieso versterken deze winter ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

9
9
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

17
17
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

78
78
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

54
54
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

81
81
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

353
353
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

192
192
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

365
365
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

744
744
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

104
104
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

205
205
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

377
377
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

929
929
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

151
151
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1000
1000
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

226
226

Meer sportnieuws