Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

door
Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

Club Brugge sluit aanstaande maandag zijn kalenderjaar 2022 af met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Dat zal vooralsnog gebeuren met Carl Hoefkens als hoofdtrainer op de bank. Maar wanneer het tegen Vlaams-Brabanders opnieuw misloopt, lijkt zijn tijd bij Club onvermijdelijk gekomen.


Vlak voor de WK-break verkeerde Blauw-Zwart immers al in een duidelijke dip. En ook de tweede seizoenshelft is dramatisch van start gegaan. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze uit de beker na een 1-4-nederlaag tegen STVV. Daags nadien lag het hoofd van Hoefkens al op het kapblok. Maar op aangeven van de spelersgroep besloot het bestuur hem nog een laatste kans te geven.

Om zijn job te redden, zal zijn ploeg wel snel beterschap moeten tonen. Volgens analist Nordin Jbari wordt het vooral zaak om weer voldoende stabiliteit te vinden. "Hoefkens staat onder grote druk en moet oplossingen vinden. Tot nu toe was het evenwicht er niet altijd, dat werd woensdag nog eens pijnlijk duidelijk. Club verliest daardoor wedstrijden die het niet hoeft te verliezen", stelt Jbari bij De Zondag.

CRUCIALE MATA
Om die broodnodige stabiliteit terug te vinden, wordt onder meer gerekend op Clinton Mata. Volgens Jbari is hij een absolute sleutelfiguur. "Wat opvalt: zonder Mata in vorm is de verdediging van Club erg kwetsbaar. Na zijn lange afwezigheid wegens een blessure mist hij momenteel nog matchritme. Mechele is geen patron en Sylla is nog maar 19 jaar. Normaal is Mata degene die de bressen dicht. Nu de defensie kwetsbaar is, moet het middenveld zich aanpassen om de verdediging stabiel te maken en de ploeg stabiel maken."

LEES OOK: ‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

Club moet zijn defensie sowieso versterken deze winter ...

Meest recent

Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

1
1
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

8
8
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

31
31
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

218
218
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

33
33
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

97
97
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

132
132
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

89
89
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

251
251
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

95
95
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

180
180
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

972
972
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

377
377
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

56
56
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

202
202
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

118
118
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

392
392
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

77
77
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

66
66
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

625
625
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

630
630
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

402
402
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

540
540
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

690
690
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1103
1103

Meer sportnieuws