Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

door
Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

Club Brugge sluit aanstaande maandag zijn kalenderjaar 2022 af met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Dat zal vooralsnog gebeuren met Carl Hoefkens als hoofdtrainer op de bank. Maar wanneer het tegen Vlaams-Brabanders opnieuw misloopt, lijkt zijn tijd bij Club onvermijdelijk gekomen.


Vlak voor de WK-break verkeerde Blauw-Zwart immers al in een duidelijke dip. En ook de tweede seizoenshelft is dramatisch van start gegaan. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze uit de beker na een 1-4-nederlaag tegen STVV. Daags nadien lag het hoofd van Hoefkens al op het kapblok. Maar op aangeven van de spelersgroep besloot het bestuur hem nog een laatste kans te geven.

Om zijn job te redden, zal zijn ploeg wel snel beterschap moeten tonen. Volgens analist Nordin Jbari wordt het vooral zaak om weer voldoende stabiliteit te vinden. "Hoefkens staat onder grote druk en moet oplossingen vinden. Tot nu toe was het evenwicht er niet altijd, dat werd woensdag nog eens pijnlijk duidelijk. Club verliest daardoor wedstrijden die het niet hoeft te verliezen", stelt Jbari bij De Zondag.

CRUCIALE MATA
Om die broodnodige stabiliteit terug te vinden, wordt onder meer gerekend op Clinton Mata. Volgens Jbari is hij een absolute sleutelfiguur. "Wat opvalt: zonder Mata in vorm is de verdediging van Club erg kwetsbaar. Na zijn lange afwezigheid wegens een blessure mist hij momenteel nog matchritme. Mechele is geen patron en Sylla is nog maar 19 jaar. Normaal is Mata degene die de bressen dicht. Nu de defensie kwetsbaar is, moet het middenveld zich aanpassen om de verdediging stabiel te maken en de ploeg stabiel maken."

LEES OOK: "Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

Club moet zijn defensie sowieso versterken deze winter ...

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

37
37
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

82
82
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

63
63
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

171
171
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

64
64
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

325
325
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

777
777
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

165
165
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

685
685
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

591
591
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

572
572
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

178
178
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws