Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

door
Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

Club Brugge sluit aanstaande maandag zijn kalenderjaar 2022 af met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Dat zal vooralsnog gebeuren met Carl Hoefkens als hoofdtrainer op de bank. Maar wanneer het tegen Vlaams-Brabanders opnieuw misloopt, lijkt zijn tijd bij Club onvermijdelijk gekomen.


Vlak voor de WK-break verkeerde Blauw-Zwart immers al in een duidelijke dip. En ook de tweede seizoenshelft is dramatisch van start gegaan. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze uit de beker na een 1-4-nederlaag tegen STVV. Daags nadien lag het hoofd van Hoefkens al op het kapblok. Maar op aangeven van de spelersgroep besloot het bestuur hem nog een laatste kans te geven.

Om zijn job te redden, zal zijn ploeg wel snel beterschap moeten tonen. Volgens analist Nordin Jbari wordt het vooral zaak om weer voldoende stabiliteit te vinden. "Hoefkens staat onder grote druk en moet oplossingen vinden. Tot nu toe was het evenwicht er niet altijd, dat werd woensdag nog eens pijnlijk duidelijk. Club verliest daardoor wedstrijden die het niet hoeft te verliezen", stelt Jbari bij De Zondag.

CRUCIALE MATA
Om die broodnodige stabiliteit terug te vinden, wordt onder meer gerekend op Clinton Mata. Volgens Jbari is hij een absolute sleutelfiguur. "Wat opvalt: zonder Mata in vorm is de verdediging van Club erg kwetsbaar. Na zijn lange afwezigheid wegens een blessure mist hij momenteel nog matchritme. Mechele is geen patron en Sylla is nog maar 19 jaar. Normaal is Mata degene die de bressen dicht. Nu de defensie kwetsbaar is, moet het middenveld zich aanpassen om de verdediging stabiel te maken en de ploeg stabiel maken."

LEES OOK: Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Club moet zijn defensie sowieso versterken deze winter ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

133
133
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

111
111
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

55
55
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

85
85
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

176
176
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

650
650
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

244
244
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

212
212
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

866
866
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws