Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

door
Hoefkens hoopt op sleutelpion om job te redden

Club Brugge sluit aanstaande maandag zijn kalenderjaar 2022 af met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Dat zal vooralsnog gebeuren met Carl Hoefkens als hoofdtrainer op de bank. Maar wanneer het tegen Vlaams-Brabanders opnieuw misloopt, lijkt zijn tijd bij Club onvermijdelijk gekomen.


Vlak voor de WK-break verkeerde Blauw-Zwart immers al in een duidelijke dip. En ook de tweede seizoenshelft is dramatisch van start gegaan. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze uit de beker na een 1-4-nederlaag tegen STVV. Daags nadien lag het hoofd van Hoefkens al op het kapblok. Maar op aangeven van de spelersgroep besloot het bestuur hem nog een laatste kans te geven.

Om zijn job te redden, zal zijn ploeg wel snel beterschap moeten tonen. Volgens analist Nordin Jbari wordt het vooral zaak om weer voldoende stabiliteit te vinden. "Hoefkens staat onder grote druk en moet oplossingen vinden. Tot nu toe was het evenwicht er niet altijd, dat werd woensdag nog eens pijnlijk duidelijk. Club verliest daardoor wedstrijden die het niet hoeft te verliezen", stelt Jbari bij De Zondag.

CRUCIALE MATA
Om die broodnodige stabiliteit terug te vinden, wordt onder meer gerekend op Clinton Mata. Volgens Jbari is hij een absolute sleutelfiguur. "Wat opvalt: zonder Mata in vorm is de verdediging van Club erg kwetsbaar. Na zijn lange afwezigheid wegens een blessure mist hij momenteel nog matchritme. Mechele is geen patron en Sylla is nog maar 19 jaar. Normaal is Mata degene die de bressen dicht. Nu de defensie kwetsbaar is, moet het middenveld zich aanpassen om de verdediging stabiel te maken en de ploeg stabiel maken."

LEES OOK: Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Club moet zijn defensie sowieso versterken deze winter ...

Meest recent

Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

4
4
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

30
30
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

206
206
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

166
166
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

51
51
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

47
47
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

609
609
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

131
131
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

334
334
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

297
297
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

54
54
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

192
192
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

68
68
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

140
140
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

157
157
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

266
266
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

208
208
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

356
356
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

186
186
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

168
168
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

265
265
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

359
359
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

123
123
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

455
455

Meer sportnieuws