Jaecques dient Vanhaezebrouck van antwoord over bondscoach-taskforce

door
Jaecques dient Vanhaezebrouck van antwoord over bondscoach-taskforce

De KBVB ligt nog steeds zijn wonden na het teleurstellende WK, waarop de Rode Duivels al in de groepsfase sneuvelden. De voetbalbond zag zich belangrijke inkomsten door de neus geboord, maar bovenal werden ze zwaar getroffen door het ontslag van Roberto Martinez. Door het afscheid van de Spanjaard moet er een nieuwe bondscoach én technisch directeur gevonden worden.


Martinez combineerde beide functies immers en laat dus een enorme leemte achter met zijn vertrek. Desondanks neemt de bond wel zijn tijd in de zoektocht naar opvolgers, want ze vinden dat ze enkele maanden de tijd hebben. De Rode Duivels spelen hun eerstvolgende wedstrijd immers pas eind maart, de opener van de EK-kwalificaties tegen Zweden.

Er werd wel al een taskforce samengesteld die de nieuwe bondscoach moet vinden. Daarin zetelen naast CEO Peter Bossaert ook Bart Verhaeghe, Pierre Locht en Sven Jaecques. Die gang van zaken schoot in het verkeerde keelgat bij Hein Vanhaezebrouck, die onlangs zware kritiek uitte op dat proces. Hij stelde onder meer cynisch dat 'ze de slimste voetbalmensen samen gezet hadden'.

BETER VOORBEREIDEN
Jaecques is het opvallend genoeg wel eens met Vanhaezebrouck. "Hein zegt vaak de waarheid, al is de manier waarop er soms wat over. Het is frappant dat er ad hoc zo'n comité moet samengesteld worden - dat had beter voorbereid moeten zijn", vertelt de CEO van Antwerp immers in Het Laatste Nieuws. Al reageert hij ook gevat op de sneer van de Gentse trainer. "En dat we niet de grootste voetbalkenners zijn, klopt ook. (droog) Anders waren we trainer geworden", klinkt het.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Had de bond beter voorbereid moeten zijn op een vertrek van Martinez?

Meest recent

'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

0
0
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

9
9
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

17
17
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

196
196
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

41
41
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

302
302
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

391
391
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

312
312
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

423
423
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

643
643
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

812
812
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

533
533
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1288
1288
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

833
833
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

459
459
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1145
1145
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

137
137
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

235
235
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

158
158
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

240
240
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

678
678
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446

Meer sportnieuws