Vincent Kompany leverde goed werk bij RSC Anderlecht en loodste de club naar de top vier. De huidige situatie van RSCA is het bewijs dat zijn werk er toch werd onderschat. In Burnley stond er een stevigere balans bij aankomst en het is geen toeval dat de ploeg snel resultaten boekte. Kompany krijgt veel lof.
Bij Burnley was er dan wel een degradatie en veel sterkhouders verlieten de club, maar intern is het geen duiventil zoals in Brussel. Kompany kon zich er vooral focussen op het sportieve en dat werpt zijn vruchten af. Burnley speelt aantrekkelijk voetbal – ook tegen Man Utd – en staat eerste. Middenvelder Johann Gudmundsson is zeer enthousiast over Kompany.
TACTISCH STERK
"Zijn werkratio is ongelooflijk, net als zijn aandacht voor detail. Ik vraag mij af hoeveel wedstrijden hij van een team kijkt, want hij weet er alles over. Hij analyseert hun zwakke en sterke punten en laat ons weten hoe we ze kunnen aanvallen. We weten altijd exact wat we moeten doen. Soms zijn het lange tactische sessies op het oefenveld, maar we weten dat dit fantastisch goed werkt. Hij wil ook niet aangesproken worden over zijn Man City-verleden. Hij wil beoordeeld worden als de trainer Kompany. Hij heeft een enorme focus en hij pusht de groep elke dag. Hij weet hoe dat moet wegens zijn ervaring als speler. Hij toont een enorme drive omdat hij met Burnley de titel wil winnen en de Premier League bereiken als coach”, aldus de speler.
Josh Cullen kent Kompany uiteraard van zijn periode bij RSCA. “Volgens mij kan meteen naar de top. Zijn werkkracht en zijn oog voor detail, dat heb ik nog nooit gezien. Zijn houding en kennis van het spel zorgen ervoor dat hij de top zeker aankan. We leren constant bij van Kompany.”
Claudio Reulens