TRANSFERUURTJE: 'Club en Genk slaan toe, bliksemvertrek Januzaj'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Genk slaan toe, bliksemvertrek Januzaj'

De WK-eindronde in Qatar zit er op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft opnieuw een belangrijke slag geslagen met oog op de nabije toekomst. De competitieleider meldde op zijn website namelijk dat de 16-jarige keeper Matthias Pieklak een eerste contract getekend heeft in de Cegeka Arena. De doelman geldt als één van de veelbelovende talenten in de Genkse jeugdopleiding en is ook een jeugd-international. Pieklak tekende tot midden 2025 bij Genk.



En ook Club Brugge heeft toegeslagen in functie van de langere termijn. Via de officiële clubkanalen maakte Blauw-Zwart immers bekend dat één van de jonge talenten zijn kribbel heeft gezet onder een nieuwe overeenkomst. Zo heeft Oleksandr Yakymenko zijn contract in Brugge opengebroken. Over de details van de nieuwe verbintenis werd vooralsnog niet gecommuniceerd. De Oekraïense flankaanvaller zal eerst verder rijpen bij Club Nxt.

BUITENLAND
Juventus mikt op de diensten van niemand minder dan Youri Tielemans, zo meldt de Italiaanse journalist Rudy Galetti. De Rode Duivel gaat Leicester City komende zomer zo goed als zeker de rug toekeren vermits zijn aflopende contract maar niet verlengd wordt. Het lijstje van geïnteresseerde teams lijkt steeds groter te worden. Ook Arsenal FC blijft de middenvelder volgens verschillende bronnen van dichtbij volgen.



Volgens Spaanse media gaat er in januari een grote schoonmaak komen bij FC Sevilla, Isco was alvast het eerste slachtoffer. Zijn contract werd in onderling overleg ontbonden en de club wil dat naar verluidt ook doen bij Adnan Januzaj. Alleen is de vraag of hij dat zelf wil, want de aanvaller tekende er afgelopen zomer nog tot medio 2026. Moest er toch een akkoord worden gevonden over een contractontbinding, kan hij transfervrij op zoek naar een nieuwe club.



Marouane Fellaini is inmiddels al bezig aan zijn vierde seizoen bij Shandong Taishan. Hij heeft bij de Chinese club nog een contract tot eind 2025, maar volgens La Dernière Heure zou de middenvelder er desondanks aan zijn laatste weken bezig kunnen zijn. De ex-Rode Duivel hoopt afscheid te nemen met een tweede titel, om daarna terug te keren naar Europa. Op zijn 35ste kan hij er natuurlijk voor kiezen om op pensioen te gaan, of toch nog een laatste uitdaging aan te gaan.



Real Madrid lijkt een goede kans te maken op de komst van Jude Bellingham. Volgens Marca heeft de Spaanse kampioen nu ook het grote voordeel dat de sterkhouder van Borussia Dortmund zélf zijn voorkeur geeft voor een transfer naar de Spaanse hoofdstad. Liverpool zou geen kans meer maken op zijn handtekening en de 19-jarige middenvelder zou nu de prioriteit gegeven hebben voor een transfer naar de Koninklijke.

LEES OOK: Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

15
15
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

119
119
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

133
133
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

23
23
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

110
110
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

69
69
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

168
168
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

99
99
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

41
41
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

220
220
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

37
37
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

230
230
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

398
398
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

134
134
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

381
381
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

212
212
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

88
88
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

506
506
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

636
636
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

118
118
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

203
203
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

226
226
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

382
382

Meer sportnieuws