TRANSFERUURTJE: 'Club en Genk slaan toe, bliksemvertrek Januzaj'

1822 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club en Genk slaan toe, bliksemvertrek Januzaj'

De WK-eindronde in Qatar zit er op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft opnieuw een belangrijke slag geslagen met oog op de nabije toekomst. De competitieleider meldde op zijn website namelijk dat de 16-jarige keeper Matthias Pieklak een eerste contract getekend heeft in de Cegeka Arena. De doelman geldt als één van de veelbelovende talenten in de Genkse jeugdopleiding en is ook een jeugd-international. Pieklak tekende tot midden 2025 bij Genk.



En ook Club Brugge heeft toegeslagen in functie van de langere termijn. Via de officiële clubkanalen maakte Blauw-Zwart immers bekend dat één van de jonge talenten zijn kribbel heeft gezet onder een nieuwe overeenkomst. Zo heeft Oleksandr Yakymenko zijn contract in Brugge opengebroken. Over de details van de nieuwe verbintenis werd vooralsnog niet gecommuniceerd. De Oekraïense flankaanvaller zal eerst verder rijpen bij Club Nxt.

BUITENLAND
Juventus mikt op de diensten van niemand minder dan Youri Tielemans, zo meldt de Italiaanse journalist Rudy Galetti. De Rode Duivel gaat Leicester City komende zomer zo goed als zeker de rug toekeren vermits zijn aflopende contract maar niet verlengd wordt. Het lijstje van geïnteresseerde teams lijkt steeds groter te worden. Ook Arsenal FC blijft de middenvelder volgens verschillende bronnen van dichtbij volgen.



Volgens Spaanse media gaat er in januari een grote schoonmaak komen bij FC Sevilla, Isco was alvast het eerste slachtoffer. Zijn contract werd in onderling overleg ontbonden en de club wil dat naar verluidt ook doen bij Adnan Januzaj. Alleen is de vraag of hij dat zelf wil, want de aanvaller tekende er afgelopen zomer nog tot medio 2026. Moest er toch een akkoord worden gevonden over een contractontbinding, kan hij transfervrij op zoek naar een nieuwe club.



Marouane Fellaini is inmiddels al bezig aan zijn vierde seizoen bij Shandong Taishan. Hij heeft bij de Chinese club nog een contract tot eind 2025, maar volgens La Dernière Heure zou de middenvelder er desondanks aan zijn laatste weken bezig kunnen zijn. De ex-Rode Duivel hoopt afscheid te nemen met een tweede titel, om daarna terug te keren naar Europa. Op zijn 35ste kan hij er natuurlijk voor kiezen om op pensioen te gaan, of toch nog een laatste uitdaging aan te gaan.



Real Madrid lijkt een goede kans te maken op de komst van Jude Bellingham. Volgens Marca heeft de Spaanse kampioen nu ook het grote voordeel dat de sterkhouder van Borussia Dortmund zélf zijn voorkeur geeft voor een transfer naar de Spaanse hoofdstad. Liverpool zou geen kans meer maken op zijn handtekening en de 19-jarige middenvelder zou nu de prioriteit gegeven hebben voor een transfer naar de Koninklijke.

LEES OOK: Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

Bruno maakt indruk: Sibierski moet volgen

Vitor Bruno laat tot op heden een goede indruk achter. Nog meer omdat de Portugese trainer voorlopig ...

51
51
KV Mechelen vindt akkoord en regelt 'Hollandse' transfer

KV Mechelen en zusterclub Helmond Sport hebben een volgende onderlinge transfer afgerond. De ...

22
22
Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Club Brugge wil ook komend seizoen weer op meerdere fronten successen boeken. En dus werden deze ...

159
159
Westerlo heeft beet en stelt zevende aanwinst voor

KVC Westerlo is de meest bedrijvige Belgische club op de transfermarkt. De Kemphanen zagen eerst een ...

12
12
'Sibierski vloekt: lucratieve transfer niet aan de orde'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

137
137
"Niet te accepteren" - Makelaar Lukaku dropt heuse transferbom

Romelu Lukaku geniet momenteel nog van vakantie na het WK, maar wordt weldra terug bij zijn club SSC ...

93
93
België kandidaat EK-winnaar? "Mark stapt niet zomaar in ..."

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

148
148
'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Ondanks een aarzelende start van het toernooi, mag Charles De Ketelaere terugblikken op een geslaagd ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Records in Brugge en Genk, sensatie bij Real'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
'Tresoldi dropt bom: Club Brugge met rug tegen de muur'

De recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal is nog maar net goed en wel achter de rug, of ...

632
632
'Done deal: Club Brugge haalt verloren zoon terug'

In de komende weken staat er zowel op inkomend als uitgaand vlak ongetwijfeld nog heel wat te ...

433
433
'Vandenhaute voert forcing: 5 toptargets voor Antwerp'

Antwerp is nu ook officieel in handen van het consortium rondom Wouter Vandenhaute, die in zijn ...

548
548
'Witte rook bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Tot dusver zag Club Brugge met Simon Mignolet, Aleksandar Stankovic en Christos Tzolis al drie ...

699
699
Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

1008
1008
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

131
131
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

84
84
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

277
277
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

167
167
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

600
600
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

151
151
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

1045
1045
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

615
615
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

223
223
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

1442
1442
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

285
285

Meer sportnieuws