TRANSFERUURTJE: 'Club en Genk slaan toe, bliksemvertrek Januzaj'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Genk slaan toe, bliksemvertrek Januzaj'

De WK-eindronde in Qatar zit er op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft opnieuw een belangrijke slag geslagen met oog op de nabije toekomst. De competitieleider meldde op zijn website namelijk dat de 16-jarige keeper Matthias Pieklak een eerste contract getekend heeft in de Cegeka Arena. De doelman geldt als één van de veelbelovende talenten in de Genkse jeugdopleiding en is ook een jeugd-international. Pieklak tekende tot midden 2025 bij Genk.



En ook Club Brugge heeft toegeslagen in functie van de langere termijn. Via de officiële clubkanalen maakte Blauw-Zwart immers bekend dat één van de jonge talenten zijn kribbel heeft gezet onder een nieuwe overeenkomst. Zo heeft Oleksandr Yakymenko zijn contract in Brugge opengebroken. Over de details van de nieuwe verbintenis werd vooralsnog niet gecommuniceerd. De Oekraïense flankaanvaller zal eerst verder rijpen bij Club Nxt.

BUITENLAND
Juventus mikt op de diensten van niemand minder dan Youri Tielemans, zo meldt de Italiaanse journalist Rudy Galetti. De Rode Duivel gaat Leicester City komende zomer zo goed als zeker de rug toekeren vermits zijn aflopende contract maar niet verlengd wordt. Het lijstje van geïnteresseerde teams lijkt steeds groter te worden. Ook Arsenal FC blijft de middenvelder volgens verschillende bronnen van dichtbij volgen.



Volgens Spaanse media gaat er in januari een grote schoonmaak komen bij FC Sevilla, Isco was alvast het eerste slachtoffer. Zijn contract werd in onderling overleg ontbonden en de club wil dat naar verluidt ook doen bij Adnan Januzaj. Alleen is de vraag of hij dat zelf wil, want de aanvaller tekende er afgelopen zomer nog tot medio 2026. Moest er toch een akkoord worden gevonden over een contractontbinding, kan hij transfervrij op zoek naar een nieuwe club.



Marouane Fellaini is inmiddels al bezig aan zijn vierde seizoen bij Shandong Taishan. Hij heeft bij de Chinese club nog een contract tot eind 2025, maar volgens La Dernière Heure zou de middenvelder er desondanks aan zijn laatste weken bezig kunnen zijn. De ex-Rode Duivel hoopt afscheid te nemen met een tweede titel, om daarna terug te keren naar Europa. Op zijn 35ste kan hij er natuurlijk voor kiezen om op pensioen te gaan, of toch nog een laatste uitdaging aan te gaan.



Real Madrid lijkt een goede kans te maken op de komst van Jude Bellingham. Volgens Marca heeft de Spaanse kampioen nu ook het grote voordeel dat de sterkhouder van Borussia Dortmund zélf zijn voorkeur geeft voor een transfer naar de Spaanse hoofdstad. Liverpool zou geen kans meer maken op zijn handtekening en de 19-jarige middenvelder zou nu de prioriteit gegeven hebben voor een transfer naar de Koninklijke.

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

3
3
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

119
119
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

179
179
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

407
407
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

191
191
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

449
449
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

342
342
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

165
165
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

406
406
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

572
572
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

476
476
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

109
109
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

199
199
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

291
291
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

308
308
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

455
455
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

84
84
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

454
454
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

435
435
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

113
113
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

720
720
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

426
426
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

202
202

Meer sportnieuws