Genk breekt veelbelovend Anderlecht pas in verlengingen

door
Genk breekt veelbelovend Anderlecht pas in verlengingen

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de nationale dubbel aan de haal te gaan. De leider in de Jupiler Pro League plaatste zich woensdagavond voor de kwartfinales van de Croky Cup door in de verlengingen te winnen van RSC Anderlecht. Paars-Wit maakte desondanks een veelbelovende indruk bij het debuut van hoofdtrainer Brian Riemer.


De eerste officiële wedstrijd van Riemer bij Anderlecht was er meteen eentje om van te smullen. De nieuwbakken coach mocht met Paars-Wit op bezoek bij competitieleider Genk. Daar zag coach Vrancken zijn team voor de WK-break op een wolk voetballen en dat goede gevoel wou men vasthouden in de Croky Cup. Bij de thuisploeg zat El Khannouss nog niet in de selectie, bij de bezoekers mocht onder meer Trebel opdraven in de basis.

HAND VAN RIEMER
Paars-Wit opende met veel drang naar voor en dat leverde een vroege kans op voor Debast: de centrale verdediger trapte prima maar ook Vandevoordt was meteen bij de pinken met een knappe parade. Genk reageerde iets voor het kwartier toen Muñoz alleen voor Van Crombrugge afgezonderd werd, maar de Colombiaan kreeg de bal van dichtbij niet voorbij de doelman. De wedstrijd bleef vervolgens prima over en weer gaan.

Halfweg de eerste periode sneed Amuzu goed naar binnen maar zijn schot vloog een meter of twee naast de kooi van Vandevoordt. Even later pakte de Genkse doelman prima bij een stevig schot van Vertonghen. In het slotkwartier kwamen de bezoekers nog tot de beste kansen via Verschaeren en Refaelov maar halfweg stond het nog 0-0 in deze vermakelijke bekerwedstrijd.



Het eerste doelgevaar na de pauze kwam van topschutter Onuachu, hij trof ook raak maar deed dat vanuit buitenspelpositie. Iets voorbij het uur klopte Paars-Wit weer nadrukkelijk op de deur. Refaelov en Verschaeren schoten de eerste kansen nog naast, even later had Vandevoordt een prachtige redding in huis om Murillo (met de hulp van de paal) van de bezoekende voorsprong te houden. Ook nadien bleef het team van Riemer een pak gevaarlijker dan Genk. Na negentig spannende minuten moesten verlengingen echter een winnaar aanduiden in de Cegeka Arena.

PAINTSIL BREEKT DE BAN
In die verlengingen kon Genk dan toch toeslaan. Paintsil ontsnapte aan buitenspel en schoot de bal knap binnen. Niet veel later liet Onuachu de kans liggen om de match helemaal op slot te doen. Aan de overzijde zette Aït El-Hadj de thuisdoelman voor de zoveelste keer aan het werk. Riemer probeerde nog om het tij te keren met enkele aanvallende wissels, maar het mocht niet baten. Toch mocht de Deen behoorlijk tevreden zijn over wat zijn ploeg liet zien tijdens zijn eerste officiële match. Genk gaat dan weer verder met waar het voor het WK mee bezig was: winnen.

LEES OOK: Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Wie was de beste man op het veld?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

39
39
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

38
38
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

13
13
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

16
16
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

147
147
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

51
51
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

326
326
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

131
131
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

143
143
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

335
335
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

30
30
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

349
349
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

285
285
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

106
106
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

204
204
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

511
511
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

143
143
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

106
106
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

72
72
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

247
247
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

19
19
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

387
387
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

294
294

Meer sportnieuws