Marokkanen furieus na troostfinale: "FIFA maffia!"

322 stemmen
Marokkanen furieus na troostfinale:

Het is Marokko dan toch niet gelukt om zijn uitstekende WK-campagne te bekronen met een medaille. In de troostfinale moesten de Noord-Afrikanen immers de duimen leggen voor het ervaren Kroatië: 2-1. Achteraf was men in het Marokkaanse kamp wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.


In aanloop naar de match heersten al twijfels over de gekozen arbitrage. De FIFA besloot namelijk om Abdulrahman Al-Jassim aan te stellen als scheidsrechter. Een opvallende keuze gezien de 35-jarige Qatarees nog maar één wedstrijd floot dit WK, meer bepaald de groepsmatch tussen de VS en Wales. Bovendien is zijn ervaring grotendeels beperkt tot het Aziatische niveau. En tijdens de wedstrijd bleek dat de twijfels over zijn aanstelling terecht waren.

Al-Jassim had het immers bijzonder moeilijk om de match onder controle te houden. Hij werd weliswaar onvoldoende geassisteerd door de VAR, maar maakte zelf ook meerdere fouten. Verschillende overtredingen werden onvoldoende bestraft. Een duidelijke strafschopfout op Josko Gvardiol bleef dan weer zonder gevolgen, terwijl ook de Marokkanen een penalty claimden. Al deze bedenkelijke beslissingen leidden tot woede bij de Marokkaanse fans. Zo stelde De Telegraaf vast dat vanuit de tribunes meermaals 'FIFA maffia' werd gescandeerd.

CLASH MET INFATINO
En ook de spelers waren allerminst te spreken over de gang van zaken. Al-Jassim werd tijdens en na de match meermaals belaagd door de woedende Marokkanen. In de catacomben zou het zelfs tot een incident zijn gekomen tussen Achraf Hakimi en FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Al bood de back van PSG inmiddels wel zijn excuses aan. "Er is niets gebeurd, ik was woedend maar ben later naar hem toegegaan en heb me verontschuldigd voor de woorden die ik tegen hem heb gezegd", reageerde Hakimi.

LEES OOK: Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

De arbitrage tijdens het WK was ...

Meest recent

STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

7
7
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

35
35
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

70
70
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

98
98
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

234
234
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

677
677
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

118
118
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

612
612
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

180
180
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

527
527
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

173
173
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

170
170
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

146
146
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

693
693
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

540
540
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

205
205
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

37
37
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

47
47
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

172
172
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

601
601
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

227
227
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

106
106
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

202
202

Meer sportnieuws