Marokkanen furieus na troostfinale: "FIFA maffia!"

322 stemmen
Marokkanen furieus na troostfinale:

Het is Marokko dan toch niet gelukt om zijn uitstekende WK-campagne te bekronen met een medaille. In de troostfinale moesten de Noord-Afrikanen immers de duimen leggen voor het ervaren Kroatië: 2-1. Achteraf was men in het Marokkaanse kamp wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.


In aanloop naar de match heersten al twijfels over de gekozen arbitrage. De FIFA besloot namelijk om Abdulrahman Al-Jassim aan te stellen als scheidsrechter. Een opvallende keuze gezien de 35-jarige Qatarees nog maar één wedstrijd floot dit WK, meer bepaald de groepsmatch tussen de VS en Wales. Bovendien is zijn ervaring grotendeels beperkt tot het Aziatische niveau. En tijdens de wedstrijd bleek dat de twijfels over zijn aanstelling terecht waren.

Al-Jassim had het immers bijzonder moeilijk om de match onder controle te houden. Hij werd weliswaar onvoldoende geassisteerd door de VAR, maar maakte zelf ook meerdere fouten. Verschillende overtredingen werden onvoldoende bestraft. Een duidelijke strafschopfout op Josko Gvardiol bleef dan weer zonder gevolgen, terwijl ook de Marokkanen een penalty claimden. Al deze bedenkelijke beslissingen leidden tot woede bij de Marokkaanse fans. Zo stelde De Telegraaf vast dat vanuit de tribunes meermaals 'FIFA maffia' werd gescandeerd.

CLASH MET INFATINO
En ook de spelers waren allerminst te spreken over de gang van zaken. Al-Jassim werd tijdens en na de match meermaals belaagd door de woedende Marokkanen. In de catacomben zou het zelfs tot een incident zijn gekomen tussen Achraf Hakimi en FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Al bood de back van PSG inmiddels wel zijn excuses aan. "Er is niets gebeurd, ik was woedend maar ben later naar hem toegegaan en heb me verontschuldigd voor de woorden die ik tegen hem heb gezegd", reageerde Hakimi.

LEES OOK: Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

De arbitrage tijdens het WK was ...

Meest recent

Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

18
18
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

42
42
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

19
19
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

236
236
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

92
92
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

346
346
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

41
41
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

98
98
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

38
38
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

273
273
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

613
613
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

429
429
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

130
130
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

984
984
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

172
172
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

606
606
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

222
222
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

478
478
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

236
236
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

269
269
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1208
1208
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

613
613
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

291
291

Meer sportnieuws