Marokkanen furieus na troostfinale: "FIFA maffia!"

322 stemmen
Marokkanen furieus na troostfinale:

Het is Marokko dan toch niet gelukt om zijn uitstekende WK-campagne te bekronen met een medaille. In de troostfinale moesten de Noord-Afrikanen immers de duimen leggen voor het ervaren Kroatië: 2-1. Achteraf was men in het Marokkaanse kamp wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.


In aanloop naar de match heersten al twijfels over de gekozen arbitrage. De FIFA besloot namelijk om Abdulrahman Al-Jassim aan te stellen als scheidsrechter. Een opvallende keuze gezien de 35-jarige Qatarees nog maar één wedstrijd floot dit WK, meer bepaald de groepsmatch tussen de VS en Wales. Bovendien is zijn ervaring grotendeels beperkt tot het Aziatische niveau. En tijdens de wedstrijd bleek dat de twijfels over zijn aanstelling terecht waren.

Al-Jassim had het immers bijzonder moeilijk om de match onder controle te houden. Hij werd weliswaar onvoldoende geassisteerd door de VAR, maar maakte zelf ook meerdere fouten. Verschillende overtredingen werden onvoldoende bestraft. Een duidelijke strafschopfout op Josko Gvardiol bleef dan weer zonder gevolgen, terwijl ook de Marokkanen een penalty claimden. Al deze bedenkelijke beslissingen leidden tot woede bij de Marokkaanse fans. Zo stelde De Telegraaf vast dat vanuit de tribunes meermaals 'FIFA maffia' werd gescandeerd.

CLASH MET INFATINO
En ook de spelers waren allerminst te spreken over de gang van zaken. Al-Jassim werd tijdens en na de match meermaals belaagd door de woedende Marokkanen. In de catacomben zou het zelfs tot een incident zijn gekomen tussen Achraf Hakimi en FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Al bood de back van PSG inmiddels wel zijn excuses aan. "Er is niets gebeurd, ik was woedend maar ben later naar hem toegegaan en heb me verontschuldigd voor de woorden die ik tegen hem heb gezegd", reageerde Hakimi.

LEES OOK: Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

De arbitrage tijdens het WK was ...

Meest recent

Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

0
0
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

104
104
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

169
169
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

119
119
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

74
74
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

87
87
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

281
281
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

242
242
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

206
206
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

202
202
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

373
373
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

202
202
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

377
377
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

351
351
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

228
228
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

156
156
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

81
81
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

327
327
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

1234
1234
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

87
87
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

283
283
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

128
128
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

219
219
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

81
81
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

384
384

Meer sportnieuws