Marokkanen furieus na troostfinale: "FIFA maffia!"

door
Marokkanen furieus na troostfinale:

Het is Marokko dan toch niet gelukt om zijn uitstekende WK-campagne te bekronen met een medaille. In de troostfinale moesten de Noord-Afrikanen immers de duimen leggen voor het ervaren Kroatië: 2-1. Achteraf was men in het Marokkaanse kamp wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.


In aanloop naar de match heersten al twijfels over de gekozen arbitrage. De FIFA besloot namelijk om Abdulrahman Al-Jassim aan te stellen als scheidsrechter. Een opvallende keuze gezien de 35-jarige Qatarees nog maar één wedstrijd floot dit WK, meer bepaald de groepsmatch tussen de VS en Wales. Bovendien is zijn ervaring grotendeels beperkt tot het Aziatische niveau. En tijdens de wedstrijd bleek dat de twijfels over zijn aanstelling terecht waren.

Al-Jassim had het immers bijzonder moeilijk om de match onder controle te houden. Hij werd weliswaar onvoldoende geassisteerd door de VAR, maar maakte zelf ook meerdere fouten. Verschillende overtredingen werden onvoldoende bestraft. Een duidelijke strafschopfout op Josko Gvardiol bleef dan weer zonder gevolgen, terwijl ook de Marokkanen een penalty claimden. Al deze bedenkelijke beslissingen leidden tot woede bij de Marokkaanse fans. Zo stelde De Telegraaf vast dat vanuit de tribunes meermaals 'FIFA maffia' werd gescandeerd.

CLASH MET INFATINO
En ook de spelers waren allerminst te spreken over de gang van zaken. Al-Jassim werd tijdens en na de match meermaals belaagd door de woedende Marokkanen. In de catacomben zou het zelfs tot een incident zijn gekomen tussen Achraf Hakimi en FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Al bood de back van PSG inmiddels wel zijn excuses aan. "Er is niets gebeurd, ik was woedend maar ben later naar hem toegegaan en heb me verontschuldigd voor de woorden die ik tegen hem heb gezegd", reageerde Hakimi.

LEES OOK: Opsteker KRC Genk: herkansing bij nationale ploeg lonkt

De arbitrage tijdens het WK was ...

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

41
41
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

126
126
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

126
126
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

53
53
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

63
63
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

209
209
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

198
198
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

60
60
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

93
93
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

363
363
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

304
304
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

190
190
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

332
332
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

937
937
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

210
210
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

301
301
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

230
230
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

225
225
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

373
373
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws