Marokkanen furieus na troostfinale: "FIFA maffia!"

door
Marokkanen furieus na troostfinale:

Het is Marokko dan toch niet gelukt om zijn uitstekende WK-campagne te bekronen met een medaille. In de troostfinale moesten de Noord-Afrikanen immers de duimen leggen voor het ervaren Kroatië: 2-1. Achteraf was men in het Marokkaanse kamp wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.


In aanloop naar de match heersten al twijfels over de gekozen arbitrage. De FIFA besloot namelijk om Abdulrahman Al-Jassim aan te stellen als scheidsrechter. Een opvallende keuze gezien de 35-jarige Qatarees nog maar één wedstrijd floot dit WK, meer bepaald de groepsmatch tussen de VS en Wales. Bovendien is zijn ervaring grotendeels beperkt tot het Aziatische niveau. En tijdens de wedstrijd bleek dat de twijfels over zijn aanstelling terecht waren.

Al-Jassim had het immers bijzonder moeilijk om de match onder controle te houden. Hij werd weliswaar onvoldoende geassisteerd door de VAR, maar maakte zelf ook meerdere fouten. Verschillende overtredingen werden onvoldoende bestraft. Een duidelijke strafschopfout op Josko Gvardiol bleef dan weer zonder gevolgen, terwijl ook de Marokkanen een penalty claimden. Al deze bedenkelijke beslissingen leidden tot woede bij de Marokkaanse fans. Zo stelde De Telegraaf vast dat vanuit de tribunes meermaals 'FIFA maffia' werd gescandeerd.

CLASH MET INFATINO
En ook de spelers waren allerminst te spreken over de gang van zaken. Al-Jassim werd tijdens en na de match meermaals belaagd door de woedende Marokkanen. In de catacomben zou het zelfs tot een incident zijn gekomen tussen Achraf Hakimi en FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Al bood de back van PSG inmiddels wel zijn excuses aan. "Er is niets gebeurd, ik was woedend maar ben later naar hem toegegaan en heb me verontschuldigd voor de woorden die ik tegen hem heb gezegd", reageerde Hakimi.

LEES OOK: 'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De arbitrage tijdens het WK was ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

134
134
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

16
16
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

26
26
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

46
46
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

21
21
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

126
126
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

48
48
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

37
37
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

994
994
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

54
54
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

451
451
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

134
134
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

724
724
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

453
453
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

872
872
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

629
629
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

136
136
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

370
370
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws