Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

4543 stemmen
Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

De nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal tijdens de kwalificaties voor het Europees kampioenschap dan toch beroep kunnen doen op Toby Alderweireld. Tijdens een speciale persconferentie liet de verdediger van Antwerp donderdag weten dat hij beschikbaar blijft voor de nationale ploeg. Nochtans was het WK in Qatar ook voor hem geen gemakkelijke periode.


Individueel gezien speelde Alderweireld weliswaar een degelijk toernooi. Ondanks de twijfels over de ouder wordende defensie, werd de 33-jarige nooit echt in verlegenheid gebracht en toonde hij nog steeds een plaats te hebben op het hoogste niveau. Maar ook de aanvoerder van Antwerp raakte betrokken bij één van de vele akkefietjes. Tijdens de eerste groepsmatch tegen Canada ging hij immers openlijk in discussie met Kevin De Bruyne. En de gemoederen tussen beide sterkhouders liepen behoorlijk hoog op.

Op een bepaald moment leek De Bruyne hem zelfs aan te manen dat hij 'zijn bakkes moest houden'. "Ik snap dat Kevin dat zei, want ik had daarvoor ook iets tegen hem gezegd", reageerde Alderweireld tijdens zijn persconferentie op de veelbesproken clash. "Maar dat is normaal in het heetst van de strijd. We zijn twee volwassen mensen die onder druk staan, dan komt een soort van stresshormoon op. Wij waren het over een bepaalde zaak niet eens en dan kwam het er zo uit."

ALLES UITGEKLAARD
Maar de ruzie werd al snel weer bijgelegd. En Alderweireld is verzekerd dat er niets van bleef hangen. "Al zegt hij de lelijkste dingen, in de kleedkamer wordt alles uitgesproken. Dat kan ik zeggen met de hand op mijn hart. We zijn daarna terug het veld opgegaan en hebben de wedstrijd nog gewonnen", aldus Alderweireld, die benadrukte dat ook de algemene groepssfeer weer in orde is na het fameuze groepsgesprek.

LEES OOK: 'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

Alderweireld zou een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

3
3
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

94
94
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

144
144
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

93
93
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

134
134
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

318
318
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

104
104
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

60
60
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

97
97
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

462
462
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

98
98
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

329
329
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

163
163
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

187
187
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

319
319
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

272
272
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

163
163
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

82
82
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

221
221
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

655
655
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

609
609
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

374
374
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

356
356
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

87
87

Meer sportnieuws