Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

door
Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

De nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal tijdens de kwalificaties voor het Europees kampioenschap dan toch beroep kunnen doen op Toby Alderweireld. Tijdens een speciale persconferentie liet de verdediger van Antwerp donderdag weten dat hij beschikbaar blijft voor de nationale ploeg. Nochtans was het WK in Qatar ook voor hem geen gemakkelijke periode.


Individueel gezien speelde Alderweireld weliswaar een degelijk toernooi. Ondanks de twijfels over de ouder wordende defensie, werd de 33-jarige nooit echt in verlegenheid gebracht en toonde hij nog steeds een plaats te hebben op het hoogste niveau. Maar ook de aanvoerder van Antwerp raakte betrokken bij één van de vele akkefietjes. Tijdens de eerste groepsmatch tegen Canada ging hij immers openlijk in discussie met Kevin De Bruyne. En de gemoederen tussen beide sterkhouders liepen behoorlijk hoog op.

Op een bepaald moment leek De Bruyne hem zelfs aan te manen dat hij 'zijn bakkes moest houden'. "Ik snap dat Kevin dat zei, want ik had daarvoor ook iets tegen hem gezegd", reageerde Alderweireld tijdens zijn persconferentie op de veelbesproken clash. "Maar dat is normaal in het heetst van de strijd. We zijn twee volwassen mensen die onder druk staan, dan komt een soort van stresshormoon op. Wij waren het over een bepaalde zaak niet eens en dan kwam het er zo uit."

ALLES UITGEKLAARD
Maar de ruzie werd al snel weer bijgelegd. En Alderweireld is verzekerd dat er niets van bleef hangen. "Al zegt hij de lelijkste dingen, in de kleedkamer wordt alles uitgesproken. Dat kan ik zeggen met de hand op mijn hart. We zijn daarna terug het veld opgegaan en hebben de wedstrijd nog gewonnen", aldus Alderweireld, die benadrukte dat ook de algemene groepssfeer weer in orde is na het fameuze groepsgesprek.

LEES OOK: Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Alderweireld zou een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

7
7
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

141
141
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

180
180
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

248
248
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

59
59
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

522
522
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

462
462
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

341
341
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

287
287
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

103
103
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

320
320
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

59
59
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

559
559
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

318
318
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

391
391
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

260
260
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

427
427
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

225
225
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

232
232
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1622
1622
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

714
714
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

720
720
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

950
950
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

69
69

Meer sportnieuws