Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

door
Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

De nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal tijdens de kwalificaties voor het Europees kampioenschap dan toch beroep kunnen doen op Toby Alderweireld. Tijdens een speciale persconferentie liet de verdediger van Antwerp donderdag weten dat hij beschikbaar blijft voor de nationale ploeg. Nochtans was het WK in Qatar ook voor hem geen gemakkelijke periode.


Individueel gezien speelde Alderweireld weliswaar een degelijk toernooi. Ondanks de twijfels over de ouder wordende defensie, werd de 33-jarige nooit echt in verlegenheid gebracht en toonde hij nog steeds een plaats te hebben op het hoogste niveau. Maar ook de aanvoerder van Antwerp raakte betrokken bij één van de vele akkefietjes. Tijdens de eerste groepsmatch tegen Canada ging hij immers openlijk in discussie met Kevin De Bruyne. En de gemoederen tussen beide sterkhouders liepen behoorlijk hoog op.

Op een bepaald moment leek De Bruyne hem zelfs aan te manen dat hij 'zijn bakkes moest houden'. "Ik snap dat Kevin dat zei, want ik had daarvoor ook iets tegen hem gezegd", reageerde Alderweireld tijdens zijn persconferentie op de veelbesproken clash. "Maar dat is normaal in het heetst van de strijd. We zijn twee volwassen mensen die onder druk staan, dan komt een soort van stresshormoon op. Wij waren het over een bepaalde zaak niet eens en dan kwam het er zo uit."

ALLES UITGEKLAARD
Maar de ruzie werd al snel weer bijgelegd. En Alderweireld is verzekerd dat er niets van bleef hangen. "Al zegt hij de lelijkste dingen, in de kleedkamer wordt alles uitgesproken. Dat kan ik zeggen met de hand op mijn hart. We zijn daarna terug het veld opgegaan en hebben de wedstrijd nog gewonnen", aldus Alderweireld, die benadrukte dat ook de algemene groepssfeer weer in orde is na het fameuze groepsgesprek.

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Alderweireld zou een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Defour verrast compleet: 'bijna terug' naar ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

2
2
Vanhaezebrouck geeft Renard gouden tip: "Waarom niet?'

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

41
41
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

35
35
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

52
52
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

51
51
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

72
72
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

79
79
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

64
64
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

155
155
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

160
160
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

234
234
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

48
48
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

73
73
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

46
46
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

193
193
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

63
63
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

86
86
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

238
238
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

237
237
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

50
50
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

180
180
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

494
494
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

102
102
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

82
82
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

808
808

Meer sportnieuws