Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

door
Alderweireld speelt open kaart over clash met De Bruyne

De nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal tijdens de kwalificaties voor het Europees kampioenschap dan toch beroep kunnen doen op Toby Alderweireld. Tijdens een speciale persconferentie liet de verdediger van Antwerp donderdag weten dat hij beschikbaar blijft voor de nationale ploeg. Nochtans was het WK in Qatar ook voor hem geen gemakkelijke periode.


Individueel gezien speelde Alderweireld weliswaar een degelijk toernooi. Ondanks de twijfels over de ouder wordende defensie, werd de 33-jarige nooit echt in verlegenheid gebracht en toonde hij nog steeds een plaats te hebben op het hoogste niveau. Maar ook de aanvoerder van Antwerp raakte betrokken bij één van de vele akkefietjes. Tijdens de eerste groepsmatch tegen Canada ging hij immers openlijk in discussie met Kevin De Bruyne. En de gemoederen tussen beide sterkhouders liepen behoorlijk hoog op.

Op een bepaald moment leek De Bruyne hem zelfs aan te manen dat hij 'zijn bakkes moest houden'. "Ik snap dat Kevin dat zei, want ik had daarvoor ook iets tegen hem gezegd", reageerde Alderweireld tijdens zijn persconferentie op de veelbesproken clash. "Maar dat is normaal in het heetst van de strijd. We zijn twee volwassen mensen die onder druk staan, dan komt een soort van stresshormoon op. Wij waren het over een bepaalde zaak niet eens en dan kwam het er zo uit."

ALLES UITGEKLAARD
Maar de ruzie werd al snel weer bijgelegd. En Alderweireld is verzekerd dat er niets van bleef hangen. "Al zegt hij de lelijkste dingen, in de kleedkamer wordt alles uitgesproken. Dat kan ik zeggen met de hand op mijn hart. We zijn daarna terug het veld opgegaan en hebben de wedstrijd nog gewonnen", aldus Alderweireld, die benadrukte dat ook de algemene groepssfeer weer in orde is na het fameuze groepsgesprek.

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Alderweireld zou een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

7
7
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

30
30
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

94
94
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

146
146
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

47
47
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

70
70
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

45
45
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

360
360
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

101
101
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

239
239
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

492
492
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

382
382
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

94
94
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

236
236
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

158
158
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

283
283
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

326
326
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

315
315
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

345
345
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

204
204
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

145
145
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

214
214
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

764
764
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

327
327

Meer sportnieuws