Grote slag Genk met ‘De Bruyne-Hazard mix’

1082 stemmen
Grote slag Genk met ‘De Bruyne-Hazard mix’

KRC Genk vatte onlangs de onderhandelingen aan over het aflopend contract van hun goudhaantje Mika Godts, maar die gesprekken lopen niet bepaald van een leien dakje. Dimitri de Condé heeft de hoop niet opgegeven om alsnog een akkoord te vinden met Godts en zijn entourage. De Head of Football beseft als geen ander dat de 17-jarige een uitzonderlijk talent is: een mix van de atletische lichaamsbouw van Kevin De Bruyne met de techniek van Eden Hazard.


DE BRUYNE EN HAZARD

De onderhandelingen tussen KRC Genk en de entourage van Mika Godts zitten voorlopig muurvast. Dimitri de Condé wilde voor de winterstage in Benidorm een duidelijk antwoord of de speler voor langere tijd in zee wil gaan met de club. Logisch, omdat het contract van Godts eind dit seizoen afloopt. Het kamp van Godts wil zich langer engageren aan Genk, maar volgende de Condé zijn de voorgestelde financiële en sportieve eisen buiten alle proporties en komen die helemaal niet overeen met de limieten van de club.

Het kamp Mika Godts wil naar verluidt sportieve garanties op papier, met een transfervrij vertrek als gevolg als die voorwaarde in de praktijk niet wordt ingelost. Dat strookt niet met de visie van de club en daarom zag KRC Genk zich genoodzaakt om Mika Godts, en ook Andras Nemeth, niet mee te nemen op winterstage in Benidorm en vervolgens terug te sturen naar Jong Genk. Desondanks hoopt Dimitri de Condé alsnog op een akkoord met Godts en zijn entourage. De Head of Football bevestigt in Het Belang van Limburg dat de deur op een kier blijft staan.



“Wij blijven hopen dat het gezond verstand zegeviert en dat we nog tot een akkoord kunnen komen.” De ganse club alsook de achterban van KRC Genk, hoopt alvast mee dat Mika Godts alsnog een akkoord zal vinden met de Limburgers. Want hij is een uitzonderlijk talent met een veelbelovende toekomst voor zich. Sport/Voetbalmagazine omschrijft hem bijvoorbeeld als het offensieve Genkse wonderkind. Het Laatste Nieuws vergelijkt zijn atletische lichaamsbouw met die van Kevin De Bruyne en zijn techniek met die van Eden Hazard.

DRIBBELKONING

In 2020 nam diezelfde krant hem op in ‘The Next Gen’-reeks, waar hij prijkte bij de tien meest beloftevolle spelers van de generatie 2005, samen met Malick Fofana (AA Gent), Joseph Ngonge (Juventus), Ahmed Sameer Habibzai (Antwerp), Cihan Canak (Standard), Stanis Idumbo (Ajax), Enock Agyei (Anderlecht), Chemsdine Talbi (Club Brugge), Brahim Ghalidi (Standard) en Kyriani Sabbe (Club Brugge). In zijn eerste seizoen in het profvoetbal bij Jong Genk, maakt Mika Godts ook effectief zijn status waar als één van de meest veelbelovende en jonge Belgische talenten.

Hij vormt bij Jong Genk een gevreesde tandem met Tuur Rommens op de linkerflank. Het duo voelt elkaar perfect aan, vindt elkaar bijna blindelings en onderneemt veel overlaps. En dat is wel opmerkelijk omdat Mika Godts en Rommens in het verleden nooit veel samen speelden. Godts speelt als de meest vooruitgeschoven speler op de linkerflank, waar hij voor gevaar zorgt door naar binnen te snijden maar evengoed buitenom kan gaan. Hij is een onvoorspelbare factor voor de ploeg.



Het 17-jarige rastalent is de officiële dribbelkoning van de Challenger Pro League met maar liefst 184 dribbels. Dat komt neer op een waanzinnig gemiddelde van 12 dribbels per volledige wedstrijd. Ter vergelijking: in de Jupiler Pro League komt geen enkele speler aan dergelijk gemiddelde. Godts springt in het oog door met zijn veelvuldige en snelle dribbels, maar ook zijn grote beweeglijkheid en offensieve impulsen behoren tot zijn grote sterktes. Daarnaast scoorde hij ook al zes doelpunten en gaf hij één assist bij Jong Genk.

INTERESSE GENOEG

Voor KRC Genk wordt het dus duimen dat er alsnog een akkoord uit de bus zal vallen, want het zou erg pijnlijk en betreurenswaardig zijn dat zo’n groot talent weldra de deur uitstapt. Indien er geen vergelijk wordt gevonden, zal er voor Mika Godts alvast geen gebrek aan interesse zijn. Op veertienjarige leeftijd stond hij als jeugdspeler van RSC Anderlecht immers in de belangstelling van verschillende Europese topclubs zoals Arsenal, Ajax, PSV Eindhoven, Chelsea en Manchester City. Desondanks besloot hij om naar Genk te trekken omdat dit een familieclub is, bekend staat voor goed voetbal én over een kwalitatieve jeugdopleiding beschikt. Aan Godts om aan te tonen dat dit geen loze woorden waren …

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Zal Genk een akkoord vinden met Godts?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

36
36
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

193
193
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

184
184
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

303
303
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

160
160
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

278
278
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

125
125
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

450
450
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

514
514
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

350
350
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

589
589
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

249
249
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

400
400
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

120
120
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

459
459
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

414
414
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

489
489
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

864
864
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

200
200
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

392
392
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1903
1903
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

182
182

Meer sportnieuws