Gestaakte clash met Anderlecht krijgt staartje voor Standard

door
Gestaakte clash met Anderlecht krijgt staartje voor Standard

De Jupiler Pro League ligt nog ruim twee weken stil, pas op 23 december gaat de bal weer aan het rollen in de Belgische hoogste divisie. Maar deze week kwam de Geschillencommissie van de voetbalbond wel al samen om zich over enkele dossiers te buigen. En dat betekende slecht nieuws voor onder meer Standard.


Eén van de zaken wie werden behandeld, was de meest recente wedstrijd tussen Standard en RSC Anderlecht. Paars-Wit gaf toen vroege voorsprong uit handen, vervolgens lieten de meegereisde supporters de match stilleggen door met vuurwerk op het veld te gooien. Nadat de match even werd stopgezet en het wangedrag herhaald werd, besloot de wedstrijdleiding om de partij definitief te staken. De Brusselaars moeten daardoor vrezen voor enkele wedstrijden achter gesloten deuren.

Maar in hetzelfde dossier werd ook een speler van Standard bestraft, meer bepaald Denis Dragus. De Roemeense aanvaller kon het na het stopzetten van de bewuste match niet laten op wat extra olie op het vuur te gooien en de supporters van Anderlecht te provoceren. Hij werd toen meteen terecht gewezen door doelman Arnaud Bodart. Desondanks wordt Dragus nu ook bestraft door de Geschillencommissie.

ÉÉN MATCH GESCHORST
Zo zal de aanvaller één wedstrijd op het strafbankje moeten doorbrengen. Er werd immers een schorsing van één match effectief opgelegd, die schorsing gaat in vanaf 14 december. Daarnaast zal Dragus ook een boete moeten ophoesten van zo'n 1000 euro. Voorlopig is niet duidelijk of er tegen deze uitspraak in beroep zal worden gegaan.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Terechte sanctie?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

99
99
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

24
24
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

148
148
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

85
85
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

57
57
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

378
378
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

106
106
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

258
258
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

164
164
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

683
683
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

404
404
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

399
399
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

326
326
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

433
433
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

754
754
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

163
163
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

345
345
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

393
393
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

531
531
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

711
711

Meer sportnieuws