Gestaakte clash met Anderlecht krijgt staartje voor Standard

door
Gestaakte clash met Anderlecht krijgt staartje voor Standard

De Jupiler Pro League ligt nog ruim twee weken stil, pas op 23 december gaat de bal weer aan het rollen in de Belgische hoogste divisie. Maar deze week kwam de Geschillencommissie van de voetbalbond wel al samen om zich over enkele dossiers te buigen. En dat betekende slecht nieuws voor onder meer Standard.


Eén van de zaken wie werden behandeld, was de meest recente wedstrijd tussen Standard en RSC Anderlecht. Paars-Wit gaf toen vroege voorsprong uit handen, vervolgens lieten de meegereisde supporters de match stilleggen door met vuurwerk op het veld te gooien. Nadat de match even werd stopgezet en het wangedrag herhaald werd, besloot de wedstrijdleiding om de partij definitief te staken. De Brusselaars moeten daardoor vrezen voor enkele wedstrijden achter gesloten deuren.

Maar in hetzelfde dossier werd ook een speler van Standard bestraft, meer bepaald Denis Dragus. De Roemeense aanvaller kon het na het stopzetten van de bewuste match niet laten op wat extra olie op het vuur te gooien en de supporters van Anderlecht te provoceren. Hij werd toen meteen terecht gewezen door doelman Arnaud Bodart. Desondanks wordt Dragus nu ook bestraft door de Geschillencommissie.

ÉÉN MATCH GESCHORST
Zo zal de aanvaller één wedstrijd op het strafbankje moeten doorbrengen. Er werd immers een schorsing van één match effectief opgelegd, die schorsing gaat in vanaf 14 december. Daarnaast zal Dragus ook een boete moeten ophoesten van zo'n 1000 euro. Voorlopig is niet duidelijk of er tegen deze uitspraak in beroep zal worden gegaan.

JOUW MENING TELT:
Terechte sanctie?

Meest recent

'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

5
5
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

43
43
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

118
118
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

508
508
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

81
81
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

340
340
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

79
79
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1081
1081
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

634
634
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

455
455
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1596
1596
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

671
671
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

611
611
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

497
497
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

213
213
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

144
144
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

130
130
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

188
188
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

94
94
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

563
563
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

194
194
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

413
413
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

98
98
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

614
614

Meer sportnieuws